targi ekologiczne ekotech Targi ekologiczne EKOTECH 2020 za nami!

Targi EKOTECH oraz ENEX/ENEX Nowa Energia zgromadziły łącznie 8 000 zwiedzających i 176 firm z 14 krajów.

Technologia dla ekologii - wykłady i konferencje na targach

Blok wykładów zorganizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Stacji Demontażu Pojazdów EKO-AUTO, to spotkanie skierowane zarówno dla właścicieli, jak również osób zajmujących się prowadzeniem stacji demontażu. Uczestnicy konferencji mogli dowiedzieć się, jakie są minimalne wymagania dla funkcjonowania stacji demontażu pojazdów.

Ponadto, wiele się mówiło o racjonalnym gospodarowaniu odpadami. Po raz ósmy zorganizowano Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami. Temat w ostatnim czasie przewija się w branży coraz częściej. Edukacja odgrywa tutaj kluczową rolę ze względu na ochronę środowiska.

Koalicja BHP: Związek Pracodawców Gospodarki Odpadami, ENERIS Surowce zorganizowały prelekcje w zakresie BHP służb komunalnych, a Ekolog Sp. z o.o. poruszył temat dokumentacji i opracowań dla podmiotów gospodarczych i samorządów. Mówiło się o inwentaryzacji na terenie gminy dotyczącej azbestu i zbiorników bezodpływowych. Omówiono ogólnopolskie badania dotyczące oceny oddziaływania na środowisko i przedstawiono wnioski w celu usprawnienia systemu. Eksperci poruszyli również temat strategii elektromobilności w gminie i zwrócili uwagę na fakt, jak ona powinna wyglądać.

Ekologiczna strefa kinowa

ekotech - technologia dla ekologii Prócz prelekcji i wykładów, produkcje o ochronie środowiska można było obejrzeć na specjalnie przygotowanej do tego strefie. Jakich kwalifikacji potrzeba do pracy w spalarni odpadów? Czy technologia blockchain znajdzie zastosowanie w gospodarce odpadami? Każdy, kto spędził trochę czasu przed ekranem, poznał odpowiedzi na te właśnie pytania.

Marek „Krzykacz” – fenomen złomiarza z Pruszkowa

Ogromną popularnością cieszył się Marek „Krzykacz”, czyli gwiazda show Discovery Channel – „Złomowiska PL”. Złomiarz z Pruszkowa zrobił sobie setki zdjęć ze zwiedzającymi oraz zdradził, jak poznał się ze swoim kierowcą Edkiem. Powiedział również o swoich planach na przyszłość i tym, że najlepiej wspomina podróż do Szkocji. Oczywiście jeżeli chodzi o korzyści ekonomiczne i opłacalność wyjazdu. Nietuzinkowy charakter Marka przypadł do gustu zwiedzającym.

Pierwszego dnia targów Ekotech pojawił się również inny z uczestników programu – Sławomir Szymański z firmy Holdmar, która mieści się w Wiązownej.

Dziękujemy wszystkim wystawcom, zwiedzającym oraz gościom specjalnym. Już teraz zaczynamy przygotowania do kolejnej edycji!

 

Aktualności
25 marca 2020
Czy odzież robocza wymaga obecnie specjalnego traktowania? Czy należy przygotować izolatki na bazach? Czy pracownicy komunalni powinni chodzić w maseczkach? Na te i wiele innych pytań odpowiada Koalicja ds. bezpieczeństwa pracowników służb komunalnych (tzw. Koalicja BHP).
27 lutego 2020
Koniec pierwszego dnia targów (27 lutego) upłynął pod znakiem medali i wyróżnień przyznanych za najlepsze produkty i stoiska prezentowane podczas tegorocznych XXIII Międzynarodowych Targach Energetyki i Elektrotechniki ENEX, XVIII Targach Odnawialnych Źródeł Energii ENEX oraz XXI Targach Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.
27 lutego 2020
Na warsztaty zaprasza Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi z Rzędowa gm. Tuczępy
26 lutego 2020
O istotnych zagadnieniach dla stacji demontażu pojazdów i zakładów przetwarzania podczas konferencji zorganizowanej w ramach Targów EKOTECH
26 lutego 2020
Ruszyły wystawy ENEX, ENEX Nowa Energia i EKOTECH. Wystąpienie Ministra Klimatu dr Michała Kurtyki, Forum elektromobilności, tor testowy dla samochodów elektrycznych, to tylko nieliczne pozycje z bogatego programu wydarzeń towarzyszących targom
25 lutego 2020
61 firm z 10 krajów pojawi się na XXIII Targach Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.
19 lutego 2020
Dokumentacja i opracowania połączone z poradami i doświadczeniami czekają na uczestników konferencji, która organizowana jest przez Ekolog Sp. z o.o. przy okazji XXI Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech.
12 lutego 2020

Sozosfera.pl to portal całkowicie poświęcony ochronie środowiska. Swoim patronatem objął 21. edycję targów EKOTECH.

11 lutego 2020

Na XXI Targach Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH eksperci wygłoszą 15-minutowe prelekcje. 

10 lutego 2020

Portrety pracowników, blockchain i recykling to niektóre z tematów filmów, które będzie można obejrzeć w strefie stworzonej przez dziennik "Teraz Środowisko" na targach EKOTECH.

04 lutego 2020

Na tegorocznych XXI Targach Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami będzie dostępna strefa kinowa stworzona przez dziennik „Teraz Środowisko”.

29 stycznia 2020

Uczestnicy XXI Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH będą mieli możliwość wzięcia udziału w dwóch nowych konferencjach.

23 stycznia 2020

Gośćmi specjalnymi tegorocznych XXI Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami będą Marek i Edek, czyli najbardziej rozpoznawalni złomiarze w naszym kraju.

29 listopada 2019

Forum poświęcone będzie sytuacji branży gospodarki odpadami po wdrożonych zmianach legislacyjnych oraz perspektywom na najbliższy czas.

 

14 listopada 2019

Delegacja Targów Kielce odwiedziła targi Ecomondo we Włoszech, które odbywały się od 5 do 8 listopada.

 

18 marca 2019
Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami odbyło się tradycyjnie w trakcie targów EKOTECH w Kielcach. Nowością było przedłużenie targów o jeden dzień, co niewątpliwie wpłynęło pozytywnie na ilość i jakość kontaktów wystawców z gośćmi.
28 lutego 2019
Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, zanieczyszczone powietrze zabija rocznie 7 milionów osób! Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych państw w Europie – 36 na 50 miast wskazanych przez Światową Organizację Zdrowia, jako najmocniej zadymione, znajduje się w naszym kraju.
Patronat honorowy
Ministerstwo Środowiska
Główny Inspektor Ochrony Środowiska
Instytut Ochrony Środowiska - Państwowy Instytut Badawczy
Partnerzy medialni
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy