Nowoczesne rozwiązania dla księgowości, zmiany w przepisach podatkowych i emocje towarzyszące biznesowi: zakończył się II MKBR

Niech liczby powiedzą same za siebie: 40 prelegentów, 20 wystawców, 16 wykładów, 10 warsztatów i 300 uczestników. Robi wrażenie? II Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych to jedyne wydarzenie w Polsce, które daje możliwość rozwoju biurom rachunkowym, a ich właścicielom poznanie narzędzi do wzmacniania biznesu.

- Zdecydowaliśmy się zorganizować Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych z prostej przyczyny – w Polsce brakuje wydarzeń dedykowanych właścicielom biur rachunkowych i dostawcom dla tej części sektora - powiedziała  Bożena Staniak podczas otwarcia kongresu. Wiceprezes Zarządu Targów Kielce podkreśliła, że mimo wieloletniej tradycji, księgowość wciąż się rozwija - Jesteśmy świadkami rewolucji technologicznej, która ogarnęła również ten segment rynku. A jakie emocje towarzyszom księgowym będącym w samym centrum tych zmian?

To właśnie emocje były motywem przewodnim tegorocznego kongresu. Wydarzenie otworzyła dyskusja z udziałem Joanny Mesjasz, Iwony Grochowskiej, Karola Łagowskiego i Agnieszki Komorowskiej. Goście Wiktora Doktóra rozmawiali o trudnościach przedsiębiorców w obliczu zmian zewnętrznych. Zmiany były także tematem dyskusji kolejnych prelekcji, które dotyczyły etyki, technologii, a także środków finansowych.

Paneliści pierwszego dnia MKBR zastanawiali się także nad wsparciem osobowym, jakiego potrzebują właściciele biur rachunkowych. Goście Wiktora Doktóra: Janusz Rynk, Maciej Zaleski i Paweł Lewandowski odpowiadali na pytania o problemach finansowych czy ekonomicznych przedsiębiorców. Zaś Jacek Bajson starał się odpowiedzieć na pytanie, kiedy i dlaczego podjąć decyzje o sprzedaży lub pozyskaniu inwestora.

Pierwszy dzień MKBR to także warsztaty. Dziesięciu specjalistów wspierało uczestników, poszerzając ich wiedzą min. z zakresu  comiesięcznych rozliczeń w praktyce księgowej, dokumentów elektronicznych, zwiększenia dochodów, marketingu i sprzedaży, AML i emocji w biznesie.

Uroczysty bankiet, który zwieńczył pierwszy dzień wydarzenia, był idealnym czasem na dokończenie rozmów w bardziej kuluarowej odsłonie.

Drugi dzień Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych był poświęcony głównie robotyzacji. Pandemia przyspieszyła procesy cyfryzacji procesów, ale wpłynęła także na pracę księgowych, którzy pracowali z domów na zasadach home-office. Prelegenci rozmawiali także o sztucznej inteligencji, wykorzystywanej podczas pracy księgowych, zmianie sposobów komunikacji z klientem czy pozyskiwania nowych zleceń za pomocą social mediów. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prelekcja „Osobno czy w grupie” dotycząca współpracy biur z podmiotami konsolidującymi ten sektor.

- Przeglądając program kongresu zainteresowało mnie nowe technologie: możliwość digitalizacji dokumentów, robotyzacja procesów – podkreśliła Ewelina Włodarczyk, właścicielka kancelarii podatkowej Prospect. Nowe technologie były także ważnym punktem dla Piotra Biela – Cyfryzacja mocno wkracza do branży księgowej. Dodatkowo jestem zainteresowany tematem OSBR – podkreślił właściciel biura.

Z kolei Ewelina Rychlik z firmy Fakturownia podkreśliła znaczenie kongresu dla wystawców – Mamy na celu odpowiadanie na potrzeby naszych klientów, a nie ma lepszego miejsca, aby to zrobić!

 

 

 

