IDEa ()

International Drone Event - annual IDEa

Drony w Targach Kielce - International Drone Event annual IDEa 2018

Drony nad Targami Kielce. Kameralne wydarzenie z globalnym efektem Początki bywają trudne, ale dołączenie do targowego kalendarza kieleckiego ośrodka wystawienniczego propozycji skierowanej do branży Bezzałogowych Statków Powietrznych okazało się „strzałem w dziesiątkę”. IDEa, czyli International Drone Event – annual ma szanse na zajęcie ważnego miejsca na światowej mapie wydarzeń poświęconych dronom.

Wydarzenie podzielone było na cztery uzupełniające się strefy. W pierwszej z nich – strefie EXPO swoją ofertę zaprezentowali giganci w branży. Najnowsze technologie prezentowali m.in. PIX4D czy DJI. Zwiedzający mogli nie tylko porozmawiać o technicznych właściwościach, ale także zobaczyć  działanie dronów w specjalnej strefie pokazów. Połączenie tych stref owocowało konkretnymi rozmowami biznesowymi.

  • W mojej ocenia, jak również w ocenie mojego zespołu są to bardzo obiecujące targi – podsumowała udział swojej firmy Katarzyna Niebrzydowska z DJI Dilectro – formuła na razie jest kameralna, ale zainteresowanie jest ogromne. Odnośnie samych gości mogę powiedzieć, że są to osoby na wysokich stanowiskach, decyzyjne. Jesteśmy mocno zainteresowani udziałem w Targach IDEa w przyszłym roku.

Merytorycznie o BSP w Targach Kielce

Merytorycznym wsparciem dla stref EXPO i pokazowej była dwudniowa konferencja poświęcona różnorodnym zagadnieniom dotyczącym Bezzałogowych Statków Powietrznych. O tym że  coraz częściej  dostrzegana jest  możliwość wszechstronnego wykorzystania dronów w służbie ratowniczej wspominał  Radosław Zych, z firmy FlyTech UAV, która dwa lata temu założyła stowarzyszenie LOPR. To organizacja, która w założeniach ma pomagać w akcjach ratowniczych wykorzystując Bezzałogowe Statki Powietrzne. Drony wykorzystuje się również budownictwie. Najnowsze  sposoby pomiarów inwetaryzacyjnych i szerokie zastosowanie technologii BIM w budownictwie w trakcie konferencji w Targach Kielce  przedstawili  przedstawiciele Polskiego Konsorcjum Inwestycyjno-Geodezyjnego - Łukasz Kacprzak i Krzysztof Pietroń.

O tym w jaki sposób drony mogą pomóc w rolnictwie można było z kolei  dowiedzieć się z wystąpienia Caroline Bailey z firmy PIX4D. To firma  oferująca szeroką gamę produktów, które służą do opracowywania zdjęć naziemnych bądź też pochodzących z nalotów fotogrametrycznych wykonanych bezzałogowymi statkami powietrznymi.  Również Mariusz Kacprzak z Instytutu Lotnictwa mówił o możliwościach wykorzystania bezzałogowców w służbie przyrody. Wspomniał o projekcie Hesof, którego założeniem jest integracja innowacyjnych technologii z innowacyjnymi metodami kultywacji lasu m.in. zaangażowanie dronów do oceny zdrowotności lasów dębowych.

Targu dronów - International Drone Event annual IDEa 2018 Wykorzystując kamerę termowizyjną bezzałogowe statki powietrzne mogą mieć również zastosowanie w przemyśle, o czym mówił na konferencji przedstawiciel firmy Workswell Jaroslav Bohm. Przedstawił on opracowaną przez Workswell kamerę termowizyjną Workswell Wiris ze specjalnym oprogramowaniem  służącym do  analizowaniu wycieków gazów, bardzo pomocną w branży wydobycia ropy. Łukasz Olszewski z firmy Vimap  nawiązał z kolei do wykorzystania dronów w energetyce. Pomagają one w monitorowaniu, utrzymaniu, eksploatacji oraz prewencji awarii sieci elektrycznych. Zalety skaningu laserowego wykorzystywanego  do pozyskania wysokiej jakości danych pomiarowych przy użyciu  dronów przedstawił natomiast Jacek Krawiec, dystrybutor marki Riegl. Co ciekawe, drony mogą również prognozować pogodę, a to za sprawą specjalnego systemu opracowanego z użyciem danych z obserwacji GNSS o czym opowiedział prof.  Witold Rohm z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Strefa B2B ważną częścią Targów IDEa

Przemysł wystawienniczy to nic innego jak przemysł spotkań. Tych również nie brakowało podczas wydarzenia International Drone Event – annual. W specjalnie przygotowanej strefie B2B długie godziny spędzili między innymi inżynierowie ukraińskiego Antonowa, poszukujący w Centrum Kongresowym Targów Kielce kontrahentów z branży BSP. Efekty tych rozmów na razie są poufne.


Organizator:

centrum kongresowe  

Partner:

nadowski instrumenty geodezyjne

IGT Nadowski to firma specjalizująca się od 25 lat w wdrażaniu zaawansowanych rozwiązań technologicznych dla geodezji, budownictwa oraz innych branż inżynieryjnych.  Spółka Nadowski jako czołowa Polska firma specjalizująca się w nowoczesnych technologiach w inżynierii jest generalnym dystrybutorem w Europie marki Altus Intelligence, producenta kompletnych, niezawodnych, wielozadaniowych Bezzałogowych Systemów Lotniczych. 

Wspierają nas:

wiat dronów dla pilota