MKBR (26-27.10.2022)

III Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych MKBR

Trzecie spotkanie branży rachunkowo-księgowej przyciągnęło kilkaset księgowych z całego kraju. Rozmawiano m.in. o partnerstwie zagranicznym i digitalizacji branży

mkbr-2022 250 uczestników, 35 wystawców, liczne grono prelegentów i ekspertów, duża dawka merytorycznej wiedzy oraz wypełniony po brzegi program - tak w wielkim skrócie wyglądał III Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych. Przedstawiciele tego sektora przez dwa dni debatowali w Targach Kielce o zmianach prawa, procesach digitalizacji, nowoczesnych systemach zarządzania i międzynarodowych relacjach.

Współpraca międzynarodowa, obsługa zagranicznych klientów, zatrudnianie cudzoziemców, finansowanie biur rachunkowych w trudnej sytuacji ekonomicznej klientów, sprzedaż i marketing w biurach rachunkowych, nowe technologie i procesy digitalizacji w branży, archiwizacja dokumentów i bezpieczeństwo danych to tylko część tematów, jakie poruszane były w trakcie największego w Polsce spotkania branży rachunkowo-księgowej. – III edycja MKBR jest naprawdę międzynarodowa i to nie tylko z nazwy. Po pierwsze za sprawą tematyki i tegorocznego hasła „Globalnie czy lokalnie”, a po drugie za sprawą zagranicznych gości z Estonii i Holandii – mówiła podczas uroczystego otwarcia wiceprezes zarządu Targów Kielce Bożena Staniak, życząc wszystkim uczestnikom owocnych spotkań i dobrze wykorzystanego czasu w Targach Kielce.

mkbr-2022 Liczne grono ekspertów na MKBR

Głównym celem kongresu było dostarczenie właścicielom polskich biur rachunkowych wiedzy, technologii i informacji niezbędnych do podnoszenia jakości, zwiększania efektywności i poszerzania zakresu usług świadczonych dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Oferta firm biorących udział w tegorocznym spotkaniu obejmowała m. in.: oprogramowania, szkolenia, ubezpieczenia, nowoczesne systemy i sprzęt IT. Wśród prelegentów obecnych na MKBR pojawili się m.in. praktycy z biur rachunkowych, przedstawiciele firm, instytucji i świata nauki. Na uczestników kongresu, obok paneli tematycznych i wystąpień eksperckich czekało aż 11 warsztatów tematycznych.

Globalnie czy lokalnie

Październikowe spotkanie branży rachunkowo-księgowej, odbyło się pod hasłem „Globalnie czy lokalnie”, i dostarczyło odpowiedzi na wiele tematów dotyczących funkcjonowania tego sektora. Uczestnicy dowiedzieli się m.in.: jak zarobić na wzroście kosztów i podatków, jak skutecznie korzystać z zagranicznych rozwiązań, sprzętu i kapitału, jak nawiązać międzynarodowe relacje biur rachunkowych i przekuć je na biznes. W trakcie eksperckich wystąpień poruszone zostały tematy związane z digitalizacją księgowości, zatrudnianiem obcokrajowców w polskich biurach i ich finansowaniem w dobie kryzysu i trudnej sytuacji ekonomicznej klientów. Organizowane w Targach Kielce wydarzenie to największy tego typu kongres w Polsce, z udziałem największej liczby firm oferujących usługi dla biur rachunkowych oraz szerokim gronem ekspertów i prelegentów.

mkbr-2022 Bezpłatna stylizacja i szafa pełna ubrań podczas MKBR

Stylistka Katarzyna Kobiela, we współpracy ze znaną polską marką odzieżową MAKALU, zadbała o wizerunek i stylizacje kobiet biorących udział w tegorocznej edycji Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych. Bezpłatne konsultacje ze stylistką, trenerem dress-codu oraz etykiety biznesu, cieszyły się dużym zainteresowaniem i pozwoliły Paniom inaczej spojrzeć na własną garderobę, a stworzone stylizacje podkreślały profesjonalizm, wiedzę i umiejętności.

Kolejne spotkanie branży rachunkowo-księgowej w Targach Kielce już w przyszłym roku.

