zdj-Karol-Wlodarczak.jpg
Karol Włodarczak
Dyrektor do spraw produktów ubezpieczeniowych w SAGA Brokers Sp. z o.o.
Broker ubezpieczeniowy z 15-letnim doświadczeniem zawodowym. W Pierwszym Polskim Domu Brokerskim SAGA BROKERS Sp. z o.o. pełni funkcję dyrektora ds. produktów ubezpieczeniowych. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej. Zajmuje się tworzeniem programów ubezpieczeniowych dla grup zawodowych, jest odpowiedzialny za rozwój oraz działanie informatycznego systemu do sprzedaży ubezpieczeń online, prowadzi szkolenia produktowe dla Klientów.
2023-05-15-085406-kopia2.jpg
Krzysztof Wiewióra
Software Product Manager HR & Payroll Online Merit Aktiva
Wieloletni pracownik działu płac, doświadczony wdrożeniowiec oraz serwisant programów kadrowo-płacowych. Wykształcenie informatyczne oraz praktyczna znajomość zagadnień kadrowo - płacowych pozwala mu na nowatorskie podejście do tematyki oprogramowania kadrowo-płacowego. Wraz z zespołem programistów tworzy i rozwija nowoczesny program kadrowo - płacowy 360 Kadry i płace.
Adam-Niewiedziol-SaldeoSMART.png
Adam Niewiedzioł
Specjalista ds. kluczowych klientów SaldeoSMART
Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także technik elektronik (systemy i sieci komputerowe), od ponad 13 lat związany z branżą IT. Zajmuje się sprzedażą, doradztwem i pomocą w organizacji obsługi dokumentów w biurach rachunkowych i firmach. Specjalizuje się w rozwiązaniach systemowych do obiegu dokumentów. Po pracy lubi aktywnie spędzać czas: jeździ na rowerze, majsterkuje i filmuje.
WiktorD.png
Wiktor Doktór
Moderator MKBR, Head of Pro Progressio
Jest Ekspertem Branży Outsourcingowej specjalizującym się w szerokim zakresie działań w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu, w tym BPO, Centrów Usług Wspólnych, Call i Contact Center oraz w tematyce nearshoringu i offshoringu. Jest Prezesem Zarządu Pro Progressio zlokalizowanej w Polsce - organizacji konsultingowo-doradczej w obszarze nowoczesnych usług biznesowych. Wiktor to jedna z czołowych osobowości outsourcingowych w Polsce, wielokrotnie nagradzana za pracę ukierunkowaną na rozwój i wzrost branży usług dla biznesu. Wiktor i Pro Progressio są Partnerami Niemieckiego Stowarzyszenia Outsourcingowego, IAOP i GSA UK oraz innych globalnych stowarzyszeń outsourcingowych. Jest także autorem podcastów „BSS bez tajemnic” i „Good Morning BSS World”, gdzie wraz z gośćmi porusza różne tematy związane z globalnymi działaniami outsourcingowymi. Jego firma Pro Progressio jest wydawcą portalu oraz drukowanego dwumiesięcznika FOCUS ON Business.
ALA.jpg
Alina Rudnicka-Acosta
Współorganizator MKBR, Prezes Zarządu Audyt Partner sp. z o.o.
Stworzyła centrum usług wspólnych i rozwinęła je biznesowo. Uczestniczyła w wielu projektach akwizycyjnych. W swoich działaniach wykorzystuje wiedzę ekonomiczną w dziedzinach: finanse, rachunkowość i podatki oraz kreatywność biznesową. Zawodowo związana z markami Intermoda, Selena, Grupa Impel, Tax Care S.A., EPSA BPO S.A. Doradza, kreuje i wdraża rozwiązania, które potrafią dwukrotnie zwiększyć obroty liderów na rynku polskiego biznesu. Jest praktykiem, który zbudował swoją wiedzę nie tylko na bogatym zawodowym doświadczeniu, ale również na solidnej podbudowie specjalistycznego wykształcenia, którego ostatni etap zakończyła 2016 r., z sukcesem broniąc dyplom Executive MBA w języku angielskim na Uniwersytecie Warszawskim z notą A+.
Anna-Strzelecka.jpg
Anna Strzelecka
Partnerka w Crido
