baner-sprawdź-raport

targi energetyczne enex kielce Rekordowy ENEX za nami!

8000 zwiedzających i 176 firm z 14 krajów – oto bilans największych targów odnawialnych źródeł energii ENEX.

ENEX, czyli konferencje i fora branżowe

Forum Solar+, Forum Pomp Ciepła, Forum Elektromobilności, VIII Kongres Port PC, Konferencje: Energia PL, Heat Not Lost, MiastOZE i „Wysoka jakość powietrza wyzwaniem XXI wieku – oto spotkania branżowe na których poruszano najważniejsze tematy. Na targach ENEX 2020 zadebiutowało również budownictwo pasywne.

Największe w Polsce targi odnawialnych źródeł energii

panele fotowoltaiczne na targach enex Jesteśmy zadowoleni z tego jak targi ENEX w tym roku wyglądają. Podczas tych targów mamy możliwość spotkania się z aktualnymi klientami oraz poznania nowych klientów. Mamy w planach powtórzyć naszą obecność na targach w przyszłym roku – powiedziała Agnieszka Čížková z firmy Solarity.

Targi ENEX spełniły moje oczekiwania jako wystawcy, a stoisko podczas targów było  dopasowane do mojej firmy. Na targach spotkałem wiele firm konkurencyjnych, z którymi współpracujemy oraz klientów, których zaopatrujemy, z którymi nie mieliśmy możliwości spotkać się do tej pory fizycznie – tymi słowami wydarzenie podsumował Szymon Stepaniuk z Alter Power.

Energetyczne atrakcje

Zwiedzający podczas ENEX-u mieli okazję przejechać się samochodami elektrycznymi na torze jazd pokazowych przygotowanym przez Forum Elektromobilności. Nie była to jednak jedyna forma rozrywki, z jakiej można było skorzystać. Wydarzenie uświetnili wybitni sportowcy: olimpijka Weronika Nowakowska, były reprezentant Polski w piłce ręcznej Mariusz Jurasik oraz zawodnicy PGE Vive Kielce – Dani Dujshebaev i Branko Vujović.

Wszystkim wystawcom, zwiedzającym oraz partnerom dziękujemy za współpracę i już dziś zaczynamy przygotowania do targów ENEX 2021!

