Piotr-Gluzniewicz-foto.jpg
Piotr Gluźniewicz
Wiceprezes do spraw handlowych Huty Częstochowa Sp. z o.o.
Piotr Gluźniewicz - 30 lat doświadczenia w branży złomowo-stalowej. Wiele lat związany z firmą w branży gospodarki złomem HK- Cutiron Sp. z o.o., a następnie piastujący stanowisko Dyrektora Handlowego i Członka Zarządu w ArcelorMittal Recykling Sp. z o.o, obecnie Wiceprezes ds. Handlowych Huty Częstochowa Sp. z o.o. Wieloletni członek Rady Izby Przemysłowo-Handlowej Gospodarki Złomem, Prezes IPHGZ dwóch kadencji. Zaangażowany w rozwój przemysłu surowcowo- stalowego w Polsce i na Świecie. Autor licznych publikacji na temat sytuacji na rynku złomu i stali. W ciągu ostatnich kilku lat uczestniczył jako prelegent na wielu konferencjach branżowych oraz brał udział w dyskusjach panelowych dotyczących recyklingu metali.
Piotr-Slusarz500x500px.jpg
Piotr Ślusarz
Prezes Rady Izby Przemysłowo-Handlowej Gospodarki Złomem, Dyrektor ds. sprzedaży i produkcji w Stena Recycling Sp. z o. o.
W Grupie Stena członek Zarządu Produkcyjnego Stena Metall, członek Rady Handlowej Stena Metall International oraz członek Zespołu Zarządzającego Stena Recycling Sp. z o. o. Wykształcenie obejmuje tytuł inżyniera elektronika i magistra zarządzania na Politechnice Wrocławskiej, a następnie MBA (Master of Business Administration) na SGH w Warszawie. W ciągu ostatnich kilku lat aktywnie występował jako prelegent na „Let’s Paper the World” w Sofii, „Sustainability in Packaging” w Barcelonie, „Lubuskim Kongresie Gospodarczym” w Zielonej Górze oraz podczas wielu dyskusji panelowych dotyczących ESG, Gospodarki o Obiegu Zamkniętym. Autor wielu artykułów na temat sytuacji na rynku złomu publikowanych na portalach branżowych.
Maciej-Kielbus.jpg
Maciej Kiełbus
ZIEMSKI&PARTNERS Kancelaria Prawna Kostrzewska, Kołodziejczak i Wspólnicy sp.k.
Redaktor naczelny czasopisma internetowego PRAWO DLA SAMORZĄDU. Współpracownik ogólnopolskich i regionalnych organizacji samorządowych oraz branżowych. Doświadczony trener i prelegent. Prelegent XI Międzynarodowego Forum Gospodarki Odpadami MIFOD - Targi Ekotech.
Adam-Rogalinski.JPG
Adam Rogaliński
Urząd Miasta Kielce, Wydział Gospodarki Komunalnej i Środowiska, Z-ca Dyrektora
Adam Rogaliński – z wykształcenia chemik, jako drugi fakultet – kształtowanie i ochrona środowiska człowieka. Żeglarz, podróżnik. Od lat zajmuje się gospodarką odpadami. Doświadczenia podróżnicze zaowocowały m.in. jednym z pierwszych /1999 r./ planów gospodarki odpadami dla miast. Wdrażał reformę gospodarowania odpadami komunalnymi w Kielcach. Współtworzył system wspierania zarządzania gospodarką odpadami komunalnymi z wykorzystaniem rejestracji obrazu, ważenia poszczególnych pojemników, systemu RFID. Współtworzył koncepcję zautomatyzowanej analizy danych w nadzorze nad gospodarką odpadami komunalnymi. Prelegent XI Międzynarodowego Forum Gospodarki Odpadami MIFOD - Targi Ekotech.
Rui-Salgado.jpg
Rui Salgado
Sotkon/Dyrektor Handlowy
Moje doświadczenie zawodowe rozpoczęło się w branży odpadów w 1999 r. (25 lat temu) jako kierownik ds. marketingu w lokalnej firmie produkującej śmieciarki, zamiatarki drogowe, myjki do pojemników i inny sprzęt komunalny. Następnie w 2004 roku dołączyłem do holenderskiej firmy Geesink Norba Group, jednego z najważniejszych europejskich producentów śmieciarek, aby zostać portugalskim kierownikiem sprzedaży i wdrożyć brunch w naszym kraju. Wreszcie, w 2011 roku, rozpocząłem moją obecną pracę w SOTKON jako Kierownik Sprzedaży Grupy. Sotkon to portugalska firma posiadająca oddziały w Portugalii, Hiszpanii, Francji i Turcji (ten we współpracy z lokalną firmą), a także ponad 20 dystrybutorów na całym świecie. Prelegent XI Międzynarodowego Forum Gospodarki Odpadami MIFOD - Targi Ekotech.
Jacek-Chrzastek.jpg
Jacek Chrząstek
STRABAG Umwelttechnik GmbH, Dyrektor handlowy
Absolwent Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Wrocławskiego, studia podyplomowe z zarządzania na Nijenrode University (Holandia) i Politechnice Wrocławskiej. Wieloletni pracownik administracji rządowej i firm inżynieryjno – konsultingowych. Autor i współautor szeregu opracowań z zakresu polityki ekologicznej, gospodarki wodnej i gospodarki odpadami. Od 2004 roku kierował przygotowaniem i realizacją projektów w ramach Wspólnych Wdrożeń (Join Implementation) w oparciu o redukcję emisji biogazu ze składowisk odpadów oraz projektów wzbogacania biogazu składowiskowego. Od 2008 r., w ramach koncernu Strabag, zajmuje się rozwojem i wprowadzaniem na rynek polski technologii wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych, koncentrując się na technologiach kompostowania i wytwarzania biogazu z bioodpadów oraz geotermią wysokotemperaturową. Prelegent XI Międzynarodowego Forum Gospodarki Odpadami MIFOD - Targi Ekotech.