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim, licencjonowana doradczyni podatkowa od 1998 r., partnerka w firmie Crido Szkolenia (spółka z grupy doradczej Crido). Posiada wieloletnie doświadczenie zarówno w zakresie doradztwa podatkowego, jak i prowadzenia oraz organizacji szkoleń dla firm. Kilkanaście lat pracowała w jednej z firm BIG4, w tym w roli partnera rozwijając m.in. dział doradztwa w zakresie prawa podatkowego i pomocy publicznej w regionie małopolskim i śląskim. Od 25 lat specjalizuje się w zakresie rozliczeń podatkowych przedsiębiorstw prowadzących działalność na terenie specjalnych stref ekonomicznych, a obecnie również Polskiej Strefy Inwestycji. Ma na swoim koncie kilkaset przeprowadzonych szkoleń podatkowych. Prowadzi również szkolenia z zakresu wystąpień publicznych. Pomysłodawczyni innowacyjnej platformy edukacyjnej Cridoteka, na której eksperci podatkowi i prawni przedstawiają w sposób przejrzysty i łatwy do przyswojenia zagadnienia z zakresu prawa, podatków.
1675683613210.jpg
Lilianna Kupaj
Autorka, trener, coach, mentor, wykładowca akademicki
Właścicielka i dyrektor zarządzająca firmy Szkoła Coachingu Edukacyjnego prezes zarządu i fundatorka Fundacji Świadomego Rozwoju Edukacji. Od 2012 roku publikuje książki o tematyce coachingowej. Jest autorką i współautorką książek o tematyce coachingowej i rozwojowej oraz narzędzi coachingowych/terapeutycznych. Współautorka artykułów naukowych z zakresu coachingu, edukacji i motywacji. Zapoczątkowała w Polsce nurt coachingu edukacyjnego. W 2012 roku została nominowana na Ambasadorkę Przedsiębiorczości Kobiet przez Międzynarodową Sieć Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet. Aktywnie działa na rzecz mentoringu w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet. W 2015 roku została uhonorowana tytułem „Kreatora Kompetencji Społecznych”. W 2017 roku uhonorowana Skrzydłami Coachingu za promocję coachingu w edukacji. Znalazła się w prestiżowym „Leksykonie coachów trenerów mówców polskich” wydanym przez Wydawnictwo GALL.
Hubert-Kaczmarczyk.jpg
dr Hubert Kaczmarczyk
Wicedyrektor w Uniwersytet Jana Kochanowskiego
Dr nauk prawnych, radca prawny w Krajowej Administracji Skarbowej, z-ca dyrektora Instytutu Nauk Prawnych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, trener KSS, mediator
Piotr-Maciejewski.jpg
Piotr Maciejewski
Doradca podatkowy
Doradca podatkowy, absolwent Uniwersytetu Śląskiego, prowadzący biuro rachunkowe od 1990 roku.
zdj-Krzysztof-Karczewski.jpg
Krzysztof Karczewski
Prezes Zarządu Pierwszego Polskiego Domu Brokerskiego SAGA BROKERS Sp. z o.o.
Absolwent Akademii Finansów w Warszawie. Prezes Zarządu spółek brokerskich IND Partnerzy i EOS Risq Polska Absolwent Akademii Finansów w Warszawie. Z branżą ubezpieczeniową związany od 1995 r., jako kierownik agencji i dyrektor oddziału zakładu ubezpieczeń. Broker ubezpieczeniowy od 2002 roku. Prezes Zarządu spółek brokerskich IND Partnerzy i EOS Risq Polska; od 2007 roku w Zarządzie Pierwszego Polskiego Domu Brokerskiego SAGA Brokers. Autor pomysłu i współtwórca koncepcji cyfryzacji procesów obsługi rozproszonych grup klientów, służących do dziś obsłudze grup zawodowych SAGA Brokers.
radek-1920.jpg
Radosław Żuk
Członek Honorowy SWBR, Partner w Kancelarii Żuk Pośpiech, Doradca podatkowy
Prawnik, doradca podatkowy, nagradzany w rankingach prawników organizowanych przez Rzeczpospolitą, wykładowca na SGH oraz studiach MBA na WSB w Toruniu, posiadający 17-letnie doświadczenie w doradztwie prawno-podatkowym na rzecz największych polskich i zagranicznych przedsiębiorstw. Posiada bogate doświadczenie m.in. w branży energetycznej, FMCG, budowlanej oraz finansowej. Autor licznych publikacji z zakresu prawa i podatków. Przeprowadził ponad 2300 wykładów z zakresu prawa podatkowego oraz prawa korporacyjnego. Współpracownik Forbes, Gazety Prawnej, Pulsu Biznesu oraz Rzeczpospolitej. Współtwórca „Wiadomości Podatkowych" w TaxPress TV oraz Wieceprzewodniczący Rady Programowej miesięcznika „Kazus Podatkowy".
pawel-jedrzejak-2.jpg
Paweł Jędrzejak
Trener Biznesu INFOR
Trener Biznesu, ukończony program trenerski IBD Business School, Coach – certyfikat Noble Manhattan School, ekspert z zakresu publikacji elektronicznych, od 13 lat związany z branżą wydawniczą działającą na rynku finansowo- kadrowym.
Mariusz-Ciesla.jpg
dr Mariusz Cieśla
Doradca podatkowy, Prawnik, Wykładowca
