Do rozpoczęcia wydarzenia pozostało:

Jubileusze podczas targów METAL 2018

 

Rok 2018 to czas, kiedy wiele firm i instytucji polskiej branży odlewniczej obchodzi swe jubileusze. Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL 2018 w sposób naturalny łączą te okazje. Targi Kielce składają gratulacje jubilatom i życzą dalszych sukcesów.

Prosimy o zgłaszanie swoich jubileuszy, zostaną one zamieszczone w treści poniżej w szablonie:

logo firmy, nazwa, krótka informacja o firmie

 

Ponadto informacje te zostaną zamieszczone w materiałach reklamowo - promocyjnych dystrybuowanych przez targi Kielce i naszych Partnerów (media branżowe: m.in. MM Magazyn Targowy)

 

Informacje i zgłoszenia:


Agnieszka Puchalska
Specjalista ds. organizacji targów
METAL Team
tel. (+48) 413 651 446
kom. (+48) 504 842 373
e-mail: puchalska.agnieszka@targikielce.pl

 

DES-ART Jubileusz DES ART – podwójne świętowanie!

15 lat rozwoju CAE oraz 10 lat współpracy z Altair Engineering.

Bieżący rok to czas, kiedy wiele firm i instytucji polskiej branży odlewniczej obchodzi swe jubileusze. Podczas Międzynarodowych Targów Technologii dla Odlewnictwa METAL 2018 w Targach Kielcach swoją rocznicę świętuje jedna z najbardziej zaawansowanych w technologii MES (FEM) firm w Polsce, która oferuje swoje usługi w różnych branżach przemysłu – DES ART.

Rok 2018 to ważna data dla firmy DES ART z dwóch powodów.Właśnie mija dekada owocnej współpracy firmy z Altair Engineering, ale również to 15-lecie działalności spółki.

DES ART zatrudnia ponad 30 specjalistów-ekspertów z dziedziny CAD/CAE.DES ART specjalizuje się w usługach inżynierskich i pracach badawczo-rozwojowych. W obszarze zainteresowań przedsiębiorstwa znajdują się: wytrzymałość materiałów, analiza zagadnień dynamicznych, termicznych, akustycznych, zmęczeniowych, przepływu gazów i płynów, zagadnienia elektromagnetyczne i inne zjawiska fizyczne.

DES ART. Stawia duży nacisk na innowacje i prace badawczo-rozwojowe, wykonując analizy dla wyrobów prototypowych, a także współpracując z europejskimi i amerykańskimi uczelniami wyższymi, m.in. SouthWest Research Institute (Texas), Instytut National des Sciences Appliquees (Lyon), Politechniką Krakowską, Śląską, Warszawską oraz Gdańską.

Od 2003 są członkami międzynarodowej organizacji NAFEMS, zrzeszającej firmy konsultingowe zajmujące się symulacjami i obliczeniami korzystając z Metody Elementów Skończonych.

 

logo_kanthal

30 lat przedstawicielstwa firmy KANTHAL w Polsce

Podczas targów METAL 2018 w Targach Kielce swoją rocznicę świętuje szwedzki KANTHAL.

Firma KANTHAL istnieje od 1931 roku. W tym roku obchodzi 30 lat w Polsce, bowiem pierwsze oficjalne przedstawicielstwo w kraju nad Wisłą powstało w roku 1988.

Marka KANTHAL należy do Sandvik Group, grupy inżynieryjnej zajmującej się zaawansowanymi technologiami, specjalizującej się w dziedzinach takich jak ogrzewanie przemysłowe i technologia materiałów. Aktualnym dystrybutorem drutu KANTHAL w Polsce jest firma P.H. GUTEX z Warszawy, która jest niemal od początku istnienia firmy na polskim rynku (1991). GUTEX jako oficjalny dystrybutor KANTHAL w Polsce dysponuje magazynem standardowych średnic drutów i taśm, a także sprowadza na zamówienie pozostały asortyment szwedzkiej firmy. Warto wspomnieć iż w oferta sprzedaży systemów grzejnych kierowana jest do wszystkich rodzajów elektrycznych pieców przemysłowych, a sprzedaż prowadzona jest bezpośrednio przez europejskiego producenta KANTHAL.