Joanna-Dmowska200x200px.jpg
Dr Joanna Dmowska
Radca prawny
Radca prawny, dyrektor działu prawnego, audytu wewnętrznego oraz zarządzania systemami jakości w międzynarodowej korporacji zajmującej się gospodarowaniem odpadami; rzeczoznawca majątkowy stopień naukowy doktora nauk prawnych uzyskany w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie; ekspert prawny Polskiej Izby Gospodarki Odpadami oraz Izby Przemysłowo-Handlowej Gospodarki Złomem; członek polskich i unijnych komisji eksperckich i zespołów roboczych ds. recyklingu i gospodarki odpadami; autorka wielu publikacji z zakresu prawa ochrony środowiska, w szczególności prawa wodnego oraz gospodarki odpadami.
Agnieszka-Rozmus-Rowinska500x500px.jpg
Agnieszka Rozmus-Rowińska
Gescrap Polska Sp. z o.o., Country Manager Poland & Lithuania
Manager z kilkunastoletnim doświadczeniem w zarządzaniu polskim oddziałem hiszpańskiej spółki Gescrap świadczącej usługi dla szerokiego zakresu sektorów przemysłowych, które generują odpady metalowe w ramach swoich procesów produkcyjnych. Zaangażowana w rozwój grupy na arenie międzynarodowej oraz szkolenie przyszłych managerów nowopowstających oddziałów. Od 2021 roku odpowiedzialna również za litewski oddział firmy. Prezes Rady IPHGZ w latach 2019 – 2020, aktualnie vice-prezes Rady Izby. Działa również aktywnie w Polsko-Hiszpańskiej Izbie Gospodarczej. Uczestniczyła w licznych kongresach i konferencjach z dziedziny gospodarki odpadami, circular economy, net zero waste, closed loop a także brała udział w grupach roboczych organizacji międzynarodowych BIR i EuRIC.
Magda-cholewinska-falarz.jpg
Magdalena Cholewińska - Falarz
project manager, Klaster Gospodarki Cyrkularnej i Recyklingu
Magdalena Cholewińska - Falarz to ekspertka w dziedzinie Funduszy Europejskich oraz pozyskiwania finansowania na innowacyjne projekty, w szczególności w kontekście transformacji w kierunku gospodarki obiegu zamkniętego (GOZ). Posiada bogate doświadczenie w tworzeniu strategii biznesowych i innowacyjnych, wspierając rozwój start-upów, firm z sektora MŚP oraz międzynarodowych przedsiębiorstw. Specjalizuje się w pozyskiwaniu środków na realizację prac badawczo-rozwojowych (B+R) oraz wdrażanie innowacji, zapewniając optymalizację projektów i skuteczne zarządzanie ich realizacją. Z sukcesem brała udział w realizacji sześciu projektów w ramach programu Horyzont 2020, wspierając firmy w kształtowaniu strategii oraz finansowaniu działań innowacyjnych. Obszary specjalizacji: Innowacje Badania i rozwój (B+R) Strategie biznesowe i innowacyjne Współpraca nauki z biznesem Transformacja w kierunku gospodarki obiegu zamkniętego (GOZ). Prelegent XI Międzynarodowego Forum Gospodarki Odpadami MIFOD - Targi Ekotech.
Kasia-3.jpg
Katarzyna Błachowicz
wiceprezes zarządu, Klaster Gospodarki Cyrkularnej i Recyklingu.
Ekspertka w dziedzinie gospodarki o obiegu zamkniętym i recyklingu, aktywnie wspierająca zrównoważony rozwój i innowacje w sektorze gospodarki odpadami. Posiada wieloletnie doświadczenie, koncentrując się na wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań oraz współpracy międzysektorowej. Jako członkini zarządu Klastra Gospodarki Cyrkularnej i Recyklingu koordynuje działania na rzecz rozwoju innowacji, wzmacniania konkurencyjności oraz łączenia biznesu z nauką. Aktywnie uczestniczy w konsultacjach aktów prawnych dotyczących recyklingu i GOZ, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem. Jest autorką licznych publikacji branżowych i angażuje się w inicjatywy wspierające transformację w kierunku gospodarki cyrkularnej. Prowadząca panel dyskusyjny - XI Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami MIFOD - Targi Ekotech.
Monika-Michalska-500px.jpg
Monika Michalska
Dyrektorka ds. handlowych w Geocycle Polska
Od 11 lat w strukturach HOLCIM w Polsce, w Grupie zarządza wszystkimi strumieniami odpadów, które trafiają do odzysku termicznego. Jest absolwentką Inżynierii Środowiska na AGH w Krakowie i studiów podyplomowych Akademii Finansów i Biznesu Vistula oraz Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej. Doświadczenie zdobywała m.in. w Ministerstwie Środowiska w dep. Gospodarki odpadami, gdzie poznała specyfikę branży od strony regulacyjnej i administracyjnej. W social mediach znana jako Pani od odpadów, gdzie prowadzi działalność edukacyjną nt. segregacji odpadów i racjonalnego podejścia do ekologii. Prelegent XI Międzynarodowego Forum Gospodarki Odpadami MIFOD - Targi Ekotech.
Dr-Grzegorz-Samitowski-Polinvest.jpg
Dr Grzegorz Samitowski
Wiceprezes Zarządu POLINVEST Sp. z o.o.
