P2270004.JPG
ENEX 2002 w Centrum Targowym Kielce.

ENEX 2002 otwiera sezon wystawienniczy w branży energetycznej!

16 listopada 2022
V Międzynarodowe Targi Energetyki ENEX i ENEX „Nowa Energia” zorganizowano w Centrum Targowym Kielce od 26 do 28 lutego 2002 roku. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa Ciepłownictwo Sieciowe, Targi Technologii Wytwarzania, Przesyłu i Dystrybucji Ciepła. Patronat honorowy nad targami sprawuje Stowarzyszenie Elektryków Polskich, a najlepsze wyroby i usługi prezentowane na targach otrzymują Medal Prezesa SEP.

Targi ENEX 2002 służą popularyzacji nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych i efektywnych technologii stosowanych w branży energetycznej oraz prezentacji osiągnięć w dziedzinie dystrybucji i oszczędności energii. Międzynarodowe Targi Energetyki mają na celu nawiązanie nowych kontaktów między specjalistami z branży energetycznej, przedsiębiorcami, władzami samorządowymi i organizacjami społecznymi. Wydarzenie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.

Targom towarzyszy dwudniowa konferencja „Rozwój energetyki wiatrowej w Polsce – konieczność czy idealizm”, której organizatorem są: Europejskie Centrum Energii Odnawialnej, VIS SENTI Towarzystwo Wspierania Elektrowni Wiatrowych oraz Centrum Targowe Kielce. W trakcie dwóch dni omówiono m.in. skuteczne sposoby poszukiwania inwestorów dla projektów energetyki wiatrowej,  standardy światowe w projektowaniu farm wiatrowych oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii informatycznych w energetyce odnawialnej. Przy Okrągłym Stole rozmawiano o stymulacji rynku energetyki wiatrowej, o mechanizmach rynkowych i politycznych. Kolejną konferencję pn. „Nowoczesne Rozwiązania Techniczne – źródłem finansowania, modernizacji ciepłownictwa sieciowego” poświęcono automatyzacji węzłów ciepłych i systemów ciepłowniczych oraz modernizacji ciepła jako źródła oszczędności.

Nie zabrakło pokazów premierowych m.in. komputerowo wspomaganego systemu znakowania aparatury łączeniowej.

Jubileuszowa, 25. Edycja Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX odbędzie się od 8 do 9 marca 2023 roku. Targom ENEX towarzyszyć będą Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH. Zapraszamy do Targów Kielce!

Udział bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza rejestracja: https://www.targikielce.pl/enex/rejestracja-zwiedzajacych

(MS)

Polecane aktualności
07 grudnia 2022
W 2005 roku, gdy rozwój energetyki odnawialnej w Polsce stanowił jeszcze wyzwanie, spotkanie branży energetycznej w Kielcach było okazją do poznania nowych rozwiązań technicznych i technologicznych przemysłu energetycznego, ale także możliwością nawiązania cennych kontaktów branżowych i pozyskania wartościowej wiedzy podczas merytorycznych spotkań. Była to ósma edycja Targów ENEX!
06 grudnia 2022
Firma Krannich Solar z ponad 25 letnim doświadczeniem w fotowoltaice i ugruntowanej pozycji na rynku zaprezentuje swoją ofertę podczas jubileuszowej edycji Targów ENEX od 8 do 9 marca 2023 roku w Targach Kielce.
02 grudnia 2022
O miłości do samochodów elektrycznych w piątym odcinku Energetycznych poranków rozmawialiśmy z Michałem Radziszewskim – youtuberem kanału „Na Prąd po Polsce” we wnętrzu elektrycznego Mercedesa EQS 450+. Poruszyliśmy tematy dot. samochodów elektrycznych, infrastruktury do ładowania elektryków oraz szeroko pojętej elektromobilności. Partnerem odcinka był Mercedes – Benz Nobile Motors Kielce.
30 listopada 2022
W 2004 roku dynamika wzrostu sektora energetycznego wynosiła ponad 15 % rocznie, a wstąpienie Polski do Unii Europejskiej wiązało się z podjęciem nowych działań i wykorzystaniem dostępnych możliwości finansowania na rzecz rozwoju energetyki odnawialnej. Formuła Targów ENEX’2004 pozwoliła na dotarcie do firm z branży energetycznej prezentujących nowości techniczne i rozwiązania sprawdzone na świecie.
29 listopada 2022
- Podczas ostatnich targów Enex magazyny energii cieszyły się dużym zainteresowaniem, a na najbliższych na pewno będą hitem. To nasza przyszłość - mówił Krzysztof Bukała z firmy Soltec podczas Regionalnego Forum Ekonomicznego Nowa Energia organizowanego przez Echo Dnia. Panel „Innowacje, które zmienią nasze życie” z udziałem eksperta reprezentującego Targi Kielce miał miejsce w piątek, 25 listopada.  
23 listopada 2022
Nowa Energia - Regionalne Forum Ekonomiczne, które odbędzie się w czwartek i piątek, 24 i 25 listopada w Kielcach, zostanie poświęcone sprawom energii przyszłości. W części prezentującej innowacyjne pomysły, o magazynach energii mówił będzie Krzysztof Bukała z firmy Soltec, która jest Partnerem największych w Polsce targów odnawialnych źródeł energii Enex w Targach Kielce. Prelekcja będzie transmitowana na żywo.
23 listopada 2022
VI Międzynarodowe Targi Energetyki ENEX i II Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX – Nowa Energia odbyły się od 25 do 27 marca 2003 roku w Targach Kielce. Spotkanie było okazją do wymiany informacji i doświadczeń w obliczu zmian zachodzących na europejskich rynkach energii elektrycznej i zbliżającego się momentu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.
22 listopada 2022
Firma AS Energy po raz kolejny będzie uczestniczyć w Targach Enex, które gromadzą najważniejszych przedstawicieli branży OZE. Z ofertą firmy będzie można zapoznać się od 8 do 9 marca 2023 r. w Targach Kielce.