ENEX / ENEX Nowa Energia (23-24.02.2022)

XXIV Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki ENEX
XIX Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX - NOWA ENERGIA

Targi ENEX 2022 zakończone sukcesem!

targi odnawialnych źródeł energii enex w kielcach

Najlepsi producenci i najnowsze rozwiązania branży energetycznej

Tegoroczne spotkanie branży energetycznej przyciągnęło m.in. wiodących producentów paneli fotowoltaicznych, instalatorów pomp ciepła, dilerów samochodów elektrycznych oraz firmy zajmujące się magazynowaniem energii. Targi Enex to miejsce premier produktowych – spotkanie było okazją do zaprezentowania branżowych nowości konkretnej grupie odbiorców.

Najnowsze rozwiązania dronowe, nowoczesne systemy montażowe i fotowoltaiczne, najnowsze modele inwerterów i pomp ciepła, kompletne systemy grzewcze, a także stacje do ładowania samochodów elektrycznych i osprzęt elektroinstalacyjny – to tylko mała część oferty jaką zaoferowali tegoroczni Wystawcy.

Nagrody dla najlepszych w branży

targi energetyki enex kielce Podczas pierwszego dnia targów Enex przyznano nagrody i wyróżnienia w następujących kategoriach: magazynowanie i zarządzanie energią, odnawialne źródła energii, sprzęt eksploatacyjny i narzędzia oraz konstrukcje OZE. W kategorii magazynowanie i zarządzanie energią medal Targów Kielce otrzymała firma Fronius Polska z o.o. z Gliwic za funkcjonalność PV Point. Wyróżnieniem doceniono firmę MEB Technical sp. z o.o. z Opola za system microgrid "Zielonej Wyspy MEB" z magazynowaniem energii oraz GoodWe Europe GmbH z Monachium za magazyn energii wysokiego napięcia GoodWe - Seria Lynx Home F. Wśród laureatów medali Targów Kielce w kategorii Odnawialne Źródła Energii znalazły się firmy: NIBE-BIAWAR sp. z o.o. z Białegostoku za powietrzną pompę ciepła NIBE SZ125 oraz Galmet sp. z.o.o.sp.k. z Głupczyc za AIRMAX3 - pompę ciepła powietrze-woda do c.o. Firma Lewi Polska z Pabianic otrzymała medal Targów Kielce za QLEEN Profi Two w kategorii sprzęt eksploatacyjny i narzędzia, a firma Corab S.A. z Olsztyna zdobyła medal Targów Kielce w kategorii konstrukcje OZE za Corab Tracker WS T-001.

W trakcie targów wręczono także nagrody i wyróżnienia TOP DESIGN 2022 za aranżację stoiska targowego i sposób promocji. Nagrodę Top Design za nowatorską, elegancką i kompleksową prezentację targową otrzymały firmy: Afore Polska Sp. z o. o.; FoxESS Polska Sp. z o.o.; GoodWe Europe GmbH, Niemcy; HUAWEI Enterprise Polska; Hypontech, Holandia; KENO Sp. z o.o.; MITSUBISHI ELECTRIC EUROPE B.V. Oddział w Polsce Living Environment Systems; SUNGROW Polska.  Nagroda Top Design za prezentację zbiorową stoisk trafiła do 4 ECO Sp. z o.o.

Podczas wydarzenia rozstrzygnięto również konkurs „Dobre praktyki w dobrych rękach”, w którym wyróżniono firmy za najlepsze realizacje energetyczne i ekologiczne w Polsce.