Ukończył Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. Następnie odbył aplikację radcowską, a w 2019 roku uzyskał stopień doktora nauk prawnych. Specjalizuje się w prawie administracyjnym, prawie gospodarczym, prawie samorządu terytorialnego oraz prawie ochrony środowiska. Posiada szerokie doświadczenie w analizach instytucjonalnych z zakresu zarządzania usługami komunalnymi oraz pozyskiwania finansowania na realizację przedsięwzięć inwestycyjnych. Prowadzi zajęcia dydaktyczne w WSZiB w Krakowie, gdzie wykłada m.in. przedmioty związane z zarządzaniem projektami, studium wykonalności oraz prawem procesu inwestycyjnego. Pełnił rolę wykładowcy w ramach studiów podyplomowych w AGH w Krakowie. POLINVEST to jedna z najbardziej doświadczonych polskich firm doradczych, specjalizująca się w doradztwie gospodarczym, finansowym, ekonomicznym, zarządzaniu, marketingu oraz prawie, ze szczególnym uwzględnieniem gospodarki komunalnej. Prelegent Kongresu Miejskiej Zieleni, Wody i Powietrza.
Izabela-Chrzeszczyk-v2-500px.jpg
Izabela Chrzęszczyk
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach
Wieloletni pracownik (obecnie Główny Specjalista) Oddziału Gospodarki Odpadami Komunalnymi i Przemysłowymi, Departamentu Rolnictwa, Klimatu i Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. W bieżącej pracy zajmuje się m.in.: weryfikacją rocznych sprawozdań o wytwarzanych odpadach i o gospodarowaniu odpadami, sprawowaniem kontroli nad prowadzącymi instalacje komunalne, które funkcjonują w ramach zakładów zagospodarowania odpadów, strategicznych z punktu widzenia bezpieczeństwa ekologicznego województwa, oraz analizą stanu gospodarki odpadami, w szczególności komunalnymi, w województwie świętokrzyskim. Należy do zespołu opracowującego Plan Gospodarki Odpadami dla Województwa Świętokrzyskiego oraz koordynuje opracowanie Planu Inwestycyjnego. Prelegentka na wielu wojewódzkich i ogólnopolskich konferencjach z zakresu gospodarki odpadami. Członek zespołu i Specjalista ds. działań merytorycznych w międzynarodowym projekcie CORE „Composting in Rural Environments”. Prelegent XI MIFOD - Targi Ekotech
Jacek-Zielinski-foto-500x500.png
Jacek Zieliński
Przewodniczący Rady Nadzorczej Nicrometal S.A.
Absolwent Wydziału Mechanicznego Akademii Techniczno-Rolniczej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy. Pracę z ludźmi – indywidualną i zespołową – wspomaga poprzez rozwój osobisty i realizowanie własnych pasji – ukończył Akademię Psychologii Przywództwa Politechniki Warszawskiej, będąc członkiem autorskiego programu Jacka Santorskiego i Zespołu Values, opartego na modelu „wszechstronnego przywództwa” (Versatile Leadership) oraz kolejnego etapu, przygotowującego do roli mentora - Studium Autorytety. Jest aktywnym mentorem w programie APLO - Akademii Przywództwa Liderów Oświaty. Od wielu lat prowadzi z sukcesem przedsiębiorstwa w branży recyklingowej. Już blisko 25 lat temu utworzył spółkę Nicrometal SA, która obecnie kompleksowo obsługuje klientów wspierając ich w utrzymaniu ciągłości i stabilności prowadzonych procesów produkcyjnych przy jednoczesnym podnoszeniu świadomości ekologicznej. Jako współwłaściciel i Przewodniczący Rady Nadzorczej wspiera i rozwija tę działalność.
TOMASZ-PAWLIK.jpg
Tomasz Pawlik
Sekretarz Stowarzyszenia FORS
Przedsiębiorca, wieloletni praktyk i ekspert w dziedzinie recyklingu samochodów oraz innych grup odpadów. Członek oraz Sekretarz Stowarzyszenia Forum Recyklingu Samochodów FORS od 25 lat. Właściciel stacji demontażu od 35 lat. Prelegent - Panel Informacyjny FORS
PAWEL-WUDZINSKI.png
Paweł Wudziński
Prezes GetHelp
Paweł Wudziński. Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku “Zarządzanie i marketing”. Przedsiębiorca z doświadczeniem w branży transportowej, pracy tymczasowej oraz sprzedaży w FMCG i sklepach wielkopowierzchniowych. Od 2007 roku związany ze sprzedażą samochodów używanych. Zatrudniany na stanowiskach sprzedażowych i menadżerskich m.in w firmach ubezpieczeniowych, instytucjach finansowych oraz e-commerce. Obecnie prezes GetHelp.pl GWARANCJE NA AUTA UŻYWANE. Autor publikacji, mówca, trener sprzedaży i autor bloga i kanału YouTube: AutoProfesjonalista.pl . Prelegent - Panel Informacyjny FORS
foto-Prof.jpg
János Szakács
Dyrektor Generalny Waste Powertech SRL oraz wynalazca innowacyjnej technologii przekształcania odpadów w odnawialną energię.