Wystawcy ENEX / ENEX Nowa Energia 2020

Aktualności
21 sierpnia 2020
Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła PORT PC przeprowadziła badania liczby sprzedanych pomp ciepła w Polsce w I półroczu 2020 roku. Szczególnie widoczne wzrosty widać w segmencie powietrznych pomp ciepła.
25 czerwca 2020
Forum Energii przeprowadziło szczegółową analizę dotyczącą kosztów odejścia Polski od węgla brunatnego. W raporcie wyszczególniono także zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego dla Polski
25 czerwca 2020
Branżowi eksperci prognozują boom na naziemne farmy fotowoltaiczne.
29 maja 2020
Jak podaje portal rynekelektryczny.pl partner medialny Targów ENEX w programie Mój Prąd obowiązują wnioski online. Warto poświęcić czas przed domowym komputerem, aby dzięki temu przyspieszyć proces uzyskania dofinansowania do instalacji fotowoltaicznej bez wychodzenia z domu.
29 maja 2020
Jesteśmy w punkcie zwrotnym jeśli chodzi o strategię rozwoju sektora ogrzewania w polskim budownictwie. Do wykorzystania jest ogromny potencjał tkwiący w niezwykle szybko rozwijającym się rodzimym rynku pomp ciepła.
28 kwietnia 2020
Ubiegły rok był rekordowy dla branży fotowoltaicznej. Jak podaje portal globenergia.pl, największym zainteresowaniem cieszyły się małe przydomowe elektrownie słoneczne. Ponadto, co raz więcej firm decyduje się na produkcję własnego prądu. Zachętę stanowią atrakcyjne formy finansowania takich inwestycji. Jedną z nich bez wątpienia jest leasing. Fotowoltaika była jednym z najpopularniejszych tematów tegorocznej edycji targów ENEX/ENEX Nowa Energia.
20 kwietnia 2020
Mimo szalejącej w ostatnim czasie pandemii koronawirusa, w branży odnawialnych źródeł energii padają kolejne rekordy. To dobry prognostyk dla kolejnej edycji targów ENEX/ENEX Nowa Energia.
30 marca 2020
Miesiąc temu odbywały się XXIII Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki oraz XVIII Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX. Panująca na świecie pandemia paraliżuje wiele branż. Co z fotowoltaiką? Obszerny raport stworzyła redakcja GLOBEnergia - partner wydarzenia.
03 marca 2020
Przedstawiciele 176 firm z 14 krajów pojawili się na największych w Polsce targach odnawialnych źródeł energii ENEX/ENEX Nowa Energia oraz XXI Targach Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.
28 lutego 2020
Drugi dzień największych Targów Odnawialnych Źródeł Energii w Polsce upłynął pod znakiem gwiazd. Swoją obecnością wydarzenie uświetnili: Weronika Nowakowska, Mariusz Jurasik, Daniel Dujshebaev oraz Branko Vujović.
27 lutego 2020
Nowe rozwiązanie wprowadzane przez MITSUBISHI ELECTRIC na rynek europejski mogli zobaczyć goście Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki.
27 lutego 2020
Magazyny energii w mikrosieciach i klastrach energetycznych były przewodnim tematem spotkania ENERGIA PL w Targach Kielce
27 lutego 2020
O nowych standardach w technice grzewczej i prognozach wzrostu rynku pomp ciepła w Europie 2020-2030 rozmawiano podczas międzynarodowego spotkania w Centrum Kongresowym Targów Kielce
27 lutego 2020
Koniec pierwszego dnia targów (27 lutego) upłynął pod znakiem medali i wyróżnień przyznanych za najlepsze produkty i stoiska prezentowane podczas tegorocznych XXIII Międzynarodowych Targach Energetyki i Elektrotechniki ENEX, XVIII Targach Odnawialnych Źródeł Energii ENEX oraz XXI Targach Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.
26 lutego 2020
Podczas pierwszego dnia Targów Enex w Kielcach podczas konkursu o tytuł Instalatora Roku walczyło 6 firm. W trzech rundach pierwszego etapu starły się ze sobą: Solar Spot z PV System, Oze Projekt z Sunsol oraz Helios Power z Bio-Energy. W finale walczyły ze sobą drużyna PV System z Helios Power. Z tej rywalizacji zwycięsko wyszła firma Helios Power, która została tegorocznym Instalatorem Roku.
26 lutego 2020
Do budowy domów pasywnych wykorzystuje się systemy mające wyższe parametry izolacji cieplnej niż w przypadku standardowych domów. Różnica między nimi jest taka, że projektowany jest on w taki sposób, żeby pozyskiwać energię z otoczenia.
26 lutego 2020
Na torze jazd pokazowych przygotowanym przez Forum Elektromobilności zwiedzający mają okazję przejechać się samochodami elektrycznymi i dowiedzieć się więcej o ich działaniu.
26 lutego 2020
Konferencja „Wysoka jakość powietrza wyzwaniem XXI wieku” zorganizowana w ramach targów ENEX Nowa Energia w Centrum Kongresowym Targów Kielce, to okazja do spotkania i omówienia działań mających wpłynąć na poprawę jakości powietrza.
26 lutego 2020
Ruszyły wystawy ENEX, ENEX Nowa Energia i EKOTECH. Wystąpienie Ministra Klimatu dr Michała Kurtyki, Forum elektromobilności, tor testowy dla samochodów elektrycznych, to tylko nieliczne pozycje z bogatego programu wydarzeń towarzyszących targom
25 lutego 2020
Jeszcze dziś do godziny 15:00 można zarejestrować się na XVIII Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX. Z powodu zainteresowania, jakim cieszy się tegoroczna wystawa, rejestracja uczestników została przedłużona.
24 lutego 2020
Prezes Zarządu PGE Dystrybucja Wojciech Lutek wystosował pismo dotyczące zbliżającej się XVIII Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX.
24 lutego 2020
Journalists can register for upcoming expos with the use of online service. The "accreditation for journalists" tab available on the websites of the events.
24 lutego 2020
Kolejna edycja Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX to nie tylko spotkanie ludzi z branży. To również okazja do zobaczenia się z gwiazdami sportu.
18 lutego 2020
Kompleksowa oferta dla instalatorów z sektora PV, moduły PV i szereg falowników światowych marek. Z ofertą Bruk-Bet PV będzie można zapoznać się już od 26 do 27 lutego podczas targów ENEX.
18 lutego 2020
Do programu Konferencji ENERGIA PL towarzyszącej targom ENEX dołączone zostały dwa nowe tematy prelekcji.
17 lutego 2020
Konferencje, fora i spotkania- mnóstwo branżowych wydarzeń w jednym miejscu. ENEX / ENEX Nowa Energia, Targi Kielce, 26-27.02.2020.
12 lutego 2020

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach organizuje konferencję, która towarzyszyć będzie targom ENEX.

