XXIII Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA

autostrada 2017 - galeria 09 Autostrada-Polska 2017 zakończona sukcesem

Mnóstwo nowoczesnych maszyn do budowy i utrzymania dróg, ciekawe rozwiązania technologiczne i wiele ciekawych rozmów – tak w skrócie podsumować można XXIII Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego, które odbywały się o 9 do 11 maja w Targach Kielce. Wystawę odwiedził Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Budownictwa Infrastruktury i Budownictwa – Jerzy Szmit oraz przedstawiciele wszystkich branżowych instytucji. Targi odwiedziło ponad 14.000 gości.

Tegoroczne targi, w skład których wchodziło 5 wystaw związanych z infrastrukturą drogową – Autostrada–Polska, Maszbud, Traffic Expo, Rotra i Salon Europarking zajęły ponad 30 tysięcy metrów powierzchni. W halach wystawienniczych oraz na terenie zewnętrznym zaprezentowało się 418 firm z 20 krajów całego świata. Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się pokazy dynamiczne maszyn i pojazdów budowlanych.

Jak co roku w czasie imprezy odbyło się wiele spotkań merytorycznych. Jednym z ważniejszych punktów programu była debata „W dialogu buduje się najlepiej”, organizowana przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa wraz sygnatariuszami Białej Księgi Budownictwa Drogowego. Podczas debaty podsumowano, co wydarzyło się w rok po publikacji Księgi. W ramach wydarzenia, minister Szmit opowiadał o współpracy resortu z przedstawicielami instytucji i stowarzyszeń budownictwa drogowego oraz przedsiębiorcami tej branży. Dodał, że jednym z efektów dialogu są "głębokie zmiany" we wzorze umowy między wykonawcami, a inwestorem - Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.

autostrada 2017 - galeria 42 Dużą popularnością cieszyła się również czwarta edycja Konkursu Operatorów Maszyn Budowlanych BIG BAU MASTER. Po raz pierwszy w historii wszystkich tego typu zawodów organizowanych w Polsce, udział w rywalizacji wzięła kobieta – Natalia Śniadowska z Prądnika Korzkiewskiego.

Targi Autostrada–Polska to dowód na to, jak zmienia się branża budowlana. Na stoiskach nie brakowało innowacyjnych produktów, jak na przykład ładowarka kołowa z napędem elektrycznym czy specjalne bariery drogowe poprawiające bezpieczeństwo na drodze. Ponadto można było dowiedzieć się jakie zastosowanie ma druk 3D w tej gałęzi gospodarki oraz czy roboty są w stanie zastąpić pracowników robót drogowych.