Strefa MiastOZE z premierami produktowymi

W trakcie targów ENEX powstała specjalna strefa wystawiennicza MiastOZE - miejsce branżowych spotkań oraz konsultacji inwestorów z wykonawcami i praktykami. W strefie wystawowej znalazło się ponad 30 firm - wiodących producentów i głównych dystrybutorów. Strefa MiastOZE było miejscem inspirujących spotkań ze specjalistami, wykładów i pokazów. Swoją premierę miały również najnowsze rozwiązania produktowe firm BMZ Poland, Galmet, Viessmann oraz FoxESS. Nie zabrakło atrakcji dodatkowych dla gości - w Grze Miejskiej MiastOZE można było wygrać atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Merytorycznie o branży

fotowoltaika na targach branży elektrycznej i energetycznej oraz odnawialnych źródeł energii enex Tradycyjnie podczas Targów Enex miały miejsce branżowe fora: Forum Fotowoltaiczne Solar+ i Ogólnopolskie Forum Pomp Ciepła zorganizowane przez Redakcję GlobEnergia. Tematy poruszane w trakcie obu wydarzeń dotyczyły nowości na rynku, problemów instalacyjnych czy nowatorskich sposobów wykorzystania fotowoltaiki i pomp ciepła. Już po raz 6. podczas targów Enex odbyła się konferencja Energia PL poświęcona energetyce w Polsce. Tematem wiodącym spotkania były kwestie związane z magazynowaniem energii. W programie targów ENEX nie zabrakło spotkania skierowanego do zarządów, przedstawicieli przedsiębiorstw przemysłowych, naukowców oraz wszystkich zainteresowanych tematyką poprawy efektywności energetycznej oraz produkcji energii w rozproszeniu. Mogli się oni spotkać wspólnie podczas konferencji HEAT not LOST.

Strefa Elektromobilności z torem pokazowym

Dużym zainteresowaniem cieszyła się Strefa Elektromobilności przygotowana przez Forum Elektromobilności. Największą atrakcją były jazdy pokazowe samochodami elektrycznymi na specjalnie przygotowanym torze. Wśród zaprezentowanych na torze aut pojawiło się aż 15 modeli samochodów elektrycznych w tym m.in. Tesla X, Tesla S, Tesla model 3, Hyundai IONIQ 5, Opel Mokka EV, Peugeot 308 PHEV. Statycznie zaprezentowano m.in. Audi e-tron sportback, VW ID4, Skoda Enyaq, Cupra Born czy VW Multivan.

Targom Enex i Enex Nowa Energia towarzyszyły Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH oraz Międzynarodowe Targi Izolacji 4Insulation.

Na kolejną edycję ENEX/ENEX Nowa Energia zapraszamy w 2023 roku!

