VII Międzynarodowe Targi Rzemiosła Artystycznego RĘKODZIEŁO

rękodzieło - wiosna 2018 Wiosenna edycja targów Rękodzieło za nami!

Pierwsza wiosenna edycja targów Rękodzieło w Targach Kielce przeszła do historii. Przez trzy dni ponad 50 wystawców z całej Polski prezentowali swoje produkty tysiącom gości, odwiedzających kielecki ośrodek. 

Wiosenna edycja debiutowała 20 kwietnia i cieszyła się dużą popularnością. Wszystko za sprawą rękodzielników, którzy zdecydowali się zaprezentować w Targach Kielce. Wśród wystawców znalazły się między innymi firmy produkujące odzież i tekstylia, biżuterię z kamienia czy drewniane modele budynków. Na zwiedzających czekali również twórcy ręcznie wykonanych serwet i obrusów. Nie zabrakło także nowoczesnego handmade’u.

rękodzieło - wiosna 2018 Młodzi rodzice mogli znaleźć tekstylia dla swoich pociech – kocyki, kołderki, poduszeczki, ale także beciki i pajacyki. Nowoczesne materiały, formy, a także bardzo dobre wykonanie, zaskoczyły niejedną mamę. Miłośnicy ekologii i zieleni mogli zobaczyć i kupić hit ostatnich miesięcy – „las w słoiku”. Zamknięte w szklanych naczyniach kompozycje roślin, kamieni i mchu budziły duże zainteresowanie. Popularnością cieszyły się także własnoręcznie wykonanie obroże, smycze i szelki dla psów. Właściciele czworonogów mogli wybierać spośród różnych wzorów oraz materiałów. Zachwyt śród małych zwiedzających, szczególnie damskiej części, wzbudzały mebelki i domki dla lalek wykonane w 100% z drewna. 

Najmłodsi zwiedzający mieli także okazję skorzystać z warsztatów prowadzonych przez rękodzielników. Dzieci mogły nauczyć się, jak korzystać z maszyn do szycia, a także wykonać swoje własne lalki – motanki.

W weekend od 20 do 22 kwietnia Targi Kielce odwiedziło około 20 tysięcy ludzi, zwiedzając wystawy Dom, Ogród i Ty, Agrotravel&Activ Life, Health&Beauty, Eco-Style, Rękodzieło oraz Fit Weekend.