XVIII Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO

las-expo

LAS-EXPO – po raz 18. z liderami branży drzewnej 

Targi LAS-EXPO w edycji 2018 odwiedziło ponad 70.000 osób.  Ekspozycja Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi, jednego z najważniejszych wydarzeń polskiej branży,  zgromadziła 56 firm z Polski, Włoch, Słowenii i Niemiec. Tradycyjnie, od 18 lat towarzyszyła targom techniki rolniczej AGROTECH.

Wśród wystawców nie zabrakło liderów branży. Swą obecność na rynku zaakcentowały firmy prezentujące między innymi: narzędzia, urządzenia i maszyny do pozyskiwania, transportu i obróbki drewna. Pojawiły się tradycyjnie środki ochrony przed szkodnikami, szkółkarstwo, systemy monitoringu i ochrony przeciwpożarowej lasów. Ekspozycje znanych marek można było znaleźć zarówno w halach, jak i na terenie zewnętrznym, i choć kapryśna pogoda przedwiośnia sprawiała, że prezentacje działania maszyn na żywo były utrudnione, to jednak znajdowały fanów. Najlepsze firmy doceniono Medalami Targów Kielce na uroczystej gali 16 marca.

Lasy Państwowe – dla lasu, dla ludzi

Podobnie jak w latach ubiegłych, targi LAS-EXPO objęte zostały patronatem honorowym Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych dr. inż. Andrzeja Koniecznego. Gościem targów edycji 2018 był natomiast dr Andrzej Matysiak, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu, który wziął udział w uroczystości otwarcia targów.

las-expo Tegoroczna wystawa nawiązywała do kampanii „Lasy Państwowe. Dla lasu, dla ludzi”. Zainteresowani mogli rozmawiać z leśnikami o wielofunkcyjnej i zrównoważonej gospodarce leśnej oraz korzyściach z niej płynących dla społeczeństwa, gospodarki i przyrody. Można było liczyć również na specjalistyczne porady dotyczące szczegółów prowadzenia gospodarki leśnej, odnowień, możliwości zakupu drewna oraz sadzonek drzew i krzewów leśnych. Fachowców pytano również o nowe technologie, maszyny i urządzenia stosowane w leśnictwie do wykonywania prac leśnych, monitorowania stanu lasu.

Drwale i sygnaliści – punkt obowiązkowy Las-Expo

Atrakcją targów LAS-EXPO od lat są popisy Zespołu Sygnalistów Myśliwskich, działającego przy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu. Ich muzyki nie zabrakło również w tym roku, zarówno podczas uroczystości otwarcia i gali, jak również w ciągu trzech targowych dni.

Prawdziwe emocje wzbudzały pokazy uzdolnionych artystycznie drwali, którzy na oczach zwiedzających rzeźbili w balach drewna przy pomocy pił elektrycznych. Ich zmagania na zewnątrz hal wystawienniczych obserwowali z zainteresowaniem zwiedzający.   

Zapraszamy na XIX LAS-EXPO 15-17 marca 2019 roku do Targów Kielce!