Do rozpoczęcia wydarzenia pozostało:

XIV Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego TRANSEXPO

TRANSEXPO z premierami już w październiku w Targach Kielce

Premiery od SOLARISA, ISUZU czy AUTOMETU, nowe trendy i kierunki  rozwoju transportu publicznego, a także polska myśl techniczna to tylko część tego, co czeka na branżowych odwiedzających XIV Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego TRANSEXPO w Targach Kielce w dniach 23-25 października, najważniejsze wydarzenie branży transportu zbiorowego w Europie Środkowo-Wschodniej.

transexpo Zgodnie z aktualnymi trendami w transporcie zbiorowym, również podczas Targów TRANSEXPO w Targach Kielce uwaga skupiona będzie na pojazdach z alternatywnymi źródłami zasilania.

Elektryzujące premiery podczas TRANSEXPO


Transexpo 2018, będzie miejscem prezentacji trzech pojazdów marki Solaris. Nowość to Solaris Urbino 12 LE lite hybrid. Kolejne dwa produkty to dobrze już znane konstrukcje, Solaris Urbino 12 electric oraz Solaris Urbino 12 hybrid, które zostaną jednak zaprezentowane w nowej odsłonie po motoryzacyjnym „facelifcie”. Marka AUTOMET z Sanoka, która do tej pory słynęła z adaptowania dostawczych mercedesów na minibusy, w Kielcach zaprezentuje pierwszy  pojazd własnej konstrukcji, który na rynku pojawił się pod koniec ubiegłego roku. Ten mały autobus elektryczny, będący dobrym rozwiązaniem dla przewozu i obsługi lotnisk to 100% polska myśl  techniczna. Interesującą propozycję ma dla zwiedzających Isuzu. Japońsko-turecka marka zaprezentuje podczas TRANSEXPO 2018 pierwszy niskowejściowy autobus typu mini. Isuzu NovoCiti Life to autobus z obniżoną podłogą, oferujący dogodniejszy transport osobom starszym i niepełnosprawnym.

Trochę historii - zabytkowe autobusy w Targach Kielce

Podczas Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego TRANSEXPO  2018 obok najnowocześniejszych autobusów można będzie zobaczyć także bardziej wiekowe pojazdy. A to za sprawą  Wystawy Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej – Zabytkowe Autobusy. Zaprezentowanych zostanie na niej  kilka różnych pojazdów dokumentujących montaż przemysłowy autobusów miejskich.

transexpo Doskonała koniunktura do zobaczenia na targach komunikacji zbiorowej

XIII Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego TRANSEXPO, które odbyły od 11 do 13 października 2016 roku w Targach Kielce potwierdziły dobrą koniunkturę w branży komunikacji zbiorowej. Na ponad 10 tysiącach metrów kwadratowych  powierzchni, nowości prezentowało aż 164 wystawców, w tym 36 firm z zagranicy. Wystawę odwiedziło ponad 5,5 tysiąca zwiedzających.

XIV Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego TRANSEXPO 2018 tradycyjnie już współorganizuje razem z Targami Kielce Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej. Honorowym patronatem wystawę objęły: Ministerstwo Energii oraz Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Partnerami wydarzenia są: Polskie Stowarzyszenie Przewoźników Autokarowych, Polska Izba Gospodarcza Transportu Samochodowego i Spedycji oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Kielcach.