DACH FORUM (14-15.01.2023)

II Kongres i Targi Dekarzy, Blacharzy, Cieśli DACH FORUM

Prelegenci

Igor-Pilutkiewicz.jpg
Człowiek wielu talentów, marketing manager w RHEINZINK
Krzysztof-PATOKA.jpg
Rzeczoznawca SITPMB/NOT, członek PSD oraz DAFA
20220207-060828.jpg
Mistrz blacharstwa, instruktor - doradca techniczny w firmie Prefa, członek PSD
Dariusz-NOWICKI.JPG
Mistrz Dekarski, Członek komisji egzaminacyjnej, Biegły sądowy
Maciej-metalManiak-Parcelewski.jpg
Mistrz Blacharstwa
maciej-bienias.jpg
Maciej Dekarz
sebastian-staniszewski.jpg
Dyrektor Marketingu marki Corotop
robert-szuta.jpg
Antyfarmers
piotr-bieniara.jpg
Dyrektor Sprzedaży BTR Systems
jaroslaw-pawelec.jpg
Blachotrapez - Dyrektor ds. Rozwoju
miroslaw-szwarc.jpeg
Akademia Rzemiosła PRUSZYŃSKI
wojciech-jaklewicz.jpg
SSQ Polska
Michal-Sadko.jpg
Akademia Ciesielstwa; Mistrz ciesielstwa, dekarstwa i blacharstwa
przemyslaw-grzesiek.jpg
Doradca techniczny w Bauder Polska Sp. z o.o.
Krzysztof-Omilian.jpg
Koordynator ds. Regionów Röben
Tomasz-Schoorl.jpg
Autoryzowany przedstawiciel WIDOPAN
grzegorz-pucek.jpg
Business director CEE, Ruukki Polska
jaroslaw-orlowski.jpg
Product specialist, Ruukki Polska
bogdan-kalinowski.jpg
Prezes Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy
ryszard-piwowski.jpg
Wiceprezes Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy

dach-forum-2023-dziekujemy

Tysiące zwiedzających i 80 wystawców na największym w kraju spotkaniu branży pokryć dachowych!

dach-forum-2023 W weekend 14-15 stycznia w Targach Kielce spotkali się dekarze, blacharze i cieśle, by rozmawiać o nowościach w branży i szerokiej ofercie produktów. Nie zabrakło biznesowych spotkań, prelekcji i pokazów rzemiosła.

Druga edycja konkursu Dach Masters za nami!

Przez dwa dni dekarze, blacharze i cieśle rywalizowali o nagrody warte blisko 100 tysięcy złotych, ufundowane przez Sponsora Strategicznego firmę Blachotrapez i Sponsora Srebrnego CB COROTOP. Zwycięzcą w kategorii DEKARSTWO został Tomasz Maciejewski. Wśród BLACHARZY najlepszy okazał się Mariusz Górski, a w CIESIELSTWIE Adrian Grześkowiak. Wszyscy uczestnicy finałowego etapu mieli do wykonania konkretne zadania, a te oceniane były przez Komisję Konkursową pod przewodnictwem Michała Sadko z Akademii Ciesielstwa, współorganizatora wydarzenia. Atrakcyjne nagrody czekały również uczestników konkursu Speed Roben Masters, w którym zawodnicy układali dachówkę na czas. Najlepszy, z czasem 1.52 minuty, był Paweł Kilianek, do którego trafił galowy strój dekarski.

100% rzemiosła w Strefie Pokazów

dach-forum-2023 Obok stoisk wystawców, dużym zainteresowaniem cieszyła się Strefa pokazów, w której fachowcy prezentowali techniki pracy, narzędzia i technologie. Pokazy rzemiosła blacharskiego przygotowała m.in. ekipa MetalManiaka. Warsztaty Akademii Ciesielstwa z wykorzystaniem Kalkulatora Ciesielskiego prowadził Michał Sadko. W jednym z dwóch stoisk Blachotrapezu, przez dwa dni swoje umiejętności prezentowali Mistrzowie Dekarstwa, zwycięzcy największego konkursu dekarskiego w kraju. Ponadto odbywały się pokazy przygotowane przez właściciela marki CORTOP z wyzwaniem ROOF CHALLENGE, Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy, Macieja Dekarza, Rheinzing, Ruukki, Fakro, Velux i wielu innych firm. Wystawcy, poza licznymi warsztatami, przygotowali także całą masę konkursów, które odbywały się na poszczególnych stoiskach.

