expositio

Architektura, edukacja muzealna i transfer wiedzy w cyfrowym świecie tylko podczas EXPOSITIO 2019

Europejski Salon Nowych Technologii dla Muzeów, Konserwacji Zabytków i Dziedzictwa Narodowego EXPOSITIO oraz odbywająca się równolegle Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO już od 10 do 12 czerwca 2019 roku w Targach Kielce.

Polski rynek muzealniczy przeżywa renesans. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego tylko w 2018 roku przewidziało dla muzeów ponad 15 mln złotych. A to jedynie kropla w morzu…pieniędzy.  Spośród wszystkich działających w naszym kraju placówek muzealniczych ponad 100 stanowią muzea kościelne: diecezjalne, zakonne i parafialne. - Jako instytucje kultury mają one rolę nie do zastąpienia, nie tylko w upowszechnianiu zbiorów, ale też animowaniu życia kulturalnego: spotkań, szkoleń, wernisaży, paneli, koncertów. Chodzi, krótko mówiąc, o ewangelizację przez kulturę – powiedział KAI bp Michał Janocha, przewodniczący Rady KEP ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego. Polskie muzea z  powodzeniem wykorzystują unijne dotacje, adaptują dawną architekturę do aktualnych potrzeb i poszerzają ofertę o nowe wystawy. EXPOSITIO to doskonała okazja do zaprezentowania najnowszych rozwiązań i technologii, które stają się niezbędne nie tylko do zabezpieczania dotychczasowych zbiorów, ale przede wszystkim do podnoszenia standardu świadczonych usług.

Do współtworzenia wystawy zapraszamy wszystkie firmy działające na szeroko pojętym rynku architektury i konserwacji zabytków, a także sprzętu multimedialnego oraz urządzeń do badań naukowych i transferu wiedzy w cyfrowym świecie. Targi to doskonała szansa na bezpośredni kontakt z klientem i możliwość perfekcyjnego dopasowania oferty do wymagań odbiorcy. To także miejsce wymiany doświadczeń i aktualizacji wiedzy.

EXPOSITIO i SACROEXPO to wystawy łączące biznes z kulturą, wystawami, festiwalami oraz sztuką sakralną. To jedyne na świecie wystawy podczas których od trzynastu lat wręczany jest medal Papieskiej Rady ds. Kultury Per Artem ad Deum.

 

 


Aktualności

EWTN Polska patronem SACROEXPO

EWTN Polska patronem SACROEXPO

16.11.2018

Ruszyła nowa katolicka telewizja w Polsce - EWTN Polska jest częścią Eternal World Television Network. To największa na świecie sieć katolickiej telewizji dostępna w ponad 150 krajach

Światowe Dni Młodzieży w Targach Kielce

Światowe Dni Młodzieży w Targach Kielce

14.11.2018

Wspólna modlitwa dla wszystkich, którzy nie będą mogli wyjechać na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem odbędzie się 26 stycznia


Patronat honorowy:

wspolne-logo-marszalek-wojewodztwa wspolne-logo-prezydent-miasta

 

Patronat medialny:

akcent spotkania z zabytkamia fundacja hereditas

Partnerzy medialni

banner
banner