Reklama

Aktualności
23 maja 2022
Zainteresowanie tegorocznymi targami ENEX przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Statystycznie, impreza przyciągnęła o 20% więcej Wystawców i o 10% więcej Zwiedzających. Powierzchnia wystawiennicza była niemal dwukrotnie większa niż przed pandemią w 2020 roku. O tym jak wyglądała miniona edycja targów, można przeczytać w najnowszym raporcie.
12 kwietnia 2022
Program Mój Prąd to jedna z najbardziej popularnych dotacji na fotowoltaikę. W połowie kwietnia rusza nabór wniosków, który będzie prowadzony w trybie ciągłym do 2023 roku. Budżet programu wynosi 350 mln zł.
24 lutego 2022
Firmy BMZ POLAND, GALMET oraz VIESSMANN wybrały Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki oraz Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX jako miejsce spektakularnych premier.
23 lutego 2022
Pierwszego dnia targów Enex oraz Enex Nowa Energia podczas oficjalnej gali uhonorowano wybranych Wystawców nagrodami, medalami i wyróżnieniami.
23 lutego 2022
Zakończył się pierwszy dzień VI konferencji HEAT not LOST, organizowanej przez. Wydarzenie tradycyjnie odbywa się podczas XIX Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX - NOWA ENERGIA w Targach Kielce.
23 lutego 2022
Galą 15-lecia Forum Pomp Ciepła zakończyło się ogólnopolskie spotkanie poświęcone tej tematyce. Poprzedziły ją trzy panele tematyczne, w których nie zabrakło informacji o instalacjach pomp ciepła, fotowoltaice i najnowszych technologiach.
23 lutego 2022
Podczas pierwszego dnia XXIV Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki i XIX Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia zorganizowano konferencję poświęconą transformacji energetycznej. Organizatorem spotkania był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.
23 lutego 2022
Magazyny energii dla prosumenta to temat przewodni spotkania ENERGIA PL w Targach Kielce organizowanego w ramach XXIV Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki ENEX oraz XIX Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX - NOWA ENERGIA.
23 lutego 2022
Ponad 170 Wystawców z 14 krajów bierze udział w tegorocznej edycji XXIV Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki i XIX Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia oraz XXII Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH. Jazdy testowe samochodami elektrycznymi, prezentacja najnowszych modeli aut, praktyczna nauka segregacji odpadów, gra miejska oraz najnowsze rozwiązania technologiczne - to część oferty tegorocznych targów!
22 lutego 2022
Warto odwiedzić stoisko firmy 4 ECO podczas rozpoczynających się 23 lutego Targów ENEX. Na stoisku G-12 to słońce funduje wakacje!
22 lutego 2022
Najbliższe targi ENEX będą dla SunRoof okazją do zaprezentowania innowacyjnych dachów solarnych i fasad fotowoltaicznych, które umożliwiają tworzenie samowystarczalnych, inteligentnych budynków bez kompromisu na nieatrakcyjne instalacje solarne.
22 lutego 2022
Marka SOLA należy do Afore Polska. Nieustanny wzrost znaczenia marki na rynku europejskim powoduje poszerzenie linii produktów, składającej się dotychczas z szerokiego portfolio modułów fotowoltaicznych o kolejne alternatywne źródła energii - pompy ciepła oraz ładowarki pojazdów elektrycznych.
22 lutego 2022
BMZ Poland - to wiodący na europejskim rynku dostawca inteligentnych systemów zasilania oraz magazynowania energii w oparciu o technologię litowo-jonową. Oferta marki zostanie zaprezentowana od 23 do 24 lutego w Targach Kielce.
21 lutego 2022
Strefa Elektromobilności z torem pokazowym samochodów elektrycznych - to kolejna z atrakcji dodatkowych towarzyszących targom ENEX/ENEX Nowa Energia. Strefa Elektromobilności przygotowywana jest wspólnie z Forum Elektromobilności
21 lutego 2022
Zapraszamy na stoisko F-57 firmy Grodno S.A., gdzie gościem specjalnym będzie Jacek Stachursky.
21 lutego 2022
Oprócz prezentacji najnowszych rozwiązań i premier produktowych, targi Enex umożliwiają zdobycie wartościowej, branżowej wiedzy. W Targach Kielce będzie można uzyskać dużo cennych informacji m.in. na temat magazynów energii podczas szkolenia z SOLACADEMY.
18 lutego 2022
Firma Solektro specjalizuje się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań w zakresie m.in. dostaw systemów fotowoltaicznych, pomp ciepła czy klimatyzatorów. Zapraszamy na stoisko firmy nr D-2 do Targów Kielce.
18 lutego 2022
PSME działa na rzecz rozwoju branży magazynowania energii oraz transformacji energetycznej. Podczas konferencji poświęconej energetyce w Polsce nie mogło zabraknąć przedstawicieli PSME. Wśród Prelegentów znaleźli się m.in. Barbara Adamska, Prezes Zarządu PSME oraz Paweł Grabowski, Wiceprezes Zarządu PSME.
17 lutego 2022
Energy5 - prekursor innowacyjnych mocowań PV zaprezentuje na targach Enex autorski tracker fotowoltaiczny - jednoosiową konstrukcję, która umożliwia ruch systemu w kierunku wschód – zachód. Zapraszamy do Targów Kielce już od 23 do 24 lutego br.!
17 lutego 2022
PEREKO to marka kotłów produkowanych przez Envo sp. z o.o. Z oferowanymi produktami będzie można zapoznać się już od 23 do 24 lutego na stoisku E-16 w Targach Kielce!
16 lutego 2022
Grupa BDR Thermea jest wiodącym producentem i dystrybutorem innowacyjnych systemów grzewczych oraz do podgrzania ciepłej wody użytkowej. Grupa ma silną pozycję na rynku światowym, działa w ponad 82 krajach na całym świecie. W skład grupy wchodzą marki takie jak De Dietrich, Baxi, Remeha, Brötje, Chappée i Baymak. BDR Thermea Polska jest Wystawcą tegorocznych targów ENEX.
16 lutego 2022
Fronius Solar Energy– pionier innowacyjnych rozwiązań w zakresie energii odnawialnej – zaprasza do spotkania na Targach ENEX, które odbędą się w dniach 23–24 lutego 2022 w Kielcach.
15 lutego 2022
Grodno S.A. działa na polskim rynku fotowoltaiki od ponad 30 lat. Z ofertą firmy będzie można zapoznać się podczas tegorocznych targów Enex/Enex Nowa Energia w Targach Kielce. Gościem specjalnym na stoisku Grodna będzie Jacek Stachursky.
15 lutego 2022
Improm- lider w zakresie projektów farm fotowoltaicznych w Polsce Wystawcą tegorocznych targów Enex/Enex Nowa Energia. Celem firmy jest ciągły rozwój odnawialnych źródeł energii.
14 lutego 2022
Już od ponad 50 lat firma INGUN Pruefmittelbau GmbH oferuje innowacyjne produkty z zakresu wyposażenia testowego i zaawansowanych rozwiązań testowych. Z działalnością przedsiębiorstwa będzie można zapoznać się podczas tegorocznych targów ENEX/ ENEX Nowa Energia.
14 lutego 2022
Firma Elit S.A z powodzeniem funkcjonuje na rynku od 1990 roku. Jednym z prężnie rozwijających się pionów przedsiębiorstwa jest Green Elit – poświęcony OZE, a w szczególności fotowoltaice. Podczas targów ENEX nie zabraknie prezentacji rozwiązań od Green Elit.
11 lutego 2022
Firma BIOGEST® - to Wystawca tegorocznych targów ENEX, który oferuje kompleksowe rozwiązania biometanowe i biogazowe. Dzięki wykwalifikowanej kadrze pracowników zrealizowano już ponad 170 projektów biogazowni.
11 lutego 2022
Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa objęła patronatem honorowym targi Enex. Wsparcie strategicznych instytucji państwowych zwiększa rangę wydarzenia i potwierdza znaczenie branży odnawialnych źródeł energii.
10 lutego 2022
