DACH FORUM (5-6.03.2022)

Kongres i Targi Dekarzy, Blacharzy, Cieśli DACH FORUM

Prelegenci

Dariusz-NOWICKI.JPG
Mistrz Dekarski, Członek komisji egzaminacyjnej, Biegły sądowy
Aleksander-Klembokowski.jpeg
Założyciel i główny projektant pracowni projektowej OLSEN Członek PZITB oraz PIIB
Krzysztof-PATOKA.jpg
Rzeczoznawca SITPMB/NOT, członek PSD oraz DAFA
Igor-Pilutkiewicz.jpg
Człowiek wielu talentów, marketing manager w RHEINZINK
Piotr-Len.jpg
Inżynier budownictwa, doradca techniczny Dietrich's Polska
20220207-060828.jpg
Mistrz blacharstwa, instruktor - doradca techniczny w firmie Prefa, członek PSD
Michal-Sadko.jpg
Akademia Ciesielstwa - Ciesielstwo Polskie, Mistrz ciesielstwa, dekarstwa i blacharstwa
Maciej-metalManiak-Parcelewski.jpg
Mistrz Blacharstwa
lukasz-dominikowski.jpeg
Twórca aplikacji Saas beTimes.pl Autor bloga, vloga i podcastów na temat produktywność, marketingu i sprzedaży

Fachowcy branży pokryć dachowych dopisali podczas targów Dach Forum!

dach-forum-2022-galeria-01.jpg [234.12 KB] Sukcesem zakończył się pierwszy Kongres i Targi Dekarzy, Blacharzy, Cieśli Dach Forum, który odbył się w weekend 5-6 marca br. w Targach Kielce. Duża liczba odwiedzających, a wśród nich wielu specjalistów zajmujących się pokryciami dachowymi, pojawiła się w halach wystawienniczych kieleckiego ośrodka, by na żywo porozmawiać z kolegami po fachu i wziąć udział w wielu wartościowych pokazach, warsztatach i prelekcjach.

Bogaty program kongresu i targów!

Dwa dni ciekawych prelekcji, warsztatów, spotkań branżowych i szkoleń. Czterdziestu pięciu wystawców w jednym miejscu. Najlepsi specjaliści branży pokryć dachowych – tak w wielkim skrócie wyglądały targi Dach Forum.

Cieszę się, że najwięksi specjaliści branży pojawili się u nas w Targach Kielce, by wymienić się cennym doświadczeniem, porozmawiać o najnowszych technologiach oraz podzielić się wiedzą podczas licznych prelekcji. Jestem przekonana, że pierwsze tego typu spotkanie w Polsce pokaże, że branża pokryć dachowych potrzebuje miejsca do rozmów i spotkań biznesowych, które przełożą się na rozwój tego sektora. Liczę, że debiutujące w kalendarzu Targów Kielce wydarzenie zachęci kolejnych przedstawicieli branży do uczestnictwa i z roku na rok społeczność targów Dach Forum będzie rosła w siłę, czego Państwu i sobie serdecznie życzę – tak wszystkich uczestników i gości przywitała Wiceprezes Zarządu Targów Kielce Bożena Staniak.

dach-forum-2022 Rywalizacja i walka o nagrody w konkursie DACH MASTERS!

Przez dwa dni uczestnicy konkursu Dach Masters mierzyli się z zadaniami, jakie na nich czekały w każdej z trzech kategorii: Dekarstwo, Blacharstwo, Ciesielstwo. Pod czujnym okiem członków Komisji Konkursowej przygotowywali pokrycia makiety dachu, pokrycia makiety dachu w technice podwójnego rąbka stojącego i konstrukcje dachu metodą prefabrykacji. Rywalizacja o nagrody ufundowane przez sponsorów konkursu, firmy: Milwaukee i CB S.A. oraz partnera strategicznego, firmę Blachy Pruszyński, zakończyła się drugiego dnia targów. Podczas uroczystej gali konkursu wręczono dyplomy, przygotowane zestawy upominków i wyróżnienia dla wszystkich uczestników.

Duża dawka fachowej wiedzy podczas branżowych prelekcji!

Świetnym uzupełnieniem oferty wystawców debiutującego w Targach Kielce DACH FORUM były merytoryczne prelekcje prezentowane przez branżowych specjalistów. Poruszali oni rozmaitą tematykę, od prawa budowlanego, przez techniki wykonywania konstrukcji dachowych, najczęściej popełniane błędy w pracach konstrukcyjnych, po prawidłową wentylację dachów ważną w procach energooszczędności. Prelekcje cieszyły się wysoką frekwencją, ale także ciekawymi prezentacjami, które gromadziły sporą grupę zainteresowanych.

