Targi POLSECURE 2022 – to był udany debiut

polsecure-2022 „Bardzo dziękuję przedstawicielom różnych służb, za to że jesteśmy na tych targach wszyscy razem. To był jeden z elementów sukcesu tego wydarzenia” – tak Międzynarodowe Targi Policji i Bezpieczeństwa Publicznego podsumował, podczas swojego wystąpienia na gali wręczenia nagród kończącej wystawę I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Dariusz Augustyniak. Wydarzenie było współorganizowane przez Komendę Główną Policji. Partnerem strategicznym Targów była GRUPA WB.

Nadinspektor podkreślił zaangażowanie w realizację przedsięwzięcia zarówno służb podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji, jak również innych instytucji reprezentowanych w Komitecie Honorowym i Radzie Programowej POLSECURE. Taka opinia jest szczególnie ważna podczas debiutu wydarzenia targowego, który zawsze wiąże się z niepewnością, co podkreślali także sami wystawcy.

„Szczerze mówiąc, na samym początku dosyć sceptycznie podchodziliśmy do tej imprezy. Pierwsza edycja jest zawsze ryzykowną inwestycją” – tak udział firmy WORKS 11 podsumowywał prezes zarządu Jakub Bokiewicz – „Targi POLSECURE okazały się jednak bardzo udane. Mieliśmy wielu klientów z kluczowych dla nas instytucji rządowych, co wiązało się z bardzo ciekawymi rozmowami na temat potencjalnej sprzedaży”

Targi rozpoczęły się ceremonią oficjalnego otwarcia, w której udział wzięło wielu znakomitych gości, na czele z Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Bartoszem Grodeckim oraz generalnym inspektorem Jarosławem Szymczykiem, Komendantem Głównym Policji wraz z zastępcami: nadinspektorem Dariuszem Augustyniakiem i nadinspektorem Pawłem Dobrodziejem. Po ceremonii Goście, w tym delegacje zagraniczne odwiedziły ekspozycję targową.

polsecure-2022 Merytoryczna strona Targów POLSECURE - Międzynarodowa Konferencja Policji

W pierwszym dniu Konferencji w całości poświęconemu cyberbezpieczeństwu przedstawiciele najważniejszych międzynarodowych organizacji dotyczących bezpieczeństwa publicznego podzielili się swoją wiedzą z polską policją. W panelu dyskusyjnym pod nazwą „Obecne zagrożenia i trendy cyberprzestępczości” brali udział Craig Jones z INTERPOLU, Edvardas Sileris z EUROPOLU, Craig Wolf – z US Secret Service, Carsten Meywirth z niemieckiego BKA i Elvis Chan z FBI.

- Najważniejsze jest stworzenie platformy, która pozwala skutecznie przeciwdziałać cyberprzestępczości. Taką, z której może korzystać każdy z krajów współdziałających w ramach INTERPOLu. Jest oczywiście bardzo trudne. Obecnie stworzenie systemu jest daleko posunięte, ale wciąż czeka nas daleka droga - mówił Craig Jones z INTERPOLU.

Drugi dzień konferencji poświęcony był modernizacji i rozwojowi. Przedstawiciele policji, straży pożarnej oraz służb więziennych dyskutowali o nowych mundurach, asortymencie i wpływie postrzegania na pracę policji i innych służb bezpieczeństwa publicznego.

Trzeci dzień był „Dniem samorządowym”. Uczestnicy konferencji dyskutowali m. in. o zasadach bezpieczeństwa na wypadek zagrożenia życia, czy też o monitoringu w przestrzeni publicznej. Panel rozpoczął prezydent Kielc, Bogdan Wenta. Wspomniał on m. in. o tym jak łatwo jest zaburzyć poczucie bezpieczeństwa publicznego, np. groźbą mailową, ale też jak ważny jest skuteczny system szybkiego reagowania na wszelkiego rodzaju zagrożenia, bez względu na ich skalę i rodzaj.

