Zakłady Górniczo-Metalowe ZĘBIEC

Opis

ZGM „Zębiec” S.A. to firma z ponad 65-letnim doświadczeniem i ugruntowaną pozycją na rynku w zakresie produkcji i dystrybucji minerałów dla branży odlewniczej, budowlanej, wiertniczej. Spółka zajmuje się także produkcją kotłów centralnego ogrzewania oraz produktów metalowych (sita perforowane, sprężyny i resory).


Marka Zębiec Minerals oferuje:


- bentonity – produkty stosowane w odlewnictwie, budownictwie, wiertnictwie, rolnictwie, ochronie środowiska, hydrotechnice, produkcji mas bitumicznych, higieny zwierząt. Do odlewnictwa przeznaczone są bentonity odlewnicze typu Specjal, mieszanki bentonit-kormix 75K, 80K, 85K, inne mieszanki w zależności od potrzeb odlewni, kormix (generator węgla błyszczącego).


- linia PLUS (bentonit Specjal PLUS i mieszanki Specjal PLUS) – nowa linia produktów na bazie bentonitu hybrydowego dla odlewnictwa. Innowacyjne produkty, które wpływają na poprawę jakości powierzchni odlewów, spadek zużycia produktu o ok. 10%, stabilizację zapotrzebowania masy na wodę, wysoką wytrzymałość oraz stabilność parametrów, itp.


- piaski powleczone żywicą - stosowane są w odlewnictwie żeliwa, staliwa, metali kolorowych; odlewnictwie motoryzacyjnym do wykonywania na gorąco rdzeni i form skorupowych.


- perlit ekspandowany – stosowany w budownictwie jako składnik materiałów izolacyjnych, dźwiękochłonnych i ogniochronnych, ponadto w hutnictwie, przemyśle spożywczym, rolnictwie, ogrodnictwie, ochronie środowiska, a także jako składnik wykorzystywany w chemii gospodarczej.


              W zakresie produkcji metalowej ZGM Zębiec S.A. oferuje:


- materiały pomocnicze dla odlewni – m.in. skrzynki formierskie, szablony do piecy JUNKERS, zwijki sprężynowe, łapki do piecy z blachy żaroodpornej, elementy separujące/przesiewające, konstrukcje metalowe.


- sita perforowane – wykonywane z najlepszych jakościowo blach, które po perforacji mogą być wykorzystywane w przemyśle maszynowym, górniczym, spożywczym, rolniczym i budowlanym. W ofercie  sita i siatki o różnych kształtach, układach oczek, rozmiarach i grubościach blachy. Produkcja konstrukcji stalowych stosowanych między innymi w odlewniach.


- sprężyny - wykonywane metodą zwijania na zimno i na gorąco. Stosowane w przemyśle maszynowym oraz w branżach szczególnie wymagających najlepszych jakościowo produktów, czyli branży energetycznej, górniczej, kolejowej.


- resory - kształtowane na gorąco z prętów płaskich i żłobkowanych. Stosowane w maszynach rolniczych ze względu na ich jakość i niezawodność.


              ZGM Zębiec S.A. posiada wysoko wykwalifikowaną kadrę zarządzającą oraz specjalistów z wieloletnim doświadczeniem, których nadrzędnym celem jest dbanie o wysoką jakość wyrobów oraz rozwój firmy poprzez inwestycje w nowoczesne technologie.


Potwierdzeniem gwarancji jakości naszych produktów jest posiadanie przez Spółkę certyfikatu Zintegrowanego Systemu Zarządzania potwierdzającego zgodność naszego systemu z normami  PN-EN ISO 9001:2015-10, PN-ISO 45001:2018-06, PN-EN ISO 14001:2015-09.

Produkty
PIASEK
PIASEK

PIASEK

BENTONIT
BENTONIT

BENTONIT

AGRO
AGRO

AGRO

  19-21.10.2021
  Godziny otwarcia
  • 19 X 2021
   09:00 - 16:30
  • 20 X 2021
   09:00 - 16:30
  • 21 X 2021
   09:00 - 15:00