kids-time-star

Międzynarodowe Targi Zabawek i Artykułów dla Matki i Dziecka 2020 – po raz kolejny zakończone sukcesem

Międzynarodowe Targi Zabawek i Artykułów dla Matki i Dziecka KIDS’ TIME po raz kolejny stały się miejscem prezentacji najnowszej oferty wózków, fotelików, mebelków, ubranek, zabawek i wszystkiego co niezbędne mamie i dziecku.

Kids Time - targi dziecięce w Kielcach

Kids Time - targi dziecięce w Kielcach

Podczas trzech targowych dni 8 hal wystawienniczych wypełniło się najnowszą ofertą producentów i dystrybutorów wózków, fotelików samochodowych, zabawek, mebli, tekstyliów i artykułów dziecięcych. W wydarzeniu udział wzięło 537 wystawców, w tym 73 zagranicznych, z 20 krajów, m.in.: Austrii, Belgii, Cypru, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Rosji, Turcji, USA, Wielkiej Brytanii czy Włoch. Targi odwiedziło blisko 8 000 gości z 50 krajów świata. - Od ponad 11 lat budujemy przyjazną przestrzeń do prezentacji nowości, a także doskonałą platformę do przekazania najnowszej wiedzy na temat osiągnięć branży. Co roku przyjeżdżają do nas topowe marki i te, które dopiero na rynku debiutują. Jest różnorodnie i międzynarodowo – powiedział dr Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce. Partnerem strategicznym targów została firma MARKO baby, zaś głównym partnerem medialnym wystawy, tradycyjnie już, zostało wydawnictwo Branża Dziecięca. Wśród wystawców i marek reprezentowanych pojawiły się, m.in. Mattel, MARKO, Trefl, WADER, czy Lego, a także wszystkie najważniejsze firmy z segmentu wózków, fotelików i akcesoriów dziecięcych. - Targi stały się obowiązkowym punktem w kalendarzu największych światowych marek, ale nie tylko. Ponad 25% ekspozycji stanowią firmy, które rozpoczynają swoją działalność na rynku. Dzięki temu, wystawa w każdym roku jest coraz bardziej różnorodna. Okazuje się, że nie ma lepszej okazji do udanego debiutu niż KIDS’ TIME – dodał Andrzej Mochoń.

kids time Warsztaty, seminaria i spotkania podczas targów branży dziecięcej

Oprócz bogatej oferty akcesoriów dla matki i dziecka, program targów wypełniały wizyty gości oraz szkolenia i warsztaty. Ich wizyta miała związek z BUSINESS FORUM Wymiana Wschód-Zachód i „okrągłego stołu”, do którego zasiedli przedstawiciele Polski i Rosji. W trakcie spotkania odbyła się m.in. prelekcja Eleny Semenko na temat nowych możliwości dla producentów na rynkach lokalnych oraz na rynkach eksportu. Podczas spotkania, producenci zadawali pytania ekspertom z dziedziny badawczej, których celem było pozyskanie informacji o wszystkich elementach, jakie należy spełnić, aby otrzymać certyfikat. Producenci dopytywali między innymi o to, w jakim języku należy przygotować dokumentację oraz czy możliwe jest otrzymanie certyfikatu dla danego wyrobu, który byłyby akceptowany przez inne kraje UE. Ofertę wschodnich firm można było zobaczyć w pawilonie rosyjskim, gdzie zaprezentowali się m.in.  przedsiębiorcy z Obwodu Kirovskiego, odwiedzających targi w ramach programu wsparcia eksportu przy udziale ANO "Kirov Region Export Promotion Center". W programie targów znalazła się również wizyta przedstawicieli rosyjskich sieci handlowych.

