kidstime-digital  

KIDS’ TIME 2021 – wrześniowa edycja targów producentów zabawek, wózków i ubranek dla dzieci za nami

wspolne-ufi-approved

linkedin

Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Zabawek i Artykułów dla Matki i Dziecka KIDS' TIME wyjątkowo odbyła się w terminie wrześniowym. Zgromadziła 131 wystawców, a wśród zwiedzających znaleźli się przedstawiciele branży dziecięcej z 22 krajów.

kids-time-2021 Tradycyjnie już, targowe stoiska zapełniły się najnowszą ofertą producentów i dystrybutorów wózków, fotelików, zabawek, odzieży, mebli, tekstyliów i akcesoriów dla matki i dziecka. Podczas tegorocznej edycji zaprezentowało się 131 firm z 6 krajów: Polski, Słowenii, Hiszpanii, Chin, Czech i Niemiec. KIDS’ TIME 2021 odwiedziło niemal 1700 gości z 22 krajów. Targi to także okazja do spotkań firm z przedstawicielkami blogosfery parentingowej z całej Polski. - Już wiele lat się wystawiamy na tych targach, bardzo się cieszymy, że możemy to zrobić ponownie po dość długiej przerwie – zauważyła Anna Gancarek z firmy Doctor Nap. – To jest bardzo potrzebna impreza. Dobrze, że takie targi są. – dodała.

Bogata oferta ekologicznych produktów dla matki i dziecka

Na Targach Kids’ Time mają miejsce premiery rynkowe oraz prezentowane są branżowe nowości i ciekawostki. To tutaj podpisywane są największe kontrakty i umowy. - Są to największe targi w Polsce tego typu (…) Dlatego co roku, od wielu lat, się tutaj wystawiamy – powiedział Jakub Bochenek z firmy Tuban. Targi KIDS’ TIME to miejsce europejskich premier i debiutów branży dziecięcej. Podczas tegorocznej wystawy goście targów mieli możliwość zapoznania się z bogatą ofertą produktów ekologicznych. Nie zabrakło klocków wykonanych z biomateriału Arboblend®, który w 100% jest wykonany z odnawialnych źródeł – cukier, żywica i włókna drzewne (Binabo Elastyczne Eko Klocki), układanek 3D wykonanych z kartonu pochodzącego z recyklingu i farby na bazie ryżu (Eugy Eco Układanki 3D) czy wegańskich lakierów do paznokci wykonanych na bazie wody (Tibu Kids). Nie zabrakło eko produktów do pielęgnacji matki i dziecka oraz biodegradowalnych sztućców. Zachwycały drewniane tablice manipulacyjne (Woodibo) i cała gama tekstyliów wykonanych z organicznej bawełny, włókna bambusowego i muślinu. Nowością, wyróżnioną KIDS’ TIME STAR 2021, okazała się linia odzieży dla taty sygnowana hasłem „TATO, TERAZ TWOJA KOLEJ” (FUN2BEMUM).

kids-time-2021 Na zwiedzających czekała także bogata oferta artykułów szkolnych, książek i gier planszowych od czołowych polskich producentów, takich jak Rebel, CzuCzu, Granna czy Kapitan Nauka. Nie zabrakło wózków (w tym biegowych), najnowszej generacji fotelików, hulajnóg i nosideł.

Merytorycznie o branży dziecięcej

Podobnie jak w latach ubiegłych, w trakcie targów KIDS’ TIME miały miejsce prelekcje prowadzone przez specjalistów z sektora branży dziecięcej i marketingu. Pierwszego dnia targów odbyły się panele zatytułowane:  „Badanie bezpieczeństwa artykułów dla dzieci – formalność czy realna potrzeba?”, org. przez Instytut Techniki Górniczej KOMAG, „Branża artykułów dziecięcych a sprzedaż w Google” org. przez Agencję Marketingu E-commerce oraz Certyfikowanego Partnera Google Exelmedia. Drugi dzień również upłynął pod znakiem bezpieczeństwa. Goście targów
z zainteresowaniem słuchali wykładów na temat: „Strategia ochrony własności intelektualnej – klucz do sukcesu w branży dziecięcej”, org. Kancelaria Żuraw-Gierszewski, „Dlaczego warto badać i certyfikować wózki dziecięce?" org. Zakłady Badań  i Atestacji „ZETOM”,  „Mam pomysł na własną markę. I co dalej? – jak wystartować na rynku z własnym brandem, jak go wypromować”, org. firma UL&KA oraz „RMDR najlepszy raport o rynku zabawek w Polsce!” org. Firma badawcza RMD Research.