Wiodący producent grzejników dekoracyjnych oraz systemów cichej wentylacji - VASCO Group Wystawcą tegorocznych targów ENEX!
10 lutego 2022
Salesbook – spółka oferująca kompleksowe rozwiązanie dla sprzedawców z branży fotowoltaiki i technologii grzewczych – potwierdziła swój udział na targach ENEX. Odwiedź stoisko firmy i dowiedz się, jak podnieść skuteczność sprzedaży o blisko 30%.
03 lutego 2022
Marka Immergas - jedna z wiodących firm dostarczających na rynek najnowocześniejsze technologie grzewcze, to kolejny Wystawca targów ENEX. Z ofertą firmy będzie można zapoznać się już od 23 do 24 lutego br. w Targach Kielce.
02 lutego 2022
Już po raz szósty w Targach Kielce odbędzie się konferencja dla branży energetycznej HEAT NOT LOST towarzysząca targom ENEX i 4INSULATION. Partnerem wydarzenia jest Miasto Konin reprezentujące Wielkopolską Dolinę Energii.
02 lutego 2022
Dostawca kompleksowych rozwiązań dronowych w ponad 86 krajach z flotą obejmującą ponad 3000 profesjonalnych pilotów, to kolejny Wystawca targów ENEX. Urządzenia oferowane przez firmę wykorzystywane są również w pracach energetycznych.
01 lutego 2022
Ponad 50 lat funkcjonowania na rynku, ponad 30000 wykonanych otworów oraz wykorzystywanie najnowszej techniki wiertniczej – te elementy czynią Zakład Usług Studziennych liderem regionu w zakresie różnego rodzaju wierceń.
31 stycznia 2022
Firma z ponad 25 letnim doświadczeniem w działalności na światowym rynku fotowoltaicznym jednym z Wystawców targów ENEX! W ofercie hurtowni można znaleźć najlepsze produkty renomowanych producentów: panele słoneczne, systemy montażowe, falowniki, dodatkowe wyposażenia i kable.
28 stycznia 2022
Globalny dystrybutor i kompletny integrator sprzętu fotowoltaicznego BayWa r.e. – to kolejny Wystawca tegorocznych targów ENEX. Oferta firmy obejmuje moduły, inwertery, konstrukcję montażową i akcesoria. Podczas spotkania branży OZE zaprezentowany zostanie wydajny system montażowy – novotegra.
27 stycznia 2022
Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Prezydent Miasta Kielce, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, Polska Izba Rozwoju Elektromobilności, Związek Województw RP oraz Związek Powiatów Polskich wspierają Targi ENEX i ENEX-NOWA ENERGIA, które zaplanowano od 23 do 24 lutego br.
26 stycznia 2022
Semicon Sp. z o.o. od ponad 30 lat działa na rynku elektroniki oferując najnowocześniejsze technologie. Firma zaprezentuje swoją ofertę podczas tegorocznych targów ENEX.
25 stycznia 2022
Swoją obecność podczas tegorocznych Targów Odnawialnych Źródeł Energii zadeklarowała firma Greto Polska, która dostarcza firmom instalacyjnym i podmiotom wykonawczym moduły fotowoltaiczne, pompy ciepła, inwererty, klimakonwektory i ładowarki samochodowe. Z ofertą przedsiębiorstwa będzie można zapoznać się już od 23 do 24 lutego br. w Targach Kielce!
25 stycznia 2022
Ponad 20 000 elementów złącznych znormalizowanych, wykonanych ze stali nierdzewnej – to oferta produktowa firmy ABAKOSTEEL®. Podczas targów ENEX, firma zaprezentuje model elementów złącznych do techniki solarnej.
24 stycznia 2022
W jaki sposób rozwinąć działalność, jak pozyskać nowe możliwości inwestycyjne w budownictwie modułowym oraz jak zachować dotychczasową opłacalność montażu, dzięki Spółce Obrotu Energią? Odpowiedzi na te pytanie będzie można znaleźć podczas targów ENEX, na stoisku firmy KENO.
24 stycznia 2022
Do grona tegorocznych Wystawców targów ENEX dołączył światowy lider w dziedzinie technologii systemów fotowoltaicznych. Z ofertą firmy będzie można zapoznać się już od 23 do 24 lutego w Targach Kielce.
21 stycznia 2022
