AGROTECH (18-20.03.2022)

XXVII Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH

Targi rolnicze Agrotech 2022 ważnym punktem w rozwoju gospodarki

maszyny rolnicze na targach agrotech 27. Edycję targów rolniczych Agrotech jak co roku odwiedziły firmy rolnicze z całego świata, prezentujące ciągniki, kombajny, maszyny sadownicze, silosy zbożowe, nawozy czy środki uprawy rolnej. Wydarzenie odbiło się sporym echem w branży rolniczej.

W ciągu trzech dni targi Agrotech odwiedziło prawie 50 tys. zwiedzających. W 9 halach wystawiło się 350 firm z 11 krajów, w tym z Austrii, Czech, USA, czy Włoch, zajmując 30 tys. mkw. powierzchni wystawienniczej. Na targach obecni byli m. in. John Deere i Case z USA, Zetor z Czech, czy McCormick z Włoch. Była też silna reprezentacja Polski, w tym: Kabat, SaMASZ, Stomil Sanok, Horpol i wiele innych.

Na tegorocznym Agrotechu premierę miały: autonomiczny robot rolniczy ROBOTTI 150D duńskiej firmy Agrointelli i nowy ciągnik T7 HD od firmy New Holland, która swoją drogą zajął w tym roku całą halę wystawienniczą G. Mercedes Benz z kolei zaprezentował nową wersję swojej flagowej maszyny rolniczej – Unimoga.

Targi Kielce bez obostrzeń

Od 1 marca na terenie całej Polski zostały zniesione limity i ograniczenia epidemiczne dotyczące przestrzeni targowych. Prezes Targów Kielce, Andrzej Mochoń uważa to za bardzo dobry znak dla rozwoju imprez targowych, także w Kielcach.

– Ważną informacją jest oczywiście zniesienie obostrzeń covidowych w przestrzeniach targowych. Dotyczy to m. in. zniesienia ankiet epidemiologicznych, ale co ważniejsze, ograniczeń dotyczących liczby osób, które mogą przebywać w halach wystawienniczych. To pozwoli  rozwinąć skrzydła wszystkim imprezom targowych, w szczególności targom Agrotech – mówi Andrzej Mochoń.

Rolnictwo kluczowe dla gospodarki

targi rolnicze agrotech w kielcach Pierwszego dnia targi odwiedził Krzysztof Ciecióra, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. – Żywność jest priorytetem i należy się na niej skupić. To wymaga też zaopiekowaniem się rolnikami, zarówno dużymi, jak i małymi przedsiębiorstwami – stwierdził podsekretarz Krzysztof Ciecióra. – Stabilna sytuacja w rolnictwie wymaga przekonfigurowania łańcuchów dostaw. Kieleckie targi mają więc absolutnie zasadnicze znaczenie dla uzyskania tego celu. Sam, jako rolnik często bywałem na Agrotechu, gdzie mogłem przetestować sprzęt i dokonać odpowiedniej decyzji zakupowej.

Targi Agrotech to nie tylko przestrzeń handlowa, ale także centrum edukacyjne. Jak co roku na kieleckich targach rolniczych odbywają się szkolenia i prelekcje organizowane zarówno przez prywatne firmy, jak i oficjalne instytucje, dzięki którym rolnicy mogą zdobywać potrzebną dla rozwoju swoich umiejętności wiedzę. W trakcie Agrotechu odbyły się między innymi: Olimpiada Młodych Producentów Rolnych 2022 i Spotkanie Świętokrzyskiej Izby Rolniczej.

Agrotech wyjątkowo medialny

Drugiego dnia Agrotechu odbyło się spotkanie influenserów związanych z branżą rolniczą. Na spotkaniu, w którym uczestniczyła ponad setka zwiedzających o rolnictwie opowiadali youtuberzy Arek "Perqins" Zając, Mateusz "MAtheo780" Misiak i zwycięzca programu "Farma" Kuba Wojnowski. Po spotkaniu fani mogli porozmawiać z gośćmi i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

Targi Agrotech od zawsze były wydarzeniem także medialnym, przyciągającym uwagę dziennikarzy z całego kraju. Swoje stałe studio miała m. in. telewizja TVP, gdzie realizowane były programy Agrobiznes, Tydzień i Wyprodukowano w Polsce. Radio Kielce z kolei relacjonowało na żywo przebieg targów z mobilnego studia transmisyjnego.

Nagrody na Agrotechu

Popołudnie pierwszego dnia wystaw upłynęło pod znakiem uroczystej gali wręczenia nagród 27. Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH oraz 21. Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO.

agrotech przyciąga tłumy rolników Komisja konkursu o złoty medal Targów AGROTECH, pod przewodnictwem dyrektora oddziału Warszawa Instytutu Technologiczno-Przyrodniczego, Państwowy Instytut Badawczy w Falentach dra inż. Andrzeja Seligi przyznała cztery wyróżnienia oraz dziewięć złotych medali dla najlepszych produktów prezentowanych podczas targów. Podsekretarz Krzysztof Ciecióra wręczył Puchar Wiceprezesa Rady Ministrów Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka. Wyróżnione zostały produkty prezentowane na targach LAS-EXPO. Emocje wzbudziły nagrody TOP DESIGN przyznawane za atrakcyjny i nowoczesny sposób prezentacji stoiska targowego.

Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego dr Aleksandrę Hadzik wręczyła dyplomy oraz statuetki DOBROSŁAW symbolizującej Sławę producentom dbającym o bezpieczeństwo pracy rolników.

Podczas gali wręczono także Grand Brix przyznawane przez wszystkie Grupy Producenckie zrzeszające producentów pomidorów gruntowych, przez rolników indywidualnych oraz BASF Polska wraz z wchodzącą w skład BASF marką nasienną Nunhems. 