Nagroda KIDS’ TIME STAR 2021 na targach dziecięcych

kids-time-2021 Jak co roku wystawcy zgłaszali swoje produkty do nagrody  w Konkursie KIDS’ TIME STAR. Jest to prestiżowe wyróżnienie dla  najbardziej innowacyjnych i nowoczesnych  produktów prezentowanych w czasie targów. W opinii nagrodzonych, jak i branżowych ekspertów jest to cenne narzędzie marketingowe, które wpływa na rozpoznawalność produktu oraz zdecydowanie ułatwia dotarcie do różnych grup klientów, konsumentów i opiniotwórców. Wśród wyróżnionych nagrodą znalazły się:  Binabo Elastyczne Eko Klocki marki TicToys, ToddleRoad Viaduct set marki Toddleroad, mata edukacyjna z pałąkami - Skarby Oceanu marki Tiny Love, mata kauczukowa African Life Big marki Gugu the Hero, Wózek Spacerowy autofold™ marki Larktale, wózek biegowy TFK Sport marki Trends For Kids, całoroczny 3-częściowy śpiworek do wózka i fotelika marki Rollersy, albumy Baby Stories, TULIPONCZO® marki Patulove oraz linia BAMBOOline by Texpol. Nagrodai KIDS’ TIME STAR 2021 zostały uhonorowane: gra planszowa „Opowiadanki” marki Rebel, Bąbelki Cyferki Dimpl Digits  marki Fat Brain Toy Co., fotelik samochodowy BeSafe iZi Modular A X1 i-Size marki BeSafe, kosz na zużyte pieluchy marki Magic oraz linia odzieży dla taty sygnowana hasłem „TATO, TERAZ TWOJA KOLEJ” marki FUN2BEMUM.

Podczas gali przyznano również wyróżnienia i nagrody TOP DESIGN. W tym roku po raz pierwszy podczas targów KIDS’ TIME wręczona została nagroda w nowej formule. Wyróżnienie trafiło do marek: BERA BABY / BERA 2000, MAKASZKI, SLEEPEE, MAYLILY/PISZU, MIŚ GUSTAW, Deer Bear/ STEEPS.  Nagrody TOP DESIGN odebrali przedstawiciele firm FreeON  i LULLALOVE.

Podczas uroczystej gali świętowaliśmy także Jubileusze firm. 25 urodziny obchodziło Wydawnictwo EDGARD, a także Magazyn "Świat Zabawek. Od 30 lat możemy cieszyć się produktami firmy MARKO.

Mocne wsparcie liderów branży dziecięcej

kids-time-2021 Partnerem Strategicznym wydarzenia po raz kolejny została firma MARKO – lider i ekspert w branży Baby&Kids. Gratulujemy wspaniałego Jubileuszu 30 lat w branży!

Głównym Partnerem medialnym targów od lat jest czasopismo BRANŻA DZIECIĘCA.

Targi Kids’ Time merytorycznie wspiera Partner wydarzenia - Izba Przedsiębiorców Branży Biurowo-Szkolnej , która jako przedstawiciel środowiska Papier-Biuro-Szkoła przekazuje firmom informacje biznesowe i wiedzę od ekspertów branżowych.

Targi organizowane są we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Branży Zabawek i Artykułów Dziecięcych, podejmującym działania gospodarcze wspierające i zrzeszające całą branżę artykułów dla dzieci.

KIDS’TIME jako jedyny w tej branży w Polsce posiada prestiżowe wyróżnienie certyfikatu UFI – Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego. Tworzymy i chcemy rozwijać działalność związaną z targami na światowym poziomie, a takie odznaczenie jest dla nas wielką motywacją i potwierdzeniem, że nasze starania dają znakomite rezultaty.

KIDS’ TIME 2022 – zgłoś swój udział już dziś!

Już teraz zachęcamy do zgłoszeń na kolejną edycję targów. Tradycyjnie już, XIII KIDS’ TIME odbędzie w lutowym terminie Zachęcamy do skorzystania z portalu wystawcy i zgłoszenia swojego udziału online.

