Na targi zapraszają m.in.:

ekotech-newsletter Za nami 22. edycja spotkania branży komunalnej!

sprzęt do utrzymania czystości na targach ochrony środowiska ekotech Tegoroczne targi EKOTECH oraz ENEX/ENEX Nowa Energia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem Wystawców i Zwiedzających. To była bardzo udana edycja targów.

Wśród Wystawców tegorocznej edycji spotkania branży komunalnej znaleźli się m.in. producenci maszyn i urządzeń wykorzystywanych w gospodarce odpadami oraz producenci rozwiązań transportu odpadów czy usług związanych z segregowaniem śmieci. Na ekspozycji zaprezentowane zostały innowacyjne maszyny i urządzenia m.in.  elektryczne pojazdy platformowe, automaty do recyklingu oraz najnowsze modele maszyn wykorzystywanych w branży komunalnej.

Nie zabrakło prezentacji najnowszych rozwiązań w zakresie gospodarowania odpadami: aplikacji do segregacji odpadów, systemów informatycznych do zbierania i składowania śmieci oraz rozwiązań umożliwiających kompletny monitoring nad realizacją usług odbioru odpadów. 

Merytoryczne spotkania branżowe

Goście Targów Ekotech mieli okazję uczestniczyć w spotkaniach skierowanych do samorządowców, przedsiębiorców oraz wszystkich zainteresowanych kwestią gospodarowania odpadami: Forum Zarządzania Odpadami oraz konferencji pt. „Razem Tworzymy EkoŚwiętokrzyskie”. W wykładach zorganizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Stacji Demontażu Pojazdów EKO-AUTO oraz firmę Ekolog, mogli wziąć udział zarówno właściciele, jak również osoby zajmujące się prowadzeniem stacji demontażu pojazdów.

ekotech-2022-galeria Ważne porozumienia podczas targów

Targi branżowe to również doskonała okazja do zawarcia wartościowych porozumień. Podczas spotkania branży komunalnej Targi Kielce nawiązały współpracę ze stowarzyszeniem  Confindustria Polonia. Memorandum podpisali Prezes Zarządu Targów Kielce, Andrzej Mochoń oraz Alessandro Saglio dyrektor Confidustria.

Nagrody i wyróżnienia targów Ekotech

Pierwszego dnia targów XXI Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH uhonorowano medalami i wyróżnieniami wybranych Wystawców.

Wśród firm, które otrzymały tegoroczną nagrodę EKOnowator za oferowane rozwiązania i produkty znalazły się poniższe firmy:

 • MERSEPLAST SP. Z O.O. za biologiczną oczyszczalnię ścieków serii SilverFLOW w technologii SBR;
 • R3 Polska Sp. z o.o. za Recomat SMART RVM - butelkomat na puszki aluminiowe oraz opakowania PET, który wspólnie z systemem lojalnościowym RecomApp, oprogramowaniem do zarządzania i raportowania oraz serwisem gwarancyjnym tworzy System SMART RVM, wspierającego proces odzysku opakowań po napojach.
 • GLOBTRAK POLSKA za Tematykę komunalną Globtrak
 • BARTESKO BARTŁOMIEJ SKOWROŃSKI za Elektryczne Pojazdy Transportowe BARTESKO
 • EKORUM za Pakiet edukacyjny - Jak segregować odpady?
 • IDEALBIN Sp. z o.o. za inteligentny pojemnik do selektywnej zbiórki odpadów
 • INTEREKO za domowy komposter resztek kuchennych SmartBucket - EcoCara
 • Testcom za klasyfikator odpadów

TOP DESIGN na Ekotech

ekotech-2022 Wystawcy targów Ekotech otrzymali również wyróżnienia i medale TOP DESIGN. Za atrakcyjny i nowoczesny styl wystąpienia targowego wyróżniono firmy: BERGMANN POLSKA oraz Brigade Electronics (Polska) Sp. z o.o. Nagroda Top Design za nowatorską, elegancką i kompleksową prezentację targową trafiła do firmy GoodWe Europe GmbH, Niemcy, a nagroda Top Design za prezentację zbiorową stoisk dla 4 ECO.

