Do wydarzenia pozostało...
Podziel się wydarzeniem

ekotech-newsletter EKOTECH – branża komunalna w targowym wydaniu!

sprzęt do utrzymania czystości na targach ochrony środowiska ekotech W ostatnich latach w branży komunalnej w Polsce wprowadzane są liczne zmiany w przepisach poświęconych gospodarowaniu odpadami. Wdrożenie nowych systemów i regulacji wymaga zastosowania odpowiednich rozwiązań, które w pewnym stopniu determinują dynamiczny rozwój branży komunalnej. Zachodzące zmiany w sektorze gospodarki odpadami to jedno z wielu zagadnień jakie poruszone zostaną podczas 23. edycji Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami w Targach Kielce, gdzie spotykają się najlepsi producenci maszyn i urządzeń wykorzystywanych w gospodarce odpadami oraz producenci rozwiązań transportu odpadów czy usług związanych z segregowaniem śmieci.

Nowoczesne gospodarowanie odpadami

Targi EKOTECH to okazja do prezentacji najnowszych maszyn i urządzeń wykorzystywanych w branży komunalnej. Wśród Wystawców nie brakuje również firm oferujących nowoczesne rozwiązania technologiczne w zakresie gospodarowania odpadami. Podczas ubiegłorocznej edycji targów ochrony środowiska w kieleckim ośrodku wystawienniczym można było zobaczyć m.in.  elektryczne pojazdy platformowe czy automaty do recyklingu oraz poznać funkcjonowanie aplikacji do segregacji odpadów, systemów informatycznych do zbierania i składowania odpadów oraz rozwiązań umożliwiających kompletny monitoring nad realizacją usług transportu i odbioru odpadów.

O branży odpadów komunalnych podczas merytorycznych spotkań

ekotech-2022-galeria

Samorządowcy, przedsiębiorcy oraz wszystkie osoby zainteresowane kwestiami gospodarowania odpadami komunalnymi będą mogli wziąć udział w branżowych spotkaniach: konferencjach, wykładach i warsztatach. Program ubiegłorocznej edycji EKOTECH obfitował w wiele merytorycznych spotkań w tym m.in. Forum Zarządzania Odpadami, konferencję pt. „Razem Tworzymy EkoŚwiętokrzyskie”, a także wykłady organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Stacji Demontażu Pojazdów EKO-AUTO oraz firmę Ekolog.

Nagrody i wyróżnienia targów EKOTECH

Tradycyjnie podczas Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH wybrani Wystawcy nagradzani są targowymi medalami i wyróżnieniami za prezentowane rozwiązania branżowe. W trakcie targów wręczane są również medale i wyróżnienia TOP DESIGN m.in. za nowoczesny styl wystąpienia targowego czy nowatorską prezentację targową.

Na kolejną edycję EKOTECH zapraszamy od 8 do 9 marca 2023 roku do Targów Kielce. Targom Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH towarzyszyć będą jubileuszowe targi ENEX/ENEX Nowa Energia oraz Międzynarodowe Targi Izolacji 4Insulation.

Aktualności
17 sierpnia 2022
Z każdym rokiem zainteresowanie montażem instalacji fotowoltaicznych w Polsce jest coraz większe. Szacuje się, że większość instalacji montowanych w kraju obecnie może być wykorzystywana jeszcze przez kolejne 20-30 lat, co znaczy że dopiero za kilka dekad przyjdzie nam się zmierzyć z problemem recyklingu fotowoltaiki na większą skalę. Warto jednak już teraz pochylić się nad tym tematem.
10 sierpnia 2022
Przybywa osób, które decydują się tworzyć przy domach kompostowniki, a będzie ich coraz więcej ze względu na możliwość wykorzystania bioodpadów jako nawozu naturalnego. Zachętę ma wprowadzić też europejski Zielony Ład w postaci obniżki opłat za odbiór odpadów.
15 lipca 2022
Biomateriały powstałe z przetworzenia odpadów żywnościowych, taboret i powerbank z masek, leżak i kładka z elementów turbiny wiatrowej i biogaz z odpadów – to część z najnowszych projektów powstałych z przetworzonych odpadów. Produktów otrzymanych w procesie recyklingu jest znacznie więcej.
08 lipca 2022
Decyzją Parlamentu Europejskiego w 2026 roku do systemu EU-ETS mają zostać włączone spalarnie odpadów komunalnych. To bardzo ważna decyzja w kontekście budowania efektywnego systemu gospodarki odpadami. Przetwarzanie odpadów na energię może stać się częścią rozwiązania kryzysu klimatycznego.