Kielce Slow Life-AGROTRAVEL & ACTIVE LIFE (30.11-1.12.2019)

XI Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Aktywnej AGROTRAVEL & ACTIVE LIFE

agrotravel-2016-galeria-06.jpg [175.47 KB] AGROTRAVEL & ACTIVE LIFE – wypoczynek i regionalne przysmaki

Zeszłoroczna edycja Agrotravel&Active Life w Targach Kielce odbyła się w ramach wydarzenia Kielce Slow Life od 30 listopada do 1 grudnia. Gościem specjalnym była Mela Koteluk.

W dwudniowym przedsięwzięciu wzięło udział blisko 5 000 miłośników zdrowego stylu życia, w tym lokalnych przysmaków i sielskiego wypoczynku.

Podczas imprezy można było zapoznać się z bogatą ofertą agro-wczasów czy spróbować oryginalnych potraw regionalnych. Nie zabrakło także folklorystycznych strojów, tańca
i muzyki z różnych zakątków świata
. Zaprezentowano też atrakcyjne formy relaksu na łonie natury.

Agrotravel & Active Life to idealna okazja do nawiązywania cennych kontaktów pomiędzy przedsiębiorcami a potencjalnymi partnerami. Podczas każdej edycji przedsięwzięcia zawierane są biznesowe relacje, których efektem jest rozwój markowych i sieciowych produktów turystyki wiejskiej.

Organizowane w Targach Kielce wydarzenie to także ogromna dawka specjalistycznej wiedzy. Podczas przedsięwzięcia odbyło się wiele ciekawych spotkań, konferencji, prelekcji oraz paneli dyskusyjnych. Ich wiodącym tematem był rozwój turystycznych marek oraz certyfikacja produktów regionalnych. Organizatorem merytorycznej strony wydarzeń konferencyjnych była Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego.

Partnerskim regionem tegorocznej edycji targów Agrotravel&Active Life była austriacka Styria. Roztańczony i rozśpiewany zespół Trachtenverein Rossecker ukazał swój niezwykle barwny i folklorystyczny charakter oraz nietuzinkowe stroje.

Dla wielbicieli yogi oraz dla tych, którzy chcieliby dopiero rozpocząć przygodę z tą duchowo-sportową dyscypliną, przygotowane zostały warsztaty, podczas których instruktorzy zaprezentowali, jak odpowiednio balansować oddechem w połączeniu z ruchem ciała
i stanem umysłu
. To świat relaksu i wyciszenia, w który uczestników warsztatów zabrała Iwona Wenta.

Oprócz klasycznej yogi, kilkukrotnie odbyły się także akrobatyczne pokazy aerial yogi zaprezentowane przez Weronikę Bekier. To dyscyplina, która pozwala na oderwanie się od ziemi. Figury prezentowane są za pomocą hamaka (wertykalnej chusty) podwieszonego przy suficie. To niesamowicie widowiskowy pokaz, który w pełni odbywał się w powietrzu.

Sześciokrotny rekordzista Guinnessa, dwukrotny półfinalista programu Mam Talent
– Krystian Herba
zaprezentował wiele wyjątkowych akrobacji rowerowych i tym samym zachwycił publiczność. Krystian jest polskim pionierem w wielu wykonywanych trikach, to dodatkowo zwiększa atrakcyjność jego pokazów. Ma na swoim koncie ponad 1 000 występów w 20 krajach na 4 kontynentach, co czyni go jednym z najbardziej światowych polskich zawodników.

Powierzchnia wystawiennicza podczas wydarzenia wyniosła blisko 3 000 m2.

30.11-1.12.2019
    30.11-1.12.2019