Mariusz Pudzianowski gościem targów Dach Forum!

Jednym z gości, którzy pojawili się pierwszego dnia kongresu i targów był Mariusz Pudzianowski, ambasador firmy Blachy Pruszyński – partnera strategicznego targów Dach Forum. Były strongman, a obecnie zawodnik MMA pojawił się na stoisku firmy Pruszyński, gdzie rozmawiał z uczestnikami, robił pamiątkowe zdjęcia i składał autografy.

dach-forum-2022 Liczne pokazy i warsztaty wartością targów!

Na entuzjastów pokazów "na żywo" czekały prezentacje odbywające się na wielu stoiskach. Jedną z nich, o prefabrykacji dachów, nowoczesnych metodach liczenia i trasowania więźby dachowej i wpływu połączeń ciesielskich na statykę konstrukcji budynku prowadził Michał Sadko z Akademii Ciesielstwa – współorganizator wydarzenia. Stoiska wystawców i odbywające się na nich pokazy i warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników największego spotkania branży pokryć dachowych w Polsce.

- Cieszę się, że wreszcie zorganizowano wydarzenie, które w jednym miejscu skupia najlepszych specjalistów branży. Patrząc na program i bogatą ofertę wystawców, widzę duży potencjał tej imprezy. Sam miałem możliwość wziąć udział w kilku warsztatach i prelekcjach, które na pewno będą pomocne w codziennej pracy - zakończył Pan Mirek, jeden z dekarzy obecny na targach.

 Na kolejną odsłonę Kongresu i Targów Dekarzy, Blacharzy, Cieśli Dach Forum zapraszamy w 2023 roku.

 

 

 