kids time - targi dziecięce w Kielcach Tradycyjnie już podczas targów pojawiły się seminaria i warsztaty z udziałem  profesjonalistów. W ramach BIZES FORUM Trendy i innowacje  odbyły się m.in. warsztaty z Reyne Rice – światowej sławy dziennikarką, która poprowadziła wykład „Światowe trendy na rynku zabawek i artykułów dla dzieci”. Opowiedziała o trendzie na ekologiczne oraz edukacyjne zabawki. - Zabawki dla waszych dzieci muszą uczyć je odpowiedzialności za naszą planetę - stwierdziła Reyne podczas swojej prezentacji. Joanna Janicka i Adam Fotek  zapoznali gości targów z zagadnieniami dotyczącymi bezpieczeństwa zabawkach  i produktach dla dzieci. O tym, jak wystartować na rynku z własnym brandem i jak go wypromować opowiadała Sylwia Ziemann, zaś kondycję rynku zabawek w roku 2019 podsumował Paweł Szmidt z RMD Research. Tradycyjnie już, wydarzeniu towarzyszyły warsztaty dla pracowników i kadry zarządzającej sklepów organizowane przez Jana Kubicę.

Jak co roku, KIDS’ TIME odwiedzili reprezentanci zagranicznej prasy branżowej z Norwegii, Rosji, Włoch, Niemiec, Szwecji, Anglii, USA i Turcji.

Tradycyjnie już, podczas wystawy odbyło się wręczenie nagród w konkursie Zabawka Roku organizowanym przez portal zabawkowicz.pl. A są to tylko niektóre elementy z bogatego programu wydarzeń okołotargowych, które towarzyszyły tegorocznej wystawie.

KIDS’ TIME STAR

zabawki, łóżeczka, foteliki, akcesoria dla matki i dziecka na targach dziecięcych Kids' Time w Kielcach Najlepsze produkty zaprezentowane podczas targów zostały nagrodzone prestiżowym  wyróżnieniem KIDS’ TIME STAR - To gwarancja, że produkt jest przyjazny i bezpieczny dla dziecka  – zapewnia Aldona Matla, manager targów. Jak podkreślił przewodniczący komisji konkursowej redaktor Marek Jankowski, wydawca czasopisma „Branża Dziecięca” – obrady były dość burzliwe. Wśród nominowanych do nagrody znaleźli się: Eco and More, Baby & Travel, MARKO za Nosidełko dla dziecka BeSafe iZi Haven, Artsana, Avionaut, Elan, MEMI, Patulove, Scandinavian Baby, Britax Römer, QElements, Baby & Travel,  Lullu Dolls, Ligatura KOPUŁA, ROTUNDA, Wydawnictwo NASZA KSIĘGARNIA. Nagrody KIDS’ TIME STAR 2020 otrzymały firmy: Eco and More za Jack ‘N Jill - pasta i biodegradowalna szczoteczka, MARKO za fotelik BeSafe iZi Twist BE i-Size obrotowy; Elan za Kolekcję muślinową dla kobiet w ciąży i mam karmiących marki Doctor Nap; Scandinavian Baby za wózek THULE Spring; QElements za Elastyczną Kostkę  InnyBin. marki Fat Brain Toy Co.; Wydawnictwo NASZA KSIĘGARNIA za wydawnictwo Pucio. Gdzie to położyć?

Informacje o nagrodzonych produktach dostępne są tutaj.

Tradycyjnie podczas gali Targów KIDS' TIME swoje nagrody wręczyło czasopismo "Branża dziecięca".

Podczas gali uczczono także ważne jubileusze firm: Wader Fabryka Zabawek – 30-lecie; ROAN - 50-lecie;  TUBLU - 10-lecie; Cartamundi - 50-lecie; TEGA BABY - 30-lecie

Dziękujemy za udział w tegorocznej edycji targów i już dziś zapraszamy za rok!