Merytorycznie podczas prelekcji

O przyszłości branży pokryć dachowych, jej problemach oraz sukcesach dużo mówiono podczas licznych prelekcji, jakie przez dwa dni odbywały się na scenie głównej. 18 prelegentów, wśród których nie brakowało branżowych autorytetów omawiało sytuację tego sektora, odwołując się do konkretnych przykładów, danych i statystyk. Z dużym zaciekawieniem publiczności spotkały się prezentacje mgr inż. Krzysztofa Patoki, inż. Dariusza Nowickiego, Adama Heryka, czy Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy, którego prezesi omawiali kondycję branży i przyszłość zawodu. – Perspektywy są obiecujące, dekarze dbają o swoje marki, chętnie się kształcą, rozwijają i uczą nowych technologii – mówił Prezes PSD Bogdan Kalinowski.

Rozrywka i liczne atrakcje podczas Dach Forum

pokazy i konkursy dekarskie na targach dach forum w kielcach Kongres i Targi Dekarzy, Blacharzy, Cieśli DACH FORUM to branżowa impreza z mnóstwem fachowej wiedzy i merytorycznymi spotkaniami. Druga edycja obfitowała także w wiele wydarzeń towarzyszących. Jednym z gości targów był zawodnik sportów walki Mariusz Pudzianowski, który na stoisku firmy Pruszyńki, której jest ambasadorem, rozdawał autografy i pozował do zdjęć z kibicami. Złoty Sponsor targów Dach Forum przygotował także Strefę Zabawy dla najmłodszych i Strefę Piękna dla Pań, które cieszyły się dużym zainteresowaniem rodzin, obecnych na targach fachowców. Na stoisku firmy Blachotrapez i należącej do niej marki BTR SYSTEMS, zorganizowana była natomiast strefa kibica, w której goście oklaskiwali medale polskich skoczków na turnieju w Zakopanem, a ofertę atrakcji uzupełnił widowiskowy pokaz barmański.

Cała branża pod jednym dachem

Ponad 80 wystawców zaprezentowało się podczas drugiej odsłony Dach Forum w Targach Kielce. Wydarzenie przyciągnęło ponad 5 tysięcy zwiedzających, poszukujących profesjonalnych narzędzi, wiedzy i rozrywki. W ciągu dwóch dni, w jednym miejscu, poznali ofertę krajowych i zagranicznych firm, w tym: Blachotrapez, Blachy Pruszyński, CB COROTOP, ITW (USA), Jouanel (Francja), SVARCOVE (Czechy), PREFA (Austria), KrisMar, Dietrich i wielu innych. Kolejne spotkanie branży już za rok.