Wyjątkowe jubileusze

Wśród wystawców spotkania branży komunalnej znalazły się podmioty, które w roku 2022 obchodzą jubileusze swojej działalności. Zostali oni docenieni przez organizatorów targów. Podczas tegorocznych targów Ekotech uczczono:

- jubileusz 5.lecia istnienia Czasopisma Technika Komunalna,

- jubileusz 10.lecia istnienia firmy Arbena, Ekorum, Polskiego Stowarzyszenia Stacji Demontażu Pojazdów Eko-Auto, Klastra Gospodarki Odpadowej i Recyklingu,

- jubileusz 10.lecia powstania polskiego przedstawiciela firmy Bergmann oraz 50. lat działalności w Niemczech,

- jubileusz 20.lecia istnienia firmy Marseplast oraz ARTechnik,

- jubileusz 25.lecia istnienia magazynu Biznes i Ekologia, magazynu Polska Ekologia.

Targom Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH towarzyszyły targi ENEX/ENEX Nowa Energia oraz Międzynarodowe Targi Izolacji 4Insulation.

Już teraz zapraszamy na kolejną edycję targów Ekotech do Targów Kielce. Do zobaczenia w 2023 roku!

 

Aktualności
30 maja 2022
Naukowcy z Tokio opracowali papier o właściwościach podobnych do tworzyw sztucznych, a w Niemczech odkryto enzym rozkładający tworzywa PET w ciągu doby. Te innowacyjne i ekologiczne rozwiązania z pewnością zrewolucjonizują system recyklingu odpadów.
24 maja 2022
Podczas konferencji "Recykling tworzyw sztucznych - jeden cel, wiele możliwości" organizowanej podczas targów PLASTPOL omawiano m.in. wykorzystanie platform do śledzenia obiegu surowców i recyrkulatów na przykładzie platformy RecoTrace.
11 maja 2022
W kwietniu br. podpisano umowę, na mocy której polsko-tajwańskie konsorcjum zrealizuje projekt polegający na budowie statku, który będzie zbierał odpady z wody i innych statków
22 kwietnia 2022
Z danych statystycznych Eurostatu wynika, że w ciągu ostatniej dekady znacząco wzrósł poziom recyklingu w Polsce. W 2020 roku wyniósł 38,7 proc. Zgodnie z unijnymi dyrektywami ten poziom powinien wzrosnąć do co najmniej 55 proc. Czy przy obecnych nawykach Polaków jest to osiągalne?
12 kwietnia 2022
Powstaje nowy projekt dotyczący rozszerzonej odpowiedzialności producentów (ROP). Polska ma obowiązek wdrożyć rozszerzoną odpowiedzialność producentów najpóźniej do początku 2023 roku.
30 marca 2022
Następstwem kryzysu energetycznego w Europie i efektem skutków wojny na Ukrainie, może być szybszy rozwój biogazownictwa w krajach unijnych. W Polsce ten proces może dotyczyć zwłaszcza instalacji przy oczyszczalniach ścieków, które można wyposażyć w biogazownie. Obecnie w naszym kraju istnieje ponad 100 instalacji biogazowych przy oczyszczalniach.
15 marca 2022
Z powodu wojny, wielu obywateli opuściło Ukrainę i osiedliło się w Polsce, gdzie otrzymali pomoc w różnej postaci. Branża komunalna również wspiera uchodźców wprowadzając odpowiednie świadczenia i regulacje w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi.
08 marca 2022
Projekt ustawy o zmianie ustawy o gospodarce opakowaniami oraz odpadami opakowaniowymi zawiera ustalenia dot. systemu kaucyjnego mającego wspierać selektywne zbieranie opakowań. Swoje uwagi do Ministerstwa Klimatu i Środowiska skierowali Pracodawcy RP, których zdaniem konieczne jest stworzenie systemu, który wpłynie na zwiększenie poziomu selektywnej zbiórki i recyklingu.
01 marca 2022
W pomoc obywatelom Ukrainy angażują się nie tylko osoby fizyczne, ale również organizacje branżowe. Udzielane wsparcie obejmuje nie tylko zbiórkę potrzebnych rzeczy, leków oraz żywności, ale również przygotowanie miejsc pobytu dla uchodźców.
24 lutego 2022
„Wyzwania dla branży recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji w roku 2022” i „Jak otworzyć skup złomu lub stację demontażu pojazdów?” – to tematy konferencji, jakie odbyły się w trakcie dwóch dni trwania targów EKOTECH.
24 lutego 2022
Trwa konferencja "Razem tworzymy Ekoświętokrzyskie"
24 lutego 2022