Aktualności
24 września 2021
20 lat, 20 edycji i ponad 1000 zgłoszonych produktów, miejsc i inicjatyw – to tylko skrót historii całego konkursu.
23 września 2021
Do 31 października można wybrać faworytów w 11. edycji Plebiscytu czasopisma „Branża Dziecięca”
28 lipca 2020
Konkurs ma na celu wyróżnienie produktów i miejsc, mających pozytywny wpływ na rozwój dzieci. Zgłoszenia do kolejnej odsłony konkursu Świat Przyjazny Dziecku, organizowany przez Komitet Ochrony Praw Dziecka są przyjmowane do 11 grudnia.
08 czerwca 2020
Po raz pierwszy partnerem podczas poprzedniej edycji wydarzenia Kids’ Time była Izba Przedsiębiorców Branży Biurowo-Szkolnej. Bez wątpienia udział instytucji w wydarzeniu pozytywnie wpłynął na rozszerzenie szkolno-edukacyjnego asortymentu
22 kwietnia 2020
Wraz z laureatami konkursu „Świat Przyjazny Dziecku” KOPD uruchamia akcje, w których można nabyć zabawki edukacyjne, układanki i gry i tym samym pomagać dzieciom z rodzin z problemami w czasach pandemii. Według amerykańskiegoCenters for Disease Control and Prevention (CDC), dzieci i młodzież stanowią jedną z grup najsilniejnarażoną na stres w czasie pandemii COVID-19.
21 kwietnia 2020
Zatrzymanie handlu części transportu, turystyki i rozrywki jest ciosem w gospodarkę Polski. Powstająca blokada spowodowana pandemią koronawirusa wywołuje silną presję na przedsiębiorcach, którzy muszą się zmierzyć z decyzją co do dalszych działań firmy.
06 kwietnia 2020
LennyLamb, Womar i Lafel szyją maseczki ochronne
03 kwietnia 2020
W ofercie firmy znajdują się zabawki, które pomagają rozprężać płuca w trakcie zapalenia płuc. To także świetna pomoc logopedyczna.
30 marca 2020
Tegoroczną statuetkę w tej kategorii otrzymała pasta i biodegradowalna szczoteczka firmy Jack ‘N Jill zaprezentowana na stoiku Eco and More
21 lutego 2020
Międzynarodowe Targi Zabawek i Artykułów dla Matki i Dziecka to nie tylko platforma kontraktacyjna dla branży, to także miejsce na uzyskanie merytorycznych porad dotyczących sprzedaży.
21 lutego 2020
Znana na świecie amerykańska marka Bumbleride posiadająca w ofercie ekologiczne wózki dla aktywnych rodzin, w końcu w Polsce!
20 lutego 2020
Wprowadzanie wyrobów dla dzieci na rynek polski było głównym tematem debaty polsko-rosyjskiej w ramach forum biznesu
20 lutego 2020
KIDS' TIME to jedna z najważniejszych na świecie wystaw branży dziecięcej. Tutaj każdego roku, swoje produkty prezentują najwięksi gracze sektora zabawek, wózków, fotelików, tekstyliów i artykułów dla najmłodszych.
20 lutego 2020
Podczas tegorocznej edycji KIDS' TIME Targi Kielce goszczą dziennikarzy z Norwegii, Rosji, Włoch, Niemiec, Szwecji, Anglii, USA i Turcji
20 lutego 2020
Prestiżowe nagrody portalu zabawkowicz.pl rozdane podczas targów KIDS' TIME 2020
20 lutego 2020
Pierwszy dzień Międzynarodowych Targów Zabawek i Artykułów dla Matki i Dziecka zakończyła uroczysta gala wręczenia nagród dla najlepszych produktów. Docenione zostały także stoiska.
19 lutego 2020
Każdy może poczuć się jak dziecko. Przejechać się w foteliku i ... przeżyć kolizję. Jest to możliwe dzięki symulatorowi dostosowanemu do rozmiarów dorosłego człowieka.
19 lutego 2020
W ofercie firmy lalkihiszpanskie.pl znalazły się prawdziwe cuda wyprodukowane w Hiszpanii
19 lutego 2020
Od 19 do 21 lutego wystawcy oraz zwiedzający z Rosji, Białorusi i Ukrainy uczestniczyć będą w wydarzeniu dedykowanemu branży dziecięcej
18 lutego 2020
Podczas tegorocznej edycji wystawy, uroczyste wręczenie nagród KIDS' TIME STAR odbędzie się w siedzibie Targów Kielce
18 lutego 2020
Marka Lulu Design została stworzona w wyniku bacznej obserwacji trendów rynkowych i odpowiedzi na potrzeby, wymagania i zainteresowanie klientów.
18 lutego 2020
W ofercie firmy Eco&More znajdzie się cała gama ekologicznych produktów. Wśród nich będzie można zobaczyć naturalne pasty i biodegradowalne szczoteczki do zębów od Jack N'Jill
18 lutego 2020
Wśród targowych nowości znalazł się lekki i poręczny wózek z innowacyjnym hamulcem bezpieczeństwa od ibebe
17 lutego 2020
Celem Konkursu organizowanego przez Komitet Praw Dziecka jest wyróżnienie i nagrodzenie produktów dla dzieci w wieku 0-14 lat, obecnych na polskim rynku, miejsc przyjaznych dzieciom oraz portali internetowych.
17 lutego 2020
QElements dystrybutor zabawek firmy Fat Brain Toy Co jednej z wiodących w USA, niezależnych firm produkujących zabawki i gry, zaprezentuje nowości oraz innowacyjne produkty, jak seria Bąbelków Dimpl, wyróżniona w konkursie Zabawka Roku 2019.
14 lutego 2020

