68417555c9a35482b3d2.jpg
Zagadnienia druku 3D cieszyły się zainteresowaniem gości Przemysłowej Wiosny 2019

O bionicznej trzustce i nie tylko - Seminarium Druku 3D już po raz jedenasty.

27 lutego 2019
Razem z pierwszym dniem targów wystartowała kolejna edycja Seminarium Druku 3D, towarzysząca Dniom Druku 3D i targom STOM w Kielcach. Wstęp na prelekcje, które odbywają się od 26 do 28 marca jest wolny.

Przemysłowy druk w metalu i piasku, drukowanie elementów protetycznych i wszechstronne możliwości zastosowania druku 3D w medycynie to między innymi pierwsze tematy wykładów, które gromadziły zainteresowanych specjalistów. Głos zabierali nie tylko inżynierowie, ale także doświadczeni lekarze.   

            O niezwykłym procesie tworzenia bionicznej trzustki mówiła dr n. med. Marta Klak z Fundacji Badań i Rozwoju Nauki. Obecnie wspólnie z Konsorcjum Bionic zespół lekarzy pracuje nad projektem biodrukowania 3D bionicznej trzustki – narządu, który umożliwi osobom z cukrzycą normalne funkcjonowanie, a także zastąpi konieczność przewlekłej insulinoterapii.

            Druk 3D okazuje się przydatny także w poszukiwaniu oszczędności na przykład w utrzymaniu ruchu w energetyce - Aż 7 procent światowej energii jest zużywanej do serwisowania, remontów, napraw – mówił w Targach Kielce Andrzej Zakręcki  z 3D Technology. -  Tymczasem dzięki technologii przyrostowej można zaoszczędzić 30 procent tej energii.

Utrzymanie ruchu w energetyce i wynikające z tego oszczędności to między innymi części zamienne do urządzeń produkowane na zamówienie, regeneracja używanych części – często na miejscu, u klienta z wykorzystaniem mobilnego stanowiska do napawania laserowego.

            W ciągu kolejnych dni podczas seminarium będą poruszane kolejne zagadnienia dotyczące różnych sfer życia – kształtowania obiektów ceramicznych i nie tylko, laserowego wytwarzania przyrostowego części metalowych, wytwarzania przyrostowego z części metalicznych. W czwartek, podczas ostatniej sesji edukacyjnej seminarium mowa będzie także  ograniczeniach rozwoju druku 3D w Polsce.

Szczegółowy plan seminarium znajdziesz tutaj:

 http://targikielce.pl/pl/x-dni-druku-3d,19359/seminarium-xi-dni-druku-3d,19373.htm

 

KK

 

 

Polecane aktualności
30 września 2020
Mniejsze niż zazwyczaj, ale tak samo efektywne wystawy przemysłowego cyklu spod znaku STOM w roku pandemii udowodniły, że biznesowe spotkania każdej branży są niezbędne.
23 września 2020
W pierwszym dniu przemysłowych wystaw odbyła się uroczysta gala wręczenia medali i wyróżnień.
22 września 2020
Cykl branżowych, przemysłowych wystaw spod znaku STOM wraz z wydarzeniami towarzyszącymi odbywa się od 22 do 24 września.
21 września 2020
Goście tegorocznego wydarzenia poświęconego szybkiemu prototypowaniu będą mogli zobaczyć pierwszy w Polsce egzemplarz drukarki 3D P220 firmy Apium Additive Technologies.
21 września 2020
Cykl przemysłowych wystaw spod znaku STOM odbywających się w Targach Kielce w marcu z roku na rok coraz mocniej potwierdza rangę wydarzenia w globalnym przemyśle. W roku pandemii, kryzysu i osłabienia światowej gospodarki biznesowe spotkania, wyjątkowo przeniesione na wrzesień mogą okazać się kołem zamachowym dla wielu branż.
14 września 2020
22 września rozpocznie się w Targach Kielce znany i ceniony w przemysłowym świecie Salon Technologii Obróbki Metali wraz z wydarzeniami towarzyszącymi.
18 sierpnia 2020
Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL, Cykl wystaw spod znaku STOM oraz towarzyszące im przemysłowe wydarzenia w ostatnich latach urosły do rangi dużych europejskich imprez branżowych. Konglomerat imprez spod znaku STOM organizowanych pod wspólnym hasłem „Przemysłowa Wiosna w Targach Kielce” w tym roku wyjątkowo odbędzie się jesienią od 22 do 24 września
22 lipca 2020
Cykl „Przemysłowa Wiosna” skupiający w sobie Targi spod znaku STOM, a także inne branżowe wystawy wyjątkowo w tym roku odbywa się jesienią. Wydarzenia jako bezpieczna platforma spotkań biznesowych, stanie się kołem zamachowym dla firm, które pandemia koronawirusa zmusiła do wyhamowania działalności.