enex05a-dz.jpg
Targi ENEX i ENEX Nowa Energia 2003

Targi ENEX i ENEX Nowa Energia 2003

23 listopada 2022
VI Międzynarodowe Targi Energetyki ENEX i II Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX – Nowa Energia odbyły się od 25 do 27 marca 2003 roku w Targach Kielce. Spotkanie było okazją do wymiany informacji i doświadczeń w obliczu zmian zachodzących na europejskich rynkach energii elektrycznej i zbliżającego się momentu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Targi ENEX od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wystawców i odwiedzających je gości. To już  nie tylko komercyjna działalność wystawiennicza, ale również forum wymiany informacji i doświadczeń oraz możliwość prezentacji nowatorskich rozwiązań technicznych i technologicznych dla przemysłu energetycznego. W trakcie targów oprócz urządzeń służących do wytwarzania, przesyłania i dystrybucji energii energetycznej można było zapoznać się z systemami informatycznymi i telekomunikacyjnymi w energetyce, a  także z metodami oszczędzania energii elektrycznej.

Równolegle do Targów ENEX odbywały się II Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX – Nowa Energia, na których swoją ofertę przedstawiły firmy prezentujące nowoczesne technologie pozyskania energii ze źródeł odnawialnych i technologie bazujące na energii ze źródeł odnawialnych.

Wydarzeniami towarzyszącymi targom były: konferencja „ Wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych w Polsce – stan aktualny i perspektywy rozwoju”, III seminarium „Rozwój Energetyki Wiatrowej w Polsce – konieczność czy idealizm”, międzynarodowe seminarium „Wykorzystanie Biomasy w instalacjach ciepłowniczych” oraz dyskusja panelowa poświęcona problemom rozwoju energetyki odnawialnej. Dla władz samorządowych i inwestorów stworzono także mini-centra edukacyjne poświęcone szczegółowym zagadnieniom energetyki odnawialnej.

Targi ENEX I ENEX Nowa Energia 2003 powstały we współpracy Targów Kielce oraz Izby Gospodarczej Energetyki i Ochrony Środowiska. Honorowy Patronat nad targami sprawują: Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Restrukturyzacji Energetyki, senator RP – Jerzy Suchański oraz  Stowarzyszenie Elektryków Polskich.

(MS)

Polecane aktualności
02 grudnia 2022
O miłości do samochodów elektrycznych w piątym odcinku Energetycznych poranków rozmawialiśmy z Michałem Radziszewskim – youtuberem kanału „Na Prąd po Polsce” we wnętrzu elektrycznego Mercedesa EQS 450+. Poruszyliśmy tematy dot. samochodów elektrycznych, infrastruktury do ładowania elektryków oraz szeroko pojętej elektromobilności. Partnerem odcinka był Mercedes – Benz Nobile Motors Kielce.
30 listopada 2022
W 2004 roku dynamika wzrostu sektora energetycznego wynosiła ponad 15 % rocznie, a wstąpienie Polski do Unii Europejskiej wiązało się z podjęciem nowych działań i wykorzystaniem dostępnych możliwości finansowania na rzecz rozwoju energetyki odnawialnej. Formuła Targów ENEX’2004 pozwoliła na dotarcie do firm z branży energetycznej prezentujących nowości techniczne i rozwiązania sprawdzone na świecie.
29 listopada 2022
- Podczas ostatnich targów Enex magazyny energii cieszyły się dużym zainteresowaniem, a na najbliższych na pewno będą hitem. To nasza przyszłość - mówił Krzysztof Bukała z firmy Soltec podczas Regionalnego Forum Ekonomicznego Nowa Energia organizowanego przez Echo Dnia. Panel „Innowacje, które zmienią nasze życie” z udziałem eksperta reprezentującego Targi Kielce miał miejsce w piątek, 25 listopada.  
23 listopada 2022
Nowa Energia - Regionalne Forum Ekonomiczne, które odbędzie się w czwartek i piątek, 24 i 25 listopada w Kielcach, zostanie poświęcone sprawom energii przyszłości. W części prezentującej innowacyjne pomysły, o magazynach energii mówił będzie Krzysztof Bukała z firmy Soltec, która jest Partnerem największych w Polsce targów odnawialnych źródeł energii Enex w Targach Kielce. Prelekcja będzie transmitowana na żywo.
22 listopada 2022
Firma AS Energy po raz kolejny będzie uczestniczyć w Targach Enex, które gromadzą najważniejszych przedstawicieli branży OZE. Z ofertą firmy będzie można zapoznać się od 8 do 9 marca 2023 r. w Targach Kielce.
18 listopada 2022
Wzrost sprzedaży pomp ciepła w Polsce, zalety instalacji tego typu urządzeń grzewczych i przedstawienie różnych rodzajów pomp ciepła – to część kwestii poruszanych podczas rozmowy z Piotrem Pawłowskim – regionalnym kierownikiem sprzedaży w firmie OCHSNER, jaką odbyliśmy we wnętrzu elektrycznego Mercedesa EQS 450+. Spotkanie w ramach kolejnego odcinka z cyklu Energetycznych poranków zrealizowaliśmy dzięki współpracy z Mercedes – Benz Nobile Motors Kielce.
17 listopada 2022
Podczas jubileuszowej 25. edycji Targów ENEX swoją ofertę zaprezentuje firma P.G. GROUP – czołowy producent konstrukcji pod panele fotowoltaiczne. Rozwiązania konstrukcyjne spółki są wysokiej jakości i dostępne cenowo. Zapraszamy już 8-9 marca 2023 roku do Targów Kielce!
16 listopada 2022
V Międzynarodowe Targi Energetyki ENEX i ENEX „Nowa Energia” zorganizowano w Centrum Targowym Kielce od 26 do 28 lutego 2002 roku. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa Ciepłownictwo Sieciowe, Targi Technologii Wytwarzania, Przesyłu i Dystrybucji Ciepła. Patronat honorowy nad targami sprawuje Stowarzyszenie Elektryków Polskich, a najlepsze wyroby i usługi prezentowane na targach otrzymują Medal Prezesa SEP.