Do rozpoczęcia wydarzenia pozostało:

II Międzynarodowe Targi Modelarstwa Redukcyjnego

Modele redukcyjne na piątkę!

Wystawę Model Kit Expo odwiedziło w dwa dni 2500 osób

paragiełda, model kit expo, modele rc  

Debiutująca wystawa w Targach Kielce zgromadziła kilkaset modeli redukcyjnych i modeli RC. Model Kit Expo współorganizowane ze Świętokrzyskim Stowarzyszeniem Modelarzy Redukcyjnych budziły wielkie zainteresowanie wśród mieszkańców Kielc i okolic, a także modelarzy z innych regionów.   

model kit expo Odbywający się w ramach targów Festiwal Modeli Redukcyjnych oraz Giełda Modelarska zgromadziły setki eksponatów – dominowały repliki samolotów, ale miłośnicy modelarstwa prezentowali także między innymi: pojazdy wojskowe, figurki zwierząt. Zwiedzający mieli też okazję zobaczyć model redukcyjny Wybrzeża Toskanii – z poruszający mi się replikami pociągów, stacji, fragmentów trzech miasteczek. Kolejka przyjechała na Targi Kielce wprost z Włoch, wraz z jej budowniczymi VBF Group. Włoscy modelarze przygotowywali ją przez 15 lat!

 

Modele RC z odrzutowym dźwiękiem

Wielkim powodzeniem wśród publiczności cieszyły się modele samolotów RC, czyli repliki wyposażone w silniczki. Dzięki współpracy z Klubem Modelarstwa Sportowego udało się w Targach Kielce zgromadzić wiele unikatowych egzemplarzy. Hitem okazała się Iskra z prawdziwym odrzutowym silnikiem, którego dźwięk wabił zwiedzających na stoisko. Zaprezentowano kilkanaście innych modeli RC, w tym samoloty wykorzystywane w filmowej produkcji o Dywizjonie 303, a także model Fokker czy PZL P-11c z czasów II wojny światowej.