Znajdź nowe rynki
Skalowanie biznesu i ekspansja na nowe rynki zagraniczne, to naturalny krok na drodze rozwoju przedsiębiorstwa. W sytuacji ogólnoświatowego kryzysu związanego z wybuchem pandemii koronawirusa COVID-19, wiele krajów zmaga się z zakłóceniami w łańcuchach dostaw podstawowych produktów spożywczych oraz produktów pierwszej potrzeby. Okres niedoborów na rynku stanowi okazję dla polskich producentów i dostawców, do wejścia na międzynarodowy rynek oraz podjęcia współpracy.
Rusza eksport do ZEA – mięso drobiowe, wołowe, baranie i kozie
Pandemia COVID-19 oznacza poważny wstrząs dla gospodarki światowej i unijnej , a jej skutki społeczno-ekonomiczne będą bardzo dotkliwe. Mimo szybkiej i kompleksowej reakcji na poziomie unijnym i krajowym gospodarka UE odnotuje w tym roku recesję na historyczną skalę. Komisja Europejska opublikowała prognozę z wiosny 2020. Według tych szacunków, PKB Polski skurczy się w 2020 r o 4,3 proc.
https://www.gov.pl/web/rolnictwo/rusza-eksport-do-zea--mieso-drobiowe-wolowe-baranie-i-kozie
Możliwości eksportowe – informacje z Ambasad RP za granicą
MALEZJA
Ambasada Rzeczpospolitej Polskiej w Kuala Lumpur informuje, że malezyjska firma Shyan Trading
( M) Sdn. Bhd. Zgłasza zainteresowanie importem z Polski produktów bio ( „organic) . Oferta nie dotyczy produktów mrożonych i chłodzonych) Kontakt z dystrybutorem może być nawiązany przez polskich producentów żywności ekologicznej pod adresem : jeremy.ng@shynatrading.com Informacji w sprawie udziela Ambasada RP w Kuala Lumpur ( janjakub.uzieblo@msz.gov.pl)
Czytaj więcej: https://www.gov.pl/web/rolnictwo/malezja
GRECJA
Ambasada RP a Atenach , w ramach monitorowania zaopatrzenia rynku greckiego w żywność, nawiązała kontakty z organizacjami z otoczenia biznesu, promując współpracę z polskimi eksporterami, ze szczególnym uwzględnieniem sektora rolno-spożywczego.
Członkowie poniższych organizacji posiadają już ugruntowane kontakty biznesowe z Polską, która jest znanym i cenionym eksporterem produktów rolno-spożywczych, oraz są otwarci na dalszą współpracę z polskimi eksporterami.
Czytaj więcej: https://www.gov.pl/web/rolnictwo/grecja
WĘGRY
Ambasada RP na Węgrzech, w ramach monitorowania zaopatrzenia rynku węgierskiego w żywność, poinformowała, że zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Budapeszcie dysponuje informacjami odnośnie węgierskich firm zainteresowanych kupnem artykułów spożywczych.
Czytaj więcej: https://www.gov.pl/web/rolnictwo/wegry
BUŁGARIA
Zagraniczne Biuro Handlowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Sofii, w ramach monitorowania zaopatrzenia rynku bułgarskiego w żywność, otrzymuje zgłoszenia od firm bułgarskich z aktualnym zapotrzebowaniem na tym rynku. Dystrybutorzy produktów spożywczych i sieci handlowe wyrażają zainteresowanie nawiązaniem kontaktów z dostawcami z Polski.
Czytaj więcej: https://www.gov.pl/web/rolnictwo/bulgaria
Zapraszamy do zapoznania się z Kurierem Biura Współpracy z Zagranicą nr 31-1/2020.
Singapur pilnie poszukuje dodatkowych źródeł dostaw na poniższe produkty:
1) żywności, w tym:
- nabiał (mleko, jogurty, sery, masło, śmietana)
- warzywa (np. brokuły, papryka, sałaty)
Produktów mrożonych
- warzywa mrożone
- gotowe dania mrożone (np. pizza)
- owoce morza
Produktów suchych
- makarony
- warzywa w konserwach
- sosy do spaghetti / dań gotowych
2) Produktów codziennego użytku, w tym:
- papier toaletowy
- mydło, płyny do kąpieli, szampony
- chusteczki higieniczne
Jeśli są Państwo zainteresowani eksportem na rynek singapurski, prosimy o przesyłanie ofert na adres bwzz@kig.pl oraz singapur.amb.sekretariat@msz.gov.pl
Zostaną one za pośrednictwem agencji Enterprise SG do lokalnych importerów i detalistów.