Posiadając ponad 25-letnie doświadczenie w technologiach ekologicznych i badaniach chemicznych, znacząco przyczynił się do rozwoju zrównoważonych rozwiązań w gospodarce odpadami. Opracował instalację do dezintegracji molekularnej i odzysku energii, działającą bez emisji CO2, która przekształca odpady organiczne w odnawialną energię. Technologia ta ma ogromny wpływ na walkę z zanieczyszczeniem i globalnym ociepleniem oraz zdobyła międzynarodowe uznanie za swój wkład w zrównoważony rozwój. W Waste Powertech kieruje zespołem wdrażającym te zaawansowane technologie, przekształcając odpady komunalne i przemysłowe w cenne zasoby. Jest absolwentem Uniwersytetu Babeș-Bolyai, gdzie specjalizował się w technologii substancji organicznych, a jego doświadczenie obejmuje badania nad biodieslem i procesami chemicznymi w firmach takich jak CHEMTECH i Azomureș. Prelegent 25 edycji Targów EKOTECH - 9 kwietnia - Sala Konferencyjna C2, Hala nr 3
Foto-Bogdan.jpg
Bogdan Busioc
Dyrektor Handlowy Waste Powertech
Prelegent na kluczowych konferencjach w Rumunii, takich jak Konferencja Zintegrowanego Gospodarowania Odpadami (SMID) 2023, gdzie przedstawiał innowacyjne rozwiązania optymalizujące procesy zarządzania odpadami. Uczestnik Międzynarodowego Forum Środowiska i Energii 2024, które odbyło się w Parlamencie Rumuńskim na którym omawiał praktyczne strategie przekształcania odpadów komunalnych w zasoby. Waste Powertech, w której jest Dyrektor Handlowym to wiodąca firma zajmująca się zrównoważonym zarządzaniem odpadami oraz przekształcaniem ich w cenne zasoby. Waste Powertech koncentruje się na zaawansowanych technologiach, które przekształcają odpady komunalne, przemysłowe i rolnicze w odnawialną energię, materiały nadające się do recyklingu oraz wysokiej jakości kompost. Misją Waste Powertech jest promowanie gospodarki o obiegu zamkniętym i minimalizowanie wpływu na środowisko, przyczyniając się do bardziej zrównoważonej przyszłości. Prelegent 25 edycji Targów EKOTECH - 9 kwietnia - Sala Konferencyjna C2, Hala nr 3
Aneta-Boron.jpg
Aneta Boroń
Dyrektor Wydziału Klimatu, Środowiska i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Kielce
Samorządowiec, wykładowca akademicki, specjalista z zakresu ochrony środowiska, gospodarki komunalnej oraz zarządzania energią. Jest absolwentką studiów z zakresu ekonomii, administracji publicznej oraz zarządzania polityką energetyczną i klimatyczną. Z Urzędem Miasta Kielce związana zawodowo od ponad 20 lat, pracowała kolejno w wydziałach ochrony środowiska, gospodarki komunalnej i zarządzania energią, gdzie koordynowała i współorganizowała liczne projekty związane z ochroną powietrza, zieleni miejskiej, przyrody i klimatu. Obecnie jako dyrektor wydziału odpowiada za kompleksowe działania obejmujące m.in. ochronę środowiska, gospodarkę komunalną, zarządzanie odpadami, politykę energetyczną, mieszkalnictwo oraz edukację ekologiczną w niemal 200tysięcznym mieście wojewódzkim. Prelegentka Kongresu Miejskiej Zieleni, Wody i Powietrza.
zdj.jpg
Jolanta Kamińska-Borak
EKOAUDYT - Moderator konferencji MIFOD
Karolina-Padlo.jpg
Karolina Padło
Architekt
Specjalizuje się w architekturze cyrkularnej i zrównoważonym budownictwie. W ramach projektu „Architektki” Warszawskiego Pawilonu Architektury Zodiak współpracuje z Aleksandrą Wasilkowską, prowadząc badania i konsultacje dotyczące wprowadzania cyrkularnych rozwiązań do praktyki projektowej. W październiku 2024 roku Karolina Padło prowadziła wykład na temat sytuacji prawnej w kontekście architektury cyrkularnej podczas warsztatów "Do odzysku. Architektura w obiegu zamkniętym" w PPNT Gdynia. Od 2022 roku rozwija swoją karierę zawodową, w lipcu 2024 dołączyła do Pracowni Architektonicznej Aleksandry Wasilkowskiej, gdzie obecnie pracuje. Dodatkowo, Karolina Padło była współtwórczynią Pawilonu Wolności w Łazienkach Królewskich w Warszawie, który powstał w ramach projektu studentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Projekt w 2023 roku otrzymał międzynarodową nagrodę Faith & Form Religious Architecture & Art Award w kategorii Sacred Landscape. Prelegentka Kongresu Miejskiej Zieleni, Wody i Powietrza.
Adam-Malyszko-korekta.jpg
Adam Małyszko
Prezes Stowarzyszenia FORS
Przedsiębiorca, doceniany w kraju i za granicą ekspert w dziedzinie recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji oraz szeroko rozumianej gospodarki odpadami. Współzałożyciel i od 19 lat Prezes Stowarzyszenia Forum Recyklingu Samochodów FORS. Aktywny Członek Izby Przemysłowo Handlowej Gospodarki Złomem. Członek Gr 7 „Gospodarka o obiegu zamkniętym – woda, surowce kopalniane, odpady” Krajowej Inteligentnej Specjalizacji działającej w Ministerstwie Rozwoju i Technologii. Inicjator wielu praktycznych i legislacyjnych rozwiązań w dziedzinie recyklingu pojazdów oraz innych grup odpadów. Autor licznych artykułów branżowych publikowanych w kraju i za granicą. Twórca systemu zarządzania stacją demontażu „ARES” – Ambit Recykling System. Członek kilku Zespołów Roboczych działających przy Rzeczniku MŚP. W 2024 r. wyróżniony Odznaką honorową za zasługi dla rozwoju gospodarki Rzeczpospolitej Polskiej. Prelegent - Panel Informacyjny FORS.
Agnieszka-Misiejuk.jpg
Agnieszka Misiejuk
Wiceprezes Stowarzyszenia FORS
Radca prawny, prowadzi praktykę w ramach indywidualnej Kancelarii Radcy Prawnego zorientowaną na kompleksową obsługę przedsiębiorców w sprawach administracyjnych, gospodarczych, cywilnych oraz prawa pracy. Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu prawa ochrony środowiska i gospodarki odpadami, w tym pojazdami wycofanymi z eksploatacji. Posiada wieloletnie doświadczenie związane z reprezentacją przedsiębiorców przed organami administracji publicznej, m.in. w ramach procedur kontrolnych oraz doświadczenie procesowe (reprezentacja Klientów przed sądami cywilnymi wszystkich instancji i sądami administracyjnymi). Współpracuje z organizacjami pozarządowymi w zakresie doradztwa prawnego oraz organizacji szkoleń. Ze Stowarzyszeniem Forum Recyklingu Samochodów FORS jest związana od kilkunastu lat, a od 2011 roku pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu. Prelegentka - Panel Informacyjny FORS.
