AGRATI A.E.E. S.r.l

Opis
W 1982 roku, kiedy powstała firma AEE, jej działalność polegała na pomocy i konserwacji maszyn odlewniczych we Włoszech, jak również na budowie urządzeń dostosowanych do potrzeb klienta w zakresie automatyki przemysłowej.

Wkrótce firma rozpoczęła również modernizację istniejących maszyn odlewniczych; AEE jako pierwsza zastosowała PLC i była jednym z pionierów w wykorzystaniu zaworów proporcjonalnych w przemyśle odlewniczym w celu uzyskania lepszych wyników kontroli wtrysku.

W 1989 roku AEE, zakupione przez Colombo Group, połączyło się z Triulzi, głównym światowym graczem w produkcji maszyn odlewniczych. Doświadczenie Triulzi rozpoczęło się w latach 50-tych od produkcji maszyn z gorącą i zimną komorą oraz maszyn do wtrysku tworzyw sztucznych.

Na początku lat 90-tych AGRATI AEE rozpoczyna etap ekspansji na rynek światowy poprzez stworzenie sieci dystrybucji i wsparcia. W szczególności spółka zależna Agrati do Brasil podąża za szybko rozwijającymi się rynkami Ameryki Południowej.

W tym samym czasie firma koncentrowała się na technologii cięcia krawędzi, aby zaoferować klientom bardziej zaawansowane maszyny dostępne na rynku w celu ułatwienia produkcji, lepszej kontroli, poprawy jakości produktu końcowego.
Jedną z zalet technicznych wprowadzonych przez AGRATI AEE było wdrożenie systemu oszczędzania energii na maszynach odlewniczych. Jako pierwsza na rynku, AGRATI AEE rozpoczęła testy w 2003 roku, a w 2009 roku rozpoczęła sprzedaż maszyn energooszczędnych zarówno z gorącą jak i zimną komorą; dzięki tej innowacyjnej technologii osiągnięto redukcję zużycia energii do 70%.

Inne fundamentalne prace rozwojowe zostały przeprowadzone, i nadal trwają, we współpracy z międzynarodową firmą Parker. Począwszy od pierwszego kolektora wtryskowego, który zmienił sposób odlewania, a nie tylko wygląd maszyn, aż po zazdrosną i jeszcze niedoścignioną technologię wtrysku Eco Drive.

Dzisiaj AGRATI AEE jest zawsze zaangażowana, na coraz bardziej wymagającym rynku, w produkcję maszyn odlewniczych o niezrównanej jakości, ale jednocześnie z uwagą na fakt, że nawet najlepsza technologia i jakość musi być w rozsądnej cenie.
AGRATI-CM-series.1973.png
Branża
Maszyny do odlewania pod ciśnieniem
Pokaż podobne firmy
  20-22.09.2022
  Godziny otwarcia
  • 20 IX 2022
   09:00 - 16:30
  • 21 IX 2022
   09:00 - 16:30
  • 22 IX 2022
   09:00 - 15:00