Reklama

Aktualności
13 marca 2023
Strefa rzemiosła, towarzysząca targom Dach Forum, to miejsce, w którym najlepsi fachowcy z branży prezentują swoje umiejętności dekarskie, blacharskie i ciesielskie. Gospodarzem rzemiosła i opiekunem strefy, w której spotkacie m.in. Maćka Parcelewskiego - MetalManiaka, Roberta Szutę - Antyfarmersa, czy Maćka Bieniasa - Macieja Dekarza będzie Ogólnopolski Cech Dekarzy, Blacharzy i Cieśli Wiecha.
15 stycznia 2023
II Kongres i Targi Dekarzy, Blacharzy, Cieśli DACH FORUM zakończono uroczystą galą konkursu Dach Masters. Podczas wydarzenia przestawiono laureatów narody branży blacharsko-dekarskiej.
15 stycznia 2023
Co zrobić, gdy po skończonym dachu nie da się na niego wejść? Czy da się nauczyć blacharstwa przez Internet? Czy dachy mogą stanowić element estetyczny w miastach? Drugi dzień II Kongres i Targi Dekarzy, Blacharzy, Cieśli DACH FORUM upłynął pod znakiem użytecznej wiedzy, której często nie da się zdobyć nawet na specjalistycznych uczelniach.
14 stycznia 2023
Kongres i Targi Dekarzy, Blacharzy, Cieśli DACH FORUM to nie tylko ciekawa ekspozycja, ale także szereg pokazów i warsztatów.
14 stycznia 2023
II Kongres i Targi Dekarzy, Blacharzy, Cieśli DACH FORUM odbywa się przy wsparciu najważniejszych graczy z branży.
14 stycznia 2023
- Chcemy, by wszyscy dekarze mieli w życiu łatwiej. By praca, często stresująca, była prostsza – mówił podczas swojego wystąpienia Bogdan Kalinowski, prezes Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy. Na scenie towarzyszył mu wiceprezes Stowarzyszenia, Ryszard Piwowski, który swoją część prelekcji poświęcił przede wszystkim kształceniu młodego pokolenia dekarzy. Panowie zaprezentowali swoje wystąpienie podczas drugiej edycji Dach Forum w Targach Kielce.
14 stycznia 2023
Druga edycja Dach Forum rozpoczęła się z rozmachem. W halach Targów Kielce stanęły imponujące stoiska, które już od sobotniego ranka odwiedzali licznie przybyli goście. Czekały na nich również pokazy, prelekcje, a także konkurs, w którym pula nagród wyniosła 100 tysięcy złotych.
12 stycznia 2023
Ambasador marki Pruszyński, Złotego Sponsora targów Dach Forum, pojawi się w sobotę, 14 stycznia o 12:00 w Targach Kielce podczas Kongresu i Targów Dekarzy, Blacharzy, Cieśli. Firma Pruszyński przygotowała Strefę zabawy dla najmłodszych i Strefę piękna dla kobiet. Dzieci oraz młodzież na podstawie legitymacji oraz Panie wejdą za darmo!
12 stycznia 2023
Firma „Dachy Bawarii” to Generalny Partner na rynku polskim Bawarskich Cegielni Bogen, które wchodzą w skład koncernu Wienerberger – Koramic Niemcy oraz Generalny Partner na rynku polskim hiszpańskiego producenta kamienia naturalnego firmy Cupa Pizarras.
11 stycznia 2023
Druga edycja Kongresu i Targów Dekarzy, Blacharzy, Cieśli DACH FORUM zapowiada się naprawdę imponująco. Na zwiedzających czekać będą eksperci, pokazy rzemiosła i nowoczesny sprzęt światowych marek. Kobiety oraz dzieci i młodzież wejdą za darmo.
09 stycznia 2023
Przedstawiciel Akademii Rzemiosła PRUSZYŃSKI, Mirosław Szwarc, w swoim wystąpieniu rozstrzygać będzie kwestie dotyczące rewolucji w systemach rynnowych, której jesteśmy świadkami. Mistrz blacharsko-dekarski jest przedstawicielem firmy Blachy Pruszyński Sponsora Złotego targów Dach Forum.
04 stycznia 2023