Podczas nadchodzącej wystawy będzie można zobaczyć nowość w kolekcji RECARO 2020 - fotelik RECARO Mako Elite

13 lutego 2020

HEMAR – polska firma rodzinna – producent zabawek – na rynku od 38 lat – teraz w nowej odsłonie jako HEMAR Family pojawi się na Targach Kids’ Time.

12 lutego 2020

Międzynarodowe Targi Zabawek i Artykułów dla Matki i Dziecka KIDS’ TIME to nie tylko miejsce prezentacji najnowszej oferty wózków, fotelików, mebelków, ubranek, zabawek i wszystkiego co niezbędne mamie i dziecku. Podczas wystawy można także zaprezentować swoją firmę w doskonały sposób.

06 lutego 2020

Podczas tegorocznych targów rosyjskie produkty będzie można obejrzeć na stoiskach w halach A i B. W programie targów znalazła się również wizyta przedstawicieli rosyjskich i ukraińskich sieci handlowych.

06 lutego 2020

Mattel – jeden z najważniejszych i największych producentów zabawek na świecie, właściciel takich marek jak Barbie®, Hot Wheels® czy Fisher-Price® – po raz pierwszy na targach Kids’ Time! 

29 stycznia 2020

Podczas kolejnej edycji targów nie mogło zabraknąć jednego z największych producentów puzzli i gier planszowych w Europie. Ofertę firmy będzie można zobaczyć w hali I.

10 grudnia 2019

Partnerem targów została Izba Przedsiębiorców Branży Biurowo-Szkolnej

04 listopada 2019

Kolejna edycja targów dziecięcych zapowiada się rekordowo. Ponad 25% zgłoszonych dotychczas firm stanowią debiutanci na kieleckiej wystawie.

24 października 2019
Wózki niemieckiej firmy będzie można zobaczyć podczas targów KIDS' TIME 2020
03 października 2019
Już od 25 lat rosyjskie targi stanowią platformę komunikacyjną i informacyjną w branży i oferuje firmom wystawiającym możliwość zaprezentowania się szerokiej publiczności ekspertów.
26 września 2019
Na wrześniowych targach Kind und Jugend w Kolonii nie mogło zabraknąć przedstawicieli Targów Kielce - organizatora jednej z największych wystaw branży dziecięcej w Europie.
Partnerzy główni
Współpraca
Partnerzy
Partnerzy medialni