Reklama

Aktualności
24 maja 2022
W dobie influenserów, youtuberów i tiktokerów słowo dekarz brzmi co najmniej dziwnie, by nie powiedzieć obco. Dzisiejsza młodzież zapytana o zawód dekarza wzrusza ramionami i czeka na wyjaśnienie. Dopiero po usłyszeniu, że owy dekarz to rzemieślnik zajmujący się pokrywaniem i naprawianiem dachów, konsternacja widoczna na ich twarzach znika. Podobnie rzecz ma się z cieślami.
07 marca 2022
Sukcesem zakończył się pierwszy Kongres i Targi Dekarzy, Blacharzy, Cieśli Dach Forum, który odbył się w weekend 5-6 marca br. w Targach Kielce. Duża liczba odwiedzających, a wśród nich wielu specjalistów zajmujących się pokryciami dachowymi, pojawiła się w halach wystawienniczych kieleckiego ośrodka, by na żywo porozmawiać z kolegami po fachu i wziąć udział w wielu wartościowych pokazach, warsztatach i prelekcjach.
06 marca 2022
Kolejne ciekawe prelekcje, wartościowe szkolenia, pokazy rzemiosła oraz rozstrzygnięcie konkursu Dach Masters - tak w wielkim skrócie można podsumować drugi dzień Kongresu i Targów Dekarzy, Blacharzy, Cieśli Dach Forum.
06 marca 2022
Uroczysta gala i wręczenie nagród odbyło się podczas Kongresu i Targów Dekarzy, Blacharzy, Cieśli DACH FORUM 2022
06 marca 2022
W programie drugiego dnia zaplanowano m.in. pokaz prefabrykacji konstrukcji drewnianych i rzemiosła blacharskiego
05 marca 2022
Sukcesem zakończył się pierwszy dzień Kongresu i Targów Dekarzy, Blacharzy, Cieśli Dach Forum. Duża liczba odwiedzających, a wśród nich wielu specjalistów zajmujących się pokryciami dachowymi, pojawiła się w Targach Kielce by na żywo porozmawiać z kolegami po fachu i wziąć udział w wielu wartościowych pokazach, warsztatach i prelekcjach.
05 marca 2022
Świetnym uzupełnieniem oferty wystawców debiutującego w Targach Kielce DACH FORUM były merytoryczne prelekcje prezentowane przez branżowych specjalistów przez cały pierwszy dzień wydarzenia na scenie w hali E.
05 marca 2022
Dwa dni ciekawych prelekcji, spotkań branżowych i szkoleń. Czterdziestu pięciu wystawców w jednym miejscu. Najwięksi specjaliści branży pokryć dachowych – tak w wielkim skrócie wyglądają Kongres i Targi Dekarzy, Blacharzy, Cieśli Dach Forum, które właśnie wystartowały w Targach Kielce.
03 marca 2022
Firma Pruszyński Sp. z o. o., partner strategiczny Kongresu i Targów Dekarzy, Blacharzy, Cieśli DACH FORUM, ufunduje voucher o wartości 530zł na szkolenie dla wszystkich uczestników II etapu konkursu DACH MASTERS.
02 marca 2022
Bawarska firma Bogen, którego generalnym partnerem w Polsce są Dachy Bawarii, jest obecnie największym dostawcą łupka naturalnego w Polsce i głównym partnerem firmy Cupa Pizarras, największego na świecie producenta i dostawcy łupka naturalnego.
01 marca 2022
Jeśli jeszcze nie zdecydowaliście o zakupie biletu na targi Dach Forum, a chcecie ominąć kolejki do kasy, nie warto czekać. Internetowa sprzedaż wejściówek kończy się w piątek o godzinie 14.00. Zakup biletów będzie możliwy w dniu imprezy w kasach Targów Kielce.
28 lutego 2022
Poznaliśmy listę osób, które zakwalifikowały się do drugiego etapu konkursu organizowanego w ramach targów Dach Forum. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach: dekarstwo, blacharstwo, ciesielstwo.
24 lutego 2022
SunRoof – dach zintegrowany z ogniwami fotowoltaicznymi został stworzony wspólnie z najbardziej odważnymi innowatorami i specjalistami od dachów solarnych. SunRoof zastępuje tradycyjny dach.
23 lutego 2022
Firma Windex jest wiodącym dostawcą nowych i używanych podestów ruchomych, żurawi ciesielsko-dekarskich, a także usług serwisowych obejmujących te grupy urządzeń.
23 lutego 2022
PREFA od 70 lat zajmuje się projektowaniem, produkcją oraz sprzedażą systemów dachowych i elewacyjnych z aluminium, ciesząc się przy tym najwyższym uznaniem w całej Europie.
22 lutego 2022
Festool to międzynarodowy lider wśród producentów profesjonalnych elektronarzędzi m.in. dla montażystów, stolarzy, cieśli i dekarzy. Firma Festool dostarcza narzędzia ułatwiające pracę oraz zwiększające jej jakość i wydajność.
21 lutego 2022
Firma Pruszyński Sp. z o. o. to obecnie największy polski producent stalowych pokryć dachowych oraz systemów elewacyjnych. Ta uznana nie tylko w Polsce ale i Europie marka została właśnie partnerem strategicznym Kongresu i Targów Dekarzy, Blacharzy, Cieśli DACH FORUM.