Moduły, falowniki, systemy montażowe oraz rozwiązania on-grid i off-grid to część oferty firmy Solarity – kolejnego Wystawcy tegorocznych targów ENEX. Z ofertą firmy będzie można zapoznać się już od 23 do 24 lutego br. w Targach Kielce.
19 stycznia 2022
Sungrow Power Supply Co., Ltd. - marka oferująca rozwiązania fotowoltaiczne na całym świecie zadeklarowała swoją obecność na targach ENEX. Podczas spotkania w Targach Kielce firma zaprezentuje najnowszy model inwertera.
17 stycznia 2022
Firma z 30 letnim doświadczeniem w przetwórstwie stali na potrzeby budownictwa zadeklarowała swoją obecność podczas tegorocznych targów odnawialnych źródeł energii – ENEX.
17 stycznia 2022
Od 22 listopada 2021 roku, oprócz osób fizycznych, o dofinansowanie zakupu „elektryków” mogą ubiegać się także m.in.: firmy, jednostki sektora finansów publicznych, instytuty badawcze oraz stowarzyszenia i fundacje. Zagadnienia dot. elektromobilności i ochrony środowiska poruszane są również podczas targów ENEX.
13 stycznia 2022
Niezbędne elementy do montażu instalacji na dachu lub gruncie: panele PV, inwertery, konstrukcje do montażu oraz akcesoria elektryczne – to część oferty AS Energy, z którą będzie można zapoznać się już w lutym, w Targach Kielce podczas targów ENEX.
05 stycznia 2022
Przedsiębiorstwo o międzynarodowym charakterze z ponad 20-letnią tradycją pojawi się już w lutym w Targach Kielce podczas targów ENEX. Celem firmy BYD jest m.in. wykorzystywanie innowacji technologicznych do poprawy jakości życia ludzi.
03 stycznia 2022
Swoją obecność podczas targów ENEX zadeklarowała firma Viessmann, posiadająca nowoczesne systemy grzewcze na wszystkie nośniki energii i dla wszystkich rodzajów obiektów. Zapraszamy na stoisko przedsiębiorstwa już od 23 do 24 lutego 2022 roku, do Targów Kielce.
03 stycznia 2022
Największy w Polsce producent zaawansowanych technologicznie rozwiązań grzewczych do domów jednorodzinnych, budynków wielorodzinnych, obiektów przemysłowych i usługowych Wystawcą targów ENEX.
27 grudnia 2021
Do grona Wystawców kolejnej edycji targów ENEX dołączyła firma Corab – europejski lider w produkcji konstrukcji fotowoltaicznych oraz dystrybutor produktów renomowanych marek z branży PV. Produkty i konstrukcje firmy znajdują zastosowanie w budynkach mieszkalnych, obiektach komercyjnych, a także farmach fotowoltaicznych i na terenach rolniczych.
17 grudnia 2021
Kompleksowa oferta, światowe marki, najnowsze technologie oraz wsparcie handlowe i techniczne – to główne założenia działalności hurtowni fotowoltaicznej SUNPROFI - Wystawcy Targów ENEX 2022. Jeden z autorskich produktów firmy otrzymał wyróżnienie podczas ubiegłorocznej edycji wydarzenia.
16 grudnia 2021
Instalacje grzewcze, fotowoltaiczne i rekuperacja – to główne obszary działania firmy BUDOTOM, która swoją ofertę zaprezentuje już od 23 do 24 lutego 2022 roku w Kielcach podczas Targów ENEX!
16 grudnia 2021
Od 25 lat zdobywają doświadczenie w produkcji najwyższej jakości rur i kształtek z polipropylenu PP-R, a ich systemowe rozwiązania cechuje wysoka jakość i niezawodność. Firma PRAWTECH przedstawi swoją ofertę podczas targów ENEX i ENEX Nowa Energia.
15 grudnia 2021
Modyfikacja systemu rozliczenia produkcji energii elektrycznej w fotowoltaice: likwidacja systemu opustów i wprowadzenie modelu rozliczeń energii net-billingiem – to główne zmiany wynikające z nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii podpisanej przez Prezydenta RP.
14 grudnia 2021
Growatt jest międzynarodową firmą z branży energetycznej założoną w 2010 roku, zajmującą się badaniami, rozwojem oraz produkcją falowników fotowoltaicznych, w tym inwerterów sieciowych on-grid, off-grid oraz systemów magazynowania energii i inteligentnych rozwiązań zarządzania energią po stronie użytkownika.
