Do rozpoczęcia wydarzenia pozostało:

Ekstremalne wyprawy rowerowe

 

Wielka pasja, emocjonujące historie i wyjątkowe osobowości – tak w skrócie zapowiedzieć można event, który odbędzie się już we wrześniu w Targach Kielce. Po raz pierwszy, w czasie Międzynarodowych Targów Rowerowych Kielce Bike – Expo odbędą się spotkania z uczestnikami najbardziej ekstremalnych wypraw rowerowych. Pasjonaci dwóch kółek opowiedzą o swoich przeżyciach i zmaganiach jakie spotkały ich podczas wypraw na całym świecie. 

 

Dariusz Dziewulski z chińskim policjantem Hulun Buir Dariusz Dziewulski

W 2014 roku Dariusz Dziewulski w 4 miesiące samotnie objechał rowerem cały świat, pokonując ponad 20 tysięcy kilometrów. Podczas wyprawy rowerowej złamał kilkadziesiąt szprych, zużył doszczętnie 6 łańcuchów, dwie tylne zębatki i trzykrotnie wymieniając zużyte, zniszczone tylne koło. Przejechał na rowerze m.in. przez Rosję, Chiny, USA, Kanadę oraz całą Europę.

Dorota Chojnowska Dorota Chojnowska

Dziennikarka, włóczykij i autorka bloga Ale Piękny Świat (www.alepieknyswiat.pl). Piękna poszukuje przede wszystkim w ludziach. To dla nich jedzie w różne strony świata. To rozmowy i chwile spędzone z nimi wspomina następnie na swoim blogu. Dwa lata temu zbudowała bambusowy rower i wyruszyła do Iranu na pierwszą w życiu wyprawę rowerową. Wtedy odkryła, że na widok samotnej rowerzystki ludzie jeszcze szerzej otwierają swoje serca i drzwi. Jak wyglądała ta podróż? Zobaczysz podczas prezentacji! 

kuba witek Kuba Witek

Kielczanin, filmowiec, tekściarz, podróżnik, absolwent University of Central Lancashire w Preston, na kierunku Music Production. Spełnił jedno ze swoich podróżniczych marzeń i objechał Islandię na rowerze. Codziennie trudności związane z drogą i ekstremalnymi warunkami pogodowymi wynagradzane były życzliwością spotkanych ludzi i pięknymi widokami. Swoimi wrażeniami podzielił się w książce „Ring Road – Dookoła Islandii na rowerze”, a piękno i surowość krajobrazu pokazał na zdjęciach.