Wystawa Claudii Henzler

Wystawa-Fotografii-Claudii-Henzler

 

O WYSTAWIE

 

HUMAN BEING. BEING HUMAN

LUDZKA ISTOTA. ISTOTA CZŁOWIECZEŃSTWA.

 

Wystawa poświęcona jest CZŁOWIEKOWI i człowieczeństwu. Przy pomocy ekspresyjnych, biało-czarnych fotografii z Izraela, Palestyny, Haiti czy Srebrenicy, niemiecka artystka Claudia Henzler pokazuje różne aspekty CZŁOWIECZEŃSTWA. CZŁOWIECZEŃSTWO to z jednej strony refleksja i wspomnienie naszej przykrej i tragicznej historii, a z drugiej apel do wyzwolenia tego, co jest pozytywne i dobre w CZŁOWIECZEŃSTWE: piękna, różnorodności i wyjątkowości BYCIA CZŁOWIEKIEM.

Na wystawie zaprezentowane będą zdjęcia z obszarów katastrof lub miejsc, gdzie toczy się wojna, które, poprzez czasem z pozoru banalne szczegóły, pokazują czarujące momenty i niespotykane emocje. Przesłaniem wystawy jest zaproszenie do solidarności z innymi ludźmi, szczególnie tymi w dużo trudniejszej sytuacji niż nasza.


Otwarcie wystawy i spotkanie z autorką odbędą się po uroczystym otwarciu Targów Sacroexpo:

12 czerwca 2017
Targi Kielce, ul. Zakładowa 1
Uroczyste otwarcie Targów: Scena przed Halą E, godz. 10.00
Otwarcie wystawy i spotkanie z Autorką: Hala D, ok. godz. 11.00

 

O AUTORCE

Claudia Henzler jest sławną artystką-fotografikiem, laureatką nagrody pokojowej Św. Leopolda.  Henzler jednoczy ludzi z różnych środowisk i kultur.  Poprzez fotografię, wystawy i warsztaty daje impuls do otwartej komunikacji, poszerzania horyzontów i pogłębiania wzajemnego uznania wartości i zrozumienia. Urodzona w niemieckim Heidelbergu artystka odwiedziła ponad 50 krajów. Obecnie mieszka w Salzburgu w Austrii, prowadzi jednak działania artystyczne w Europie i na całym świecie.

„Staram się używać fotografii jako siły rozszerzającej horyzonty, otwierającej dialog i łączącej ludzi, niezależnie od ich koloru skóry, wyznania czy pochodzenia”.
Claudia Henzler

 

Autorka jest tegoroczną laureatką medalu PER ARTEM AD DEUM „za wnikliwe i twórcze spojrzenie na piękno, różnorodność i niepowtarzalność człowieka”, które pomaga promować dialog kultur poprzez sztukę.

PER ARTEM AD DEUM

Medal PER ARTEM AD DEUM przyznawany jest od 2005 roku w czasie Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO w Targach Kielce. Papieska Rada do spraw Kultury przyznająca medal utworzona została w 1982 z inicjatywy Papieża Jana Pawła II, który decydując o przyznawaniu tej nagrody podkreślił: „dialog Kościoła z kulturami naszych czasów stanowi żywotne pole działania, na którym w tych ostatnich latach XX wieku rozgrywają się losy świata”.