09 grudnia 2021
FoxESS kolejny raz wyznacza trendy rozpoczynając ekspansję na rynek polski z nowoczesnymi urządzeniami z gamy magazynowania energii!
01 grudnia 2021
Międzynarodowa firma działająca od lat 40 XX wieku zaprezentuje się na targach Enex. Grupa Garo zajmuje się produkcją stacji do ładowania samochodów elektrycznych i osprzętu elektroinstalacyjnego oraz dystrybucją wybranych produktów na rynku polskim.
01 grudnia 2021
Wystawca targów Enex, autoryzowany dystrybutor PV, BayWa r.e. Solar Systems zaprasza na szkolenia! Firma oferuje szeroką bazę szkoleń- zarówno w formie webinariów, jak i spotkań stacjonarnych w biurze. Aktywna forma warsztatów, sesja Q&A, pokaz komponentów na żywo doskonała okazja, by zaczerpnąć wiedzę od ekspertów.
24 listopada 2021
Historia firmy rodzinnej OCHSNER sięga roku 1872. Lata pracy firmy OCHSNER zaowocowały instalacją wielu systemów dla renomowanych klientów na całym świecie, w tym min. dla Marynarki Wojennej USA i NASA. Firma OCHSNER Wärmepumpen GmbH została założona w 1978 roku i stała się synonimem świadomości energetycznej, pionierskiego ducha i zamiłowania do innowacji. OCHSNER był jednym z pierwszych europejskich producentów, który rozpoczął produkcję pomp ciepła na skalę przemysłową.
23 listopada 2021
AS Energy weszła na rynek fotowoltaiki w roku 2019 i dzięki starannie opracowanej strategii szybko stała się jedną z wiodących marek. Za jej sukcesem stoi jednak duże doświadczenie w biznesie. Twórca marki – RuckZuck działa z powodzeniem w branży wyposażenia wnętrz od 2004 roku.
19 listopada 2021
Od 100 lat, działając na całym świecie, Mitsubishi Electric Corporation dostarcza Klientom biznesowym, jak również Klientom ostatecznym najwyższej jakości produkty z zakresu techniki lotniczej i kosmicznej, półprzewodników, produkcji i rozdziału energii, techniki komunikacyjnej i informacyjnej, elektroniki rozrywkowej, automatyki przemysłowej oraz techniki budowlanej, tj. technika klimatyzacyjna i ogrzewnictwo.
17 listopada 2021
Produkty HellermannTyton łączą, mocują, prowadzą, chronią i identyfikują kable w instalacjach fotowoltaicznych. Zapewniają niezrównane bezpieczeństwo, niezawodność i trwałość instalacji, bez względu na to, w jak trudnych warunkach działają. Przetestowane w ekstremalnych warunkach rozwiązania, od klipsów montażowych i elementów złącznych po systemy ochrony przewodów i etykiety.
10 listopada 2021
SAJ Electric jest profesjonalnym producentem w produkcji falowników od 17 lat. Chiński producent fotowoliki po raz pierwszy zaprezentuje się w Targach Kielce.
08 listopada 2021
Działając na rynku międzynarodowym MEB Group skupia firmy specjalizujące się w planowaniu, zarządzaniu i wykonywaniu prac w zakresie elektrotechniki, energetyki, techniki obiektów przemysłowych, wdrażaniu nowoczesnych technologii, zarządzaniu energią i doradztwie technologicznym i gospodarczym.
08 listopada 2021
KNESS Group z główną siedzibą na Ukrainie posiada ponad 11 letnie doświadczenie w branży odnawialnych źródeł energii, dzięki czemu jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych firm na rynku.
05 listopada 2021
Trendy Energetyczne to branżowa konferencja, która skupia wokół siebie specjalistów i ekspertów branży. Podczas wydarzenia poruszane są tematy bieżących wyzwaniach stojących przed sektorem energetycznym. Targi Enex są partnerem wydarzenia.
04 listopada 2021
PV system jest importerem komponentów odnawialnych źródeł energii. Firma zajmuje się dostarczaniem najwyższej jakości elementów: paneli fotowoltaicznych, inwerterów, konstrukcji oraz innych części niezbędnych do ich prawidłowego i bezpiecznego montażu. PV System to jeden z wystawców targów Enex.
