VI Targi Produktów Ekologicznych, Tradycyjnych i Naturalnych EcoTime

ecotime Ekologia dla rodziny i dla biznesu

Targi EcoTime 2017

Wszyscy, dla których ekologia w codziennym życiu jest kwestią priorytetową skupili swoją uwagę na VI Targach Produktów Ekologicznych, Tradycyjnych i Naturalnych EcoTime. To właśnie na tej wystawie, swoją ofertę prezentowało blisko 100 firm. Targowe hale, w których odbywały się także wystawy branży budowlanej, wyposażenia wnętrz, zdrowia i urody oraz ogrodniczej zwiedziło ponad 20 tysięcy osób.

Na odwiedzających targi duże wrażenie robiła przede wszystkim różnorodność proponowanych towarów ekologicznych. Ogromnym plusem było to, że produktów można było spróbować i dokonać zakupów w bardzo atrakcyjnych cenach. Jednak wystawcy przygotowali również ofertę dla przyszłych partnerów biznesowych. I pod tym względem wystawa w Targach Kielce spełniła oczekiwania.

- Organic to pierwsza i jedyna w Polsce firma będąca producentem sproszkowanego koncentratu z topinamburu, podczas targów EcoTime dużo czasu poświęciliśmy na przedstawienie możliwości i właściwości tej rośliny – mówiła Halina Jeż, przedstawicielka firmy – mamy stoisko w bardzo dobrym miejscu, wiele osób chciało od razu kupować nasz produkt.

 

ecotime Merytorycznie o zdrowiu i ekologii w Targach Kielce

O tym, w jaki sposób zapobiegać nowotworom oraz jak naturalnie wspomagać w chorobie nowotworowej, opowiedziała dr n. med. Danuta Myłek podczas konferencji na Ecotime w Targach Kielce. Głównym celem spotkania zatytułowanego „Zapobieganie powstawaniu i wspomaganie leczenia nowotworów złośliwych”, było ukazanie jak wiele jeszcze można poprawić w profilaktyce nowotworowej oraz we wspomaganiu leczenia różnych form raka. Podczas konferencji, dr n. med. Danuta Myłek opowiedziała o produktach i ich działaniu antyrakowym, w jaki sposób powstają nowotwory, jak wspierać pacjenta po wykryciu raka.

- Właściwy tryb życia i zdrowe odżywianie ma istotne znaczenie w profilaktyce oraz leczeniu chorób nowotworowych – mówi Dr n. med. Danuta Myłek, dodając – odpowiednia dieta, aktywność fizyczna, to co pijemy i ile pijemy, to kluczowe sprawy pomagające zapobiegać i nie wpaść w „pułapkę nowotworową”.

„Hipoalergiczna ściema” czyli jak zapobiegać alergiom to temat wystąpienia kolejnego eksperta – Pani Żanety Geltz. Ekspert zwracała przede wszystkim uwagę na to, że świadomi konsumenci powinni dokładnie zapoznawać się z etykietami kupowanych przez siebie produktów.

 

ecotime Dla rolników podczas targów EcoTime

Targi rozpoczęła DEBATA EKOLOGICZNA pt.: „Biologizacja – alternatywą dla rolnictwa”, podczas której poruszano między innymi tematy wpływu pożytecznych mikroorganizmów na poprawę żyzności gleb czy też produkcji ekologicznej, certyfikowanej. Prelekcję zatytułowaną „Sprzedaż bezpośrednia żywności wysokiej jakości przez rolników. Jak to robić?" wygłosił Jan Czaja ze Stowarzyszenia GRUPA ODROLNIKA, które jest reprezentacją wielu środowisk, składającą się z przedstawicieli rolników, konsumentów, środowisk proekologicznych, mediów, a także osób prywatnych.

 

Najlepsze produkty EcoTime nagrodzone po raz pierwszy

Najlepsze produkty zostały po raz pierwszy na Targach Produktów Ekologicznych, Tradycyjnych i Naturalnych EcoTime nagrodzone  medalami i wyróżnieniami Targów Kielce. Medal otrzymała Piekarnia R. Dobrowolski za CHLEB ŻYTNI KIELECKI. Natomiast wyróżnienia w poszczególnych kategoriach powędrowały do:

Kategoria SMAK EcoTime - OrganicHouse za FRESH DATES ze świeżych daktyli - 100% BIO

Kategoria JAKOŚĆ EcoTime - Zakład Mięsny Wasąg za SCHAB PIECZONY EKO

Kategoria FUNKCJONALNOŚĆ EcoTime - Eko-Dystrybutor Paweł Poloch za HYDROPHIL - bambusową szczoteczkę do zębów.