Aktualności
27 października 2021
Wsparcie procesów księgowych przez programy i aplikacje to temat, który niezwykle interesuje sektor księgowo- podatkowy. Podczas Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych prelegenci przedstawiali możliwości systemów szybkiego księgowania czy digitalizacji dokumentów.
26 października 2021
„Technologia wspierająca zmiany. Informatyk nie jest wrogiem. Pomaga zmniejszyć niechęć do zmian” – to hasło panelu dyskusyjnego, podejmującego temat informatyzacji w świecie prawa rachunkowego. Prelekcja odbyła się podczas Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych w Targach Kielce.
26 października 2021
Blisko 300 księgowych z całej Polski bierze udział w Międzynarodowym Kongresie Biur Rachunkowych. Uczestnicy przed dwa konferencyjne dni będą poszerzać swoją wiedzę nie tylko z zakresu rachunkowości, ale także marketingu, handlu i nowych technologii. Wydarzenie odbywa się po raz drugi w formie stacjonarnej; w zeszłorocznej konferencji można było uczestniczyć jedynie on-line.
22 października 2021
Symfonia jest producentem oprogramowania dla biznesu. Od 25 lat wspiera transformację cyfrową polskich przedsiębiorstw z sektora MŚP. Z rozwiązań partnera MKBR korzysta dziś kilkadziesiąt tysięcy firm w całej Polsce.
20 października 2021
Fakturownia.pl to doceniony przez przedsiębiorców program ułatwiający codzienne prowadzenie biznesu. Zapewnia zarówno najprostszy interfejs do wystawiania faktur, jak i obsługę magazynową, dostęp do księgowości on-line z możliwością generowania i wysyłania plików JPK oraz szereg dodatków i integracji e-commerce. Całość programu oparta jest na modelu SaaS, dzięki któremu można używać go za pomocą dowolnej przeglądarki, z dowolnego urządzenia oraz dowolnej lokalizacji.
20 października 2021
SaldeoSMART to wielofunkcyjna aplikacja dla biur rachunkowych, odpowiadającą na potrzeby księgowych.
20 października 2021
Ponad 20 lat na rynku i przynależność do Grupy Polsat Plus zaowocowały szerokim portfolio kompleksowych usług teleinformatycznych, które partner Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych zapewnia Klientom. Dopasowanych do każdej branży i do każdego przedsiębiorstwa, przydatnych zarówno użytkownikom biznesowym, jak i indywidualnym.
20 października 2021
OSCBR to jedna z największych sieci biur rachunkowych w Polsce. Jak podkreślają przedstawiciele instytucji, OSCBR to ludzie i kontakty, ale także stałe poszerzenie wiedzy na temat biznesu księgowego, zarządzania, nowoczesnych rozwiązań technologicznych oraz rozwoju osobistego.
19 października 2021
Fundacja Polska Bezgotówkowa została powołana w 2017 r. w związku z porozumieniem zawartym przez Związek Banków Polskich, Ministerstwo Rozwoju, Visa oraz Mastercard w celu podejmowania działań w zakresie rozbudowy sieci akceptacji instrumentów płatniczych, upowszechniania i promocji obrotu bezgotówkowego, a także promocji innowacji technologicznych wspierających obrót bezgotówkowy w Polsce. Fundacja prowadzi ogólnopolski Program Polska Bezgotówkowa.
19 października 2021
Serwisanci to firma świadcząca usługi informatyczne. Informatycy pracują w modelu abonamentowych (Outsourcing IT), ale wesprą Twoją firmę , jeśli masz problem z aplikacjami i sprzętem.
14 października 2021
Iron Mountain Polska to lider rynku zarządzania informacją, archiwizacji i digitalizacji dokumentów. Firma zaprezentuje swoją ofertę podczas II Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych w Targach Kielce.
24 września 2021
Soneta sp. z o. o. – producent oprogramowanie enova365, jako Złoty Sponsor Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych w Kielcach, zaprasza na spotkanie z ekspertami 26 i 27 października 2021 roku.
14 września 2021
Coraz więcej systemów finansowo-księgowych, jak i firm wspierających branżę rachunkową oferuje zaawansowaną automatyzację rejestrowania i przetwarzania dokumentów. Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych to doskonałe miejsce by poznać przygotowane nowinki techniczne dla branży.
23 sierpnia 2021
Podczas II Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych (MKBR) zostanie zaprezentowana rewelacyjna aplikacja - wFirma. Z systemu korzysta ponad 500 biur rachunkowych z terenu całej Polski, obsługując ponad 30 tysięcy przedsiębiorców. To nowoczesne, oprogramowanie w chmurze stworzone, by usprawniać codzienną pracę księgowych.
19 sierpnia 2021
Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych proponuje rozwiązania dla nowoczesnych biur rachunkowych i księgowych nie obawiających się innowacyjnych pomysłów.
16 sierpnia 2021
Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych to wydarzenie, które przyciąga specjalistów z branży finansów i rachunkowości. Wśród partnerów spotkania nie może więc zabraknąć instytucji i stowarzyszeń, które na co dzień pełnią funkcje doradcze i zrzeszające. Należy do jednych z najważniejszych w świecie ekonomii należy Polska Izba Biegłych Rewidentów.