Doradca podatkowy, posiada tytuł naukowy doktora Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach z dziedziny makroekonomii. Członek Krajowej Rady Doradców Podatkowych IV i V Kadencji, Członek Prezydium KRDP - Skarbnik KRDP IV Kadencji, Wiceprzewodniczący KRDP V Kadencji, Przewodniczący Śląskiego Oddziału KIDP VI Kadencji, Delegat IV i V kadencji z ramienia Krajowej Izby Doradców podatkowych w CFE Tax Advisers (Confédération Fiscale Européenne) w Brukseli, Członek Komitetu Fiskalnego CFE, Członek Komitetu Podatkowego przy Pracodawcach RP, Przewodniczący Komitetu Podatkowego Śląskiej Federacji Przedsiębiorców Polskich. Prowadzi kancelarie doradztwa podatkowego uczestnicząc w sporach podatkowych przed organami skarbowymi i sądami administracyjnym. Wykładowca z dziedziny prawa podatkowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Znany publicysta i autor wielu prac naukowych z dziedziny ekonomii i prawa podatkowego m. in. w „Doradca podatkowy obrońcą praw podatnika”.
Sylwester-Fastyn.jpg
Sylwester Fastyn
Prezes w Serwisanci Sp. z o.o
Prezes w Serwisanci Sp. z o.o. Serwisanci świadczą Usługi Informatyczne dla firm (Outsourcing IT),
Joanna-Kasperek-fot.-Magdalena-Dabrowska.jpg
Joanna Kasperek
Aktorka - Teatr im. Stefana Żeromskiego
Absolwentka Akademii Teatralnej w Białymstoku. Już pierwsza rola (Viviana w „Merlinie” Tadeusza Słobodzianka) przyniosła jej miano „najlepszego debiutu sezonu 1993/94”. Jest. laureatką głównej nagrody w Przeglądzie Piosenki Aktorskiej i nagród w ramach Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej). Na krótko dołączyła do zespołu warszawskiego Teatru Rozmaitości grając w wybitnym spektaklu „Słowa Boże”, a potem do Wrocławskiego Teatru Współczesnego. Kolejnym przystankiem na teatralnej, a także życiowej drodze, okazały się rodzinne Kielce. Na deskach kieleckiego teatru stworzyła wiele wybitnych ról, m.in. w „Widnokręgu”, „Harper”, „Joannie Szalonej; Królowej”, w czechowowskim „Wiśniowym sadzie” (za rolę Lubow Raniewskiej otrzymała nominację do Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza) i wielu innych spektaklach. W 2019 roku została odznaczona Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
Emilia-Lazarowicz.jpg
Emilia Lazarowicz
Dyrektor ds. Personalnych - wFirma Oprogramowanie dla Biur Rachunkowych
Aktywnie działający ekspert z zakresu rekrutacji, zarządzania zasobami ludzkimi, onboardingu oraz szkoleń. Wieloletni specjalista z zakresu kadr, płac i ubezpieczeń społecznych wspierający kadrowe i księgowe pracujące na systemie wFirma dla Biur Rachunkowych. Lider i współtwórca modułu Kadry, Płace i Ubezpieczenia w systemie wFirma. Redaktor portali Poradnik Przedsiębiorcy oraz Poradnik Pracownika, a także autorka wielu publikacji w e-bookach o tematyce kadr, płac i ubezpieczeń społecznych.
Ewa-Szpytko-Waszczyszyn.JPG
Ewa Szpytko-Waszczyszyn
Dyrektor ds. Administracji - wFirma Oprogramowanie dla Biur Rachunkowych
Czynnie praktykujący ekspert z zakresu księgowości i podatków. Od ponad 10 lat czuwa nad rozliczeniami podatkowymi mikro i małych przedsiębiorców. W systemie do wFirma dla Biur Rachunkowych odpowiada za wdrażanie nowych funkcjonalności i wspieranie klientów w prowadzeniu rozliczeń. Autorka licznych artykułów o tematyce księgowo-podatkowej na portalu Poradnik Przedsiębiorcy, w szczególności obejmujących transakcje zagraniczne i rozliczenia z tym związane.
Beata-Kostrzycka.jpg
Beata Kostrzycka
Dyrektor ds. Rozwoju - wFirma dla Biur Rachunkowych
Ekspert z zakresu księgowości i prawa podatkowego. Praktyk z doświadczeniem od 2005 roku, zdobytym w pracy w działach księgowych oraz przy zarządzaniu biurem rachunkowym. Autorka licznych artykułów o tematyce księgowo-podatkowej, w tym publikowanych w takich portalach jak Rzeczpospolita i Poradnik Przedsiębiorcy. Uczestniczka prac legislacyjnych prowadzonych w Ministerstwie Finansów. Obecnie czuwająca nad rozwojem oprogramowania dla przedsiębiorców i biur rachunkowych wFirma.
Andrzej-Lazarowicz.jpg
Andrzej Lazarowicz
Founder & CEO - wFirma dla Biur Rachunkowych

Pomysłodawca i współtwórca platformy oprogramowania online wFirma istniejącej na rynku od ponad 17 lat. Jego misją jest wspieranie przedsiębiorców i biur rachunkowych w zakresie podnoszenia efektywności ich działania, zarówno poprzez dostarczanie narzędzi pracy, jak i wiedzy merytorycznej. W związku z tym jest także twórcą portali Poradnik Przedsiębiorcy oraz Poradnik Pracownika. Media odwiedza ponad 4 mln czytelników miesięcznie. Serwisy dostarczają bezpłatną i przystępnie przekazaną wiedzę ekspercką w zakresie biznesu, księgowości, podatków, kadr i prawa pracy. W swojej pracy wykorzystuje ponad 30-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie opieki merytorycznej nad różnego rodzaju projektami oraz prowadzenia przez 25 lat biura rachunkowego.

monika-smulewicz.jpg
Monika Smulewicz
Ekspertka prawa pracy i rynku pracy Prezes HR na Szpilkach Sp. z o.o.

Uznany praktyk i ekspert prawa pracy. Od ponad 20 lat edukuje pracowników i menedżerów w obszarze prawa pracy i kalkulacji wynagrodzeń oraz efektywnego i zgodnego z prawem zarządzania kapitałem ludzkim w organizacjach. Prekursorka szkoleń online z zakresu prawa pracy w Polsce. Założycielka społeczności HR na Szpilkach liczącej ponad 60000 specjalistów kadr i płac oraz Dyrektor Zarządzająca Eduwersum – Collegium Rozwoju HR, projektu, w ramach którego od 2017 roku z sukcesem przeszkolonych zostało już ponad 20000 osób z całej Polski. „Sparingpartnerka biznesu”. Wspiera przedsiębiorców w obszarze kadrowo–płacowym, rozwiązując problemy, z którymi się borykają. Partnerka merytoryczna Eplanner.pl – aplikacji do planowania i rozliczania czasu pracy. Przez wiele lat dyrektor zarządzająca outsourcingiem rachunkowości, kadr i płac w międzynarodowej korporacji, gdzie współzarządzała pracą ponad 300-osobowego zespołu świadczącego usługi księgowe i kadrowo-płacowe dla rozwijających się klientów polskich i zagranicznych.

