Maraton Kielce Bike-Expo 2017

 

bike maraton

Sezon 2016 zakończył się właściwie przed chwilą, ale pora już na startowe plany w kolejnym roku. Kalendarz Bike Maratonu na sezon 2017 jest już gotowy i widnieje w nim dwanaście maratonów.

Znów mamy więc sporo edycji, a wśród nich kilka miejsc, do których zdążyliśmy się już przyzwyczaić i bez których trudno sobie wyobrazić Bike Maraton, dwa ubiegłoroczne debiuty, które znakomicie wypadły w sezonie 2016 i powrót do Kielc – po długiej przerwie. Zabraknie w przyszłym roku Myślenic, które rok po roku miały swoje stałe miejsce na liście miejsc goszczących Bike Maraton. Przyszłoroczny kalendarz pokazuje wyraźnie – będą małe zmiany, ale rewolucji nie będzie.

Żeby nie było nudno – stare i sprawdzone miejsca odwiedzimy w nieco innych datach. Po intensywnej wiośnie i początku lata w sierpniu czeka nas spora przerwa między startami, a jesień znów wypełniona będzie sportową rywalizacją.

Na początek, tradycyjnie, Miękinia. BIKE Maraton 2017 wystartuje więc dokładnie 8 kwietnia. Następne w kolejce są Zdzieszowice, potem już góry: Polanica–Zdrój i Wisła, a już 4 czerwca maraton UCI w Jeleniej Górze. Następne w kolejce są Ludwikowice Kłodzkie – również wcześniej niż w 2016 roku. Wakacje przywitamy w Szklarskiej Porębie, a potem w rozkładzie jazdy mamy Bielawę i Obiszów. Wałbrzych tym razem we wrześniu, podobnie jak edycja zaplanowana w Kielcach przy okazji targów Bike Expo. Będą to również przyszłoroczne Mistrzostwa Polski XCM. Sezon zakończymy 7 października w Świeradowie – Zdroju.

Pamiętajmy też o etapowym wyścigu MTB Bike Adventure, który odbędzie się w dniach 1-4.07.2017, otwierając Bike Week w Szklarskiej Porębie. Natomiast w Jeleniej Górze znów będziemy mogli podziwiać w akcji międzynarodową elitę XC, startującą w wyścigu Mai Włoszczowskiej Trophy Maja Race – dzień przed jeleniogórskim Bike Maratonem UCI Marathon Series.

 

 

Kalendarz Bike Maraton 2017 przedstawia się więc następująco:

 1. 8 kwietnia Miękinia
 2. 22 kwietnia Zdzieszowice
 3. 6 maja Polanica – Zdrój
 4. 20 maja Wisła
 5. 4 czerwca Jelenia Góra (UCI Marathon Series)
 6. 17 czerwca Ludwikowice Kłodzkie
 7. 8 lipca Szklarska Poręba
 8. 22 lipca Bielawa
 9. 6 sierpnia Obiszów
 10. 9 września Wałbrzych
 11. 23 września Kielce Bike Expo (MP XCM)
 12. 7 października Świeradów - Zdrój

 

Organizator:

Bike Maraton

Organizator wspierający:

LOTTO Maraton_logo Mazovia Maraton