XXIII Targi Przemysłowej Techniki Pomiarowej oraz Badań Nieniszczących

control-tech CONTROL-TECH 2016 ze wzrostem liczby zwiedzających specjalistów

23. Targi Przemysłowej Techniki Pomiarowej oraz Badań Nieniszczących CONTROL-TECH, które odbyły się w Targach Kielce w dniach 20 - 22 września 2016 roku w ramach „Przemysłowej Jesieni w Targach Kielce”.  Frekwencja całego wydarzenia wzrosła o 35 procent w stosunku do poprzedniej edycji!

Najważniejsze wydarzenie branży przemysłowej techniki pomiarowej w Polsce w edycji 2016 zgromadziło w Kielcach 60 firm z 8 krajów świata. Targi skupiły w jednym czasie wszystkie wiodące firm z branży, zarówno z Polski jak i zagranicy.

control-tech 2016 - galeria 06

 

Do pomiarów, badań i analiz

Podczas wystawy można było zobaczyć nie tylko firmy z ofertą przyrządów i maszyn pomiarowych, urządzeń pomiarowych specjalnego zastosowania, ale również elementy do urządzeń pomiarowych i badawczych oraz aparaturę do badań nieniszczących i tą analityczną. A także systemy oprogramowania do komputerowego wspomagania zapewnienia jakości czy systemy optyczno-elektroniczne.

Od lat wystawa CONTROL-TECH w Targach Kielce jest postrzegana wśród firm branży, jako miejsce nawiązywania nowych relacji biznesowych oraz podtrzymania tych już istniejących. To nie tylko okazja do prezentacji produktów, lecz także pogłębienia wiedzy. Bardzo wysoki poziom merytoryczny także w tym roku zapewniły ciekawie przygotowane bezpłatne seminaria i warsztaty towarzyszące targom.

control-tech Seminaria i warsztaty: mocne wsparcie merytoryczne

Zwiedzający mogli skorzystać między innymi z seminariów przygotowanych przez firmę NNT. Tematem były: „Polskie innowacyjne metody nieniszczącej diagnostyki elementów stalowych - podstawy, zastosowanie, korzyści”  oraz „Szybkie wyznaczanie stanu naprężeń własnych w stalach o właściwościach magnetycznych”. Firma PCB Service przygotowała dla zwiedzających warsztaty zatytułowane „Identyfikacja materiałów z użyciem spektrometru X-MET 8000”.

Drugiego dnia targowego w Targach Kielce firma TechControl zaprosiła na warsztaty NDT dotyczące radiografii cyfrowej (DR) w terenie oraz przemyśle jako alternatywę dla radiografii tradycyjnej. Zaproponował również warsztaty pod tytułem: „ Badanie twardości materiałów za pomocą mobilnego twardościomierza UCI”. Zaprezentowano sprzęt do badań - NewSonic SonoDur2, który wzbudził zainteresowanie. W drugim dniu targów zaprezentowano także sprzęt marki Karl Deutsch Gekko, podczas warsztatów, których tematem była „Metoda Total Focusing Method (TFM) w technologii badania Phased Array”.