Forum od lat stanowi merytoryczne uzupełnienie Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami. Również podczas tej edycji nie zabrakło interesujących tematów.
23 lutego 2022
Pierwszego dnia targów XXII Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH uhonorowano medalami i wyróżnieniami wybranych Wystawców.
23 lutego 2022
Wśród wystawców spotkania branży komunalnej i energetycznej znalazły się podmioty, które w tym roku obchodzą jubileusze swojej działalności. Zostali oni docenieni przez organizatorów targów.
23 lutego 2022
Oprócz prezentacji najnowszych rozwiązań branżowych, Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami  EKOTECH to okazja do nawiązania ważnych umów i porozumień.
23 lutego 2022
Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH już po raz 22. podejmują przedstawicieli branży komunalnej w Polsce. W tym roku w wydarzeniu bierze udział ponad 50 wystawców związanych z sektorem ochrony środowiska i gospodarowania odpadami. Praktyczna nauka segregacji odpadów, gra miejska oraz najnowsze rozwiązania technologiczne - to tylko część oferty tegorocznych targów!
18 lutego 2022
Partner Medialny Targów EKOTECH – Magazyn Biznes i Ekologia świętuje w tym roku jubileusz 25-lecia istnienia. Z tej okazji na stoisku nr C-58 w Targach Kielce czeka na Was mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Zapraszamy już od 23 do 24 lutego do Targów Kielce.
18 lutego 2022
Firma MULTIEKO powstała w 2017 roku na bazie kilkunastoletnich doświadczeń zebranych w szeroko rozumianej branży komunalnej. To wyłączny dystrybutor marki EmiControls w Polsce.
17 lutego 2022
Firma Innotech - polski dostawca przemysłowej technologii biogazowej Wystawcą targów Ekotech
16 lutego 2022
Produkty oferowane przez firmę SZCZOT-TECH wykorzystywane są m.in. w branży komunalnej, w rolnictwie czy w przemyśle technicznym. Na Targach Ekotech zaprezentowane zostaną szczotki do zamiatarek.
14 lutego 2022
Brigade Electronics to lider na rynku oferujący kompletny asortyment urządzeń zabezpieczających. Proponowane rozwiązania są odpowiednie do wszystkich pojazdów użytkowych i mobilnych urządzeń z wielu różnych branż. Nie brakuje również zabezpieczeń dla pojazdów komunalnych, które z pewnością poznamy podczas targów Ekotech.
11 lutego 2022
PF Wartacz to rodzinna firma funkcjonująca od ponad 30 lat w branży maszynowej. W ofercie przedsiębiorstwa znajdują się również m.in. maszyny, linie i systemy do recyklingu. Zapraszamy na stoisko firmy podczas targów EKOTECH już od 23 do 24 lutego w Targach Kielce
11 lutego 2022
Precia Molen oferuje kompleksowe rozwiązania z zakresu ważenia dla wszystkich branż przemysłu i produkcji. Na Targach Ekotech zaprezentowane zostaną wagi nieautomatyczne oraz dwa modele mierników wagowych.
10 lutego 2022
Bergmann Polska to firma z ponad 40-letnim doświadczeniem w budowie maszyn do gospodarki odpadami. Podczas targów EKOTECH zaprezentowany zostanie Rotokompaktor.
10 lutego 2022
W trosce o środowisko wykorzystują najnowsze technologie i wdrażają ekoinnowacyjne systemy - firma R3 – to polski producent automatów zwrotnych na puszki aluminiowe oraz opakowania PET. Swoje rozwiązania zaprezentują podczas targów EKOTECH.
08 lutego 2022
Zeppelin Polska to autoryzowany dostawca m.in. wózków widłowych Hyster, wózków kontenerowych MecLift oraz ładowarek teleskopowych Manitou. Podczas targów EKOTECH firma zaprezentuje pojazdy platformowe Goupil.
07 lutego 2022
Firma MARSEPLAST- producent asortymentu wodno-kanalizacyjnego wykonywanego z tworzyw sztucznych funkcjonujący od ponad 30lat w branży, zaprezentuje swoją ofertę podczas targów EKOTECH!
07 lutego 2022
Ponad 140 modeli maszyn do letniego i zimowego utrzymania dróg: ramiona wysięgnikowe, kosiarki bijakowe, głowice robocze do ramion wysięgnikowych, pługi odśnieżne, posypywarki i zamiatarki – to część szerokiej oferty firmy SaMASZ – kolejnego Wystawcy targów EKOTECH.
