MSPO - Dzień Otwarty (10.09.2022)

Dzień Otwarty XXX Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego

Do wydarzenia pozostało...
Podziel się wydarzeniem

Dzień Otwarty na jubileusz MSPO

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego świętuje w tym roku jubileusz 30-lecia. W związku z tym Targi Kielce zapraszają wszystkich miłośników militariów na Dzień Otwarty – w sobotę 10 września.

mspo-dzien-otw-zd1.jpg [211.76 KB]

 

    Na zwiedzanie Wystawy Sił Zbrojnych zatytułowanej w tym roku „Obrona ojczyzny to zaszczytny obowiązek każdego żołnierza”, w ramach Dnia Otwartego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, zapraszamy szczególnie rodziny z dziećmi. Na gości czekać będzie nie tylko ekspozycja uzbrojenia polskiej armii czy spółek należących do Polskiej Grupy Zbrojeniowej, ale także występy orkiestr i zespołów wojskowych oraz koncert Bojowe Piosenki. Pomiędzy wydarzeniami muzycznymi widzowie obejrzą pokazy dynamiczne, musztrę paradną i oczywiście poczęstują się pyszną, wojskową grochówką.

  Niewątpliwą atrakcją dla zwiedzających będzie możliwość obserwowania odlotów śmigłowców, stanowiących wcześniej ekspozycję targów MSPO.

 

mspo-dzien-otw-zd2.jpg [258.43 KB]

 

 

    Podczas poprzednich edycji Dni Otwartych można było z bliska zobaczyć między innymi ROSOMAKA, IKARA X – na podwoziu Hummera, samobieżną haubicę KRYL z Huty Stalowa Wola, czołgi z ZM Bumar- Łabędy: PT-91 M2, PT-17 czy czołg Leopard 2PL. Pierwsze takie wydarzenie zostało zorganizowane z okazji 25-lecia MSPO.

    Wstęp na teren kieleckiego ośrodka 10 września będzie bezpłatny. Partnerami Dnia Otwartego zostali Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych oraz Kuman Team.

 

 

 

 

 

Aktualności
16 sierpnia 2022
Raytheon Company, jeden z największych koncernów obronnych świata, zaprezentuje podczas jubileuszowego MSPO w Kielcach najnowsze modele amunicji. Będą to kierowane pociski artyleryjskie Excalibur, przeciwpancerne Javelin wraz z zestawem do naprowadzania LWCLU oraz rakiety SkyCeptor. Są one cenione w polskim wojsku i w wielu krajach globu.
11 sierpnia 2022
Program Dnia Otwartego MSPO jest wypełniony atrakcjami. W sobotę, 10 września, nie tylko będzie można przyglądać się z bliska pojazdom i maszynom obronnym, ale i brać udział w konkursach z nagrodami. Nie braknie koncertów i pokazów musztry paradnej. Nad głowami unosić się będą efektowne śmigłowce. Wstęp bezpłatny dla wszystkich.
Partnerzy
10.09.2022
    10.09.2022