28 października 2021
Hurtownia fotowoltaiczna SUNPROFI – miejsce, w którym pasja do odnawialnych źródeł energii nigdy się nie skończy zupełnie, jak energia ze słońca!
27 października 2021
FoxESS Polska należy do globalnego producenta falowników fotowoltaicznych i magazynów energii, światowego potentata z listy Global Fortune 500 - firmy Tsingshan Group z ogromnym zapleczem kapitałowym, produkcyjnym oraz R&D.
14 października 2021
Targi Enex przyciągają najlepszych przedstawicieli branży odnawialnych źródeł energii. Niemal 100 lat na rynku, marka znana w 27 krajach świata, ponad 25 lat doświadczenia w dystrybucji PV– to sprawia, że BayWa r.e. jest jednym z najlepszych partnerów biznesowych.
12 października 2021
Recykling paneli fotowoltaicznych zaczyna w Polsce dopiero raczkować. W naszym kraju można znaleźć zakłady przyjmujące zużyte panele fotowoltaiczne. Odpadów jest jednak bardzo mało, a recyklerzy powinni już teraz zebrać ogromne ilości zużytych paneli.
24 września 2021
Nawet 800 mln złotych mogą dostać firmy, które zdecydują się na zakup ładowarek do pojazdów elektrycznych. Nowa edycja programu „Mój Elektryk” zainicjowana przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wejdzie w życie w tym roku.
01 września 2021
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej poinformował, że w ramach programu Czyste Powietrze wpłynęło już ponad 304 tys. wniosków o dofinansowanie. Ich kwota przekraczała łącznie 5,2 mld zł.
18 sierpnia 2021
Panele fotowoltaiczne to coraz częściej spotykany widok. Spotkać je można nie tylko na dachach domów, ale także na polach. Różnorodne rozwiązania i sposoby montażu modułów dostrzec można podczas targów Enex. Ogromne elektrownie słoneczne wykorzystują techniki znane wystawcom kieleckich targów.
04 sierpnia 2021
Ponad 100 programów dofinansowujących inwestycje ekologiczne znalazło się w nowej wyszukiwarce internetowej. Strona została przygotowana przez Krajowy Ośrodek Zmian Klimatu (działa w ramach Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego Instytutu Badawczego). To doskonałe rozwiązanie zarówno dla zwiedzających jak i wystawców targów Enex i Ekotech.
19 lipca 2021
Targi Enex to jedno z najważniejszych wydarzeń branżo OZE w Polsce. Od lat współtworzy je wiele podmiotów i instytucji. Do stałych partnerów wydarzenia należy między innymi Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. O współpracy, a także modzie na fotowoltaikę mówi Prezes Zarządu WSOŚiGW Ryszard Gliwiński.
12 lipca 2021
Od 1 lipca 2021 na właścicieli i zarządców budynków mieszkalnych i niemieszkalnych nałożono ustawowy obowiązek składania deklaracji o źródle ciepła i spalania paliw. To pierwszy moduł Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.
23 czerwca 2021
Targi Enex to miejsce, w którym musi pojawić się każda osoba związana z branżą Odnawialnych Źródeł Energii. Wystawa to niepowtarzalna okazja na prezentację paneli czy pomp ciepła, ale także poznanie nowości, które wpływają na ekonomiczne i bardziej wydajne funkcjonowanie instalacji. O rozwoju tragów i ich przyszłości mówi Robert Frąk – menadżer wydarzenia.
23 czerwca 2021
Wprowadzone niedawno zasady rozliczania prosumentów będą mało korzystne dla producentów paneli i spowolnią rozwój fotowoltaiki. Jednak, jak uważa prof. Konrad Świrski w rozmowie z portalem Wysokie Napięcie, wcale nie oznacza to końca złotych czasów dla tej technologii. Dodatkowo za pewien czas dołączą do niej magazynowanie i bilansowania zużycia energii. A o nich mówi się na targach Enex już od dawna.