W związku z coraz szybszym rozwojem turystyki rowerowej przygotowaliśmy gratkę dla naszych gości. 1.10 w sobotę) w ramach IX Międzynarodowych Targów Bike Expo 2022 odbędą się spotkania z podróżnikami, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach, pokażą zdjęcia z wypraw i podzielą się wiedzą o tym, jak i gdzie się wybrać na dwóch kółkach.

Wstęp na spotkania jest bezpłatny dla wszystkich odwiedzających nasze Targi w tym dniu, serdecznie zapraszamy!

alpe-adria-2022-szymon-nitka-0369.jpg [192.52 KB]

10:35-11:20 "Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce i w Europie - dobre praktyki w turystyce rowerowej" - Szymon Nitka

krajoznawca, promotor dostępnej turystyki rowerowej, autor bloga Znajkraj z opisami najlepszych szlaków rowerowych w Polsce i w Europie. Współpracownik kultowego Magazynu Turystyki Rowerowej Rowertour, autor w magazynie podróżniczym National Geographic Traveler, członek Konsorcjum Turystyki Aktywnej Polskiej Organizacji Turystycznej, partner organizacji turystycznych z Polski i z Europy. Nominowany do nagrody Traveler od National Geographic w kategorii Podróżnik Online. Europejczyk i gdańszczanin. W swoich publikacjach dużo miejsca poświęca zarówno atrakcyjności krajoznawczej szlaków rowerowych, jak i dostępności turystyki rowerowej dla osób starszych, niepełnosprawnych czy rodziców z dziećmi.

11:25-12:10 Anna Stępień-Kraska:

Oddycha, gdy podróżuje i ciągle się rozwija. Miłością prawdziwą darzy piesze i rowerowe wyprawy oraz całą paletę outdoorowych aktywności. O jej przygodach można poczytać w książce „Islandia stopem”, której jest autorką. Prowadzi tez blog „Asanka – Zmierz się z Przygodą, Aktywnie, świadomie, Bezpiecznie” w ramach której prowadzi projekt Babska Strona Podróży Rowerowych.

12:15-13:00 Krzysztof Maksel i Marcin Różycki (Polska Organizacja Turystyczna)