dialog obywatelski Stowarzyszenie Rozprawy o Europie oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce zapraszają serdecznie na spotkanie Dialog Obywatelski "Przyszłość budżetu unijnego i polityki spójności. Jak finansować politykę regionalną po 2020 roku?".

Gościem specjalnym wydarzenia jest Marc Lemaitre - Dyrektor Generalny ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej (DG Regio) - komórki odpowiedzialnej za przygotowanie nowego budżetu UE na lata 2021 - 2027.

Dialogi Obywatelskie to inicjatywa Komisji Europejskiej, której celem jest rozbudzenie debaty na tematy europejskie. Spotkania w tej formule odbywają się w krajach UE od 2012 r. Podczas spotkań komisarze oraz przedstawiciele instytucji UE przestawiają zagadnienia związane z działaniem wspólnoty oraz słuchają głosów, opinii i propozycji obywateli na temat funkcjonowania UE. Udział w Dialogu z Marc'iem Lemaitrem Dyrektorem Generalnym ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej to doskonała okazja do posłuchania i zadania pytań na temat polityki regionalnej UE, w tym środków z funduszy europejskich w kolejnej perspektywie finansowej po 2020 r.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązkowa jest rejestracja pod adresem: www.rozprawy.evenea.pl

Partnerami wydarzenia jest Komisja Europejska w Polsce oraz Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/RozprawyoEuropie