GAMRAT SA to wiodący producent systemów rynnowych i jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w sektorze budowlanym w kraju i zagranicą. W asortymencie firmy znajduje się szeroka gama systemów rynnowych, które efektywnie odprowadzą wodę opadową z każdego dachu i idealnie sprawdzą się tak w budownictwie jednorodzinnym i wielorodzinnym, jak również w obiektach przemysłowych.
03 stycznia 2023
Inspiracją do założenia firmy WOODGROUP sp. z o.o. była możliwość połączenia regionalnej tradycji budownictwa drewnianego z nowoczesną technologią. Firma zajmuje się produkcją prefabrykowanych budynków mieszkalnych o konstrukcji drewnianej, wiązarów i więźb dachowych.
03 stycznia 2023
O najczęstszych błędach popełnianych na dachach stromych oraz odpowiedzialności za nie, mówił będzie pierwszego dnia Kongresu i Targów Dekarzy, Blacharzy, Cieśli Dach Forum inż. Dariusz Nowicki.
29 grudnia 2022
Finałowe zmagania drugiej edycji konkursu Dach Masters odbędą się w trakcie Kongresu i Targów Dekarzy, Blacharzy, Cieśli Dach Forum już 14 i 15 stycznia 2023 roku. Wtedy też poznamy zwycięzców w każdej z trzech kategorii konkursowych. Fundatorem drewnianych elementów, potrzebnych do wykonania zadań, czekających w drugim etapie rywalizacji, jest firma ODNOVA.
27 grudnia 2022
Doradca techniczny w Bauder Polska Sp. z o.o. mgr inż. Przemysław Grzesiek w swoim wystąpieniu mówić będzie o dachach płaskich, jako jednym z elementów strategii zrównoważonego rozwoju miast. Firma Bauder, której jest przedstawicielem, to europejski producent pap bitumicznych, folii z tworzyw sztucznych oraz systemów termoizolacji z poliuretanu.
27 grudnia 2022
Firma Dietrich, która pojawi się na Dach Forum 14-15 stycznia 2023 roku, dołącza do grona fundatorów nagród w konkursie Dach Masters. Dla zwycięzcy w kategorii „ciesielstwo”, oprócz nagród od sponsora strategicznego Blachotrapez i sponsora srebrnego CB COROTOP, Dietrich ufunduje oprogramowanie D-Dach Professional. Termin zgłoszeń w I etapie konkursu mija w piątek, 30 grudnia o godzinie 8:00.
21 grudnia 2022
Ponad 500 m2 strefy relaksu i zabaw, dla uczestników oraz rodzin biorących udział w targach Dach Forum, przygotowała firma Blachy Pruszyński – Sponsor Złoty wydarzenia. Przypominamy, że wejście na targi dla dzieci i młodzieży na podstawie legitymacji oraz kobiet jest BEZPŁATNE!
20 grudnia 2022
Zajmujący się dachami od 1990 roku mgr inż. Krzysztof Patoka w trakcie prelekcji na scenie głównej Dach Forum rozstrzygnie, z uwzględnieniem zasad wentylacji dachów, czy papa na deskowaniu, czy membrana wstępnego krycia będzie lepszym rozwiązaniem.
19 grudnia 2022
Producent akcesoriów dachowych, głównie kominków wentylacyjnych dopasowanych do większości pokryć dachowych zapewnia innowacyjne rozwiązania i niedostępne nigdzie indziej kominki obrotowe Rotoline oraz kominki wentylacyjne do pokryć ceramicznych ALUvent. Z ofertą firmy będzie można zapoznać się odwiedzając stoisko Dach Holding Roof Master.
15 grudnia 2022
Przez dwa dni targów Dach Forum wszystkich uczestników czeka szereg warsztatów, prelekcji i prezentacji. Jedną z nich przygotowała firma Blachotrapez – sponsor strategiczny Dach Forum.
15 grudnia 2022
PSD dołączyło do grona partnerów styczniowego Kongresu i Targów Dekarzy, Blacharzy, Cieśli Dach Forum i zorganizuje specjalną strefę pokazów. Odwiedzający wydarzenie uczestnicy targów, będą mogli skorzystać z szerokiej oferty warsztatów i praktycznych pokazów sztuki dekarskiej.
14 grudnia 2022