17 lutego 2022
Jeśli zbierzesz grupę co najmniej 10 osób, które wezmą udział w pierwszym Kongresie i Targach Dekarzy, Blacharzy, Cieśli DACH FORUM pojedynczy bilet wyniesie Was tylko 59 PLN na jeden dzień lub 78 PLN na dwa dni targów.
16 lutego 2022
CB S.A. czołowy polski dystrybutor specjalistycznych materiałów budowlanych oraz właściciel marek Corotop®, Secco® i Rednet® został srebrnym sponsorem konkursu DACH MASTERS organizowanego w ramach Kongresu i Targów Dekarzy, Blacharzy, Cieśli DACH FORUM.
15 lutego 2022
Międzynarodowa firma MILWAUKEE®, ciesząca się uznaniem i renomą wśród użytkowników elektronarzędzi na całym świecie, została sponsorem generalnym konkursu DACH MASTERS organizowanego w ramach pierwszego Kongresu i Targów Dekarzy, Blacharzy, Cieśli DACH FORUM .
14 lutego 2022
Założona w 2006 roku kielecka firma KrisMar oferuje swoim klientom kompleksowe, innowacyjne rozwiązania oraz profesjonalne doradztwo w zakresie sprzedawanych produktów, które zapewniają bezpieczeństwo, wysoki komfort użytkowania oraz najwyższe standardy na rynku.
11 lutego 2022
Europanels to wiodący producent specjalizowanych systemów ścian i dachów z płyt warstwowych i izolacyjnych z pianką PU przeznaczonych dla Agrobudownictwa. Produkty firmy zostały dwukrotnie nagrodzone Złotymi Medalami na Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej AGROTECH.
09 lutego 2022
Firma PREBENA od ponad 50 lat projektuje i produkuje narzędzia pneumatyczne do wbijania elementów złącznych, jak również łączniki – amunicję niezbędną do pracy z tymi urządzeniami – czyli gwoździe, zszywki i sztyfty.
08 lutego 2022
DACH MASTERS to wyjątkowy konkurs branżowy skierowany do dekarzy, blacharzy i cieśli, którzy chcieliby zaprezentować swoje umiejętności nieco szerszemu gronu odbiorców. Aby wziąć udział w rywalizacji i powalczyć o atrakcyjne nagrody, należy przejść przez dwa etapy, które wyłonią zwycięzców w każdej z trzech kategorii: DEKARSTWO, BLACHARSTWO i CIESIELSTWO.
07 lutego 2022
Adam Heryk jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy. Od 1989 roku z powodzeniem prowadzi własną firmę, w której zajmuje się głównie obiektami sakralnymi. Od 2000 roku prowadzi szkolenia dekarzy i blacharzy, wprowadzając na rynek nowe pokolenia specjalistów pokryć dachowych. Jest doradcą technicznym w firmie PREFA i uznanym autorytetem w branży.
03 lutego 2022
Pokrycie dachowe Ekoternit produkowane jest z recyklingowego plastiku. Materiał ten w procesie produkcji jest wzbogacany o dodatki, które zapewniają stałość kolorów, długą żywotność i ochronę przed działaniem promieniowania UV. Dzięki temu charakteryzuje się dużą odpornością zarówno na warunki atmosferyczne, jak i na możliwość uszkodzeń mechanicznych. Do zalet Ekoternitu należy szczególnie odporność na wahania temperatury, na tworzenie się mchu, bezobsługowość, niski ciężar i atrakcyjna cena.
01 lutego 2022
Firma VELUX od ponad 30 lat dba o komfort na polskich poddaszach budując zaufanie swoich klientów. Jest światowym liderem na rynku okien dachowych i jedną z najbardziej cenionych marek na rynku materiałów budowlanych w Polsce. Produkty VELUX utożsamiane są z wysoką jakością, trwałością, energooszczędnością i wygodą użytkowania. Firma od lat promuje zdrowe i zrównoważone budownictwo. Stale inwestuje i rozwija produkcję w Polsce.
31 stycznia 2022
Rodzinna firma Prod-Masz należy do grona liderów rynku w dziedzinie maszyn blacharskich. W swojej ofercie posiada m.in. modele zaginarek i giętarek, które od lat spełniają indywidualne oczekiwania klientów. Główny nacisk kładziony jest na funkcjonalność oraz solidne i trwałe wykonanie, nie zapominając przy tym o zadowoleniu klientów.
26 stycznia 2022
Tylko do 31 stycznia na stronie internetowej Targów Kielce dostępne są bilety w promocyjnej cenie 99zł na dwa dni targów DACH FORUM! W puli są także bilety PREMIUM w cenie 349zł, które dodatkowo zawierają możliwość uczestnictwa w branżowym bankiecie pierwszego dnia imprezy.
24 stycznia 2022
Jak zbudować swoją pozycję na rynku? Jak zwiększyć przychody ze sprzedaży online? Jak zrobić skuteczną kampanię sprzedażową? Na te i wiele innych pytań znajdziemy odpowiedzi podczas prelekcji Łukasza Dominikowskiego na Targach DachForum.