Pokazy dynamiczne – ważny element targów policyjnych

polsecure-2022-galeria-03.jpg [180.35 KB] Pokazy: kontrterrorystów z użyciem psa bojowego, musztry paradnej, psów policyjnych, ratownictwa motocyklowego, czy prezentacje najnowszych dronów można było oglądać przez trzy dni w Targach Kielce. Dynamiczne show przygotowane przez Centralny Pododdział Kontrterrorystów Policji „BOA” wzbudził duże zainteresowanie widzów. Wyreżyserowana akcja pościgowa grupy funkcjonariuszy, zakończona skuteczną pogonią. To jednak nie jedyny przykład użycia psa policyjnego w służbie. Cztery, specjalnie wyszkolone psy z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, uczestniczyły w widowiskowym pokazie tresury i zatrzymania pozoranta. Duże brawa od publiczności otrzymali również podopieczni klasy policyjnej Szkoły im. 72. Pułku Piechoty w Radomiu, którzy zaprezentowali pokaz musztry paradnej. Międzynarodowe Targi Policji i Bezpieczeństwa Publicznego Polsecure to także prezentacje najnowocześniejszego sprzętu. Kilka modeli bezzałogowych statków powietrznych i ich możliwości w służbach można było oglądać w strefie pokazów. Te narzędzia służą skutecznej walce z przestępczością i na co dzień pomagają w skutecznym i bezpiecznym przeprowadzaniu akcji służb mundurowych.

Partner strategiczny Targów POLSECURE z premierą i umową

Pierwszego dnia targów Grupa WB zaprezentowała prototyp osobistego, bezzałogowego czterowirnikowca. Najnowszy bezpilotowiec (bsp), opracowany przez inżynierów spółki Flytronic (wchodzącej w skład Grupy WB), jest konstrukcja wielozadaniową mogącą wspierać zarówno żołnierzy w walce jak i wspierać rozbudowane systemy monitoringu. Również w pierwszym dniu wydarzenia prezes Grupy WB Piotr Wojciechowski podpisał z dyrektorem Marcinem Pilarskim w obecności naczelnika wydziału edukacji, zdrowia, sportu i kultury miasta Tarnobrzeg Tomasza Krawczuka umowę o współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Zawarte porozumienie jest częścią strategii polskiego producenta, której zadaniem jest kształtowanie przyszłych kadr technicznych dla przemysłu.

- Cieszymy się, że zostaliśmy wybrani jako podmiot, z którym będzie współpracowała szkoła w Tarnobrzegu. To wielkie wyróżnienie dla Grupy WB, ale i wielka szansa pozwalająca pomóc w tworzeniu nowych techników i konstruktorów, tak potrzebnych w rozwoju polskiej myśli technicznej – powiedział prezes Piotr Wojciechowski.

POLSECURE pod znakiem nowych barw radiowozów

polsecure-2022 Projekt tego, jak mają wyglądać nowe auta policyjne można było zobaczyć już wielokrotnie na różnych pokazach. Od teraz będzie je można zobaczyć także na ulicach polskich miast. Oficjalna premiera odbyła się w drugim dniu Międzynarodowych Targów Policji i Bezpieczeństwa Publicznego. Zmiana dotyczy trzech kluczowych elementów pojazdów policyjnych:

- ostrzegawczych sygnałów błyskowych będzie trzy razy więcej – zamiast 10 lamp LED każdy radiowóz dostanie ich aż 30;

- zmieni się wzór oznakowania i zostaną wprowadzone dodatkowe elementy odblaskowe. Na aucie będzie można umieszczać dodatkowe elementy odblaskowe w postaci pasów barwy żółto-zielonej fluorescencyjnej. Analogiczne rozwiązania dotyczyć będą również policyjnych motocykli.

- braku określenia barwy i tła dla napisu świetlnego POLICJA.

Jak podkreślił podczas prezentacji nowych radiowozów nadinspektor Dariusz Augustyniak, I zastępca Komendanta Głównego Policji, planowana zamiana wyglądu pojazdów jest podyktowana przede wszystkim dążeniem do ich jak najlepszej widoczności.

Gala wręczenia nagród na koniec POLSECURE

Międzynarodowe Targi Policji i Bezpieczeństwa Publicznego zostały zakończone uroczystym wręczeniem nagród dla najlepszych produktów. Komisja konkursowa po przeanalizowaniu zgłoszeń nagrodziła trzy produkty.

 • Konsorcjum firm: Wojskowych Zakładów Łączności Nr 1 S.A. z Zegrza; Hagmed Sp. z o.o. Spółka komandytowa z  Rawy Mazowieckiej; Politechniki Warszawskiej (Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych), z Warszawy (lider) za mobilną platformę kryminalistyczną
 • Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych z Warszawy za mobilny system rozpoznania terenu (MSRT)
 • PCO S.A. z Warszawy za MT-1 monokular termowizyjnyWręczone

Wręczone zostały także nagrody TOP DESIGN za najbardziej efektowne stoiska. I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Dariusz Augustyniak wręczył również wyróżnienie specjalne KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI, które trafiło do firmy CLIMATIC za modułowy element posterunku policji.