04 lutego 2022
Globtrak Polska udowadnia, że segregując śmieci można jednocześnie chronić środowisko i dbać o bezpieczeństwo drugiego człowieka. Podczas targów Ekotech firma Globtrak skupi się przedstawieniu zagadnień związanych z telematyką komunalną.
03 lutego 2022
Firma Nufar specjalizuje się w sprzedaży maszyn i urządzeń dedykowanych dla firm zajmujących się m.in. recyklingiem oraz przeładunkiem. Część produktów firmy zostanie zaprezentowana już od 23 do 24 lutego br. podczas Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami.
01 lutego 2022
Wsparcie strategicznych dla branży podmiotów nie tylko podnosi jakość merytoryczną targów, ale wpływa również na poziom wydarzeń towarzyszących. Jakie instytucje objęły Patronatem Honorowym tegoroczną edycję spotkania branży komunalnej?
31 stycznia 2022
Żywność ekologiczna, recykling oraz odnawialne źródła energii – to trzy obszary na których swoją działalność koncentruje Polska Platforma Ekologiczna. Z inicjatywami podejmowanymi przez PPE będzie można zapoznać się już od 23 do 24 lutego br. w Targach Kielce.
28 stycznia 2022
Złom Kawiarnia, spotkania informacyjne oraz tematyczne prelekcje poświęcone stacjom demontażu pojazdów i skupom złomu – to część wydarzeń towarzyszących targom EKOTECH. Wydarzenie odbędzie się od 23 do 24 lutego br. w Targach Kielce!
27 stycznia 2022
Dostarczanie kompleksowych rozwiązań w zakresie dostawy sprzętu światowych producentów maszyn wykorzystywanych m.in. w przedsiębiorstwach komunalnych – to misja firmy Tech-Ekspert Południe. Z ofertą marki będzie można zapoznać się już od 23 do 24 lutego br. podczas targów Ekotech.
26 stycznia 2022
Wiodący producent i dostawca układów do detekcji i separacji metali w Polsce zadeklarował swoją obecność podczas tegorocznych Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH!
26 stycznia 2022
Firma Elte GPS - producent i realizator wdrożeń systemów teleinformatycznych to kolejny Wystawca Targów EKOTECH. Rozwiązania oferowane przez firmę pozwalają w pełni nadzorować realizację usług odbioru odpadów.
25 stycznia 2022
Firma Bartesko funkcjonująca na rynku od niemal 50 lat, dołączyła do grona Wystawców targów EKOTECH. Podczas spotkania branży komunalnej zaprezentowane zostaną Elektryczne Pojazdy Transportowo Platformowe. Z ofertą przedsiębiorstwa będzie można zapoznać się już od 23 do 24 lutego br. w Targach Kielce.
25 stycznia 2022
Testcom - firma informatyczna z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań informatycznych, to kolejny Wystawca targów EKOTECH. Podczas spotkania branży komunalnej firma zaprezentuje intuicyjny model aplikacji wykorzystującej sztuczną inteligencję.
24 stycznia 2022
W programie dwudniowych targów Ekotech znajdują się wartościowe wydarzenia towarzyszące: branżowe fora, konferencje, dyskusje i spotkania informacyjne. Po raz pierwszy odbędzie się również konferencja „Razem Tworzymy Ekoświętokrzyskie” skierowana m.in. do samorządów i przedsiębiorców.
21 stycznia 2022
Firma z ponad 50letnią tradycją jest jednym z Wystawców tegorocznej edycji spotkania branży komunalnej. Podczas targów EKOTECH zaprezentowane zostaną m.in. prasa do beczek oraz dwa modele belownic.
19 stycznia 2022
Jeden z Partnerów Merytorycznych targów EKOTECH – Klaster Gospodarki Odpadami i Recyklingu świętuje w tym roku jubileusz 10-lecia istnienia. Z inicjatywy Klastra, podczas spotkania branży komunalnej powstanie punkt informacyjny, gdzie będzie można porozmawiać z ekspertami w zakresie m.in. grantów dla MŚP.
18 stycznia 2022
Istotnym problemem rynku gospodarowania odpadami jest nielegalny przywóz do Polski odpadów z krajów sąsiednich. Rozwiązaniem tej kwestii jest wprowadzenie Systemu Elektronicznego Nadzoru Technicznego.
17 stycznia 2022
Podczas pierwszego dnia Targów EKOTECH odbędzie się Forum Zarządzania Odpadami - spotkanie skierowane do samorządowców, przedsiębiorców oraz wszystkich osób zainteresowanych problematyką odpadową.
14 stycznia 2022
Solidne zamiatarki miejskie oraz nośniki narzędzi mające szerokie spektrum zastosowań – to część oferty kolejnego Wystawcy targów EKOTECH. Podczas spotkania branży komunalnej firma zaprezentuje aż pięć swoich maszyn!
13 stycznia 2022
Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało dwa nowe rozporządzenia w kwestii recyklingu odpadów opakowaniowych. Wskazują one m.in. poziomy docelowe, jakie w tym zakresie będą musiały zostać osiągane w kolejnych latach oraz warunki obliczania masy odpadów opakowaniowych.
05 stycznia 2022
Firma Remondis Medison zajmująca się transportem i utylizacją m.in. odpadów medycznych, weterynaryjnych i innych materiałów niebezpiecznych zadeklarował swoją obecność podczas spotkania branży komunalnej!
27 grudnia 2021
Innowacyjne maszyny i technologie renomowanych producentów do przetwórstwa odpadów i biomasy, a także bezpłatne konsultacje i szkolenia techniczne – to tylko część atrakcyjnej oferty firmy AGREX-ECO – Wystawcy targów EKOTECH.
21 grudnia 2021
Dostawca najnowocześniejszych technologii związanych z szeroko rozumianym utrzymaniem czystości i higieny pracy jednym z Wystawców kolejnej edycji targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech.
17 grudnia 2021
Od importera do producenta wysokiej jakości maszyn oraz całych linii technologicznych do przetwórstwa tworzyw sztucznych, a także od recyklera do producenta specjalistycznych dodatków do tworzyw sztucznych – tak w ciągu 20lat działalności rozwinęła się firma WW EKOCHEM, z której ofertą będzie można zapoznać się podczas targów EKOTECH.
17 grudnia 2021
Sieć Badawcza Łukasiewicz dostarcza atrakcyjne, kompletne i konkurencyjne rozwiązania biznesowe w obszarach m.in. automatyki, chemii, biomedycyny i teleinformatyki. Szczegóły działalności organizacji i instytutu będzie można poznać na targach EKOTECH już od 23 do 24 lutego 2022 roku.
17 grudnia 2021
Firma SANTRADE to wieloletni Wystawca targów EKOTECH. Nie zabraknie ich również podczas kolejnej edycji wydarzenia. Na swoim stoisku zaprezentują szeroką ofertę skierowaną do właścicieli stacji demontażu pojazdów oraz recyklerów metali, w tym firmy zajmujące się skupem i przerobem złomu metali.
09 grudnia 2021
Idealbin to startup, który opracował innowacyjny system informatyczny do zbierania i składowania odpadów. Firma zaprezentuje się podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech.
03 grudnia 2021
Hale namiotowe wychodzą naprzeciw potrzebom profesjonalistów z branży przemysłowej, budowlanej i komunalnej w zakresie tymczasowego lub długoterminowego magazynowania oraz zadaszania. Firma Arbena będzie jednym z wystawców targów Ekotech.
01 grudnia 2021
Firma Agrus Maszyny od 20 lat zajmuje się produkcją sprzętu do recyklingu tworzyw sztucznych. Podczas targów Ekotech wystawca promować będzie separatory oraz młynki i kruszarki.
29 listopada 2021
Pierwsza w Polsce konferencja dotycząca recyklingu odpadów z systemów fotowoltaicznych oraz akumulatorów aut elektrycznych odbędzie się podczas przyszłorocznej edycji targów Ekotech. Na wydarzenie zaprasza kielecki ośrodek wystawienniczy i Wydział Gospodarki Komunalnej i Środowiska Urzędu Miasta Kielce.
15 listopada 2021
Targi Ekotech to nie tylko miejsce, w którym można zapoznać się z ofertą najnowszego sprzętu ochrony środowiska i gospodarowania odpadami. Od lat kieleckie wydarzenie obfituje w różnego rodzaju konferencje. Jedną z nich jest Forum Zarządzania Odpadami.
09 listopada 2021
Szklane butelki wciąż krążą po rynku, a co roku w Polsce do skupów nie trafia blisko 110 mln butelek. Oznacza to, że na ich miejsce trzeba wyprodukować nowe, co znacząco wpływa na emisję CO2. Kampania Efekt2butelki ma to zmienić.
04 listopada 2021