Reklama

Reklama

Aktualności
28 października 2022
Współpraca międzynarodowa, obsługa zagranicznych klientów, zatrudnianie cudzoziemców, finansowanie biur rachunkowych w trudnej sytuacji ekonomicznej klientów, sprzedaż i marketing w biurach rachunkowych, nowe technologie i procesy digitalizacji w branży, archiwizacja dokumentów i bezpieczeństwo danych to tylko część tematów, jakie poruszane były w trakcie największego w Polsce spotkania branży rachunkowo-księgowej.
27 października 2022
Dwa bardzo ciekawe panele dotyczące finansowania oraz wzrostu kosztów odbyły się w drugim dniu Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych.
27 października 2022
Drugi dzień Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych w Targach Kielce przyniósł jeszcze więcej przydatnej praktycznej wiedzy. I to nie tylko stricte z dziedziny rachunkowości.
27 października 2022
Jak wynika z raportu Krajowej Izby Biur Rachunkowych obecnie w Polsce funkcjonuje około 70 tysięcy biur rachunkowych i nawet 400 tysięcy księgowych. Część z nich poza rodzimym rynkiem z powodzeniem działa na tych zagranicznych, obsługując tamtejszych, ale i polskich klientów. O tym, że warto nawiązywać międzynarodowe partnerstwo przekonywali eksperci podczas drugiego dnia Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych w Targach Kielce.
27 października 2022
Ciekawe prelekcje, eksperci, a przede wszystkim informacje, które ciężko jest zdobyć nawet na specjalistycznych uczelniach. Pierwszy dzień tegorocznej edycji Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych w Targach Kielce to nie tylko panele, ale także mnóstwo warsztatów praktycznych.
26 października 2022
O tym, że warto stosować nowoczesne systemy zarządzania i wspierania biur rachunkowych oraz nie bać się procesu digitalizacji, debatowano w trakcie panelu dotyczącego nowoczesnych rozwiązań dla biur rachunkowych. Na arenie głównej omówiono również studium przypadku systemu enova365 i jego zastosowania w komunikacji z klientem, a na zakończenie pierwszego dnia prelekcji w trakcie wystąpienia eksperckiego zaprezentowano najważniejsze zastosowania programu INFOR lex.
26 października 2022
W trakcie pierwszego dnia III Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych dużą część panelów moderowanych poświęcono zagadnieniom związanym z międzynarodowością w rachunkowości i księgowości. Omówiono relacje międzynarodowe, korzyści z pozyskiwania zagranicznych rozwiązań i kapitału oraz zatrudniania obcokrajowców w biurach rachunkowych.
26 października 2022
250 uczestników, 35 wystawców, liczne grono prelegentów i ekspertów oraz niezwykle napięty program III Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych gwarantują sukces kolejnego spotkania branży rachunkowo-księgowej, które właśnie wystartowało w Centrum Kongresowym Targów Kielce.
25 października 2022
Owocową Paczkę tworzą sadownicy, promotorzy trendów ekologicznych i wieloletni dystrybutorzy owoców. Nie ma krótszej drogi z sadu do domu, czy biura niż Owocowa Paczka. Owoce są zawsze świeże. Firma oferuje zestawy dostępne całorocznie, ale koncentruje się zawsze na owocach sezonowych, które klient otrzyma szybciej niż będą dostępne w sklepach i na pewno lepszej jakości. Bo w owocach czas to jakość!
24 października 2022
Już w środę i czwartek tj. 26 i 27 października 2022 roku w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbędzie się III Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych. Hasło tegorocznej odsłony największego w Polsce wydarzenia branży rachunkowo-księgowej to „Globalnie czy lokalnie”.
21 października 2022
Association of Business Service Leaders, który na co dzień wspiera rozwój sektora usług biznesowych, podobnie jak w poprzedniej edycji, podjął współpracę w ramach Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych. Organizacja zrzesza ponad 240 największych firm m.in. z branży finansowej, IT i prawnej.
20 października 2022
