Do rozpoczęcia wydarzenia pozostało:

XVIII Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO

las-expo

LAS-EXPO - wszystko o przemyśle drzewnym i gospodarce leśnej

Ponad 71 tysięcy osób zwiedzających, 50 wystawców branży i mnóstwo nowoczesnego sprzętu  - kto ma ambicję prowadzenia nowoczesnej i efektywnej gospodarki leśnej, ten po prostu musi być na Targach Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO 2018. Osiemnasta już edycja wystawy odbędzie się tradycyjnie wiosną – od 16 do 18 marca.

Kieleckie Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi to wydarzenie ważne dla polskiej branży, jak i państw ościennych. Gromadzi między innymi: narzędzia, urządzenia i maszyny do pozyskiwania, transportu i obróbki drewna, środki ochrony lasu przed szkodnikami, ochronę przeciwpożarową, szkółkarstwo, nasiennictwo, hodowlę i użytkowanie lasu, nowoczesne systemy informatyczne, mapy, porusza także zagadnienia gospodarki łowieckiej. Ekspozycja prezentowana jest zarówno w halach, jak i na terenie zewnętrznym, gdzie na żywo można obserwować jak działają urządzenia i maszyny.

Wśród ubiegłorocznych 50 wystawiających się w Targach Kielce firm nie zabrakło najważniejszych marek polskiej branży, między innymi tych specjalizujących się w wycince i obróbce drewna jak: ZM Jabłoński, Wood-Mizer, Wirex, Avant, OTL Jarocin, Maszyny Leśne Jan Kłoda, Jar-Drew, Stihl, Makita, Husquarna i wiele innych, w tym propozycje z Litwy i Słowenii. Rok 2018 również zapowiada kompleksową wystawę branży, na której nie zabraknie wiodących marek. Warto dodać, że ubiegłoroczną edycję LAS-EXPO odwiedziło wielu gości z zagranicy – zwiedzających i 6 delegacji: z Serbii, Finlandii, Holandii, Konga, Ukrainy i Algierii.

las-expo

Targi LAS-EXPO zostały objęte, jak w latach ubiegłych, patronatem honorowym Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych dr. inż. Konrada Tomaszewskiego. Obecność stoisk Lasów Państwowych podczas LAS-EXPO zapewnia co roku dostęp do najświeższej wiedzy specjalistów z zakresu zrównoważonej gospodarki leśnej, możliwości zakupu drewna oraz sadzonek drzew i krzewów leśnych.

XVIII Targi LAS-EXPO odbywają się w tym samym czasie co znana rolnicza wystawa AGROTECH.

 

Zobacz, jak w 2017 roku wyglądały wystawy LAS-EXPO i AGROTECH:

https://youtu.be/NRyzdW7pdvA

Najbliższe wydarzenia Wszystkie wydarzenia

21-23 II 2018
23-25 II 2018
28 II - 1 III 2018
28 II - 1 III 2018
28 II - 1 III 2018
6-7 III 2018
16-18 III 2018