Menu - nagłówek (dodatkowe)

Zaloguj się

PL

expo-gas Jubileusz EXPO-GAS sukcesem

Frekwencyjny boom, bardzo ciekawa ekspozycja oraz wysoki poziom merytorycznych spotkań sprawiły, że 10. Targi Techniki Gazowniczej EXPO-GAS okazały się prawdziwym świętem gazownictwa.

Hale Targów Kielce, od 24 do 25 kwietnia 2019 roku, już po raz dziesiąty wypełniły się za sprawą 104 wystawców: sieciami, urządzeniami i odbiornikami gazowymi, nie zabrakło aparatury kontrolno-pomiarowej stosowanej w gazownictwie, na stoiskach można było spotkać także urządzenia, materiały i osprzęt do budowy i wyposażenia gazociągów, stacji redukcyjnych i tłoczni gazu. Wystawę odwiedziło niemal 3 700 zwiedzających. Wystawcy, zgodnie podkreślali, że był to główny atut tegorocznego EXPO-GASu

Unikatowość wystawy podkreślił Jacek Jaworski z Instytutu Nafty i GazuSą to jedyne targi dla gazownictwa w Polsce, trudno sobie wyobrazić, żeby ich nie było.


Merytorycznie o gazie

expo-gas 2019 Podczas pierwszego dnia Targów EXPO-GAS 2019, odbyło się znaczące merytorycznie spotkanie dla polskiej branży gazowniczej, zatytułowane „Efektywność energetyczna w łańcuchu dostaw gazu" zorganizowane przez Izbę Gospodarczą Gazownictwa. Pierwsza sesja konferencji dotyczyła efektywności energetycznej w gazownictwie. Dyskutowano, m.in. o efektywności energetycznej i odzysku chłodu w instalacjach regazyfikacji LNG. W kolejnej poruszono tematy dotyczące ograniczenia kosztów eksploatacji w transporcie gazu. Rozmawiano o odzysku ciepła w stacjach przetłoczonych i wykorzystaniu energii odpadowej w stacjach gazowych. Uczestnicy spotkania zasięgnęli wiedzy dotyczącej minimalizacji kosztów transportu gazu, między innymi poprzez nakładanie powłok wewnętrznych.

Uroczysty wieczór

Tradycyjnie podczas Targów EXPO-GAS nagrodzone zostały najlepsze produkty prezentowane podczas wystawy. W trakcie uroczystej gali wręczone zostały medale i wyróżnienia Targów Kielce oraz nagrody specjalne Izby Gospodarczej Gazownictwa, odznaczenia państwowe Ministerstwa Energii „Zasłużony dla przemysłu naftowego i gazowniczego”, a także odznaczenia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Kolejna edycja Targów Techniki Gazowniczej EXPO-GAS odbędzie się w kwietniu 2021 roku.

Aktualności
15 września 2021
Ekologia to temat, który pojawiają się coraz częściej w dyskusjach medialnych, ale także społecznych. Zmiany klimatyczne są ważne także dla branży gazowniczej, która spotkała się w Targach Kielce, aby dyskutować o „Zielonym Gazownictwie”.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy