LAS-EXPO (18-20.03.2022)

XXI Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO

Maszyny z wyższej półki na LAS-EXPO

las-expo-2022-stoisko XXI edycja Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO pozwoliła firmom i instytucjom z branży odetchnąć pełną piersią. Wydarzenie, organizowane wspólnie z targami Agrotech, odwiedziło przez trzy dni prawie 50 tys. zainteresowanych. W halach oraz przed nimi można było zobaczyć najnowsze maszyny, narzędzia i urządzenia oraz technologie stosowane w gospodarce leśnej i przemyśle drzewnym w kraju i za granicą.

Zakres branżowy targów jest bardzo szeroki. Jak co roku, znalazły się w nim najnowocześniejsze maszyny i technologie, ułatwiające codzienne funkcjonowanie przedsiębiorstw leśnych. Stoiska wypełniły narzędzia, urządzenia do pozyskiwania, transportu i obróbki drewna, tj. piły, rębaki, traki i rozdrabniacze. Swoje produkty przedstawiły najważniejsze firmy branży drzewnej, m. in.: Wood-Mizer, Stihl, Krpan  czy Tehnos. Jak co roku, prezentacja maszyn odbywała się nie tylko w halach wystawienniczych, ale również na terenie zewnętrznym. Dzięki temu, nasi goście mieli możliwość zaobserwowania ich pracy „na żywo”, co przekłada się na decyzje zakupowe. W ofercie naszych wystawców nie zabrakło środków ochrony lasu i systemów ochrony przeciwpożarowej.

Ogromnym zaszczytem jest też fakt, że targi Las-Expo objęte zostały patronatem honorowym Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. Zastępca dyrektora generalnego ds. gospodarki leśnej Jan Tabor miał okazję odwiedzić wystawę oraz zaznaczył jej rolę dla branży leśnej podczas oficjalnej Gali. W targach brali udział także przedstawiciele Stowarzyszenia Przedsiębiorców Leśnych, popularyzującego innowacje w wykonywaniu prac leśnych oraz podnoszenie wiedzy w zakresie bezpiecznych metod i technologii pracy w leśnictwie. Na stoisku przygotowanym we współpracy z Centrum Informacyjnym Lasów Państwowych promowana była działalność gospodarcza LP, ze szczególnym uwzględnieniem funkcji społecznych i ekologicznych lasów. Fachowe porady dotyczyły szczegółów prowadzenia gospodarki leśnej, odnowień, możliwości zakupu drewna oraz sadzonek drzew i krzewów leśnych. Można było wymienić doświadczenia dotyczące nowych technologii, maszyn i urządzeń stosowanych w leśnictwie do wykonywania prac leśnych, monitorowania stanu lasu, planowania i analizowania.

- Dzięki owocnej współpracy z naszymi Partnerami i pozytywnej reakcji branży na wydarzenie, z roku na rok wystawa stawała się coraz większa i coraz bardziej atrakcyjna. Tradycją jest wysoka jakość świadczonych przez nas usług, nieustający dialog z naszymi wystawcami i otwartość na ich sugestie. To właśnie tego typu wsparcie dla branży drzewnej jest potrzebne firmom do przegrupowania sił i rozpoczęcia kolejnego sezonu bogatsi o doświadczenia, wiedzę, ale też nowe kontakty biznesowe – mówi Agnieszka Dąbrowska, manager targów Las-Expo.

Oczywiście targi to nie tylko sama powaga i ciężar rozmów o ważnych sprawach. Nieprzerwaną tradycja marcowego wydarzenia był sygnał Zespołu Sygnalistów Myśliwskich, który od ponad dwóch dekad tradycyjnie otwiera targi.

 

Aktualności
19 marca 2022
Popołudnie pierwszego dnia wystaw upłynęło pod znakiem uroczystej gali wręczenia nagród 27. Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH oraz 21. Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO.
19 marca 2022
Arek "Perqins" Zając, Mateusz "MAtheo780" Misiak i zwycięzca programu "Farma" Kuba Wojnowski byli gośćmi tegorocznego Agrotechu. Panowie spotkali się z fanami drugiego dnia targów.
19 marca 2022
Tłumy zwiedzających od rana ustawiały się przy bramkach wejściowych Targów Kielce. Tak wygląda rozpoczęcie drugiego dnia targów Agrotech.
11 marca 2022
Polski producent lamp dla rolnictwa i motoryzacji Horpol dołącza do listy wystawców na międzynarodowych targach AGROTECH 2022 w Kielcach.
10 marca 2022
Zwycięzca programu „Farma” - Kuba Wojnowski oraz youtuberzy Perqins i Matheo780 odwiedzą tegoroczne targi rolnicze Agrotech w Targach Kielce. Będzie można spotkać się z nimi drugiego dnia imprezy.
09 marca 2022
Polski dystrybutor Vantage Polska zaprezentuje na Agrotechu 2022 swoją robota rolniczego ROBOTTI 150D duńskiej firma Agrointelli.
04 marca 2022
Lasy Państwowe zapraszają na Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO Leśnicy będą informowali o różnych funkcjach pełnionych przez lasy, opowiedzą o tym jak godzą różne oczekiwania społeczeństwa oraz potrzeby przemysłu drzewnego i rozwoju gospodarczego kraju jednocześnie chroniąc przyrodę i zapewniając trwałość lasu. Na stoisku będzie można uzyskać informacje o akcji skupu lasów i gruntów do zalesienia.
03 marca 2022
Uprzejmie informujemy, że od najbliższego wydarzenia nie prosimy uczestników wydarzeń odbywających się w Targi Kielce o wypełnianie i składanie do Targów Kielce ankiet epidemiologicznych.
28 lutego 2022
Stomil Sanok Dystrybucja wystawi podczas tegorocznych targów Agrotech 2022 produkty z linii Harvest Belts i Garden Belts.
24 lutego 2022
Oferta maszyn zielonkowych oraz nowinki technologiczne pojawią się na stoisku firmy SaMASZ. To już kolejna polska firma, która wystawi się na tegorocznych targach rolniczych AGROTECH 2022.