Magdalena Borowiec-Wieczorek Prezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Naukowo – Technicznego Inżynierów i Techników Rolnictwa, wręczyła statuetki AGROIMPULS dla zespołu konstruktorów oraz producenta za innowacyjne rozwiązanie techniczne i podjęcie się jego wdrożenia. Wiktora Szmulewicza – Prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych, który wręczył Puchar Rady.

Na zakończenie wręczone zostały nagrody dla laureatów I edycji Pucharu Polski Szkół Średnich w Rolnictwie Precyzyjnym.

Aktualności
19 marca 2022
Popołudnie pierwszego dnia wystaw upłynęło pod znakiem uroczystej gali wręczenia nagród 27. Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH oraz 21. Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO.
19 marca 2022
Arek "Perqins" Zając, Mateusz "MAtheo780" Misiak i zwycięzca programu "Farma" Kuba Wojnowski byli gośćmi tegorocznego Agrotechu. Panowie spotkali się z fanami drugiego dnia targów.
19 marca 2022
Tłumy zwiedzających od rana ustawiały się przy bramkach wejściowych Targów Kielce. Tak wygląda rozpoczęcie drugiego dnia targów Agrotech.
18 marca 2022
Krzysztof Ciecióra – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odniósł się do aktualnej sytuacji na rynkach rolnych, w kontekście konfliktu zbrojnego w Ukrainie. Zarząd Targów Kielce zaznaczył, że kluczowa w tej sytuacji jest organizacja imprez targowych.
18 marca 2022
Trwa pierwszy dzień targów techniki rolniczej Agrotech 2022. Jak co roku targi skupiają najważniejszych producentów i dystrybutorów sprzętu rolniczego z Polski i świata.
18 marca 2022
Aż siedemdziesięciu laureatów wojewódzkich eliminacji bierze udział w 39. Finale Krajowym Olimpiady Młodych Producentów Rolnych w ramach Targów AGROTECH. Uczestnicy testu sprawdzają swoją wiedzę oraz umiejętności w częściach pisemnej i praktycznej.
17 marca 2022
Bloki prefabrykowane Wall Block to idealna alternatywa dla popularnie stosowanych murów oporowych. Z ogromem ich zalet przedstawiciele branży rolniczej będą mogli się zapoznać na stoisku ZF-36 podczas XXVI Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH.
14 marca 2022
Rolnictwo precyzyjne to jeden z najciekawszych modeli prowadzenia nowoczesnego gospodarstwa. W tym wpisie opiszemy kluczowe korzyści, jakie niesie ze sobą tzw. smart farming.
11 marca 2022
Polski producent lamp dla rolnictwa i motoryzacji Horpol dołącza do listy wystawców na międzynarodowych targach AGROTECH 2022 w Kielcach.
10 marca 2022
Zwycięzca programu „Farma” - Kuba Wojnowski oraz youtuberzy Perqins i Matheo780 odwiedzą tegoroczne targi rolnicze Agrotech w Targach Kielce. Będzie można spotkać się z nimi drugiego dnia imprezy.
09 marca 2022
Polski dystrybutor Vantage Polska zaprezentuje na Agrotechu 2022 swoją robota rolniczego ROBOTTI 150D duńskiej firma Agrointelli.
08 marca 2022
Maszyny rolnicze firmy MORESIL i Geringhoff pojawią się na tegorocznej wystawie Agrotech 2022. Dystrybutorem sprzętu na Polskę jest firma RolmaszPOL.
07 marca 2022
Na tegorocznych targach Agrotech w Kielcach firma SaMASZ zaprezentuje maszyny do zbioru zielonek – kosiarki i przetrząsacze, a także maszyny komunalne – ramiona wysięgnikowe i głowice koszące.
04 marca 2022
Ciągniki firmy New Holland nie tylko pojawią się na tegorocznym Agrotechu, ale wręcz zajmą całą halę wystawienniczą. Pojawi się sporo nowości.
03 marca 2022
Uprzejmie informujemy, że od najbliższego wydarzenia nie prosimy uczestników wydarzeń odbywających się w Targi Kielce o wypełnianie i składanie do Targów Kielce ankiet epidemiologicznych.
28 lutego 2022
Stomil Sanok Dystrybucja wystawi podczas tegorocznych targów Agrotech 2022 produkty z linii Harvest Belts i Garden Belts.
24 lutego 2022
Oferta maszyn zielonkowych oraz nowinki technologiczne pojawią się na stoisku firmy SaMASZ. To już kolejna polska firma, która wystawi się na tegorocznych targach rolniczych AGROTECH 2022.
11 lutego 2022
Polski producent opon rolniczych i przemysłowych - firma Kabat będzie jednym z wystawców na tegorocznej edycji targów Agrotech, w Targach Kielce.
10 lutego 2022
Zetor, SIP czy AGCO to niektóre z międzynarodowych koncernów, których ofertę będzie można poznać na tegorocznych Targach Rolniczych AGROTECH w Targach Kielce. Swoją obecność potwierdzili także polscy wystawcy.
01 lutego 2022
Przedsiębiorcy już teraz mogą korzystać z ulgi podatkowej na ekspansję i rozwój firm m. in. za udział w targach. Dzięki niej firmy zapłacą znacznie niższy podatek dochodowy!
Patronat
Partner
Współpraca
18-20.03.2022
Godziny otwarcia
 • 18 III 2022
  10:00 - 17:00
 • 19 III 2022
  09:00 - 16:00
 • 20 III 2022
  09:00 - 16:00
  18-20.03.2022
  Godziny otwarcia
  • 18 III 2022
   10:00 - 17:00
  • 19 III 2022
   09:00 - 16:00
  • 20 III 2022
   09:00 - 16:00