29 czerwca 2021
Association of Business Service Leaders, który na co dzień wspiera rozwój sektora usług biznesowych zdecydował się na współpracę z Międzynarodowym Kongresem Biur Rachunkowych. Organizacja zrzesza ponad 200 największych firm m.in. z branży finansowej, IT i prawnej.
29 czerwca 2021
Wydarzenie adresowane do właścicieli biur rachunkowych jest organizowane w Targach Kielce od 2019 roku. Liczne prelekcje, szkolenia, panele dyskusyjne, warsztaty oraz spotkania indywidualne z ekspertami branżowymi przyciągają do kieleckiego ośrodka setki księgowych. Znaczenie wydarzenia docenia Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii obejmując je honorowym patronatem.
16 kwietnia 2021
Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju, zarząd Targów Kielce podjął decyzję o zmianie terminu tegorocznego Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych
15 października 2020
Już po raz drugi, zainteresowani branżą biur rachunkowych i finansów będą mogli wziąć udział w Webinarium Księgowość 4.0.
13 października 2020
Zaplanowany na 27-28 października, II Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbędzie się w przyszłym roku od 1 do 2 czerwca. Targi Kielce zorganizują jednak spotkanie online
24 września 2020
RICOH jest globalnym dostawcą technologii pozwalających na usprawnienie procesów biznesowych i lepsze zarządzanie informacją. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom firmy mogą podnieść wydajność, działać w sposób bardziej elastyczny oraz zwiększyć swoje zyski
15 września 2020
W Centrum Kongresowym Targów Kielce od 27 do 28 października odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych. Podczas spotkania eksperci będą mówić wiele o nowych technologiach w rachunkowości, pracy zdalnej i kontrolach
21 lipca 2020
W trosce o bezpieczeństwo gości oraz pracowników Targów Kielce, podczas wydarzeń organizowanych na terenie ośrodka zastosowane zostaną wszelkie środki ostrożności. Wśród nich znajdą się innowacyjne metody dezynfekcji
07 lipca 2020
Jedyne w swoim rodzaju wydarzenie kierowane do branży finansowej odbędzie się już od 27 do 28 października w Targach Kielce. Warto dołączyć do najlepszych w branży. Sprawdź program.
24 czerwca 2020
INFOR objął patronatem medialnym webinarium Księgowość 4.0. Już 29 czerwca zainteresowani branżą księgowości i finansów będą mogli poznać najświeższe informacje z branży
19 czerwca 2020
Soneta sp. z o.o. będzie partnerem nadchodzącego webinarium Księgowość 4.0. Wydarzenie odbędzie się 29 czerwca. Transmisja dostępna będzie dla wszystkich - online.
10 czerwca 2020
Weź udział w innowacyjnym webinarium Księgowość 4.0. i poznaj najnowsze trendy z branży oraz dowiedz się, jak przywrócić pozycję swojej firmy na rynku po czasie obostrzeń wywołanych pandemią koronawirusa. Dowiedz się, co radzą eksperci.
30 kwietnia 2020
Targi Kielce przygotowują się do II edycji Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych. Aby lepiej poznać potrzeby uczestników wydarzenia przygotowana została krótka ankieta online
27 kwietnia 2020
Sytuacja epidemiologiczna na całym świecie zmusiła nas do wdrożenia nowej formy pracy w swoje życie. Od kilku tygodni, większość z nas pracuje w trybie zdalnym. Czy to rozwiązanie jest bezpieczne i nie spowoduje utraty cennych danych?
22 kwietnia 2020
Od kilkunastu tygodni pandemia koronawirusa zaburza nasze codzienne życie, pracę i negatywnie wpływa na gospodarkę. Wiele osób jest zmuszonych pracować zdalnie, by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo sobie, swoim klientom czy partnerom
21 kwietnia 2020
Jeżeli chcesz usprawnić swój kontakt pomiędzy biurem a Klientem, przy jednoczesnej szybkiej i pewnej wymianie dokumentów to z pewnością spodoba Ci się platforma ułatwiająca kontakt zdalny
16 kwietnia 2020
Ministerstwo Finansów przypomina, że od 1 kwietnia 2020 r. obowiązują nowe przepisy dotyczące szczegółowego zakresu danych zawartych w deklaracjach podatkowych i w ewidencji w zakresie VAT
15 kwietnia 2020
Prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych poinformowała, że instytucja 15 kwietnia rozpoczęła wypłatę środków na konta przedsiębiorców w ramach realizacji wniosków o świadczenia postojowe
07 kwietnia 2020
Dlaczego warto generować wysokie koszty, jak udokumentować dany koszt, na te i inne pytania można znaleźć odpowiedź w poradniku infakt.pl
01 kwietnia 2020
Uchwalony przez Sejm pakiet dotyczący tarczy antykryzysowej ma kompleksowo przeciwdziałać negatywnym skutkom pandemii. Zapisy zaproponowane przez Ministerstwo Finansów dotyczą głównie kwestii budżetowych i obszaru działalności instytucji finansowych

Reklama

Organizatorzy
Patronat honorowy
Sponsorzy złoci
Sponsorzy srebrni
Sponsorzy
Wystawcy
Główny Patron medialny
Patronat medialny26-27.10.2021
Godziny otwarcia
 • 26 X 2021
  09:00 - 17:00
 • 27 X 2021
  09:00 - 17:00
  26-27.10.2021
  Godziny otwarcia
  • 26 X 2021
   09:00 - 17:00
  • 27 X 2021
   09:00 - 17:00