Aktualności

11.01.2018

Minister Inwestycji i Rozwoju na spotkaniu w Targach Kielce

Jerzy Kwieciński spotkał się z prezesem Zarządu Targów Kielce, dr Andrzejem Mochoniem, który jest jednocześnie Kanclerzem Świętokrzyskiej Loży BCC oraz z przedsiębiorcami regionu świętokrzyskiego. To jedna z pierwszych wizyt nowo powołanego ministra.

Oprócz przedsiębiorców regionu świętorzyskiego i przedstawicieli samorządu na spotkanie z ministrem do Targów Kielce licznie przybyli dziennikarze.
Oprócz przedsiębiorców regionu świętorzyskiego i przedstawicieli samorządu na
spotkanie z ministrem do Targów Kielce licznie przybyli dziennikarze.

- To duże wyróżnienie, że w tym jakże gorącym okresie minister zdecydował się, by rozmawiać z przedstawicielami firm o ich problemach i problemach naszego regionu – mówił prezes Andrzej Mochoń, który powitał ministra w Centrum Kongresowym Targów Kielce wraz z wojewodą Agatą Wojtyszek i Senatorem RP Krzysztofem Słoniem.  

Tematem spotkania w Targach Kielce, na które liczbie przybyli przedstawiciele świętokrzyskiego biznesu i samorządu była polityka gospodarcza kraju i związane z nią uwagi przedsiębiorców do założeń rządu.

- Naszym celem jest skuteczne wdrażanie strategii zrównoważonego i odpowiedzialnego rozwoju wszystkich regionów, nie tylko tych najbogatszych. Owoce takiej polityki gospodarczej mają być nie tylko tu i teraz, ale dla przyszłych pokoleń. Tak rozumiemy swoją misję – przekonywał miedzy innymi Jerzy Kwieciński, Minister Inwestycji i Rozwoju na spotkaniu. – Podkreślam to tym bardziej w województwie świętokrzyskim, którego siłą są aktywne obszary wiejskie. Zależy nam na pobudzaniu inwestycji w całym kraju. Chcemy współpracować z biznesem w terenie, budować stosunki partnerskie i transparentne. Chcemy również poprawić otoczenie prawne dla inwestycji, bo to jeden z trzech problemów przeszkadzających przedsiębiorcom, zaraz po skomplikowanym systemie podatkowym i sądowniczym.

Minister Kwieciński odpowiadał także na pytania przedsiębiorców. Na koniec wizyty złożył swój wpis w Księdze Pamiątkowej Targów Kielce. 

(KK) 

 

 


Galeria zdjęć

Najbliższe wydarzenia

20 X 2018
23-25 X 2018
23-25 X 2018
23-25 X 2018
10-11 XI 2018
10-11 XI 2018