PRZEMYSŁOWA WIOSNA (28-31.03.2023)
STOM-TOOL - BLECH & CUTTING - LASER - ROBOTICS - FIX, Spawalnictwo, Expo-Surface, Fluid Power, Control-Stom, Dni Druku 3D, TEiA
Aktualności

Posłuchaj wykładów podczas EXPO-SURFACE
Targi Technologii Antykorozyjnych oraz Ochrony Powierzchni EXPO-SURFACE to jedno z najważniejszych wydarzeń poświęconych przemysłowi związanemu z ochroną powierzchni w Europie Środkowo-Wschodniej. Obok bogatej oferty wystawców na stoisku „Lakiernictwa Przemysłowego” odbędą się pokazy, których uzupełnieniem 29 marca będą bezpłatne wykłady:
- 11.30
Robotyzacja w lakierni proszkowej – korzyści z inwestycji w automatyzację procesów w ujęciu technicznym i biznesowym
Paweł Halicki – inżynier z 15-letnim doświadczeniem w branży automatyki przemysłowej i robotyki. W firmie EKO-BHL odpowiedzialny za automatyzację i robotyzację procesów w lakiernictwie proszkowym. Zacięcie sprzedażowe realizuje u klientów z południa Polski.
- 11.50
Nowoczesne powłoki proszkowe – rozwiązania dla różnych gałęzi przemysłu
Bogdan Szarek – doradca techniczno-handlowy, kierownik regionu i koordynator działu farb w firmie Ecoline, która od ponad dwóch dekad projektuje i dostarcza kompletne linie do lakierowania proszkowego dla różnych branż. Ofertę firmy uzupełnia szeroka gama farb proszkowych a niezwykle istotną jej częścią są szkolenia i doradztwo. Prowadzący Warsztaty Malowania Proszkowego – praktyczne szkolenia organizowane od 2019 r. w Krośnie. Od 2022 r. członek Komisji ds. Farb Proszkowych w Polskim Stowarzyszeniu Korozyjnym. Prelegent na ogólnopolskiej konferencji Forum Nowoczesnych Technologii Malowania.
- 12.10
Aspekty bezpieczeństwa na liniach do malowania proszkowego w odniesieniu do dyrektywy Atex
Sylwester Zmysłowski – od 12 lat w P.C. Systems, autoryzowanym przedstawicielu firmy Gema jako Project Manager, wcześniej przez 25 lat w ADAL – serwis, szef działu elektrycznego, konstruktor elektryk-automatyk, konstruktor aplikacji proszkowych. Zajmuje się uruchomieniami linii lakierniczych w Polsce i wielu krajach europejskich, autor artykułów w „Lakiernictwie Przemysłowym”, prowadzący szkolenia dla klientów, prezentacje na targach i wydarzeniach branżowych. Członek–założyciel Stowarzyszenia Lakiernictwa Przemysłowego.
- 12.30
Redukcja Lotnych Związków Organicznych (LZO) w procesach przemysłowych i lakierniczych – katalityczne i termiczne rozwiązania oraz instalacje
Leszek Michalski – wieloletni prezes i członek zarządu firmy Katalizator. Doskonały znawca i praktyk tematu należący do czołówki polskich „procesowców katalityków–praktyków". Jest też jednym ze współzałożycieli firmy, która powstała ponad 30 lat temu z inicjatywy Instytutu Katalizy i Fizykochemii Powierzchni Polskiej Akademii Nauk. Do dziś jest ona jednym ze współudziałowców firmy Katalizator Sp. z o.o. – Grupy PONER.
- 12.50
Inteligentne rozwiązania dla systemów 2K i 3K – Cyclomix Evo, IOT, technologia Flowmax
Robert Tichek – Technical Project Manager, inżynier automatyk, od 10 lat pracuje w firmie Sames (wcześniejsza nazwa Sames Kremlin), która od prawie 100 lat oferuje usługi i urządzenia do aplikacji farb płynnych, proszkowych, klejów i uszczelniaczy: pomp, pistoletów, dzwonów rotacyjnych, dozujących systemów elektronicznych 2K i 3K we wszystkich technologiach: Airspray, Airmix, Airless, Elektrostatyka. W branży aplikacji ciekłych projektuje najlepsze rozwiązania dla klientów: kompletne kuchnie farb w systemach 2K i 3K, ręczne, zautomatyzowane i zrobotyzowane. Prowadzi liczne szkolenia dla producentów farb i dla klientów, prelegent na licznych sympozjach i konferencjach z zakresu aplikacji ciekłej i proszkowej.