VI Ogólnopolskie Targi Rzemiosła Artystycznego RĘKODZIEŁO

rękodzieło Artystyczny i świąteczny czas w Targach Kielce za nami

Zakończyły się VI Ogólnopolskie Targi Rzemiosła Artystycznego RĘKODZIEŁO, na których panowała świąteczna i rodzinna atmosfera. Targi Kielce zorganizowały 9 i 10 grudnia targi RĘKODZIEŁO we współpracy z Wojewódzkim Domem Kultury w Kielcach. Odwiedziło je ponad 4,5 tysiąca osób.

Ponad 80 wystawców z Polski, jak i z zagranicy pokazało liczne ozdoby bożonarodzeniowe, biżuterię, dodatki do kobiecej garderoby, ceramikę, porcelanę, zabawki. Odbyły się też warsztaty oraz najmłodszych odwiedził Święty Mikołaj – wszystko to wzbudziło niemałe zainteresowanie i entuzjazm wśród zwiedzających i wystawców.

Uczestniczy dużo osób, to jest najważniejsze. Bardzo dobra atmosfera, bardzo wielu ciekawych twórców, także było ich miło poznać. Wrażenia – wspaniałe! – powiedziała Bożena Kucharczyk z Sieradza, właścicielka Pracowni Artystycznej ART-Mode.

 

rękodzieło - warsztaty Warsztatowy zawrót głowy

Na szczególną uwagę zasługiwały odbywające się przez dwa dni na hali wystawienniczej bezpłatne warsztaty. Dla dzieci zostały zorganizowane warsztaty rękodzielnicze prowadzone przez rękodzielniczkę, Joannę Wrońską. Uczestnicy wykonali lalki-motanki z niespodzianką – były to cukierki – po ich wyjęciu można będzie włożyć kolejne przedmioty, a zabawka nie ulegnie zniszczeniu.

Moim celem jest nauczenie robienia lalek jak największą ilość ludzi, czyli odtworzenia tej tradycji robienia lalek – mówiła rękodzielniczka, Joanna Wrońska.

Natomiast dla dorosłych i dzieci organizatorzy przewidzieli warsztaty rzeźbiarskie, nad którymi sprawował pieczę rzeźbiarz, Krzysztof Jan Wesołowski z Zagnańska. Za pomocą dłuta można było wykonać własną płaskorzeźbę w drewnie.

Trzeba mieć do tego wprawę i talent, żeby robić takie rzeczy. Trzeba mieć od dzieciństwa takie zainteresowanie. Tak się kształci swoją wyobraźnię… Pięknie po prostu! – mówił Leon z Chmielnika, uczestnik warsztatów rzeźbiarskich.

Świąteczne warsztaty szycia na maszynie były kolejnym punktem programu. Odbyły się po raz pierwszy i od razu zyskały grono fanów! Prowadząca, krawcowa Agnieszka Cieklińska, mówiła, że (…) jest stuprocentowe obłożenie. Były więcej chętnych na zapisy, ale niestety nie mogłam ich przyjąć, bo mam tylko 10 maszyn do szycia.

rękodzieło 2017

Coś dla milusińskich

Do najmłodszych zwiedzających targi RĘKODZIEŁO przybył Święty Mikołaj wraz z pomocnikami. Zagrali oni spektakl „Pomocnicy Świętego Mikołaja”, poprowadzili wiele gier i zabaw, w których dzieci uczestniczyły z wielką radością. Na koniec dziadek zimowy z Laponii obdarował każdego słodkim prezentem. Można było zrobić sobie bezpłatne zdjęcie z Świętym Mikołajem i porozmawiać z nim indywidualnie – takie atrakcje tylko w Targach Kielce!

VI Targi Rzemiosła Artystycznego RĘKODZIEŁO odbywały się równolegle z X Ogólnopolskimi Targami Ślubnymi Modny Ślub. W obu wydarzeniach 9 i 10 grudnia w Targach Kielce wzięło udział ponad 4,5 tysiąca zwiedzających.