Reklama

MSPO 2017 - Nagrody i wyróżnienia

 

Nagroda PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

dla produktu najlepiej służącego podniesieniu poziomu bezpieczeństwa żołnierzy Sił Zbrojnych RP

  • Wojskowy Instytut Łączności im. Prof. Janusza Groszkowskiego – Zegrze za Urządzenie IP-Krypto (wraz ze stacjami generacji i redystrybucji danych kryptograficznych oraz oprogramowaniem do planowania, zarządzania i monitorowania)

 

Wyróżnienie  MINISTRA OBRONY NARODOWEJ:

  • Zakłady Mechaniczne "Tarnów" S.A. – Tarnów za 12,7 mm wielolufowy karabin maszynowy WLKM

 

Nagroda DEFENDER

 

  • Concept Sp. z o.o. - Bielsko-Biała za LPU Wirus 4 w wersji pojazd dalekiego rozpoznania kr. Żmija
  • LUBAWA S.A. - Ostrów Wielkopolski za UNIWERSALNY WIELKOGABARYTOWY MOBILNY MODUŁOWY HANGAR - KT SHELTER
  • Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno - Technologiczne S.A. – Warszawa za Lotniskowy Zasilacz Hydrauliczny LZH/N seria 2
  • SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. - Bielsko-Biała (lider i wystawca); Wojskowa Akademia Techniczna - Wydział Mechaniczny (konsorcjant); Wojskowy Instytut Techniki Pancernej i Samochodowej w Sulejówku (konsorcjant); Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie (konsorcjant) za Średni samochód ratowniczo gaśniczy ERGOTRUCK na podwoziu Iveco Eurocargo ML 150E28 4x4
  • Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP – Warszawa za PIAP FENIX - Lekki Robot Zwiadowczy
  • BYDGOSKIE ZAKŁADY ELEKTROMECHANICZNE "BELMA" S.A. - Białe Błota za SPPŁW TULIPAN STEROWANY PRZECIWPANCERNO PRZECIWTRANSPORTOWY ŁADUNEK WYBUCHOWY
  • INSTYTUT TECHNICZNY WOJSK LOTNICZYCH (LIDER), MSP MARCIN SZENDER, WAT, POLITECHNIKA WARSZAWSKA – Warszawa za SYSTEM ODRZUTOWYCH CELÓW POWIETRZNYCH - JET 2 (WRAZ Z WYRZUTNIĄ I NAZIEMNĄ STACJĄ KONTROLI)
  • WB Electronics S.A. - Ożarów Maz. za Uniwersalny Kalkulator Artyleryjski do Środków Ogniowych Wojsk Rakietowych i Artylerii UKART-2
  • PCO S.A. – Warszawa za ZESPÓŁ KAMER DO ZESTAWU PRZECIWLOTNICZEGO POPRAD
  • INFRAMET - Stare Babice za Stację kontrolno-pomiarową NIMAX do badań przyrządów noktowizyjnych

 

 

Nagroda Komendanta Głównego Straży Granicznej – „LAUR GRANICZNY”

  • Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP – Warszawa  za IBIS robot do działań pirotechnicznych i rozpoznania

 

Nagroda Komendanta Głównego Policji

  • LUBAWA S.A. za kamizelkę kuloodporną kamuflowaną damską Venus

  

Puchar Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych Zbrojnych za zwycięstwo w konkursie „Najlepsza prezentacja – najlepsze stoisko”

  • Inspektorat Wojsk Specjalnych
  • wyróżnienie dyplomem dla I Brygady Logistycznej

 

Nagroda Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych

  • I Regionalna Baza Logistyczna
  • Centrum Szkolenia Logistyki
  • X Brygada Logistyczna PPTK

 

Nagroda Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej

  • PCO S.A. – Warszawa za celownik modułowy DCM-1 "SZAFIR"

 

Nagroda  Prezesa Zarządu Targów Kielce

  • Advanced Protection Systems z Gdyni za SAFE SKY - Wielosensorowy system detekcji, identyfikacji i neutralizacji dronów 

 

Nagroda Specjalna Sekretarza Stanu w MON Pana Bartosza Kownackiego

  • Hanwha Land Systems za współpracę z Polskim Przemysłem Zbrojeniowym

  

Medale za aranżację stoiska targowego i sposób promocji 

 

Wyróżnienia za elegancję i styl wystąpienia targowego:

  • ARPOL Narzędzia Profesjonalne Sp. z o.o., Osielsko (D-28)
  • Bell Helicopter Textron Inc., Stany Zjednoczone (F-9)
  • COGNOR S.A. Oddział HSJ w Stalowej Woli, Stalowa Wola (D-84)
  • KONICA MINOLTA Business Solutions Polska Sp. z o.o., Warszawa (B-54)
  • MEGMAR LOGISTICS & Consulting Sp. z o.o., Kutno (D-46)
  • Norwegian Defence and Security Industries Association (FSi), Norwegia (E-24)
  • RAYTHEON CO, Stany Zjednoczone (E-35)
  • Siltec Sp. z o.o., Pruszków (E-3)
  • Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia, Zielonka (D-2)

 

Medale za nowatorski sposób aranżacji stoiska dla:

  • CENZIN Sp. z o.o., Warszawa (E-12)
  • GRIFFIN GROUP S.A. DEFENCE Sp.k., Warszawa (E-29, ZG-22)
  • Lockheed Martin Corporation, Stany Zjednoczone (E-39)
  • Otokar Otomotiv ve Savunma San. A.Ş., Turcja (G-45)
  • THALES, Francja (E-41, ZF-3)
  • UKROBORONPROM Ukrainian Defence Industry, Ukraina (D-14)

 

MEDAL  MSPO 2017 za przygotowane z rozmachem wystąpienie zbiorowe:

  • POLSKA GRUPA ZBROJENIOWA S.A., Warszawa (C-6, C-7)
  • Polskie Siły Zbrojne (hala A, TZ)

 

MEDAL  MSPO 2017 za organizację wystawy narodowej:

  • Ministerstwo Obrony Narodowej Korei Południowej, Korea Południowa (F-26)

 

 

Statuetki z okazji 25 lecia MSPO:

 

  • Bydgoskie Zakłady Elektroniczne BELMA S.A., Białe Błota (C-3)
  • CENZIN Sp. z o.o., Warszawa (E-12)
  • Fabryka Broni Łucznik - Radom Sp. z o.o., Radom (C-1)
  • Huta Stalowa Wola S.A., Stalowa Wola (C-3, ZC-3, ZC-7, ZC-6)
  • Mesko S.A., Skarżysko-Kamienna (C-1, C-3)
  • NITRO-CHEM S.A. Zakłady Chemiczne, Bydgoszcz (C-1)
  • Ośrodek Badawczo - Rozwojowy Urządzeń Mechanicznych OBRUM Sp. z o.o., Gliwice (C-4)
  • PCO S.A., Warszawa (C-4)
  • PRATT & WHITNEY RZESZÓW S.A., Rzeszów (E-44)
  • Przedsiębiorstwo Sprzętu Ochronnego Maskpol S.A., Panki (C-4)
  • Rosomak S.A., Siemianowice Śląskie (C-3, C-4, ZC-3, ZC-7, ZC-6)
  • Zakłady Mechaniczne BUMAR-ŁABĘDY S.A., Gliwice (C-3, ZC-3, ZC-7, ZC-6)
  • ZAKŁADY METALOWE DEZAMET S.A., Nowa Dęba (C-1)

 

Statuetki z okazji JUBILEUSZU firmy:

  1. (100 lat) Zakłady Mechaniczne Tarnów S.A., Tarnów (C-3, ZC-3, ZC-7, ZC-6)
  2. (90 lat) Wojskowy Instytut Techniki Pancernej i Samochodowej, Sulejówek (D-11, ZG-33)
  3. (60 lat) Mönch Publishing Group  (i 40-lecie magazynu Military Technology), Niemcy (B-101)
  4. (25 lat) Elamed Media Group, Katowice (B-78)

 

 

Statuetka z okazji 20 lat istnienia na polskim rynku dla firmy:

  1. Lockheed Martin Corporation, Stany Zjednoczone (E-39)

 

 

Nagrody dla najlepszych attache w zawodach strzeleckich, które zorganizowano pod Honorowym Patronatem Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Broni Leszka Surawskiego:

 

Kategoria – strzelanie z broni krótkiej

  1. płk Håkon Magnus LØKEN, Norwegia
  2. płk Kim Bruno PETERSEN, Dania 
  3. Płk Yalem OZPINAR, Turcja

 

Kategoria – strzelanie z broni długiej  

  1. płk Zurab KIPIANI, Gruzja
  2. mjr Micheal BERNARDO, Kanada
  3. płk Gytis KAZOKAS, Litwa