EKOinnowatorzy 2021 to już 3. edycja ogólnopolskiego konkursu kierowanego do studenckiego ruchu naukowego, którego celem jest wybór najbardziej innowacyjnych projektów studenckich, a także wyłonienie kół naukowych i studentów wyróżniających się działalnością naukową i organizacyjną o charakterze proekologicznym. Organizatorem konkursu jest Instytut Zrównoważonej Energetyki, a współfinansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Edukacji i Nauki.
28 października 2021
Prezydent RP Andrzej Duda powołał Annę Moskwę na stanowisko ministra klimatu i środowiska. Zaprzysiężenie odbyło się 26 października.
12 października 2021
Recykling paneli fotowoltaicznych zaczyna w Polsce dopiero raczkować. W naszym kraju można znaleźć zakłady przyjmujące zużyte panele fotowoltaiczne. Odpadów jest jednak bardzo mało, a recyklerzy powinni już teraz zebrać ogromne ilości zużytych paneli.
11 października 2021
Stowarzyszenie „Polski Recykling” informuje, że w Polsce rocznie poddaje się recyklingowi wybrane frakcje odpadów: szkło – 740 tys. ton; papier – 1 140 tys. ton; aluminium – 55 tys. ton; tworzywa sztuczne - 581 tys. ton.
05 października 2021
Polska Agencja Prasowa ogłosiła konkurs „Inwestycja z perspektywą” na najciekawszą samorządową inwestycję współfinansowaną z UE. Organizatorzy do udziału zapraszają jednostki samorządu terytorialnego: wystarczy przesłać zgłoszenie, które następnie zostanie ocenione przez internautów.
24 września 2021
21 września Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej - Krośnieński Holding Komunalny podpisało umowę na budowę spalarni odpadów komunalnych. Instalacja ma kosztować 135 mln i umożliwić odejście od węgla w ciepłownictwie komunalnym.
21 września 2021
Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu zorganizował bezpłatną konferencję, podczas której eksperci skupili się na tworzywach sztucznych i innowacjach służących zamknięciu obiegu surowców. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a widzowie mogli wziąć udział w spotkaniu zarówno w formie tradycyjnej, jak i on-line.
01 września 2021
Ustanowienie nowych wymagań w zapobieganiu powstawania odpadów; rozszerzenie przepisów dot. planów gospodarki odpadami; wyznaczenie do 2030 r. wyższych poziomów recyklingu odpadów opakowaniowych – to niektóre z zapisów w projekcie noweli ustawy o odpadach, którym zajął się rząd.
24 sierpnia 2021
W poniedziałek, 23 sierpnia Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelę ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Tym samym w życie weszły nowe stawki maksymalne za wywóz odpadów, o czym wielokrotnie rozmawiano podczas Targów Ochrony Środowiska i Gospodarowania Odpadami.
18 sierpnia 2021
Segregowanie i powtórne użycie materiałów jest coraz częściej wykorzystywanym elementem biznesowym, jednak, wzrost popytu na recyklat jest coraz wyższy, a jego pozyskiwanie w Polsce wciąż jest na niskim poziomie. O problemie alarmują wystawcy Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami.
04 sierpnia 2021
Ponad 100 programów dofinansowujących inwestycje ekologiczne znalazło się w nowej wyszukiwarce internetowej. Strona została przygotowana przez Krajowy Ośrodek Zmian Klimatu (działa w ramach Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego Instytutu Badawczego). To doskonałe rozwiązanie zarówno dla zwiedzających jak i wystawców targów Enex i Ekotech.
01 lipca 2021
W czerwcu rząd przyjął zmiany w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Zmiany dotyczą gospodarowania odpadami, wywozu śmieci, a ale przede wszystkim opłat za odbiór nieczystości. Zmiany dotykają samorządy, firmy zajmujące się recyklingiem i transportem odpadów. Wiele z postulatów zawartych w ustawie było omawianych podczas targów Ekotech.23-24.02.2022
Godziny otwarcia
 • 23 II 2022
  09:00 - 17:00
 • 24 II 2022
  09:00 - 17:00
  23-24.02.2022
  Godziny otwarcia
  • 23 II 2022
   09:00 - 17:00
  • 24 II 2022
   09:00 - 17:00