Do rozpoczęcia wydarzenia pozostało:

metal - statuetka jubileuszowa Jubileusze podczas targów METAL 2016

 

Rok 2016 to czas, kiedy wiele firm i instytucji polskiej branży odlewniczej obchodzi swe jubileusze. Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL 2016 w sposób naturalny łączą te okazje. Targi Kielce składają gratulacje jubilatom i życzą dalszych sukcesów.

 

 

STOP 80 lat STOP

W 2016 roku 80-lecie działalności obchodzi Stowarzyszenie Techniczne Odlewników Polskich oraz Przegląd Odlewniczy. Stowarzyszenie jest cenionym partnerem i współorganizatorem Targów METAL od samego początku. Dzięki staraniom Stowarzyszenia możliwa jest skuteczna promocja polskiego odlewnictwa na arenie międzynarodowej.  

 

70 lat Instytutu Odlewnictwa

Instytut Odlewnictwa Swoje święto w 2016 obchodzi Instytut Odlewnictwa w Krakowie, który został założony 70-lat temu. Od czasu powołania do życia Instytutu jest on wiodącą w Polsce jednostką naukowo-badawczą, prowadzącą działalność na rzecz przemysłu odlewniczego. Jego osiągnięcia na polu nauki i innowacji cenione są przez światową branżę odlewniczą

 

SILUM logo 25 lat Odlewni Silum

Jubileusz 25-lecia świętuje w tym roku Odlewnia Silum z Opojowic, koło Wielunia, wieloletni Wystawca Targów METAL. Podstawowym kierunkiem działalności firmy jest produkcja odlewów ciśnieniowych, między innymi dla wielu znanych międzynarodowych marek. Odlewnia wielokrotnie była nagradzana podczas targów za produkty prezentowane w Kielcach.

 

25-lecie portalu Metale.pl

Metale Informator Przemysłu Metali – Metale.pl także obchodzi 25-lecie działalności w roku 2016. Serwis promuje wyroby i usługi przedsiębiorstw związanych z branżą metali zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami.

 

25-lecie firmy METIMPEX

METIMPEX Jubileusz 25-lecia świętuje w tym roku również firma METIMPEX, wieloletni Wystawca Targów METAL. Firma oferuje m.in. wyłożenia ogniotrwałe dla wszystkich rodzajów pieców i urządzeń, środki oddzielające, pomocnicze i pokrycia, śruty, odzież ochronną dla odlewników, automatyzacja i sterowanie procesami przygotowania masy formierskiej oraz piece indukcyjne, kadzie odlewnicze jak również kompleksowy serwis pieców indukcyjnych wszystkich producentów.

 

petrofer 20 lat firmy PETROFER-POLSKA

Jubileusz 20-lecia świętuje w tym roku forma PETROFER - POLSKA Sp. z o.o. Firma oferuje szeroką ofertę wysokiej jakości środki chemicznych dla przemysłu, w tym w szczególności dla przemysłu odlewniczego: m.in.: środki chemiczne, komponenty, smary, oleje etc.. Lider w swojej branży. Firma wielokrotnie nagradzana na targach METAL za produkty prezentowane w Kielcach.

 

10 lat firmy JS-METALS

js metals Jubileusz 10-lecia świętuje również firma JS-METALS. Podstawą działalności firmy jest produkcja stopów na bazie cyny i ołowiu.Specjalizuje się w produkcji stopów łożyskowych oraz stopów bezołowiowych nieustannie rozwijając i udoskonalając ich jakość. Oferuje spoiwa miękkie i twarde wraz z topnikami, blachy z ołowiu, anody cynowe oraz surowce z metali nieżelaznych.Zapewnia fachową i kompleksową obsługę popartą doświadczeniem i profesjonalną wiedzą techniczną. Ściśle współpracuje z Wydziałem Metali Nieżelaznych Akademii Górniczo-Hutniczej oraz z Politechniką Wrocławską. Celem firmy jest dążenie do pełnego zadowolenia klientów z jakości produktów oraz nieustanne dostosowywanie oferty do wymagań i oczekiwań klienta.

 

230 lat Kovohutě Příbram nástupnická

kovohute Kovohutě Příbram nástupnická, a.s znana firma metalurgiczna i hutnicza z Czech obchodzi w 2016 roku swój jubileusz 230-lecia! Firma istniejąca od 1786 roku, przetwarza odpady zawierające ołów (w szczególności akumulatory ołowiowe), produkuje czysty ołów i stopy ołowiu, półprodukty z ołowiu i cyny, anody, miękkie materiały lutownicze. Przetwarza również odpady, zawierające metale szlachetne oraz odpady w postaci sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

 

20-lecie Schmolz + Bickenbach Polska

schmolz+bickenbach Firma rozpoczęła swoją działalność w 1996 roku, jako kolejny oddział koncernu. Skupia on kilka zakładów produkcyjnych i jest liderem w produkcji i sprzedaży stalowych wyrobów długich ze stali jakościowych. Posiada przedstawicielstwa handlowe na całym świecie. Przez lata polski oddział stale zwiększał swój obrót jak i oferowany asortyment. Aktualnie dysponuje 3 biurami handlowymi i 2 magazynami na terenie Polski. Główny magazyn znajduje się w Mysłowicach ma ok 7000 m2, wyposażony jest w 6 suwnic, piły taśmowe, frezarki, linię do arkuszowania blach, szlifierki do prętów itp. Oferowany asortyment to stale nierdzewne, narzędziowe, jakościowe, automatowe, blachy czarne i ocynkowane.

 

odlewnia żeliwa zawiercie 130 – lecie Odlewni Żeliwa S.A w Zawierciu

Początki odlewni w Zawierciu sięgają aż do roku 1886, kiedy to Ernest Erbe założy niewielką kuźnię, a potem rozwinął produkcję. Dziś spółka produkuje łączniki z żeliwa ciągliwego, odlewy kooperacyjne dla wielu gałęzi przemysłu, oraz odlewy maszynowe, wykonywane z różnego rodzaju żeliw. Łączniki z Odlewni w Zawierciu znajdziemy w instalacjach wodnych, centralnego ogrzewania i instalacjach gazowych w mieszkaniach, domach oraz w miejscach publicznych w Polsce i wielu krajach świata.