VII Międzynarodowe Targi Rowerowe KIELCE BIKE-EXPO

bike-expo Sukces targów rowerowych Kielce Bike-Expo

Najnowocześniejsze rowery, gwiazdy kolarstwa, innowacyjne akcesoria i mnóstwo dobrej zabawy – tak w skrócie opisać można VII Międzynarodowe Targi Rowerowe Kielce Bike-Expo. Wystawa, która przyciągnęła do stolicy województwa świętokrzyskiego ponad 8 tysięcy zwiedzających odbywała się od 29 września do 1 października.

Kielce Bike-Expo to największe targi branży rowerowej w Europie Środkowo–Wschodniej. Organizowana od siedmiu lat wystawa jest jedną z najbarwniejszych imprez w kalendarzu kieleckiego ośrodka wystawienniczo–kongresowego. Podczas tegorocznej edycji swoją ofertę zaprezentowało 244 wystawców z 11 krajów takich jak: Wielka Brytania, Niemcy, Polska, Finlandia, Holandia, Bułgaria, Czechy, Słowacja, Włochy, Tajwan i Chiny. Powierzchnia wystawy zajęła ponad 11 tysięcy metrów kwadratowych, czyli wszystkie 7 hal Targów Kielce.

- Po targach widać, że rynek rowerowy się niesamowicie rozwija – to miło oglądać. Frekwencja zwiedzających świadczy o tym, że wydarzenie jest branży potrzebne, pozwala na to, żeby środowisko zebrało się w jednym miejscu. Takie eventy przynoszą wiele korzyści – można wymienić się wiedzą, doświadczeniem, a także nawiązać nowe współprace – mówiła podczas targów Maja Włoszczowska - dwukrotna wicemistrzyni olimpijska, zawodnicza Kross Team.

 

bike-expo Świat rowerowych nowości

W czasie targów Kielce Bike-Expo prezentowano nowości na sezon 2017. Wśród premierowych produktów zobaczyć można innymi: rowery z drewna, rowery składane, nowoczesne pojazdy będące połączeniem roweru i hulajnogi czy innowacyjne systemy bezpieczeństwa rowerzysty. Jednym z hitów tegorocznych targów był najlżejszy seryjnie produkowany rower świata - Scultura Superlite LTD, który waży 4,56 kg.  Niesamowita lekkość roweru to zasługa ramy, której tworzenie zajmuje do 14 godzin i wymaga ręcznego nakładania każdej, z 400-tu warstw karbonu.

- Mimo niskiej wagi, rama jest sztywna i bezpieczna, co potwierdzają odpowiednie testy i certyfikaty. Rower jest w pełni sprawny i gotowy do jazdy – mówi o Sculturze Superlite LTD Patrick Laprell z firmy Merida.

 

E-bike podbija Polskę

Moda na rowery elektryczne dotarła do Polski. Ich sprzedaż rośnie, bo chętnych nie brakuje. Polski rynek odpowiedział na zapotrzebowanie właśnie podczas targów Kielce Bike-Expo.

Sądziliśmy, że trend będzie rozwijał się w Polsce wolniej niż w innych krajach Europy Zachodniej, bo barierą będą wyższe ceny e-bike-ów – mówił w czasie konferencji organizowanej na targach, Dariusz Borowiak z firmy Shimano Polska. – Tymczasem Polacy na pierwszym miejscu postawili wygodę i komfort. Spośród 1065 badanych aż 24 procent osób używałoby e-bike w drodze do pracy, 28 procent wybierałoby się takim rowerem po zakupy, a 33 procent używałoby go rekreacyjnie. Aż 85 procent badanych Polaków wybrałoby rower elektryczny zamiast transportu publicznego.

bike-expo Jak podkreślają producenci rowerów elektrycznych, którzy prezentowali swoje produkty podczas kieleckich targów rowerowych, nie chodzi o to, by e-bike zastąpił rowery konwencjonalne. To alternatywa dla tych, którzy z różnych względów, nie mogą cieszyć się jazdą rowerem na dłuższych trasach. E-bike pozwala na przykład „wyrównać” podczas rodzinnej wycieczki szanse osób o lepszej i słabszej kondycji.

Dla miłośników rowerowych zmagań

W programie tegorocznej edycji wystawy znalazło się wiele wydarzeń towarzyszących, takich jak między innymi: II Zlot Rowerów Nietypowych czy pokazy mody rowerowej. Zwolennicy sportowych emocji mogli spotkać się z największymi gwiazdami kolarstwa, np. Mają Włoszczowską, Czesławem Langiem czy Cezarym Zamaną.

Wśród wydarzeń towarzyszących znalazł się również Mazovia MTB Marathon. Udział w wydarzeniu wzięło 600 uczestników z całej Polski. Podczas XIV etapu Mazovia MTB Marathon rozegrany został również finał Pucharu Polski MTB XCM 2016, podczas którego rywalizowali najlepsi zawodnicy elity oraz amatorów z licencjami cyklosport i masters.