Całe wydarzenia najlepiej podsumowują słowa Romana Musiała, kiedyś współtwórcy Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, dziś przedstawiciela Grupy WB:

- Te Targi trafiły w 10-tkę. Myślę, że za 30 lat będą tak duże jak MSPO.

reklama

Komitet honorowy POLSECURE 2022

1-J-Szymczyk.jpg
gen. insp. dr Jarosław Szymczyk
Komendant Główny Policji
2-T-Paga.jpg
gen. dyw. SG Tomasz Praga
Komendant Główny Straży Granicznej
3-J-Kitlinski.jpg
gen. Jacek Kitliński
Dyrektor Generalny Służby Więziennej
4-K-Waclawek.jpg
płk Krzysztof Wacławek
Szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego
5-Jacek-Jastrzebski.jpg
dr hab. Jacek Jastrzębski
Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego
6-A-Gajadhur.jpg
dr Alvin Gajadhur
Główny Inspektor Transportu Drogowego
7-R-Galazowski.jpg
prof. dr hab. n. o zdr. Robert Gałązkowski
Dyrektor Lotniczego Pogotowia Ratunkowego
8-P-Olszewski.JPG
ppłk SOP Paweł Olszewski
Komendant Służby Ochrony Państwa
9-R-Kopoczek.jpg
dr Remigiusz Kopoczek
Dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju
10-K-Korpowski.jpg
płk Konrad Korpowski
Dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa

Rada Programowa POLSECURE 2022

1-D-Augustyniak.jpg
nadinsp. Dariusz Augustyniak - Przewodniczący Rady Programowej
I Zastępca  Komendanta Głównego Policji  - Komenda Główna Policji
2-wioleta-gorzkowska.jpg
gen. bryg. SG Wioleta Gorzkowska
Zastępca Komendanta Głównego Straży Granicznej - Komenda Główna Straży Granicznej
3-K-Hejduk.jpg
nadbryg. Krzysztof Hejduk
Zastępca Komendanta Głównego PSP  - Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej
4-Lenczuk.jpg
gen. Andrzej Leńczuk
Zastępca Dyrektora Generalnego Służby Więziennej - Służba Więzienna
5-Cymerski.JPG
ppłk SOP Jarosław Cymerski
Służba Ochrony Państwa
6-A-Majchrzak.JPG
płk Adam Majchrzak
Dyrektor Biura Logistyki ABW -  Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego
7-R-Sobolewski.jpg
Rafał Sobolewski
Dyrektor Działu Zarządzania Programami i Projektami na rzecz Bezpieczeństwa i Obronności  Państwa w NCBR  - Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
8-Stepinski.JPG
dr Michał Stępiński
Ekspert,  przedstawiciel  Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego - Komisja Nadzoru Finansowego
9-DamianWiktorzak.jpg
Damian Wiktorzak
Zastępca Dyrektora  w Główny Inspektorat Transportu Drogowego  - Główny Inspektorat Transportu Drogowego
10-S-Smolenski.jpg
podinsp. dr Sylwester Smoleński
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa
Aktualności
13 czerwca 2022
Termin II edycji wydarzenia został ustalony podczas posiedzenie Rady Programowej POLSECURE podsumowującego pierwszą.
29 kwietnia 2022
Międzynarodowe Targi Policji i Bezpieczeństwa Publicznego zostały zakończone uroczystym wręczeniem nagród dla najlepszych produktów.
29 kwietnia 2022
Pozorowany wypadek drogowy i akcja ratunkowa oraz pokaz psów policyjnych, dostarczyły emocji widzom ostatniego dnia targów Polsecure. Przygotowane pokazy poprzedziła prezentacja policji, dotycząca profilaktyki bezpieczeństwa.
28 kwietnia 2022
O nowych mundurach, asortymencie i wpływie postrzegania na pracę policji i innych służb bezpieczeństwa publiczne rozmawiali podczas panelu dyskusyjnego przedstawiciele policji, straży pożarnej oraz służb więziennych.
28 kwietnia 2022
Drony firmy SKY-HERO,DJI oraz Parrot i ich możliwości wykorzystania w służbach mundurowych można było oglądać również drugiego dnia Międzynarodowych Targów Policji i Bezpieczeństwa Publicznego POLSECURE w Targach Kielce.
28 kwietnia 2022
W pierwszym dniu Międzynarodowych Targów Policji i Bezpieczeństwa Publicznego Grupa WB, partner strategiczny wydarzenia podpisała porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z Tarnobrzega. Producent systemów bezzałogowych będzie pomagał w kształceniu kadr technicznych w klasach mundurowych o profilu wojskowym związanym z bezzałogowymi statkami powietrznymi.
28 kwietnia 2022
Projekt tego, jak mają wyglądać nowe auta policyjne można było zobaczyć już wielokrotnie na różnych pokazać. Od teraz będzie je można zobaczyć także na ulicach polskich miast. Oficjalna premiera odbyła się w drugim dniu Międzynarodowych Targów Policji i Bezpieczeństwa Publicznego POLSECURE.
28 kwietnia 2022
Nie tylko pojazdy policyjne otrzymały w tym roku nowy wizerunek. Na targach policyjnych POLSECURE w Targach Kielce przedstawiciele polskiej policji omawiali zmiany wizerunkowe dotyczące umundurowania funkcjonariuszy.
27 kwietnia 2022
"Cyberwyzwania w dobie pandemii-ochrona informacji w świecie wirtualnym" to temat dyskusji podjętej przez ekspertów od przestępstw wirtualnych. Panel był częścią Targów Policyjnych POLSECURE w Targach Kielce.
27 kwietnia 2022
Pokazy: kontrterrorystów z użyciem psa bojowego, musztry paradnej, psów policyjnych, ratownictwa motocyklowego, czy prezentacje najnowszych dronów można oglądać przez trzy dni targów Polsecure w Targach Kielce.
27 kwietnia 2022
Przedstawiciele najważniejszych międzynarodowych organizacji dot. bezpieczeństwa publicznego podzielili się swoją wiedzą z polską policją na temat cyberbezpieczeństwa. Konferencja odbyła się w Targach Kielce, podczas trwających Targów Policji i Bezpieczeństwa Publicznego POLSECURE.
27 kwietnia 2022
Międzynarodowe Targi Policji i Bezpieczeństwa Publicznego POLSECURE zostały oficjalnie otwarte podczas uroczystości w sali Omega.
22 kwietnia 2022
Wieloletni wystawca Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego wspiera debiutujące w Targach Kielce Międzynarodowe Targi Policji i Bezpieczeństwa Publicznego POLSECURE.
20 kwietnia 2022
Słowo „bezpieczeństwo” odmieniane jest ostatnio przez wszystkie przypadki, głównie za sprawą sytuacji na Ukrainie. Kielecki ośrodek od lat specjalizuje się w organizacji wydarzeń targowych poświęconych obronności kraju – Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego świętuje w tym roku swoje trzydziestolecie. Rok 2022 jest także rokiem debiutu wystawy poświęconej bezpieczeństwu publicznemu gwarantowanemu przez służby mundurowe resortu MSWiA.
