II Międzynarodowe Targi Modelarstwa Redukcyjnego

modele samolotów na targach modelarskich model kit expo w kielcach Targi modelarskie MODEL KIT-EXPO 2018  z dużym zainteresowaniem

Blisko 2000 osób odwiedziło II Targi Modelarstwa Redukcyjnego MODEL KIT – EXPO w Targach Kielce. Wystawa, która odbywała się od 13 do 14 października zgromadziła nie tylko ludzi związanych z branżą, ale również amatorów modelarstwa w każdym wieku. Targom towarzyszył VI Świętokrzyski Festiwal Modeli Redukcyjnych.

Kolejne Targi Modelarstwa Redukcyjnego po raz kolejny stworzyły okazję do spotkania osób związanych  bezpośrednio z branżą modelarstwa redukcyjnego, ale również pasjonatów militariów i techniki cywilnej. Nie zabrakło producentów i dystrybutorów modeli redukcyjnych z form plastikowych, żywicznych, kartonowych i drewnianych. Pojawili się producenci i dystrybutorzy akcesoriów modelarskich.

Wystawa Model KIT-EXPO w Targach Kielce, podobnie jak rok temu, współorganizowana była wraz ze Świętokrzyskim Stowarzyszeniem Modelarzy Redukcyjnych. W ramach targów już po raz 6.  odbył się Festiwal Modeli Redukcyjnych. Mogli w nim wziąć udział modelarze indywidualni i zrzeszeni w klubach modelarskich. Zaprezentowano kilkaset eksponatów – głównie były to repliki samolotów, pojazdów wojskowych, ale także figurki. Podczas Festiwalu wyłoniono również zwycięzców w wielu kategorii.

model kit expo - targi modelarstwa w kielcach Wszystkich laureatów VI Świętokrzyskiego Festiwalu Modeli Redukcyjnych można poznać tutaj.

Także modele RC prezentowane przez Klub Modelarstwa Sportowego, podobnie jak w roku ubiegłym, ściągnęły do Targów Kielce wielu wielbicieli, a pokazy modeli z odpalonymi silnikami stały się już tradycją wystawy.

Jedną z atrakcji tegorocznego MODEL KIT-EXPO w Targach Kielce była kolejka zajmująca powierzchnię 90 metrów kwadratowych. Imponującą makietę kolejową w skali H0 (1:87)prezentował Dom Kultury „Idalin” z Radomia. Zbudowana z kilkudziesięciu modułów, połączonych ze sobą w jedną całość odwzorowywała rzeczywiste składy kolejowe, które poruszały się  lub wciąż jeszcze można spotkać na torach kolejowych w Polsce.