Agnieszka-Nowaczek-500px.jpg
dr Agnieszka Nowaczek
Doktor w dziedzinie Nauk o zarządzaniu i jakości
Absolwentka studiów doktoranckich Wydziału Zarządzania Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Pracownik naukowy w Zakładzie Gospodarki o obiegu zamkniętym Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi I Energią Polskiej Akademii Nauk w Krakowie. Prelegent XI Międzynarodowego Forum Gospodarki Odpadami MIFOD - Targi Ekotech
Ewa-Stepien-RPZiUK.jpg
Ewa Stępień
p.o. Kierownika Zakładu Zieleni Miejskiej w Rejonowym Przedsiębiorstwie Zieleni i Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Kielcach
Z Rejonowym Przedsiębiorstwem Zieleni i Usług Komunalnych związana od 17 lat. Zakład Zieleni Miejskiej odpowiada za pielęgnację i utrzymanie terenów zieleni miejskiej w Kielcach, w tym sadzenie oraz pielęgnację drzew i krzewów. Jego zadania obejmują także całoroczne utrzymanie chodników, alejek w parkach i na skwerach, dbanie o czystość i estetykę przestrzeni publicznych, a także konserwację elementów małej architektury oraz urządzeń na placach zabaw. Zakład zajmuje się również usuwaniem nielegalnego graffiti, np. z ekranów akustycznych, oraz dekorowaniem ulic miasta z okazji świąt państwowych i religijnych. Do jego obowiązków należy także opieka nad miejscami straceń. Prelegentka Kongresu Miejskiej Zieleni, Wody i Powietrza.
Bartosz-Wasikowski-500x500px.jpg
Bartosz Wąsikowski
Dyrektor Generalny, Wastech Recycling Sp.z o.o.
Bartosz Wąsikowski pełnił obecnie funkcję Dyrektora Generalnego (CEO) w Wastech Recycling Sp. z o.o., gdzie odpowiada za zarządzanie całością działalności spółki, w tym strategią, operacjami, inwestycjami i optymalizacją procesów. W ramach działalności Spółka między innymi realizuje projekty zerowaste, GOZ, produkcji energii odnawialnej oraz recyklingu. Zawodową karierę rozpoczął w 2010 r. W latach 2011–2014 pracował jako Kierownik Projektu i Kierownik Działu Gospodarki Odpadami w GRUPIE SEEN, gdzie odpowiadał za realizację projektów związanych z gospodarką odpadami. W latach 2016–2018 dołączył do Grupy ORLEN, gdzie pełnił funkcję Dyrektora ds. Techniki i Usług Eko w ORLEN Eko Sp. z o.o., zarządzając działami gospodarki odpadami, transportu i czyszczenia, technologii oraz spalarnia odpadów niebezpiecznych na terenie PKN ORLEN w Płocku. W latach 2018–2023 pracował w Grupie ENERIS, gdzie pełnił kluczowe role, takie jak Członek Rad Nadzorczych, Dyrektor ds. Przetwarzania (COO), Dyrektor ds. Inwestycji.
PIOTR-ZAWADA.jpg
Piotr Zawada
Właściciel stacji demontażu, Członek Zarządu Stowarzyszenia FORS
Piotr Zawada studiował ekonomię na WSZMiJO w Katowicach oraz informatykę w PJWSTK w Bytomiu. Od 1991 roku pomagał w prowadzeniu rodzinnego biznesu. W 2018 został członkiem Stowarzyszenia Forum Recyklingu Samochodów, nastepnie od kilku lat jest w Zarządzie FORS. W pierwszych latach członkostwa czerpał ze szkoleń organizowanych przez Stowarzyszenie i inspirując się nimi wdrażał rozwiązania informatyczne usprawniające funkcjonowanie biznesu. Na co dzień jest odpowiedzialny za obsługę informatyczną. W momencie wejścia w życie BDO przejął odpowiedzialność za składanie sprawozdań. Docenia możliwości rozwoju i pozyskiwania wiedzy, które stwarza FORS. Uważa, że przyszłością dla stacji demontażu jest ścisła współpraca i wymiana doświadczeń, zarówno krajowych jak i międzynarodowych. Chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniami upatrując w działaniu swojego biznesu nie tylko źródło utrzymania, ale też widząc przyszłość w pozyskiwaniu surowców z recyklingu.
Tafdeusz-Rutkiewicz500x500px.jpg
Tadeusz Rutkiewicz
Właściciel firmy Kejort Sp. z o.o
Absolwent Uniwersytetu w Opolu oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Od 1989 r. związany z branżą złomową, od 2007 r. członek rady nadzorczej w zarządach Skarbu Państwa, 1998-2005 pracował w PPZ Centrozłom Wrocław na stanowisku kierowniczym, 2005-2008 członek rad nadzorczych Alba Recycling Sp. z o o a od 2018 r. członek rad nadzorczych Trojpol Sp. z o.o. W latach 2016 -2019 Prezes Izby Przemysłowo-Handlowej Gospodarki Złomem, obecnie właściciel firmy Kejort Sp. z o.o.