14 marca 2022
Debiutujące w kwietniu w kieleckim ośrodku wydarzenie dedykowane wszystkim służbom mundurowym wkracza w decydującą fazę przygotowań. Warto zaznaczyć, że przygotowania Targów POLSECURE podobnie jak innych wydarzeń odbywających się w Targach Kielce to wielomiesięczny proces, który już teraz przyniósł 2000 mkw powierzchni wystawienniczej oraz topowe firmy z branży szeroko pojętego bezpieczeństwa.
28 lutego 2022
Od 1 stycznia br. przedsiębiorcy mogą korzystać z ulgi podatkowej na ekspansję i rozwój firm m. in. za udział w targach. Dzięki temu firmy zapłacą znacznie niższy podatek dochodowy!
14 lutego 2022
Odprawy komendantów, spotkania dotyczące programów modernizacyjnych służb, pokazy dynamiczne - rada programowa targów poświęconych bezpieczeństwu publicznemu poznała wstępny program Targów POLSECURE.
31 stycznia 2022
Debiutujące wydarzenie poświęcone bezpieczeństwu publicznemu i służbom mundurowym podległym MSWiA to znakomita okazja do zapoznania się z ofertą firm, specjalizujących się w produkcji wyposażenia specjalnego, ale także do wymiany doświadczeń i rozmów o rzeczywistych potrzebach służb mundurowych. Tematem dominującym będzie cyberbezpieczeństwo.
21 stycznia 2022
Pewną nowością w tej edycji mundurowej modernizacji jest to, że jedna ustawa obejmuje dwa programy - ten przewidziany dla służb podległych MSWiA i ten dla nadzorowanej przez resort sprawiedliwości Służby Więziennej.
02 grudnia 2021
Cyberbezpieczeństwo, logistyka i bezpieczeństwo publiczne: to tematy, które podejmą przedstawiciele służb mundurowych podczas konferencji w trakcie I Międzynarodowych Targów Policji i Bezpieczeństwa Publicznego POLSECURE. Wydarzenie organizowane w Targach Kielce, pod Honorowym Patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji we współpracy z Komendą Główną Policji potrwa od 27 do 29 kwietnia 2022 r.
04 listopada 2021
Podczas konferencji prasowej, w środę, 27 października minister Mariusz Kamiński ogłosił czteroletni program modernizacji służb podległych MSWiA. – To niezwykle ważny projekt, wielka inwestycja w bezpieczeństwo Polaków, realne wzmocnienie naszych służb odpowiedzialnych za losy obywateli – powiedział minister.
17 czerwca 2021
Nagroda została ustanowiona przez dyrektora Wojskowego Instytutu Medycznego, a przyświecają jej słowa Kardynała Stefana Wyszyńskiego nad: Męstwo nie polega na noszeniu broni, bo męstwo nie trzyma się żelaza, lecz serca. Nagroda przyznana jest w dwóch kategoriach: nagroda indywidualna i instytucjonalna.
15 czerwca 2021
Międzynarodowe Targi Policji i Bezpieczeństwa Publicznego Polsecure to wydarzenie, które debiutuje w kalendarzu Targów Kielce. W kieleckim ośrodku spotkają się przedstawiciele służb mundurowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Mariusz Kamiński.
03 marca 2021
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przedstawiło projekt rozporządzenia, w którym możemy przeczytać o nowych kolorach mundurów polskich policjantów. Granatowe ubiory nawiązujące do okresu dwudziestolecia międzywojennego, zastąpią niebiesko-szare.
04 lutego 2021
Tegoroczny budżet przewiduje, że dochody państwa wyniosą 404,4 mld zł, a wydatki 486,7 mld zł. W porównaniu w rokiem ubiegłym, mniej pieniędzy przewidziano dla służb. Mundurowi będą mogli korzystać z tzw. „wydatków niewygasających” to oszczędności nie ominęły także tych resortów.
27 stycznia 2021
Funkcjonariusze Straż Granicznej otrzymają 60 nowych Jeppów Wrangler Sahara. Łączny koszt zakupu to 14,5 mln zł.
17 grudnia 2020
Targi policyjne POLSECURE odbędą się między 22 a 24 listopada 2021. Jesienny termin wydarzenia jest powrotem do pierwotnych ustaleń między Organizatorami Wydarzenia.
06 października 2020
Blisko 98 tysięcy policjantów i policjantek na co dzień strzeże bezpieczeństwa państwa. To właśnie im dedykowane jest wydarzenie, które Komenda Główna Policji organizuje wspólnie z Targami Kielce. POLSECURE to wystawa w pełni dedykowana bezpieczeństwu publicznemu i służbom mundurowym.
17 marca 2020
Komenda Główna Policji przedstawiła swoje plany zakupowe na bieżący rok. Wśród nich zapotrzebowanie, które zostanie zaprezentowane podczas wydarzenia POLSECURE w Targach Kielce.
06 lutego 2020
Porozumienie w sprawie organizacji Międzynarodowych Targów Policji i Bezpieczeństwa Publicznego POLSECURE zostało podpisane przez Komendanta Głównego Policji gen. insp. dra Jarosława Szymczyka oraz Prezesa Zarządu Targów Kielce S.A. dra Andrzeja Mochonia.
Patronat Honorowy
Partner strategiczny
Główny patron medialny
Patronat medialny
27-29.04.2022
Godziny otwarcia
 • 27 IV 2022
  10:00 - 17:00
 • 28 IV 2022
  10:00 - 17:00
 • 29 IV 2022
  10:00 - 15:00
  27-29.04.2022
  Godziny otwarcia
  • 27 IV 2022
   10:00 - 17:00
  • 28 IV 2022
   10:00 - 17:00
  • 29 IV 2022
   10:00 - 15:00