Aktualności
29 września 2021
Nagrody KIDS’ TIME STAR to już tradycja. Co roku najlepsi producenci artykułów dla niemowląt, wózków, fotelików, a także produktów dla rodziców walczą o nagrodę przyznawaną przez komisję konkursową złożoną z ekspertów. Kto tym razem powalczył o statuetkę Tragów Kielce?
28 września 2021
Kolejna, 12. już edycja Międzynarodowych Targów Zabawek i Artykułów dla Matki i Dziecka KIDS' TIME potrwa do 30 września
17 września 2021
Jakość, ekologia i innowacyjność – to główne cechy produktów tworzonych przez czeską markę KIKKO – jednego z Wystawców tegorocznych targów branży dziecięcej.
06 września 2021
Firma zaprezentuje najnowszą ofertę klocków, samochodów i nie tylko
25 sierpnia 2021
Firma oferuje szeroką gamę wyjątkowych produktów dla niemowląt, dzieci i dorosłych
21 lipca 2021
Komitet Ochrony Praw Dziecka już po raz 2️0 wyróżni produkty i miejsca mające pozytywny wpływ na bezpieczny rozwój dzieci i chroniące przed uzależnieniem internetowym
13 kwietnia 2021
W Konkursie nagrodzono i wyróżniono blisko 130 wyjątkowych gier, zabawek, książek, miejsc i inicjatyw najlepiej wpływających na rozwój poznawczy, społeczny i emocjonalny dzieci.
13 kwietnia 2021
Nawet o 800 tys. zł. mogą ubiegać się mikro, małe i średnie firmy prowadzące działalność na terenie Polski Wschodniej w ramach projektu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Szczegóły będzie można poznać podczas webinarium zorganizowanego przez Targi Kielce.
18 lutego 2021
Branża Dziecięca, współorganizator targów KIDS’ Time już po raz 10. zorganizowała plebiscyt, w którym sklepy z zabawkami i artykułami dziecięcymi wybierały swoich ulubionych dostawców – przedstawicieli handlowych i firmy.
10 lutego 2021
Już po raz 10. wyłoniono firmę i handlowca roku w plebiscycie głównego partnera medialnego targów Kids’ Time - magazynu „Branża Dziecięca”. Dotychczas, wręczenie nagród miało miejsce podczas towarzyszącej targom Gali Biznesu. Tegoroczne ogłoszenie wyników odbędzie się wyjątkowo online już 17 lutego podczas Kids’ Time Digital Preview – nowej odsłony targów poświęconych branży dziecięcej.
17 grudnia 2020
Członkowie Rady Programowej targów KIDS’ Time spotkali się, aby omówić najważniejsze kwestie dotyczące zmiany daty, a także organizacji wydarzenia. Po raz pierwszy w historii spotkanie odbyło się wirtualnie.
20 listopada 2020
Książki, którymi tytułowymi bohaterami są Frigiel i Fluffy to fascynujące opowieści o przyjaźni oraz ciekawości świata, których akcja toczy się w uniwersum Miecrafta. Premierowy pokaz trzeciej i czartej cześci przygód odbędzie się podczas targów KIDS’ Time.
13 listopada 2020
KIDS’ Time to nie tylko zabawki i ubranka dla dzieci, to także książki dla najmłodszych. Seria o Puciu to polski bestseller, którym zachwycają się dzieci od niemowlaka po przedszkolaka. Wydawnictwo Nasza Księgarnia zaprezentuje jesienne nowości. Jak mali krytycy przyjmą takie propozycje?
03 listopada 2020
Swój udział w dwunastej edycji targów KIDS’ Time zapowiadają kolejni Wystawcy. Woolbies to polska marka odzieżowa produkująca wysokiej jakości ubrania i akcesoria wykonane ze 100% wełny merynosów.
23 października 2020
Kolejni wystawcy KIDS’ Time meldują się na targowej liście. Qbana Mama to polska marka projektująca i produkująca produkty wyprawkowe dla dzieci. Firma bazuje na wysokiej jakości materiałach i wykonaniu oraz oryginalności projektów.
08 października 2020
Kolejna, dwunasta edycja targów KIDS’ TIME zapowiada się bardzo interesująco. A to za sprawą wystawców, którzy już teraz potwierdzają swój udział w przyszłorocznym wydarzeniu. Międzynarodowe Targi Zabawek i Artykułów dla Matki i Dziecka KIDS' TIME odbędą się w Targach Kielce od 17 do 19.02.2021 r.
23 września 2020
Organizatorzy największych w Polsce i w tej części Europy wystawy branży dziecięcej już od tygodni szykują się do nadchodzącej zimy. A zima w targowym kalendarzu oznacza tylko jedno: czas KIDS’ Time!
Partner Strategiczny Targów
Główny Partner Medialny
Partner
Partnerzy medialni
Współpraca