Anna-Specht-Schampera.jpg
Anna Specht-Schampera
Partner Działu Zamówień Publicznych i Gospodarki Odpadami w SDZLEGAL SCHINDHELM
Anna Specht-Schampera zajmuje się prawem zamówień publicznych i gospodarką odpadami. Doradza firmom w branży gospodarki odpadami w szerokim zakresie, a także przedsiębiorcom wytwarzającym odpady, w szczególności przemysłowe. Doradza firmom budowlanym, projektowym i zajmującym się nadzorem budowlanym przy projektach infrastrukturalnych i liniowych, m.in. w przetargach kolejowych i drogowych, dotyczących rozbudowy lotnisk, budowy i modernizacji instalacji do przetwarzania odpadów. W Kancelarii SDZlegal Schindhlem jest wspólnikiem odpowiedzialnym za dział „Prawa zamówień publicznych i gospodarki odpadami”. Wyróżniona przez Chambers&Partners jako specjalista prawa zamówień publicznych. Jest Członkiem Zarządu Stowarzyszenia Prawa Zamówień Publicznych oraz Członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Konsultantów Zamówień Publicznych, a także ekspertem prawnym Rady RIPOK. Prelegent XI Międzynarodowego Forum Gospodarki Odpadami MIFOD - Targi Ekotech.
Beata-Waszczylko-Milkowska-500x500px.jpg
Dr Inż. Beata Waszczyłko- Miłkowska
Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy, Zastępca kierownika Ośrodka Zrównoważonego Rozwoju
Dr inż. w dziedzinie nauk inżynieryjno technicznych w dyscyplinie inżynieria środowiskowa, górnictwo i energetyka. Od 20 lat związana zawodowo z gospodarką odpadami. Zainteresowania naukowe dotyczą zagadnień związanych z gospodarowaniem odpadami. Autor wiodący i współautor publikacji w czasopismach znajdującym się w bazie JCR oraz innych publikacjach Uniwersyteckich. Jest autorem wielu doniesień konferencyjnych, wystąpień panelowych i forum dyskusyjnych. Kierownik i uczestnik wielu projektów związanych z gospodarką odpadami, GOZ czy legislacją prawną. Prelegent XI Międzynarodowego Forum Gospodarki Odpadami MIFOD - Targi Ekotech.
Katarzyna-Wolny-Tomczyk-500px.jpg
Katarzyna Wolny-Tomczyk
adwokat, partner ECO LEGAL, Prezes Zarządu Związku Producentów Paliw z Odpadów i Biomasy, Członek Klastra Gospodarki Odpadowej i Recyklingu – Krajowy Klaster Kluczowy.
Specjalizuje się w prawie ochrony środowiska, ze szczególnym uwzględnieniem prawa odpadowego (w kontekście regulacji krajowych i unijnych). Udziela wsparcia w zakresie uzyskiwania decyzji środowiskowych, zezwoleń na zbieranie, przetwarzanie odpadów, pozwoleń na wytwarzanie odpadów, pozwoleń zintegrowanych. Wspiera w procesie ustalania obowiązku przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko, a także reprezentuje w postępowaniach dotyczących opłat za korzystanie ze środowiska, kar i odpowiedzialności za szkody w środowisku. Doradza w sprawach związanych z prawem geologicznym i górniczym, prawem energetycznym, emisjami gazów cieplarnianych i z obrotem uprawnieniami do emisji. Prowadzi szkolenia z zakresu prawa odpadowego organizowane dla przedsiębiorców i przedstawicieli samorządów. Od sierpnia 2020 roku Członek Klastra Gospodarki Odpadowej i Recyklingu – Krajowy Klaster Kluczowy. Od lipca 2022 roku Prezes Zarządu Związku Producentów Paliw z Odpadów i Biomasy.
Witold-Augustyn-1.jpg
Witold Augustyn
Prezes Zarządu Zakładu Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Oświęcimiu
Zakład Usług Komunalnych w Oświęcimiu od 2018 roku działa jako grupa spółek w układzie in house. Spółka komercyjnie zajmuje się gospodarką odpadami, utrzymaniem czystości i aranżacją zieleni w ościennych gminach, administruje cmentarzami, Komunalnym w Oświęcimiu i parafialnym w Bobrku, administruje Targowiskiem Miejskim w Oświęcimiu a także zajmuje się utrzymaniem infrastruktury komunalnej w mieście.Z kolei Spółka córka odpowiada za odbiór odpadów, utrzymanie czystości i porządku w przestrzeniach publicznych miasta Oświęcim, konserwację zieleni miejskiej, dbając o środowisko naturalne i estetykę miasta. Prelegent Kongresu Miejskiej Zieleni, Wody i Powietrza.
Ewelina-Jastrzebska-UM-Kielce-zarzadzanie1.jpg
Ewelina Jastrzębska
Zastępczyni Prezydentki Miasta Kielce
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, Akademii Dyplomatów w Warszawie oraz studiów podyplomowych „Unia Europejska. Przygotowanie kandydatów na urzędników w instytucjach europejskich” na Uniwersytecie Gdańskim. Doświadczenie zawodowe zdobywała w instytucjach takich jak Komitet Integracji Europejskiej oraz Urząd ds. Repatriacji i Cudzoziemców. Przez 15 lat pracowała za granicą, zdobywając doświadczenie w międzynarodowych firmach w obszarach zarządzania strukturą rozproszoną, zasobami ludzkimi, budżetowania, sprzedaży, rekrutacji, a także szkolenia i motywacji zespołów. Obecnie sprawuje bezpośredni nadzór nad zadaniami realizowanymi przez Wydział Klimatu, Środowiska i Gospodarki Komunalnej oraz Wydział Geodezji Urzędu Miasta Kielce. Prelegentka Kongresu Miejskiej Zieleni, Wody i Powietrza.
Mariusz-Grunt.jpg
Mariusz Grunt
Ekspert w zakresie gospodarki odpadami i ochrony środowiska.
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego oraz Studiów Podyplomowych na Wydziale Chemii Politechniki Łódzkiej ze specjalnością w gospodarce odpadami. Przez ponad dekadę związany z administracją samorządową, w tym na stanowiskach kierowniczych. Od 2008 roku prowadzi własną działalność gospodarczą, specjalizując się w doradztwie z zakresu ochrony środowiska, gospodarki odpadami i energetyki. Ekspert w dziedzinie prawa ochrony środowiska, eksploatacji kopalń odkrywkowych, procedur oceny oddziaływania na środowisko (OOŚ) oraz nawożenia. Posiada wieloletnie doświadczenie w przygotowywaniu dokumentacji środowiskowej, w tym kart informacyjnych i raportów OOŚ, zwłaszcza dla projektów związanych z termolizą i składowiskami odpadów. Jako szkoleniowiec przeprowadził ponad 1000 godzin wykładów specjalistycznych w zakresie gospodarki odpadami. Ekspert w ocenie projektów innowacyjnych w ochronie środowiska dla Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubuskiego. Wykładowca akademicki.