Firma Pruszyński Sp. z o. o. to obecnie największy polski producent stalowych pokryć dachowych, elewacyjnych oraz systemów rynnowych. Ta uznana nie tylko w Polsce, ale i Europie marka została Złotym Sponsorem Kongresu i Targów Dekarzy, Blacharzy, Cieśli DACH FORUM.
08 grudnia 2022
GRUPA DACH HOLDING zaprasza na targi Dach Forum w Kielcach! W ramach programu szkoleniowego ROOF MASTER zaprezentuje zastosowanie kalkulatora zaciosów ciesielskich wraz z ich wykonaniem na żywo. Przeprowadzi również testy narzędzi dekarskich oraz konkursy z cennymi nagrodami!
07 grudnia 2022
Ale jeśli sama obecność fachowców, wykonawców, ekspertów Wam nie wystarczy, to mamy coś wyjątkowego! W sobotę 14 stycznia 2023 roku, specjalnie dla uczestników posiadających wejściówkę uprawniającą do udziału w branżowym bankiecie, wystąpi zespół AFTER PARTY, który wykona swoje największe przeboje.
06 grudnia 2022
Posiadająca 180-letnie doświadczenie firma Schmid Schrauben jest jednym z europejskich liderów w produkcji wkrętów do drewna i technik zamocowań. Technologiczna przewaga, elastyczna produkcja i szybkość dostaw stanowią najważniejsze wartości, jakimi kieruje się firma Schmid Schrauben.
02 grudnia 2022
Grupa STEICO to korporacja o ogólnoświatowym zasięgu. Lider europejskiego rynku w segmencie materiałów termoizolacyjnych z włókien drzewnych. Innowacyjny dostawca systemów do ekologicznej budowy domów, posiadający zintegrowany system konstrukcji drewnianych STEICO, w którym materiały termoizolacyjne i elementy konstrukcyjne wzajemnie się uzupełniają.
30 listopada 2022
Już w styczniu, podczas drugiej edycji Dach Forum w Targach Kielce, światowej premiery doczeka się najnowszy produkt firmy RÖBEN. Rodzinny koncern produkujący ceramiczne materiały budowlane zaprezentuje swoją szeroka ofertę, w tym wspomnianą nowość! Posiadająca 160-letnie doświadczenie firma zorganizuje również konkurs na najszybsze ułożenie dachówki.
29 listopada 2022
Florian Centrum to działająca na terenie Kutna od 1996 roku firma, od początku zajmująca się produkcją oraz dystrybucją wyrobów stalowych – blachodachówek, blach trapezowych oraz akcesoriów dachowych. Swoją nazwą nawiązuje do Huty Florian – najstarszej Huty w Polsce.
22 listopada 2022
ODNOVA, to wielopokoleniowa firma rodzinna silnie zakorzeniona u podnóża Tatr. Od lat zgłębia wiedzę i doskonali umiejętności w zakresie obróbki drewna. Początkowo firma zajmowała się tylko przetarciem drewna okrągłego. Dzisiaj, jest certyfikowanym producentem drewna konstrukcyjnego DKL (KVH) oraz klejonego DKW (BSH), a ich produkty trafiają do odbiorców z całej Polski i Europy.
14 listopada 2022
DACH MASTERS to wyjątkowy konkurs branżowy skierowany do dekarzy, blacharzy i cieśli, którzy chcieliby zaprezentować swoje umiejętności nieco szerszemu gronu odbiorców. Aby wziąć udział w rywalizacji należy przejść przez dwa etapy, które wyłonią zwycięzców w każdej z trzech kategorii. Specjalnie dla Ciebie prezentujemy warunki uczestnictwa w konkursie, w którym do zgarnięcia są atrakcyjne nagrody warte kilkadziesiąt tysięcy złotych!
10 listopada 2022
Posiadająca 26-letnie doświadczenie w branży firma Bri SVARCOVE z powodzeniem działa na wielu europejskich rynkach. Zajmuje się produkcją maszyn, które w większości przeznaczone są dla blacharzy. Siedziba firmy znajduje się w miejscowości Otrokovice w Republice Czeskiej.
09 listopada 2022