Przedstawiciele OSCBR i CashDirector SA wezmą udział w panelach tematycznych i poprowadzą warsztaty na Międzynarodowym Kongresie Biur Rachunkowych. Opowiedzą o zmieniających się w Polsce realiach prowadzenia biur rachunkowych i zmierzą się z odpowiedzią na pytanie - jak optymalizować działania, aby nadążyć za nadchodzącymi zmianami.
19 października 2022
Szeroka oferta usług, w tym największa platforma szkoleniowa w Polsce - Akademia LTCA, Kancelaria LTCA i LTCA Legal, czeka na uczestników Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych, który rozpocznie się już za tydzień, 26 października w Targach Kielce.
18 października 2022
Wybierasz się na tegoroczne spotkanie księgowych większą grupą? Chcesz zabrać swoich pracowników lub kolegów z pracy na największy tego typu kongres księgowych w Polsce? Właśnie dla Ciebie stworzyliśmy nową grupę biletów grupowych!
18 października 2022
Centrum Technologii Informatycznej działa na polskim rynku od 2003 roku w branży technologii informatycznych. Jest autoryzowanym i doświadczonym Partnerem firmy Comarch. Ponadto dysponuje własnymi rozwiązaniami m.in. dla biur rachunkowych i księgowości. Przykładem jest system eSZOK, który usprawnia budowanie relacji z klientem, poprzez sprawną komunikację czy obieg dokumentów.
14 października 2022
Coraz mniej czasu pozostało do startu tegorocznego kongresu biur rachunkowych. Właśnie dotarły do nas kalendarze, które będą częścią pakietu startowego dla każdego uczestnika wydarzenia. Zawierające humorystyczne scenki, związane z rachunkowością, kalendarze trafiły do nas od jednego z wystawców tegorocznej edycji kongresu – kancelarii Staniek & Partners.
12 października 2022
W gronie Złotych Sponsorów ponownie znalazła się enova365, jeden z najczęściej wybieranych programów dla biur rachunkowych. Eksperci enova365 będą do dyspozycji gości targów nie tylko na firmowym stoisku. W pierwszym dniu Kongresu enova365 zaznaczy swoją obecność podczas debat, prezentacji case study oraz warsztatów dla właścicieli biur rachunkowych. enova365 pokaże nie tylko swoje międzynarodowe oblicze, ale również podkreśli najmocniejsze strony.
11 października 2022
Nie chcesz tracić czasu na śledzenie zmian w przepisach, wprowadzanie dokumentów do systemu, obsługę faktur, czy sprawy kadrowo-płacowe Dołącz do Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych i zapoznaj się z najnowocześniejszymi systemami ułatwiającymi pracę w biurze rachunkowo-księgowym. Pozwolą Ci one zaoszczędzić czas i podnieść efektywność zarządzania zespołem i zadaniami.
10 października 2022
Firma jest jednym z największych dostawców systemów ERP dla firm z sektora MŚP. Od ponad 25 lat tworzy i rozwija oprogramowanie do zarządzania całym przedsiębiorstwem, wspierając transformację cyfrową polskich firm.
07 października 2022
Stylistka Katarzyna Kobiela, we współpracy ze znaną polską marką odzieżową MAKALU, zadba o wizerunek i stylizacje kobiet biorących udział w tegorocznej edycji Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych.
06 października 2022
Ordynatka jest nowoczesnym, elastycznym systemem usprawniającym organizację pracy w biurach rachunkowych. System powstał na podstawie wieloletniego doświadczenia w zarządzaniu pracą biura rachunkowego i jest na bieżąco wzbogacany nowymi funkcjonalnościami na podstawie wskazówek obecnych użytkowników, czyli właścicieli i pracowników biur rachunkowych.
05 października 2022
Firma zapewnia innowacyjność serwisu popartą wieloletnim doświadczeniem w branży księgowości i zarządzania biznesem. Cały czas monitoruje zmiany oraz trendy zachodzące w sposobie prowadzenia i rozwijania firmy.
29 września 2022
SERWISANCI to firma będąca właścicielem marki Serwisant.pl. Misją firmy jest przede wszystkim profesjonalna i szybka obsługa oraz zadowolenie Klienta. Pracownicy dbają o to, aby sprzęt komputerowy i oprogramowanie działały niezawodnie, a dane były bezpieczne.
28 września 2022
III Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych, który odbędzie się w Targach Kielce już 26 i 27 października dostarczy uczestnikom wielu wartościowych informacji i merytorycznych spotkań. Rangę podnosi wsparcie Ministerstwa Rozwoju i Technologii, które objęło wydarzenie patronatem honorowym, podobnie jak Prezydent Miasta Kielce Bogdan Wenta i Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski.
27 września 2022
Allianz Trade jest światowym liderem w zakresie ubezpieczeń należności handlowych i uznanym specjalistą w obszarach gwarancji ubezpieczeniowych, odzyskiwania należności, strukturyzowanego kredytu handlowego i ryzyka politycznego. Zadaniem firmy i mottem przewodnim jest przewidywanie ryzyka handlowego i kredytowego dzisiaj, aby firmy mogły mieć pewność działania jutro.
26 września 2022
Działająca od 1987 roku na polskim rynku firma Sykom zajmuje się tworzeniem i wdrażaniem systemów informatycznych HR oraz ERP. Jest twórcą dwóch kompleksowych rozwiązań: systemu kadrowo-płacowego SyKOF HR oraz zintegrowanego systemu informatycznego SyKOF ERP. Oba systemy zostały od podstaw zaprojektowane i wytworzone z uwzględnieniem potrzeb klientów oraz polskich przepisów.
23 września 2022
PodatkiPodatki.pl to intuicyjny i bardzo funkcjonalny system przeznaczony dla Biur Rachunkowych oraz klientów Biur. System wspomaga zarządzanie klientami, obsługę umów z klientami, fakturowanie klientów, monitoring dostarczania miesięcznych dokumentów do księgowania oraz comiesięczną obsługę deklaracji klientów. Informuję przy pomocy SMS oraz e-mail o rozliczonych podatkach, pilnuje terminów rozliczeń i pokazuje pełny obraz rozliczeń klientów w podziale na miesiące i lata.
22 września 2022
Firmotron to innowacyjne i unikalne narzędzie wspomagające pracę biur rachunkowych. To program, dzięki któremu dziesiątki klientów zaoszczędziły godziny, a nawet dni, które spędzali na rozliczaniu własnych klientów i wystawianiu im comiesięcznych faktur.
21 września 2022
Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych już pod koniec października ponownie zagości w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Lista wystawców i prelegentów powiększa się każdego dnia, a my już dziś zachęcamy do zapoznania się z ekspertami, którzy wezmą udział w trzeciej odsłonie wydarzenia.
08 września 2022
Zaufanie, wiedza i innowacyjność to filary, w oparciu których od 2007 roku firma INFONETAX buduje swoją pozycję na rynku. Od początku jesteśmy wierni idei tworzenia narzędzi ułatwiających codzienną pracę.
02 września 2022
„Automatyzacja procesów księgowych okiem SaldeoSMART” będzie tematem jednej z prelekcji odbywających się podczas Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych. Jej prowadzącym będzie Adam Niewiedzioł – specjalista ds. kluczowych klientów firmy SaldeoSmart.
02 sierpnia 2022
Biuro Rachunkowe KRAFTON ACCOUNTING od lat zajmuje się usługami księgowymi, płacowymi, wsparciem księgowo-podatkowym i kadrowo-płacowym dla swoich klientów. Jednym z produktów oferowanych przez biuro jest system XON.
14 lipca 2022
KANCELARIA DLA LUDZI BIZNESU. Znamy prawo i rozumiemy biznes. Doradztwo z pasją – dla przemysłu, produkcji i usług – tak w wielkim skrócie można opisać działalność i zakres usług kancelarii Staniek & Partners, która właśnie potwierdziła swój udział w październikowym MKBR.
25 maja 2022
KSIEGOWYDORADCA to spółka, która stworzyła unikalny, informatyczny system Kadviser dla Biur Rachunkowych, pomagający im optymalizować własne przychody i generować oszczędności ich klientom.
09 maja 2022
Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych to przede wszystkim merytoryczne spotkania i panele dyskusyjne dla księgowych i pracowników biur rachunkowych. Ale to nie wszystko. Uczestnictwo w październikowym kongresie to również możliwość uczestnictwa w wyjątkowym bankiecie z licznymi atrakcjami.
05 maja 2022
Niedrogi program księgowy online, sprawi, że księgowanie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz jednoosobowej działalności gospodarczej będzie bardzo proste i intuicyjne.

Reklama

Organizatorzy
Patronat honorowy
Sponsorzy złoci
Sponsorzy srebrni
Sponsorzy
Wystawcy
Główny Patron medialny
Patronat medialny