Dr-inz.-Pawel-Pedrycz.jpg
Dr inż. Paweł Pedrycz
Dr inż. architekt Paweł Pedrycz - adiunkt, Pracownia Architektury w Krajobrazie.
Praktykujący urbanista. Współautor licznych opracowań dla stolicy, w tym: koncepcji zabudowy, Miejscowych Planów Zagospodarowania Przestrzennego, studiów wykonalności, a także wytycznych historyczno-urbanistycznych m.in dla Placu Krasińskich w Warszawie. Członek zespołów doradczych, m.in dot. edukacji przestrzennej przy Narodowym Instytucie Architektury i Urbanistyki (NIAiU) oraz Miejskiej Komisji Architektoniczno-Urbanistycznej MKUA w Warszawie. Badacz morfologii miejskiej na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Interesuje się relacjami między strukturą i formą miasta a uwarunkowaniami je kształtującymi. Główne zagadnienia badawcze to: przestrzeń małego miasta, współczesna przydatność tradycyjnych wzorców architektoniczno-urbanistycznych, mechanizmy zachodzenia zmian w przestrzeni miejskiej, urbanistyczne dziedzictwo modernizmu, wpływ uwarunkowań prawnych na przestrzeń, potencjał nowych technologii transportowych w kształtowaniu struktury miejskiej. Prelegent Kongresu Miejskiej Zieleni.
Karina-Witaszek-500x500.jpg
Karina Witaszek
AK NOVA, Projektant
mgr inż. Karina Witaszek - Kierownik działu projektowego w firmie technologicznej AKNOVA, projektantka instalacji sanitarnych i technologicznych. Członek Wielkopolskiej Izby Inżynierów Budownictwa. Absolwentka inżynierii środowiska na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu oraz budownictwa na Politechnice Poznańskiej. Specjalizuje się w projektowaniu nowoczesnych i efektywnych systemów technologicznych w obszarze gospodarki odpadami, ze szczególnym uwzględnieniem integracji instalacji przetwarzania odpadów z infrastrukturą techniczną zakładów gospodarki odpadami." Prelegent XI Międzynarodowego Forum Gospodarki Odpadami MIFOD - Targi Ekotech.
foto-Pawel-Kulaga.jpg
Paweł Kułaga
Prezes Zarządu Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Kielcach
Paweł Kułaga, prawnik i menedżer z bogatym doświadczeniem międzynarodowym, ekspert ds. Ukrainy i Bliskiego Wschodu. Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, University of Cambridge oraz z zakresu venture capital na University of California, Berkeley Haas School of Business. Karierę rozpoczynał w WKB Lawyers, jednej z czołowych polskich kancelarii prawniczych, a następnie pracował jako prawnik wewnętrzny w Skandia Życie TU SA, międzynarodowej korporacji ubezpieczeniowej. W latach 2016–2023 zdobywał doświadczenie zawodowe za granicą, mieszkając i pracując w Ukrainie, Wietnamie oraz Katarze. W latach 2019–2023 był członkiem Rady Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej, gdzie pełnił także funkcję Przewodniczącego Komitetu ds. Migracji i Zatrudnienia. Od 2020 roku stoi na czele Qatar-Poland Business Council, organizacji non-profit z siedzibą w Doha, promującej współpracę gospodarczą między Polską a Katarem.
Hendrik-Bloem-Bruksela.jpg
Hendrik Bloem
Urbanista i architekt, ekspert ds. projektów wielkoskalowych
Magister architektury, związany z ORG URBANISM od kwietnia 2016 roku. Ukończył Akademię Św. Łukasza w Gandawie w 2006 roku, a następnie zdobył tytuł magistra Zrównoważonego Rozwoju na Vrije Universiteit Brussel (VUB). W latach 2010–2012 studiował urbanistykę w Rotterdam Academy of Architecture. Zdobywał doświadczenie jako lider projektów w Barcode Architects w Rotterdamie, gdzie odpowiadał za wielkoskalowe projekty urbanistyczne i architektoniczne. Wcześniej pracował jako architekt w Nero (Gandawa) oraz w Studio Marco Vermeulen (Rotterdam). Prelegent Kongresu Miejskiej Zieleni, Wody i Powietrza.
Gabrielle-Puetz-Berlin.jpg
Gabrielle Puetz
Architektka krajobrazu, dyrektorka zarządzająca Freiraum für alle GmbH
Studiowała planowanie krajobrazu na Technische Universität Berlin. Po ukończeniu studiów pracowała w biurze planowania krajobrazu eco-plan w Leer (Wschodnia Fryzja). W 1992 roku współzałożyła gruppe F landscape architects, które od tego czasu prowadzi wraz z partnerami. W 2020 roku została jedną z czterech dyrektorów zarządzających Freiraum für alle GmbH. Jest członkinią Izby Architektów Meklemburgii - Pomorza Przedniego oraz niemieckich stowarzyszeń architektów krajobrazu SRL i BDLA. Ponadto zasiada w Berlińskiej Radzie Doradczej ds. Ochrony Przyrody i Gospodarki Krajobrazowej. Wykładała estetykę krajobrazu na Technische Universität Berlin oraz zarządzanie projektami na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Dreźnie. Od 2017 roku prowadzi seminarium z komunikacji i partycypacji na Uniwersytecie w Poczdamie. Jest aktywną wykładowczynią gościnną, publikuje w czasopismach branżowych i bierze udział w pracach jury konkursów planistycznych. Jej działalność koncentruje się na strategicznym rozwoju przestrzeni publicznyc
Nurhan-Redzeb-Bulgaria-zmniejszone.jpg
Nurhan Redżeb
Urbanista, projektant i współzałożyciel place.make studio
Urbanista, projektant i współzałożyciel place.make studio, gdzie pełni rolę dyrektora zarządzającego. Specjalizuje się w planowaniu urbanistycznym, projektowaniu miejskim oraz badaniach nad przestrzenią publiczną. Jego praca koncentruje się na tworzeniu innowacyjnych, zrównoważonych i zorientowanych na człowieka rozwiązań, które kształtują przyszłość miast. W place.make łączy strategię, badania i design, realizując interdyscyplinarne projekty na różnych skalach – od planowania strategicznego i master planów po projektowanie przestrzeni publicznych. Pasjonuje go analiza interakcji ludzi z miastem oraz sposób, w jaki użytkownicy kształtują i ożywiają przestrzeń miejską. Prelegent Kongresu Miejskiej Zieleni, Wody i Powietrza.