21 stycznia 2022
Firma ROOTBD już od kilkunastu lat z powodzeniem działa na rynku płyt drewnopochodnych. Wraz z jego rozwojem zwiększa się także oferta produktowa, w której aktualnie można znaleźć nie tylko płyty OSB, Durelis, wiórowe, twarde, ale i wszelkie materiały do budowy ekologicznego, energooszczędnego domu z drewna.
20 stycznia 2022
Ponad 20-letnie doświadczenie w branży ciesielsko-dekarskiej, tysiące zrealizowanych inwestycji i zadowolonych klientów, nowoczesny sprzęt, najwyższa jakość materiałów oraz wyszkolone ekipy montażowe to najmocniejsze strony przedsiębiorstwa.
05 stycznia 2022
Już od dzisiaj można nabyć bilety na targi poświęcone zagadnieniom związanym wyłącznie z budową dachów - jedyne tego typu wydarzenie w Polsce!
05 stycznia 2022
Z szeroką ofertą elektronarzędzi, akcesoriów, środków ochrony indywidualnej oraz innych produktów firmy MILWAUKEE® będzie można zapoznać się już od 5 do 6 marca 2022 roku podczas targów Dach Forum.
04 stycznia 2022
Kilkadziesiąt projektów budowlano-konstrukcyjnych różnego rodzaju: począwszy od budynków mieszkalnych, przez lokale usługowe, aż po obiekty przemysłowe – to tylko część dotychczasowych realizacji biura projektowego Olsen. Z ofertą firmy będzie można zapoznać się już od 5 do 6 marca 2022 roku podczas targów Dach Forum.
21 grudnia 2021
Jednym z Wystawców targów Dach Forum jest B.Pro Fastening – oferująca profesjonalne techniki połączeń dla budownictwa. Oferta firmy skierowana jest m.in. dla cieśli, dekarzy, zbrojarzy i parkieciarzy.
15 grudnia 2021
Firma z 90-letnią historią jednym z Wystawców targów DachForum. W ofercie przedsiębiorstwa znajdują się najwyższej jakości elektronarzędzia i akcesoria wykorzystywane m.in. w ciesielstwie.
15 grudnia 2021
Do grona Wystawców Kongresu i Targów Dekarzy, Blacharzy, Cieśli dołączyła firma PIASTEK, świadcząca kompleksowe usługi w zakresie blacharstwa budowlanego oraz dekarstwa.
15 grudnia 2021
Jednym z Wystawców Kongresu i Targów Dekarzy, Blacharzy, Cieśli DachForum jest firma Roto Okna Dachowe - renomowany producent okien dachowych, wyłazów, markiz i rolet na okna dachowe oraz schodów strychowych.
15 grudnia 2021
Merytoryczne spotkania ze specjalistami z branży dostarczą uczestnikom DachForum cennych wartości edukacyjnych. Umożliwią również poznanie i zrozumienie technik wykorzystywanych w procesie powstawania pokryć dachowych. Jednym z takich spotkań będą warsztaty organizowane przez Akademię Ciesielstwa.
06 grudnia 2021
Podczas targów DachForum zaplanowno spotkanie z Igorem Pilutkiewiczem dot. prac blacharskich. Wśród omawianych zagadnień pojawią się tematy dot. m.in. doboru blachy, sposobów łączenia blachy oraz jej przechowywania i transportu.
06 grudnia 2021
Opracowanie dobrego projektu konstrukcyjnego wymaga odpowiedniej współpracy na linii projektant – wykonawca. O tym, jakie elementy powinien zawierać taki projekt, dowiemy się podczas prelekcji zaplanowanej w ramach Kongresu i Targów Dekarzy, Blacharzy, Cieśli DachForum.
06 grudnia 2021
Kongres i Targi DachForum to okazja do spotkania z branżowymi ekspertami oraz poznania tajników sztuki dekarskiej, blacharskiej i ciesielskiej. Nie zabraknie zagadnień dot. prawa budowlanego.
02 grudnia 2021
Jednym z merytorycznych wystąpień zaplanowanych podczas Kongresu i Targów Dekarzy, Blacharzy, Cieśli – DachForum jest spotkanie z Krzysztofem Patokiem dot. wentylacji dachów.
30 listopada 2021
Podczas spotkania grupy zadaniowej Kongresu i Targów Dekarzy, Blacharzy, Cieśli DachForum omówiono najważniejsze zagadnienia dot. organizacji wydarzenia.
25 listopada 2021
Podpisanie umowy między Targami Kielce, a Akademią Ciesielstwa zainaugurowało współpracę dot. organizacji nowych targów skierowanych dla dekarzy, blacharzy i cieśli. Spotkanie odbyło się 23 listopada 2021 roku.
PATRONAT MEDIALNY
PATRONAT HONOROWY
PARTNER STRATEGICZNY
SPONSOR GENERALNY KONKURSU DACH MASTERS
SPONSOR SREBRNY KONKURSU DACH MASTERS
5-6.03.2022
Godziny otwarcia
 • 05 III 2022
  09:00 - 17:00
 • 06 III 2022
  09:00 - 16:00
  5-6.03.2022
  Godziny otwarcia
  • 05 III 2022
   09:00 - 17:00
  • 06 III 2022
   09:00 - 16:00