12d.jpg
Aleksandra Hanulak
Trener Formuły Geniuszu®

Trener Formuły Geniuszu® w obszarze Talentów Gallupa. Założycielka Studia Twórczego Rozwoju. Podczas pracy na sesjach indywidualnych koncentruje się na mocnych stronach każdego człowieka, jego talentach oraz pomaga odkryć osobisty klucz do sukcesu i życia w radości. Jako certyfikowany Trener Formuły Geniuszu® towarzyszy w procesie odkrywania i rozwijania talentów Gallupa wykorzystując TEST GALLUPA – metodę identyfikacji talentów stworzoną w Instytucie Gallupa. W wyniku badania statystycznego w ponad 105 krajach na ponad 10 000 000 ludzi na przestrzeni ponad 30 lat Marcus Buckingham i Donald O. Clifton stworzyli teorię 34 talentów, z których 5 jest dominujących. Zgodnie z teorią Buckinghama i Cliftona osoby wykorzystujące swoje talenty: działają najefektywniej, lecz nie tylko, są oni też najbardziej zadowoleni ze swojego życia. Na ogół są też zdrowsi od ludzi budujących swoją karierę na podstawie o nieuświadomione słabości.

Michala-Cielibala.jpg
Michał Cielibała
Prezes Klubu Biur Rachunkowych przy Oddziale Okręgowym w Kielcach Stowarzyszenia Księgowych w Polsce

Prezes Klubu Biur Rachunkowych przy Oddziale Okręgowym w Kielcach Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, Doradca podatkowy (nr wpisu: 8015). Założyciel i Prezes Zarządu Biura Rachunkowego BIUREX Sp. z o.o., Wykładowca akademicki z ponad 20-letnim stażem. Prelegent licznych konferencji, eventów i spotkań biznesowych. W latach 2006-2014 Przewodniczący Świętokrzyskiego Oddziału Zarządu Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Członek Państwowej Komisji Egzaminacyjnej ds. Doradztwa Podatkowego w latach 2014-2018.

Anita-zdjecia.jpg
Anita Gołębiewska
Dyrektor Zarządzająca OSCBR

Dyrektor Zarządzająca Ogólnopolskiej Sieci Certyfikowanych Biur Rachunkowych. Posiada 20-letnie doświadczenie, które zdobywała prowadząc księgowość międzynarodowych korporacji oraz rekrutując i zarządzając zespołem kilkudziesięcioosobowym księgowości. Obecnie odpowiedzialna za nadzór operacyjny, współpracę ze strategicznymi partnerami oraz dynamiczny rozwój sieci OSCBR. Od ponad 10 lat popularyzuje nowoczesne technologie do obsługi księgowej, a główną misją jej działań jest podnoszenie rangi zawodu księgowego.

Rafal-Strzelecki-zdjecie.jpeg
Rafał Strzelecki
Prezes Zarządu CashDirector SA

Strateg biznesu, inżynier automatyk, przedsiębiorca i inwestor. Posiada 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu, finansach, projektowaniu i wdrażaniu systemów informatycznych. Inicjator projektów innowacyjnych na skalę światową, ekspert w dziedzinie automatyzacji procesów księgowych i finansowych. Ekspert w obszarze praktycznych zastosowań sztucznej inteligencji.