sedat-shamilli.jpg
Sedat Shamilli
Prezes Stowarzyszenia Kulturalnego Azerbejdżanów Świata "Khari Bulbul"
Prezes Stowarzyszenia Kulturalnego Azerbejdżanów Świata "Khari Bulbul" oraz koordynator Rady Koordynacyjnej Azerbejdżanów w Polsce. Azerbejdżański lider społeczności mieszkający w Krakowie, Polsce. Pełni funkcję prezesa Stowarzyszenia Kulturalnego Azerbejdżanów Świata "Khari Bulbul" oraz koordynatora Rady Koordynacyjnej Azerbejdżanów w Polsce. W lutym 2024 roku odegrał kluczową rolę w otwarciu Drugiego Domu Azerbejdżanu w Polsce, mieszczącego się w Krakowie, mającego na celu integrację społeczności azerbejdżańskiej i promowanie kultury Azerbejdżanu. Ponadto, w listopadzie 2024 roku, zorganizował wydarzenie upamiętniające Dzień Zwycięstwa w Domu Azerbejdżanu w Krakowie, podkreślając historyczne znaczenie tego dnia dla narodu azerbejdżańskiego. Jego zaangażowanie w promowanie zrównoważonego rozwoju miast i integrację zieleni miejskiej w procesie urbanizacji świadczy o jego głębokim zainteresowaniu tematyką miejskiej transformacji. Prelegent Kongresu Miejskiej Zieleni, Wody i Powietrza.
Ludwika-Klejnowska-PAH.jpg
Ludwika Klejnowska
Pracowniczka humanitarna
Pracowniczka humanitarna z doświadczeniem w sektorze publicznym i instytucjach międzynarodowych. Specjalizuje się we współpracy z donatorami instytucjonalnymi oraz budowaniu partnerstw z organizacjami, koncentrując się na skutecznym projektowaniu i realizacji programów pomocowych. Szczególną wagę przywiązuje do kwestii środowiskowych i klimatycznych, które integruje ze swoją działalnością, dążąc do tworzenia trwałych i zrównoważonych rozwiązań. Prelegentka Kongresu Miejskiej Zieleni, Wody i Powietrza.
Lukasz-Kot-6e34f9bd-1946-47e0-80a1-8d69770e4de2.jpeg
Łukasz Kot
Zastępca Prezydenta Miasta Częstochowy
Łukasz Kot - społecznik, rowerzysta, Radny Miasta Częstochowy VI,VII, VIII kadencji, wiceprzewodniczący Rady Miasta Częstochowy VIII Kadencji. Społeczny konsultant ds. komunikacji pieszej i rowerowej w Częstochowie od roku 2014, Przewodniczący Zespołu CzęstoZielona od roku 2020. Od maja 2024 roku Zastępca Prezydenta Miasta Częstochowy, który odpowiadał za następujące wydziały: Wydział Funduszy Europejskich i Rozwoju (FER), Wydział Inwestycji i Zamówień Publicznych (IZ), Wydział Mienia i Nadzoru Właścicielskiego (MN), Wydział Inżynierii Miejskiej i Kontroli (IMIK), Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa (OŚR), oraz jednostki Centrum Usług Komunalnych w Częstochowie, Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie. Zawodowo związany z gospodarką odpadami oraz utrzymaniem zieleni. Naczelnik Centrum Usług Komunalnych w Częstochowie od roku 2020. Absolwent studiów MBA. Prywatnie zakochany w górach, rowerach i traithlonie. Uczestnik panelu dyskusyjnego - XI Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami MIFOD
Olga-Goitowska1734271827734.jpg
Olga Goitowska
Dyrektorka Wydziału Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miasta Gdańska
Odpowiada za rozwój i wdrażanie działań związanych z gospodarką odpadami komunalnymi, a także za promocję idei obiegu zamkniętego w mieście. Jest również przewodniczącą Zespołu ds. Gospodarowania Odpadami Unii Metropolii Polskich i współpracuje przy tworzeniu polityk proekologicznych, takich jak system kaucyjny z rozszerzoną odpowiedzialnością producentów. Ponadto, koordynuje program „Zielone Miasto” w ramach strategii rozwoju Gdańska 2030 Plus. Uczestniczka panelu dyskusyjnego - XI Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami MIFOD - Targi Ekotech.
Ewa-Polchlopek.jpg
Ewa Półchłopek
VIVE Textile Recycling
Aleksandra-Walendziak.jpg
Aleksandra Walendziak
Stratego
Kalinski.jpg
Karol Kaliński
Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych „Orli Staw”
Anna-Sobolak.PNG
Anna Sobolak
Posłanka na Sejm RP
Pawel-Augustyn.png
Paweł Augustyn
Zastępca Prezesa Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej