Aktualności

21.05.2019

Polska premiera od ColdJet na targach Plastpol 2019 w Kielcach

Nowe urządzenie do czyszczenia suchym lodem PCS® 60 będzie można zobaczyć na stoisku C12 w hali C.

Polska premiera od ColdJet na targach Plastpol 2019 w Kielcach

Globalny lider w dziedzinie suchego lodu – firma Cold Jet, rewolucjonizuje czyszczenie suchym lodem, wprowadzając na rynek nowe urządzenie PCS 60. Maszyna stanowi szczytowe osiągnięcie w technologii czyszczenia przemysłowego suchym lodem, wytyczając nowe standardy dla tego typu urządzeń na najbliższe lata. Premiera urządzenia w Polsce odbędzie się podczas Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTPOL w Kielcach w dniach 28-31 maja 2019.

Urządzenie PCS 60 posiada opatentowany System Kontroli Cząsteczek (Particle Control System-PCS). System ten precyzyjnie tnie suchy lód na cząsteczki o rozmiarze zdefiniowanym przez operatora - od 3mm do 0,3mm i każdy rozmiar pomiędzy. Żadna maszyna na rynku nie jest w stanie zapewnić takiej precyzji. Użytkownik ma kompletną kontrolę nad urządzeniem dzięki czemu może znaleźć najbardziej efektywne ustawienia dla danej aplikacji.

PCS 60, które prezentowane będzie na targach branży przetwórstwa tworzyw sztucznych w Kielcach, jest nie tylko najbardziej zaawansowanym technologicznie urządzeniem do czyszczenia suchym lodem na rynku, ale przy tym również najprostszym w obsłudze. Sterowanie z wykorzystaniem wyświetlacza HMI gwarantuje intuicyjną obsługę, umożliwiając operatorowi łatwy podgląd i kontrolę parametrów czyszczenia oraz ustawień maszyny. Urządzenie posiada programowalne i zabezpieczone hasłem receptury dla danej aplikacji. Cecha ta pozwala operatorowi ustawić i zapisać parametry czyszczenia, takie jak ciśnienie czyszczenia, wielkość i zakres podawania suchego lodu, co zwiększa wydajność i zapewnia właściwe ustawienia dla każdego rodzaju czyszczenia. A wszystko to odbywa się za pomocą intuicyjnego pokrętła.

Zoptymalizowany design obejmuje liniowy system pneumatyczny i zintegrowany system ciągłości strumienia, co minimalizuje straty ciśnienia i sublimację suchego lodu wewnątrz maszyny. Pozwala użytkownikowi zmaksymalizować wydajność dostarczanego do maszyny powietrza i zmniejszyć ilość strat suchego lodu.

W PCS 60 wdrożono rozwiązania Przemysłu 4.0. Urządzenie wyposażone jest w funkcję Internetu Rzeczy (IoT) poprzez platformę Cold Jet CONNECT®. Zapewia on zdalny monitoring i diagnostykę, umożliwiając jednocześnie użytkownikom zbieranie i zarządzanie danymi oraz ich wykorzystanie w celu jeszcze lepszej optymalizacji procesu czyszczenia. Maszyna może być również zautomatyzowana i zintegrowana poprzez opcjonalny pakiet akcesoriów, który umożliwia połączenie PCS 60 z jednostką produkującą suchy lód oraz robotem, zapewniając w pełni zautomatyzowany proces czyszczenia.

Przy projektowaniu PCS 60 zwrócono dużą uwagę na ergonomię. Z myślą o wygodzie użytkowania zmniejszono zarówno wagę, jak i rozmiar urządzenia. Odpowiedni dobór kół i systemu hamowania gwarantuje znakomitą mobilność i zwrotność oraz bezpieczeństwo użytkownika. Przemyślana konstrukcja oraz odpowiedni dobór najwyższej jakości materiałów zapewnia bardzo niski poziom hałasu.

więcej informacji na stronie https://www.coldjet2.com/minisites/next-gen/pl/index.php

lub www.coldjet.pl

 

 


Polecane aktualności

Najbliższe wydarzenia

27-28 IX 2019
12 X 2019
19-20 X 2019
26-27 X 2019
7 XI 2019
23-24 XI 2019
29-30 XI 2019
30 XI - 1 XII 2019
30 XI - 1 XII 2019
30 XI - 1 XII 2019