05 lutego 2020

Gdzie można zobaczyć i dotknąć w jednym miejscu urządzenia fotowoltaiczne, pompę ciepła i stacje ładowania samochodów elektrycznych? Już od 26 do 27 lutego będzie to możliwe w kieleckim ośrodku wystawienniczym, gdzie odbywać się będą XVIII Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX.

04 lutego 2020

Na XIII Ogólnopolskim Forum Pomp Ciepła eksperci porozmawiają o przyszłości rynku.

30 stycznia 2020

MiastOZE to strefa będąca częścią Targów ENEX i ENEX Nowa Energia organizowana przez Targi Kielce wspólnie z redakcją GLOBEnergia.

29 stycznia 2020

To był przełomowy rok dla branży. We wrześniu 2019 moc zainstalowana w Polsce przekroczyła 1 GW. Przez cały wrzesień instalowano 2,2 MW dziennie.

24 stycznia 2020

Już po raz piąty w Targach Kielce odbędzie się konferencja Heat not Lost. W jej skład wchodzą trzy panele eksperckie.

23 stycznia 2020

Poznaj innowacyjne rozwiązania motoryzacyjne podczas tegorocznej edycji wydarzenia ENEX w Targach Kielce i weź udział w jazdach pokazowych. Zapraszamy w dniach 26-27 lutego.

18 grudnia 2019

GLOBEnergia show, czyli wydarzenie towarzyszące XVIII Targom Odnawialnych Źródeł Energii ENEX to również konkursy.

29 listopada 2019

Kongres PORT PC 2020 to najważniejsze wydarzenie branży pomp ciepła w Polsce.

 

29 października 2019

„Poradnik inwestora – ulga termomodernizacyjna 2019” to obecnie niezbędnik każdego właściciela domu jednorodzinnego. Opracowanie powstało z inicjatywy Porozumienia Branżowego na Rzecz Efektywności Energetycznej (POBE), we współpracy z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii, oraz Polskim Alarmem Smogowym. O tym jak prawidłowo zadbać o swoje gospodarstwo domowe również będzie mowa podczas XVIII Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX.

25 października 2019
Instalacja o wartości ponad 20 000 zł była nagrodą wywalczoną przez firmę SunSol w konkursie „Instalator Roku” organizowanym przez olsztyńskiego producenta firmę Corab na Targach Odnawialnych Źródeł Energii ENEX. Została ona przekazana Domowi Dziecka im. Jana Korczaka w Gdańsku.
05 września 2019
Na XVIII Targach Odnawialnych Źródeł Energii pojawi się globalna korporacja BayWa, która działa w segmentach rolnictwa, energetyki, budownictwa oraz innowacji i rozwoju digitalizacji.
18 lipca 2019
Złączki gwintowe ZUG-2,5, ZUG-4, ZUG-6, ZUG-10, ZUG-16, ZUG-35 są przeznaczone do łączenia przewodów miedzianych o żyłach sztywnych lub giętkich i przekrojach znamionowych w przedziale od 2,5 mm2 do 35 mm2.
28 marca 2019
Olej napędowy jest głównym paliwem w transporcie i Polska, podobnie jak wiele krajów unijnych, będzie miała tu problem, by osiągnąć wymagany udział odnawialnej energii.
08 marca 2019
Prawie 350 zarejestrowanych uczestników, 12 prelekcji, aktualne ceny, nowości technologiczne, konkretne porady dla inwestorów i instalatorów - takie było X, jubileuszowe Forum SOLAR+. Wydarzenie zorganizowane przez Redakcję GLOBEnergia poświęcone było w pełni branży fotowoltaicznej i zagadnieniom magazynowania energii, a odbyło się 28 lutego 2019 r. podczas Targów ENEX 2019.
08 marca 2019
27 lutego 2019 r. w Kielcach, odbyło się XII Ogólnopolskie Forum Pomp Ciepła i Technologii Grzewczej. Do udziału w wydarzeniu zgłosiło się niemal 300 osób! Wydarzenie poprowadzili Jarosław Kotyza – kierownik Laboratorium Edukacyjno-Badawczego Odnawialnych Źródeł Energii w Miękini oraz Grzegorz Burek – redaktor naczelny GLOBEnergia.
05 marca 2019
28 lutego 2019 r. w ramach Targów Enex w Kielcach odbył się VII Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORTPC) pod hasłem „Dom bez rachunków”. Patronat Honorowy nad VII Kongresem PORT PC objęły Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz agenda ONZ – UN Global Compact Polska.
01 marca 2019
Podczas debaty z udziałem prezydenta miasta Kielce Bogdana Wenty poruszono m.in. kwestię dopłat do wymiany pieców
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy