LAS-EXPO (8-10.10.2021)

XX Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO

Dwudzieste Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarski Zasobami Leśnymi za nami!

las-expo

Po raz dwudziesty specjaliści i liderzy technologii przemysłu drzewnego spotkali się w Targach Kielce, aby zaprezentować najnowszy sprzęt i usługi dla branży. Choć październik nie jest tradycyjnym terminem targów Las-Expo to zwiedzający chętnie gościli na stoiskach czołowych firm.

Tradycyjnie już, targi zostały objęte patronatem honorowym Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych, a samo wydarzenie, które co roku organizowane jest wspólnie z targami Agrotech, rozpoczął  sygnał Zespołu Sygnalistów Myśliwskich z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych z Radomia. 

Rozpoczęcie wystawy wiązało się także z miłym akcentem jubileuszowym. Z okazji 20-lecia targów LAS-EXPO, podziękowanie za efektywną współpracę otrzymały Lasy Państwowe oraz  Stowarzyszenie Przedsiębiorców Leśnych. 

Podczas targów Las-Expo, jak co roku firmy zaprezentowały kilkadziesiąt maszyn, których zadaniem jest ułatwienie pracy w przedsiębiorstwach leśnych. Właściciele tartaków, szkółek leśnych czy drwale mogli zapoznać się z szerokim asortymentem traków, pił, rębaków i rozdrabniaczy.

Maszyny można było podziwiać zarówno w halach, jak i na terenie zewnętrznym Tragów Kielce. Poza urządzeniami pojawili się także producenci środków ochrony roślin i drzew przed szkodnikami. Swoje stoisko, jak co roku przygotowali także leśnicy. Tegoroczna wystawa nawiązywała do kampanii „Lasy Państwowe. Dla lasu, dla ludzi”. Z przedstawicielami Lasów Państwowych można było porozmawiać o wielofunkcyjnej i zrównoważonej gospodarce leśnej oraz korzyściach z niej płynących dla społeczeństwa, gospodarki i przyrody.

Aktualności
10 października 2021
Podczas tegorocznych targów Agrotech zwiedzający mają okazję zapoznać się ze sprzętem i nowościami od wielu zagranicznych i Polskich producentów. Co ciekawego można zobaczyć na Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej oraz Targach Przemysłu Drzewnego i Gospodarski Zasobami Leśnymi?
09 października 2021
W drugim dniu Targów AGROTECH zwiedzający mogli spotkać Marlenę i Weronikę z GR.Załogi oraz Matheo780.
08 października 2021
Podczas uroczystej gali wręczono m.in. Puchar Prezesa KRUS oraz Puchar Prezesa Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktora Szmulewicza
08 października 2021
250 wystawców z 9 krajów zaprezentuje najnowszy sprzęt i urządzenia niezbędne w każdym gospodarstwie! Rolnicy z całej polski mogą zwiedzać wyjątkową jesienną wystawę, która zajmuje ponad 10 tysięcy metrów.
30 września 2021
Firma Wood-Mizer dostarcza firmom z branży obróbki drewna zaawansowane technologicznie urządzenia, które zwiększają rentowność i pomagają osiągnąć wysoką wydajność. Profesjonalna linia traków i innych urządzeń dla tartacznictwa zapewnia szeroki wachlarz możliwości, zarówno dla małych i średnich firm, jak i osób prywatnych.
28 września 2021
Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii zaprasza do udziału w międzynarodowych spotkaniach brokerskich, które odbędą się przy w ramach targów Agrotech 8 i 9 października.
27 września 2021
Tartak Olczyk od lat należy do najszybciej rozwijających się zakładów w branży drzewnej w Polsce. Z ofertą firmy będzie można zapoznać się podczas targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO
22 lipca 2021
Jubileuszowa, XX edycja targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi została objęta honorowym patronatem Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. Wydarzenie odbędzie się od 8 do 10 października w Targach Kielce.
20 lipca 2021
W minionych roku Lasy Państwowe zarobiły 515 mln złotych, o 76 mln więcej niż w 2019 roku. Jak możemy przeczytać w komunikacie prasowym wynik ten jest jednym z wyższych od 15 lat.
17 maja 2020
Czerwcowa edycja XXVI Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH została przesunięta na listopad
11 lutego 2020

Tradycją stał się udział firmy Wood-Mizer w targach LAS-EXPO w Kielcach i prezentacja szerokiej gamy produktów.  

10 lutego 2020

Centrum Doradztwa Rolniczego podczas zbliżającej się edycji Targów Techniki Rolniczej wyłoni zwycięzcę i wręczy statuetkę za innowacje. 

Przechwytywanie.JPG
21 stycznia 2020

Podczas XXVI Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej w Targach Kielce firma Syngenta zaprezentuje nowości w rolnictwie cyfrowym!

 

10 grudnia 2019

Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny objął honorowym patronatem kolejną edycją Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO

16 marca 2019
W uroczystości udział wzięli m.in. premier Beata Szydło, Wiceprezes Rady Ministrów oraz Jan Krzysztof Ardanowski, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
12 marca 2019
Premiery pilarek 550 XP® Mark II i 545 Mark II oraz kosiarki Automower® 435X AWD zaprezentuje firma HUSQVARNA
07 marca 2019
Kruszarkę z nowym typem rotora kruszącego UNT-T25 z niskim zapotrzebowaniem mocy będzie można zobaczyć na stoisku firmy HEMPOL
Partnerzy
Patronat honorowy:
Dyrektor Generalny Lasów Państwowych
Partnerzy medialni
8-10.10.2021
    8-10.10.2021