Od dziś do 12 listopada w Sankt Gallen w Szwajcarii odbywają się 28. Mistrzostwa Świata Młodych Dekarzy IFD. Wśród uczestników z całego świata znalazła się polska delegacja młodych dekarzy poniżej 26 roku życia. W dotychczasowych startach Polacy zdobywali już medale, w tym te z najcenniejszego kruszcu, dlatego tym bardziej trzymamy kciuki podczas tegorocznej rywalizacji.
09 listopada 2022
Marka Corotop to wiodący lider w produkcji specjalistycznych produktów do budowy dachów skośnych. Ten renomowany producent, działający na około 50 rynkach, został Srebrnym Sponsorem II Kongresu i Targów Dekarzy, Blacharzy, Cieśli DACH FORUM.
07 listopada 2022
Marka Tytanium oznacza wyjątkowy stop aluminium, tytanu, molibdenu, chromu i niklu, który ma unikalne właściwości plastyczne, antykorozyjne i wytrzymałościowe. W grupie Pruszyński jest wykorzystywana do wykonywania dachów w technologii rąbka podwójnego zamkniętego lub otwartego.
28 października 2022
Specjalnie dla uczestników targów Dach Forum i ich rodzin, którzy pojawią się w Kielcach 14 i 15 stycznia 2023 roku, przygotowaliśmy nie lada atrakcję. Pierwszego dnia, podczas uroczystego bankietu, zagra dla Was zespół After Party! Zabierzcie ze sobą żonę lub partnerkę i wspólnie weźcie udział w pełnym emocji wieczorze i największym spotkaniu branży pokryć dachowych w Polsce!
21 października 2022
Do najbliższej edycji Dach Forum pozostało jeszcze trochę czasu, ale do grona wystawców cały czas dołączają kolejne firmy. Miło nam poinformować, że wśród przyszłorocznych wystawców zaprezentuje się jeden z liderów branży Blachy Pruszyński.
18 października 2022
Chcesz wziąć udział w branżowym konkursie DACH MASTERS i zgarnąć atrakcyjne nagrody warte kilkadziesiąt tysięcy złotych? Już dziś możesz przystąpić do zabawy i zgłosić się do udziału w konkursie w jednej z trzech kategorii: dekarstwo, blacharstwo i ciesielstwo.
15 października 2022
Blachotrapez jest liderem branży pokryć dachowych oraz pionierem wielu nowych rozwiązań. Ta uznana nie tylko w Polsce ale i Europie marka została właśnie sponsorem strategicznym II Kongresu i Targów Dekarzy, Blacharzy, Cieśli DACH FORUM.
06 października 2022
JOUANEL Industrie to francuski producent wysokiej jakości maszyn blacharskich. Swoją ofertę produktów kieruje do firm dekarskich i zakładów obróbki blachy, odpowiadając potrzebom rynku.
29 września 2022
Koncern ITW Inc. jest producentem zaawansowanej technologii przemysłowej. Przedsiębiorstwo składa się z 600 spółek partnerskich mieszczących się w 57 krajach na całym świecie. Fachowcy ITW rozwijają dziesiątki produktów technologicznych oraz systemów specjalistycznych, które są następnie wprowadzane na rynki przez partnerów oraz klientów firmy.
19 września 2022
Do 31 października na stronie internetowej Targów Kielce dostępne są bilety w promocyjnej cenie 49zł na dwa dni targów DACH FORUM! W puli są także bilety uprawiające do udziału w oficjalnym bankiecie i koncercie w cenie 280zł.
08 września 2022
PREFA od 75 lat zajmuje się projektowaniem, produkcją oraz sprzedażą kompletnych systemów dachowych i elewacyjnych z aluminium. Austriacka firma od lat cieszy się najwyższym uznaniem w całej Europie.
19 lipca 2022
Kongres i Targi Dekarzy, Blacharzy, Cieśli DACH FORUM to największe zgromadzenie wykonawców pokryć dachowych w Polsce. Jeśli chcesz być jego częścią, pokaż swoje produkty pracownikom branży i już dziś zgłoś się do najbliższej edycji wydarzenia!

Reklama

SPONSOR STRATEGICZNY
PATRONAT HONOROWY
SPONSOR ZŁOTY
SPONSOR SREBRNY
PATRON MERYTORYCZNY
Partnerzy medialni
14-15.01.2023
    14-15.01.2023