Las-Expo (17-19.03.2023)

XXII Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO

Do wydarzenia pozostało...

Ulga podatkowa za udział w targach ❱❱

Najnowsze maszyny w przemyśle drzewnym na Las – Expo w Kielcach 17-19 marca

las-expo-2023-fota1.jpg [362.54 KB] XXII Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO to czas i miejsce, by firmy i instytucje z branży służącej gospodarce leśnej i zajmującej się obróbką drewna, zaprezentowały nowości wśród maszyn, narzędzi, czy technologii. Wystawę zawsze uatrakcyjniają widowiskowe pokazy cięcia i rzeźby, które przyciągają licznych widzów. Na wydarzenie, gdzie wióry lecą, zapraszamy do Targów Kielce w weekend 17-19 marca.

Branżę leśną wyróżnia dość trudny teren do pracy oraz spore gabaryty obrabianych przedmiotów, tu maszyny i technologie nie tylko ułatwiają roboty, ale stają się wręcz ich nieodzowną częścią. Każda edycja Las – Expo przyciąga więc uwagę służb i pracowników leśnych, a sami wystawcy dostarczają najnowsze rozwiązania czyniące pracę sprawną i bezpieczną. To przede wszystkim pojazdy i maszyny do poruszania się po lasach, do ścinania, przenoszenia i przewożenia surowca. Stoiska wypełniają się też narzędziami, urządzeniami do obróbki drewna, jak piły, rębaki, traki i rozdrabniacze.

las-expo-2023-fota2.jpg [332.75 KB] Podczas ostatniej edycji swoje produkty przedstawiły najważniejsze firmy branży drzewnej, między innymi  Wood-Mizer, Stihl, Krpan  czy Tehnos. Prezentacja maszyn tradycyjnie odbywa się nie tylko w halach wystawienniczych, ale również na terenie zewnętrznym.

Tu widzowie podziwiają obróbkę, a nawet rzeźbienie w drewnie,  „na żywo”, co także przekłada się na decyzje zakupowe. W ofercie wystawców nie brakuje środków ochrony lasu i systemów ochrony przeciwpożarowej.

 

Wiedza i porady fachowców

Ostatnie Las-Expo zyskały także patronat honorowy  Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. W targach brali udział także przedstawiciele Stowarzyszenia Przedsiębiorców Leśnych, popularyzującego innowacje w wykonywaniu prac leśnych oraz podnoszenie wiedzy w zakresie bezpiecznych metod i technologii pracy w leśnictwie.

las-expo-2023-fota3.jpg [400.85 KB] Obecność specjalistów sprawia, że zwiedzający korzystają także z fachowych porad dotyczących szczegółów prowadzenia gospodarki leśnej, odnowień, możliwości zakupu drewna oraz sadzonek drzew i krzewów leśnych. Las – Expo  są miejscem wymiany doświadczeń dotyczących nowych technologii, maszyn i urządzeń stosowanych w leśnictwie do wykonywania prac leśnych, monitorowania stanu lasu, planowania i analizowania.

XXII Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO trwają w Targach Kielce od 17 do 19 marca. Jednocześnie odbywają się  XXVIII Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH. O tym, że wystawy właśnie ruszyły, tradycyjnie poinformuje sygnał Zespołu Sygnalistów Myśliwskich. Zapraszamy.

 

Aktualności
28 grudnia 2022
Firma JOST to wiodący światowy producent komponentów dla ciągników i maszyn kołowych używanych przez rolników. Podczas marcowych targów Agrotech zaprezentuje szeroką gamę ładowaczy czołowych oraz sprzęgów i zaczepów.
28 grudnia 2022
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi opublikowało harmonogram naborów wniosków na działania w ramach nadal realizowanego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 na rok 2023. Zaplanowane zostało wsparcie do inwestycji w nawadnianie i zieloną energię, a także pomoc dla dotkliwie poszkodowanych w wyniku wojny.
21 grudnia 2022
Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO znalazły się w grupie wydarzeń wskazanych przez Prezesa Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej, jako dających pierwszeństwo do uzyskania prawa ochronnego albo prawa z rejestracji w przypadku wystawienia na nich wzoru użytkowego albo wzoru przemysłowego.
07 grudnia 2022
Ładowarki teleskopowe T7035 i T7042T to nowość, którą przedsiębiorstwo Weideman zaprezentuje podczas targów Agrotech w dniach od 17 do 19 marca 2023 roku w Kielcach.
Patronat honorowy
Partnerzy medialni